NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvter heeft DE schoenen van nieuwe leerlingen Gemeenteraadsvergadering Kortgene des zaterdags t^elie UW BRIL Elastieken kousen <z4. e van der P* j. van der Moere Geschenken GOUD ZILVER UURWERKEN GERO- ARTSKELEN F. Jansen Onze prachtige Mieveda collectie is een lust voor het oog fl/i a ifv. k!f f$ O 'ff tu/fM F» Flipse, Wissenkerke 3i Jantje van Alles Pocketboeken No. 2943 Zaterdag 4 juli 1959 62e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs i 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm 1 Donderdag 25 juni j.l. opende burgemeester Schuit de openbare raadsvergadering met enige wel gekozen woorden en sprak er zijn verheugenis over uit dat, behalve het lid Markusse, alle leden op deze warme middag aanwezig wa ren. Spreker memoreerde het over lijden van de vroegere burgemees ter van Colijnsplaat en Kats, de heer J. W. A. Stüte, waarna een ogenblik van stilte werd betracht. Tenslotte sprak de voorzitter zijn blijdschap uit over het herstel van bode Kouwer. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld, waarna een groot aan tal ingekomen stukken voor ken nisgeving werden aangenomen. Voorts deed de voorzitter de volgende mededelingen: dat P. Geelhoed te Colijnsplaat tot bad- meester-concierge aan .het bad huis aldaar was aangesteld, dat b. en w. de laatste tijd zijn verwik keld in vele bouwplannen zoals een nieuwe vissershaven te Co lijnsplaat, een nieuwe haven te Kortgene, een jachthaven te Kort gene en de bouw van een bejaar dentehuis te Kortgene. Op dit laatste is weer een nieuwe visie verschenen. Teneinde het jaarlijks tekort op de Vleeskeuringsdienst zoveel mo gelijk te besnoeien is in samen spraak met het gemeentebestuur van Wissenkerke besloten om met ingang van 1 januari a.s. de hulp keurmeester Karelse ontslag te verlenen. Het keurloon voor var kens werd vastgesteld op f 7.50 voor slagers en particulieren. Mocht de heer Karelse voor 1 ja nuari a.s. in een andere betrek king benoemd worden, zodat hij niet in de wachtgeldregeling ten laste van de gemeente komt, dan zou het jaarlijks tekort op die dienst teruggebracht zijn op on geveer f 500. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezond heid in Zeeland om verhoging van f 0.03 per inwoner tot f 0.10 per inwoner. De middelen voor 1959 laten een verhoging van de subsidie niet toe. Ingevolge een circulaire van de minister werd de duurtetoeslag o- ver 1959 van overeenkomstige toe passing verklaard op het personeel in dienst van de gemeente. Een bijdrage van f 10.werd verleend aan het Unesco Centrum Nederland, die in samenwerking met enige andere instellingen een nationale schrijf- en tekenwed strijd zal organiseren voor de 'leer lingen van alle scholen in Neder land, Suriname en de Ned. Antil len. Het totaal aantal leerlingen bedraagt ongeveer twee miljoen. De belastingverordeningen wer den enigszins gewijzigd en wel in die zin, dat met het brengen van alle aanslagen op één aanslagbiljet de mogelijkheid wordt geboden in meer dan één termijn te betalen. De pensioensgrondslagen van de secretaris en de ontvanger wer den per 1 april 1958 opnieuw vast gesteld. Z.h.s. werd het raadsbesluit van j.l. 28 april tot het in het leven roepen van een verplichte vakan tieregeling voor de winkeliers in getrokken. Op verzoek van de Ka mer van Koophandel is een en quête ingesteld bij de winkeliers. Bij dit onderzoek werden 55 win keliers betrokken. 34 winkeliers waren tegen een verplichte va kantieregeling en 21 voor. De verdeling over de dorpen is als volgt: Colijnsplaat 15 tegen, 11 voor; Kortgene 10 tegen en 10 voor; Kats 9 tegen en geen voor. Op grond van het resultaat van de enquête adviseert de Kamer van Koophandel afwijzend. Een duidelijke meerderheid was ver der aanwezig voor het terugbren gen van de avondsluiting gedu rende de maanden april tot en met september tot het wettelijke tijdstip van 18 uur. Het advies van de Kamer van Koophandel is ten aanzien hiervan dan ook gun stig. Bij het besluit tot het in gebruik geven van het gymnastieklokaal te Kortgene aan het onlangs op gerichte Noord-B evelands man nenkoor merkte het lid Welleman op, dat dit voorstel van b. en w. hem enigszins verwonderde. Ter besparing van de nieuwe speciale vloer in dat lokaal moesten in het begin de schoolkinderen met wit te, dan weer met zwarte schoe nen geschoeid zijn, zelfs hebben ze nog op hun sokjes of op blote voeten gymnastiekoefeningen moeten doen. Hij heeft tegen het besluit als zodanig geen bezwaar, maar vermoedt dat andere vereni gingen, b.v. de drumband, ook met een zodanig verzoek zullen komen. Op de opmerking van het lid Contant dat door dit besluit het hek van de dam zou komen te liggen, antwoordde de voorzit ter, dat men door dit besluit de nieuwe vereniging een aanloop gaf, waarop wethouder Bom zei, dat bij wijze van starten er zijns inziens tegen dat besluit geen be zwaar kon zijn. Het lid Verburg wilde het besluit aan een bepaalde beperking binden, n.l. vergunning voor één jaar, welk voorstel de steun van het lid Contant ver kreeg. Bij hoofdelijke stemming bleek dat 9 stemmen zich achter het voorstel Verburg geschaard hadden, terwijl mevr. Janssen, die het met een half jaar wilde aan zien, tegen stemde. Hierna werd het vergoedings bedrag voor de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Colijns plaat vastgesteld en werd de adj. commies le klas, de heer J. G. de Korte, benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Een bijdrage van 4 cent per in woner werd verleend voor de vor ming van een werkkapitaal en tot dekking van de kosten, voort- Echt suède damesjasjes f 117.- VAN DEN DRIEST Gravenstraat Middelburg vloeiende uit door het Initiatief Comité „De Bevelanden" te ne men initiatieven. Besloten werd om met ingang van 1959 een subsidie van f 25. per jaar te verlenen aan het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg. Het bureau had om f 65.gevraagd, maar tot hun spijt konden b. en w. niet verder gaan dan f 25. wat het lid Welleman zeer jam mer vond. Hij had graag een ho ger bedrag gezien, daar dat bu reau volgens hem zeer nuttig werk doet. Bij het voorstel van b. en w. om afwijzend te beschikken op het verzoek om een bijdrage aan de Stichting voor het Prot. zieken huis te Brussel, bleek dat het lid Contant bereid was voor een bij drage van f 25.te stemmen. Mevrouw Janssen was tegen een uitgesproken katholiek en/of pro testants ziekenhuis. Zij was voor standster van een openbaar zie kenhuis. Een ziekenhuis is er om de mensen weer gezond te maken en niet om hen in bepaalde hok jes te zetten. Zo een bijdrage-ver- zoek ligt meer in de sfeer van de kerk dan in die van de gemeente. De voorzitter zeide dat in katho liek Brussel de verhouding voor de protestanten wel heel anders zullen liggen dan hier in Neder land. Het lid Wolse kon zich met de gedachten van Contant vereni gen, waarop mevr. Janssen op perde: ze kunnen wel een bijdrage komen vragen voor een te bouwen prot. ziekenhuis in Italië. Het lid Contant toonde zich bereid om er dan ook weer voor op de bres te springen, er op wijzende, dat we niets weten en begrijpen van het leven der protestanten tussen de katholieken. Ook het lid Wel leman was het met Contant eens, er van overtuigd zijnde, dat een kleine groep protestanten het ont zettend moeilijk heeft in het ka tholieke land. Wethouder Bom zei hierop, dat de gemeente er niet van omver zou vallen als er een bijdrage van 10 of 25 gul den voor dat doel werd verleend. Het geraamde tekort van die Stichting is f 22.000.daarvoor vond hij een bijdrage van deze gemeente van 5 of 10 gulden ge noeg, het bedrag van 25 gulden vond hij persé te hoog. Wethou der Breure verenigde zich ook met het idee van Contant. Het nieuwe voorstel Contant, een bij drage van f 20.werd hierop met de stemmen van mevr. Jans sen en Verburg tegen, aangeno men. Na een opmerking van het lid Welleman over de gevaarlijke drooginstallatie van de brandweer te Kortgene en het onderhoud van de gemeentewoningen, werd een wijziging aangebracht in de be groting 1958 voor de gewone en de kapitaaldienst. Plierna werd besloten f 1000. beschikbaar te stellen voor het verbeteren van woningen, speci aal de w.c.'s. Het lid Contant vroeg of er een kans was dat er nog meer geld voor dat doel be schikbaar zou komen, waarop de voorzitter antwoordde, daarop nog niets definitiefs te kunnen zeggen. Wethouder Breure zeide, dat de aanvragers nu 8 a 9 maanden hebben gewacht, wanneer er weer zo'n tijd verstreken is, dan doen we het weer zo. De verordening op de heffing van rechten ten behoeve van de keuringsdienst voor vee en vlees werd gewijzigd. Het voorstel van b. en w. tot het verkopen van de voormalige ambtswoning van de ulo aan het waterschap Noord-Beveland voor de prijs van f 10.000.ontlokte enige bespreking. Mevr. Janssen kon zich met dat voorstel niet direct verenigen, de verkoping diende nu, volgens haar, in het openbaar te geschie den, dit was destijds in een open bare raadsvergadering besloten. De voorzitter bestreed deze me ning, het huis is te koop geweest en er hebben zich destijds twee gegadigden voor gemeld, die een bod deden. Het hoogst gebodene was f 8000.de vraagprijs was f 10.000.Wanneer men nu in het openbaar zou gaan verkopen, krijgt dan de koper de tegenwoor dige huurder (het waterschap) er uit, waarop mevr. Janssen zeide, dat men dit van te voren had moe ten bekijken. Volgens haar blijft de moeilijkheid om nu onderhands te verkopen, terwijl tot openbare verkoop besloten is. Wethouder Bom verwacht bij openbare ver koop een mindere opbrengst, ter wijl het lid Verburg meent dat mogelijke adspirant-kopers nu worden afgeschrikt door het feit, dat het waterschap nu de huurder is. Na nog enige discussie werd tot onderhandse verkoop besloten. Zonder enige discussie werd hierop een legaat, groot f 250. van mevr. Krijger - Luyendijk aan vaard voor het eeuwigdurend on derhoud van de graven van haar en haar eerste echtgenoot, wijlen de heer Brouwer. Bij de rondvraag vroeg mevr. Janssen naar herstel van de duik- toren. De voorzitter zegde haar toe dit op eenvoudige wijze te la ten uitvoeren. Op de vraag van het lid Welle man naar modernisering van de huisvuil-ophaaldienst antwoordde de voorzitter dat in een volgende vergadering besprekingen daar over gevoerd konden worden. Na nog enkele rondvraag-vraag jes beantwoord te hebben (zeker vanwege het warme weer ging al les in een soort gemurmel over) sloot de voorzitter deze vergade ring- Herplaatsing wegens misstelling Tandarts Krommenhoek houdt met ingang van 4 juli geen spreekuur meer van 1 2 uur doch van 9 tot 10 uur Fantastisch lage stoom- en verf- prijzen PROFITEERT HIERVAN! Stoomgoederen meegegeven nog dezelfde week thuis KLASSEWERK Tel. 3286 MIDDELBURG is in goede handen bij Telefoon 2094 GOES in 't hartje van de Lange Vorststraat 57 VAK-OPTICIENS Zeer grote keus in MODERNE MONTUREN Zeiss-Punktal en Vistasan BRILLEGLAZEN De moderne zaak met de ruime service Niet iedere elastieken kous is voor uw been geschikt Wij kunnen u vakkundig van advies dienen, ook voor buikbanden, breukbanden, herniacorsetten, steun zolen en andere medische bandage GOES - Lange Kerkstraat 42 - Telefoon 01100-2468 Lid „Orthobanda" (Vereniging van vakkundigen in Nederland) Klaverruiters Bietennetten Bindertwinc Afrastering- en Boompalen Draineer- en Betonbuizen Beleefd aanbevelend, Kortgene, telefoon 01108-200 van blijvende koopt u in waarde Zie onze etalages v.h. C. Joosse Juwelier, Horloger, Graveur St. Adriaanstraat 11 GOES Telefoon 01100-2426 HANDBREIWOL 'i Bij VINDT U de juiste omlijs ting voor uw foto, plaat, ets, tegel of schilderstuk. Vraag prijsopgaaf Korte Noordstraat 11-15 Middelburg, Telefoon 3733 Chr. kleuterschool te Kamperland juli van 3.30 de school, op dinsdag 7 tot 4 uur aan Veerweg 16. De kinderen moeten per 1 september de 4-jarige leef tijd bereikt hebben. voor jong en oud BOEKHANDEL MARKUSSE, WISSENKERKE Ganzepoortstraat 21, Tel. 2048 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1959 | | pagina 1