Tl. htouterman P. DG KIM Mangels te koop Bloedvat- gymnastiek Unrwerkkoopjes huis met keuken enz. Voor geschenken F. Jansen rolfilmpjes laten ontwikkelen Boekhandel Markusse BOEKHOUDBUREAU VOOR NOORD-BEVELAND Havelaarstraat 9 - Colijnsplaat - Telefoon 01199-205 BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN ADMINISTRATIES ASSURANTIES tegen winterhanden en wintervoeten Vroegtijdige bestrijding van hardnekkige kwaal Het is weer winterhandentijd en wanneer het euvel eenmaal is op getreden, is het nog niet zo ge makkelijk het 'op korte termijn weer kwijt te raken. Het beste kan men maar dade lijk met wisselbaden beginnen, als er tijd en gelegenheid voor is het liefst tweemaal daags. We hebben daar twee kommen voor nodig, waarvan de ene met koud en de andere met goed warm water wordt gevuld. Het zieke lichaamsdeel wordt dan beurtelings heel even in het koude en dan weer enkele secon den in het warme water onderge dompeld. Wat is de oorzaak? De oorzaak van winterhanden en ook van wintervoeten is meestal gelegen in een onvol doende bloeddoorstroming. Dat is hetgeen we bij de behandeling van deze lastige kwaal voortdu rend in het oog moeten houden. Wanneer alles goed is, reageren de kleine bloedvaten vlot op tem peratuurwisselingen. In de koude dienen zij nauw en in de warmte dienen ze wijd te zijn. Vaak laat deze „elasticiteit" van de bloedvaten te wensen over en zulke trage bloedvaten laat men door de sterke warmte- en koude- prikkels van de wisselbaden eens flink gymnastiek doen. Warm houden! De aangedane lichaamsdelen moeten niet worden blootgesteld aan een langdurige inwerking van koude. Met winterhanden dient men steeds handschoenen te dra gen wanneer men buiten komt. Met wintervoeten drage men warme kousen en warm schoeisel. Alles wat strak zit en dus snoert is uit den boze: de bloedvoorzie- ning zou daardoor nog eens extra worden bemoeilijkt. Aan de handen voldoen soepele ruime wanten om deze reden ei genlijk nog meer dan handschoe nen. Aan de voeten mogen sok ken en schoenen vooral niet te krap zitten. Voorkomen! De huisvrouw, die winterhan den wil voorkomen, doet er goed aan in de keuken een extra hand doek op te hangen, waaraan zij haar handen nog eens goed droog kan wrijven. Maar al te vaak gaan we zo van 't sop of de kraan via een vluchtige streek over een nat te keukendoek naar de buitendeur om een leverancier te helpen. Met een goed droge badhanddoek kun nen we de nog vochtige handen even goed drogen voor we ze blootstellen aan de winterkoude. Wie met natte en koude voeten thuiskomt, mag beslist niet pal voor de kachel gaan staan. Goed afdrogen en warm wrijven en pas later naast (niet voor) de kachel. Handen en voeten kunnen we ook tevoren met wisselbaden „sterken". Draai na het vullen van uw bad met heet water even de koude kraan open en steek uw ledematen dan beurtelings in warm en koud water. Glyeerine-creme. Er bestaan voor winterhanden en wintervoeten allerlei huismid deltjes. Als ze onschadelijk zijn, is er niets op tegen om ze te pro beren. Er is echter geen middel dat beslist iedereen afdoende helpt: het wordt daarom eèn kwestie van zoeken en daar gaat soms nogal eens wat kostbare tijd mee ver loren. In ieder geval is het goed om handen met een ruwe huid in te vetten. En dan niet zo maar met een beetje vaseline,want dat helpt nauwelijks. Beter is hier het gebruik van een glycerine-creme, maar het is ons liever als bij echte „winter- plekken" aan de dokter een re cept voor zo'n smeerseltje wordt gevraagd. Levertraanzalf. Wanneer winterplekken niet al leen prikken en jeuken, maar bo vendien ook opengesprongen zijn, mag er zeker wel de nodige aan dacht aan worden besteed. Het kwaad neemt dan vormen aan, waarbij een energiek optreden noodzakelijk wordt. Onze beste ervaring bij zulke kloven hebben wij steeds gehad met levertraan- zalf. Maar het beste adres is dan de huisdokter. Dr. Alfr. Briedé. (Nadruk verboden). Het onderhoud van cfiaó en kriótal Handige handen kunnen veel presteren, dus kunnen deze han den er ook voor zorgen, dat ons kostbare kristal en glaswerk wordt onderhouden zoals het behoort. Veel bijzondere bewerkingen zijn er niet voor nodig, dus kan veelal volstaan worden deze voorwerpen af te wassen met zeepsop. Voor zeer vette voorwerpen voegen we wat soda toe. Toch dienen we met soda een beetje voorzichtig te zijn, want veelvuldig gebruik van soda-op- lossingen kan de verf van op gla zuur aangebrachte tekeningen of randen aantasten. Teneinde beschadiging van de af te wassen voorwerpen te voor komen, althans voor zover betreft het afstoten van kleine stukjes van randen e.d., gebruiken we liefst een houten of moderne plastic afwasbak. Geen glazendoek nodig. Het gebruik van afdruiprekken kan heel goed voldoen, mits de voorwerpen, die uit het sop ko men eerst worden nagespoeld in schoon heet water. Het gebruik van droogdoeken is in dat geval overbodig, het is zelfs hygiëni scher en spaart bovendien tijd. Denkt u er om, dat dik glaswerk kan barsten, indien het niet in eens in zijn geheel in het hete wa ter wordt ondergedompeld. Fijn kristal is gevoelig voor temperatuurverseh.il, zodat wij u aanraden dergelijke voorwerpen niet uit het hete water op een koud aanrecht te zetten. Gebruik hiervoor een rubbermat of leg ze op een doek, of in een houten of plastic afdruipbak. Droogt u het glaswerk wel af, dan moet dit snel gebeuren met een gladde (glazen) doek, die niet pluist. Aanslag verwijderen. Karaffen en wastafelglazen kun nen kalkaanslag vertonen, door dat druppels water opgedroogd zijn. Deze kunnen met azijn of verdund zoutzuur behandeld wor den, maar wees voorzichtig met zoutzuur voor handen en kleren, het heeft een sterk brandend ver mogen. Op uw bloemvazen vertoont zich dikwijls heel lelijke aanslag. Dit kan doorgaans wel worden verholpen met zeepsop en een beetje ammonia. Is de aanslag echter al oud, dan zult u de vaas hierin een beetje moeten laten weken en helpt ook dit niet, dan moet er brusselse aarde aan te pas komen. Soms is de aanslag zeer hard nekkig en zal de aangegeven be handeling wel eens een of meer keren herhaald moeten worden. Waar u op letten moet. Mogen wij u tenslotte een goe de raad geven, bij de eventuele aankoop van een bloemvaas? In dien het bepaald noodzakelijk is een diepe te kopen, let er dan op, dat u de bodem met de hand kunt bereiken, dat vereenvoudigt het schoonmaken van dit soort glas werk. En mocht het zich weer eens voordoen, dat bier- en watergla zen vast in elkaar zitten, zet dan het onderste glas in wann water en giet koud water in het boven ste. Het onderste zal dan wat uit zetten en het bovenste inkrimpen, zodat de glazen door deze behan deling gemakkelijk los te krijgen zijn. (Nadruk verboden). GEVONDEN VOORWERPEN Betreffende onderstaande ge vonden voorwerpen zijn inlichtin gen te bekomen op het Groepsbu- reau der Rijkspolitie, Hoofdstraat 102 te Kortgene: 1 rittenboekje Provinciale boot, 1 gummi regen jas, 1 sleutel, 1 ballpoint, 1 motor- bril, 1 kinderhandschoen. FILMNIEUWS Hotel „De Korenbeurs" te Kort gene brengt u hedenavond de spannende kleurenfilm met Ste wart Granger, Deborah Kerr en James Mason in „De gevangene van Zenda". Een adembenemend verhaal uit de middeleeuwen, o- ver een man, die als dubbelganger van de koning het land weet te bevrijden van tyranieke overheer sing. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel. Heden overleed zeer plotseling, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Alexander Pieter Blok, op de leeftijd van ruim 63 jaar. Kortgene: D. C. Blok - Steenbakker. Kamperland: L. M. Koole - Blok. J. Koole. Dineke. Kortgene, 19 januari 1959. Snellenstraat 28. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 22 jan. j.l., des nam. 2 uur te Kortgene. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde man, va der, behuwd- en groot vader Maarten Eduard de Kam, op de leeftijd van ruim 59 jaar. De Heere sterke en trooste ons en schenke ons genade om in Zijn wil te berusten. J. de Kam - Leendertse. Janny en Bert. Catrien. Siny. T. C. Filius - de Kam. A. H. Filius. André. Marti. Corry en Jaap. Leny en Kees. Willy en Nico. Piet. Wim. Martin. Kamperland, 20 januari 1959. De begrafenis heeft plaats gehad op vrijdag 23 januari j.l. A. van Gilst en C. van Gilst - van der Moere zeggen, mede namens we derzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. Inzonderheid de heren auto bezitters voor het beschik baar stellen van hun wagen. Goes, januari 1959. Van Brakelstraat 11. Voor de deelneming, ons betoond na het overlijden van onze lieve broeder, zwa ger en oom Gornelis Jacobus Broekhoven, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens familie Broekhoven. Kortgene, januari 1959. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedra gen lijden, onze gelief de man, vader, be huwd-, groot- en over grootvader Pieter van der Maas, in de gezegende ouder dom van 88 jaar. Geersdijk: J. van der Maas - Bierens. Middelburg: P. A. Maas - van der Maas. J. Maas. Kinderen en kleinkinderen. Wissenkerke: A. van der Maas. M. van der Maas - Dees en kinderen. Geersdijk: A. de Looff - van der Maas. J. de Looff. Kinderen en kleinkinderen. L. van der Maas. A. van der Maas - Verton en kinderen. Geersdijk, 22 januari 1959. De begrafenis zal D.V. plaats hebben a.s. dins dagmiddag 2 uur te Wissenkerke. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond tij dens de ziekte en na het o- verlijden van onze geliefde vader, behuwd-, groot- en o- vergrootvader, de heer Joh. Kouwer, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dok ter Bruynzeel en zuster West- strate voor de hulp aan hem bewezen. Namens kinderen, be huwd-, klein- en achterkleinkinderen. Wissenkerke, januari 1959. Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voor de deelneming, ons betoond tij dens de ziekte en na het o- verlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Maria Pieternella Post - Rooze. Inzonderheid dokter Janssen, zuster Versteeg, ds. Van Schuppen en de zangvereni ging „Zang Veredelt". Uit aller naam, M. Post. Kortgene, januari 1959. P. Amperse en A. Amperse - Huissoon zeggen, mede namens weder zijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling, voor en bij hun huwelijk ontvangen. In het bijzonder de heren autobe zitters voor het beschikbaar stellen van hun wagen. Colijnsplaat, januari 1959. <~üoor echte winterhoót zo'n heerlijk hachette-complet, met recept en kruiden gratis er bij, voor 1.98 Speklappen 1.48 Heerlijk soepcomplet 0.98 Speciaal deze week: BAKBLOEDWORST Als weekend-reclame: Blanke carbonade/ 2.18 Schoudercarbonde 2.08 Runderstooflappen 2.48 De echte Gelderse keurrookworst, van zuiver varkensvlees, in de prijs die u past 150 gram boterhamworst 56 cent 150 gram hamworst 58 cent 150 gram lunchworst 79 cent Elke woensdag: ons speciaal keurgehakt, 1.68 per 500 gr. 3Ceuróicicfer ^Bouwenóe Kortgene Gelijke kansen voor iedereen, En niet voor gegoeden alleen. Ieder kind krijgt kans om te leren Vooral dank zij P.v.d.A. regeren. Tegen roddelen bestaat geen serum. Tegen koude en voch tige voeten, vooral in rub berlaarzen, het afdoende middel Bamahaar sokken (zie adv. in „De Boerderij"), f 4.50, f 4.90. „DUMPPA LEIS" in de Korte Delft 4 te Middelburg. Pendules groot model, met bim-bam-slag van 75.nu f 45. Barometers van 35.nu 25. Koekoekklokken van 45.— nu 35. Wekkers van 10.nu 8.75 Horloges van 40.nu f 30. Volle garantie Lange Noordstraat 6 MIDDELBURG Te koop: Te bevragen bij C. KETE LAAR, dijk, Wissenkerke. bij G. J. VAN DE LINDE, Kortgene. „Gelijk lichten" zei Willem en hij stond te kijken. Bekijkt u onze Noorse sokken eens. Nu goedkoper dan ooit, f 3.25 f 3.50, f 3.75, wanten f 2.75, f 2.95, f 3.15. In de Korte Delft 4 staat het „DUMP PALEIS", Middelburg. in goud, zilver en uurwerken, Gero-artikeien etc. naar het bekende adres: v.h. C. Joosse Juwelier, Horloger, Graveur St. Adriaanstraat 11 GOES Telefoon 01100- 2426 H.D.Z. trouw en verlovingsringen Op de gravure kunt u desgewenst wachten De leugen hangt aaneen als droog zand: men kan er geen bal van maken. De waarheid is: blauwe uniformpantalons van f 39.50 voor 25.-. Er is maar één DUMPPALEIS, Korte Delft 4, Middelburg. Behoort u ook al tot de vele tevreden amateur-fotografen die hun bij te Wissenkerke De grote afdrukken en de vlugge afwerking doen regelmatig de klantenkring groeien I A

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1959 | | pagina 2