televisie Radio Een bromfiets Mi Van Damme t s Waterschap Noord-Beveland Voor St.-Nicolaas W. F. Steutel Zn. De nieuwe Fongers bromfiets Burgers K. H. Schippers Co. I I Dames en heren Kapper Polderman stropdassen Derde blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 22 november 1958 no. 2912 M. JBustraan Maak elkander blij met deze warme pantoffels 5.50 7.95 Goes Kinderfietsje te koop De grootste verrassing op speelgoedgebied „HET HOEKJE VAN GOES" G. M. BROEKSTRA Wissenkerke i I I k X I 1 I i Boekhandel Markusse - Wissenkerke Woensdagmorgen j.l. was er een bijeenkomst in „De Stadswijnkel- der" te Kortgene om te komen tot het samenstellen van voor drachten voor de bestuurderen van het vermoedelijk per 1 januari a.s. in werking te treden water schap „Noord-Beveland", een con centratie van alle 26 polders in één waterschap. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, daarin terzijde ge staan door het lid van Ged. Sta ten, de heer C. Philipse. Aanwe zig waren 57 van de aangewezen 60 vertrouwensmannen. Na een hartelijk welkom en een korte uiteenzetting door de voor zitter werd tot stemming overge- De heer M. W. van Arenthals te Kats werd met 53 stemmen nummer 1 geplaatst op de voor dracht voor dijkgraaf. De heer M. de Regt te Wissenkerke verkreeg 3 stemmen, terwijl er 1 blanco stem was uitgebracht. Bij de stemming voor nummer 2 op de voordracht voor dijkgraaf werden bij eerste stemming op niet bij name genoemde personen enige stemmen uitgebracht. Na enige bespreking besloot de voor zitter deze stemming ongeldig te verklaren en tot een nieuwe stem ming over te gaan. Bij deze nieu we stemming werd op de heer C. J. Schippers te Kamperland 23 stemmen uitgebracht, op de heer I. L. J. van der Maas te Kats 17 en op de heer C. P. Zuijdweg te Kats 16 stemmen, terwijl er we derom 1 blanco stem was uitge bracht. Bij de daarop volgende stem ming werd de heer C. J. Schip pers te Kamperland als nummer 2 op de voordracht voor dijkgraaf geplaatst met 29 stemmen. De heer I. L. J. van der Maas ver kreeg 14 en de heer C. P. Zuijd weg 13 stemmen. Voor district I werd als gezwo rene op de voordracht geplaatst de heer C. J. Schippers, J. C. van Langeraad en L. P. Wisse, allen te Kamperland. Als gezworene voor district II waren het de heren M. J. Doele- man en G. E. de Jonge te Wis senkerke en A. van de Zande te Colijnsplaat, voor district III de heer I. L. J. van der Maas te Kats en de heren J. Kallewaard en J. J. M. van Oeveren te Kortgene, voor district IV de heren M. W. van Arenthals en C. P. Zuijdweg te Kats en de heer J. van der Weele te Colijnsplaat, terwijl als reserve werd aangewezen de heer J. Breure Nz. te Colijnsplaat. Als nummer 1 op de voordracht voor ingelande voor district I werd ir. A. E. Bruyning te Goes met 40 stemmen geplaatst. Mr. J. H. C. Heijsse te Middelburg ver kreeg hiervoor 15 stemmen, ter wijl J. M. baron Tuyll van Seroos- kerke te Breda 1 stem op zich haalde. Als nummer 2 op die voordracht werd baron Tuyll van Serooskerke met 33 stemmen ge plaatst, terwijl mr. Heyse 21 stem men verkreeg. Hierna kwam het samenstellen van de tweetallen voor hoofdin- gelande van de 5 districten aan de orde. Hiervoor werden aangewe zen voor district I als nummer 1 de heren C. J. Schippers, P. D. Remijnse en als reserve J. A. Luijk; voor nummer 2 de heren J. C. J. van de Velde en Jac. Dieleman; voor nummer 3 de heren L. P. Wisse en H. J. de Kam, voor num mer 4 de heren J. Leendertse en M. C. Zuijdweg en voor nummer 5 de heren K. A. van Langeraad en A. J. Schippers. Voor district II als eerste de he ren M. J. Doeleman, C. A. Geluk en als reserve J. Mol, als tweede de heren A. van de Zande, C. M. Hanson en als reserve A. Diele man, als derde de heren G. E. de Jonge, S. J. Dees en K. Janse, als vierde de heren C. J. van Hee en P. Verburg en als vijfde, voor het gebouv/de, de heren J. van Halst en H. C. de Kater. Voor district III werden aange wezen als 1 de heren I. L. J. van der Maas, J. Kallewaard en als re serve J. D. Verburg; als 2 ir. Bruy ning en J. A. van Oeveren, als 3 J. J. Verhulst en S. Breure, als 4 ba ron Tuyll van Serooskerke en P. M. Maas en als 5 voor het ge bouwde A. A. Schuit, J. J. M. van Oeveren en als reserve I. van Mal- degem. Voor district IV werden aange wezen als no. 1 C. P. Zuijdweg, J. van der Weele en als reserve M. Tazelaar, als no. 2 J. S. de Regt en Joh. Eckhardt, als no. 3 J. J. Breure, C. J. Kole en als re serve P. van Dijke, als no. 4 L. M. van der Weele Mz. en Chr. A. Hartog en als no. 5 voor het ge bouwde M. de Bruine en P. H. Coomans. Het aanwijzen van al deze per sonen op de voordracht voor hoofdingelande van de 5 distric ten had een bijzonder vlot ver loop en geschiedde bij enkele can- didaatstelling. Tot slot nam de voorzitter, jhr. de Casembroot het woord, waar in hij o.m., mede namens Ged. Staten, zeide, dat de polderbestu ren indien zij de begroting voor het jaar 1959 moeten opmaken, dit moeten doen alsof het water schap Noord-Beveland nog niet tot stand is gekomen. Verder zei spreker, dat zo een concentratie van polders ook een pijnlijke zij de heeft, n.l. het niet terugkeren van enige bestuurders. Bij de ramp van 1953 is gebleken dat al le bestuurders een warme belang stelling hadden voor de noden en lasten die toen plotseling te voor schijn traden, daarom hebben ook allen, gezworenen en ingelanden, actief medegewerkt dit zoveel mo gelijk te verzachten. De benoe ming van de twee burgemeesters noemde hij een feit van hoge waarde, waardoor het fundament is gelegd voor een werking tussen alle bestuursorga nen. Hierna bood hij de nieuw be noemden zijn hartelijke gelukwen sen aan en sprak de hoop uit dat het Waterschap Noord-Beveland spoedig tot stand mag komen en zegenrijk mag werken. De heer C. J. Kole van Colijns plaat sprak woorden van dank o- ver de totstandkoming van dit wa terschap, speciaal aan de heer Philipse voor diens vele werk aan deze concentratie verricht. De heer Philipse dankte spre ker voor diens woorden en ont hulde dat hij veel kopzorg over deze samenvoeging heeft gehad en in de laatste ronde zelfs uren van slapeloosheid heeft gekend. Ook dankte spreker de ambtena ren die hem steeds terzijde had den gestaan, in het bijzonder de heren De Koster en De Pagter. Voorzitter jhr. de Casembroot sloot zich gaarne bij de woorden van de heer Philipse aan en sloot hierop de vergadering. EXAMENS Als eerste Noordbevelander slaagde op 17 nov. j.l. te Rotter dam de heer P. J. Kleppe te Wis senkerke voor het diploma voet en schoenkundig pedicure. SOLEXLAARZEN voor heren en jongens RUBBERLAARZEN SCHOENKLOMPEN BROMFIETSTASSEN BIETENNETTEN REGENKLEDING ENZ.. Aanbevelend, Kamperland m. 35-42 m. 39-47 Lange Vorststraat 85 leeftijd 58 jaar. Julianastraat 18, Wissen kerke. brengen wij een uitgebreide sortering in wollen vesten pullovers truien sjaals overhemden handschoenen Wij hebben een overweldigende sortering in Bij inlevering van uw oudste das ontvangt u f 0.50 terug, ongeacht de prijs Prijzen vanaf f 2.75 tot f 5.75 Kledingmagazijn Klokstraat, Goes komt uit omdat de Sint daar een overweldigende keus heeft uit de allerbeste merkartikelen Hoek Koningstraat - Magdalenastraat GOES Er valt veel tegen in de wereld, zelfs de mensen vallen tegen, zei de dominee voor de radio. Ik sprak hem niet tegen. model 1959, het Fongers sport-damesrijwiel „Rock and Roll" met versnelling en het een voudige Fongers herenrijwiel, prijs compleet 184.50, zullen u niet tegenvallen. Ook noem ik nog de damessportfiets en de eenvoudige bromfiets in de prijs van f 298. Ook deze durven wij u aan te bevelen. Alle voorradig bij waar tevens een ruime voorraad is in alle soor ten rijwiellampen, onderdelen enz. Voor het gehele gezin is wel het mooiste geschenk. Wij houden ons beleefd aanbevolen voor leveren en plaatsen. een onmisbaar deel in de huiskamer. maar dan de betere en de beste die te koop is, is 2 of 3 versnellingen. Voor jong en oud, de voordeligste Stofzuigers, elektrische koffiemolen, strijkijzer, straalkachel, Gascomforen, Rijwielen vanaf f 139. compleet, Rijwiellampen, rolschaatsen, Leren jassen, wanten, enz. enz. ZIE DE ETALAGES Aanbevelend, A X X t X I i k s T X als u met de winkelweek de etalage's loopt te bekijken, kijkt dan ook even in de etalage bij Er zal zeker ook voor u iets bij zijn. Beleefd aanbevelend. Wilt ge „hem" of „haar" verrassen met een cadeau dat jarenlang mee gaat, komt dan eens uw keuze maken uit onze grote sortering vulpenhouders zowel voor dames en heren als voor uw schoolgaande kinderen

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 7