NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD A. C. van tier Rest Plouvier heeft DE schoenen En als u met Sint Nicolaas iets góéds wilt geven Toch strooiavond voor do orgelman Dank zij het aapje D-o-o-f j boorapparaat j A. C. van der Rest dan gaat u zéker Tbest naar de wel zeer gesorteerde zaak van BABV-en. KRAAMPAKKETTEM.. Lange Kerkstraat 42 GOES Tel. 01100-2468 geneesmiddelen A. C. van der Rest A. C. van der Rest No. 2911 Zaterdag 15 november 1958 62e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs J 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm „Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer an, we kenne hem alle die goedheilikmanMet een oude versleten, krakende stem zong de oude orgeldraaier zijn lied, zichzelf begeleidend met de valse piepgeluiden, die uit zijn buikorgeltje kwamen. Daar stond hij in de gure wind, die grijze wolkenflarden langs de hemel joeg, terwijl gestaag een drenzeri ge motregen op zijn versleten kle ren neerdaalde. Naast hem op een oude lap zat Joko, het aapje, dat een geldbakje in zijn pootje hield en daarmee bij de schaarse voor bijgangers bedelde om een aal moes. Neen, het was geen vetpot voor de oude man. Maar trouw begon hij steeds weer opnieuw met zijn lied en keek met nietsziende ogen voor zich uit. Het lied moest toch succes hebben, want het was van daag de vijfde december, het feest van de goede bisschop, de helper van kinderen en armen. Maar neen, slechts een heel en kele voorbijganger wierp een muntstuk in het bakje van Joko, want de meeste mensen hadden veel haast. Zij repten zich met hun pakjes beladen naar huis om zo snel mogelijk behagelijk bij de warme kachel te kunnen zitten. Toen het schemer werd, besloot de oude orgelman naar huis te gaan. Hij nam zijn aapje op de schouder en slenterde weg. Maar bij een pleintje veranderde de oude van plan. Hier was het nog druk; er liepen veel mensen, mis schien kon hij hier nog iets ver dienen. Geleund tegen een lan taarn, die zijn geel licht over hem uitstrooide, draaide hij weer aan het piepend orgeltje en zijn kra kerige stem zong weer van de stoomboot uit Spanje. Joko sprong bedrijvig rond met zijn bakje en ja hoor, hier kwamen er nog wat munten in. De oude man leefde weer op. J Slechthorend 1 Dan om een Vienna" t 4 4 J waarmee u weer alles J horen kunt! In Zeeland alleen verkrijgbaar bij J Lange Kerkstraat 42, J Goes Vraagt gratis inlichtingen t J Ook aflevering 4 bij u aan huis! Maar de vreugde duurde niet lang. Na een poosje verscheen er een grote politieagent, die de ou de orgeldraaier vroeg of hij ver gunning had om op deze stand plaats muziek te maken en te be delen. Neen, die vergunning had de oude baas niet dus moest hij mee naar het bureau. Ook Joko werd meegenomen, maar die liet niet toe, dat een vreemde hem beetpakte en venijnig beet hij in de hand van de politieman. Met een kreet van pijn liet de man hem los en blazend en grommend van kwaadheid plaatste Joko zich :ussen zijn baas en de agent. De de orgeldraaier sprak het dier- enkele kalmerende woorden oe, nam het op zijn schouder en samen liepen ze met de agent mee niet tevreden met zijn lot. Hij wilde uit de kooi en bij zijn baas zijn, maar dat lukte niet. En Joko berustte maar. Na een poosje, het was al he lemaal donker geworden, stopte er een rijtuig voor de deur van het politiebureau. De agenten van de wacht keken nieuwsgierig op toen de deur openging en wie kwam daar binnen? Sint-Nicolaas en zijn zwarte Piet! Er ging een luid ge juich op. Zwarte Piet droeg een grote mand mee, vol met allerlei leuke pakjes. Nu kwamen de a- genten in een goede stemming. Sint-Nicolaas had weinig tijd en moest weer verder, want er wa ren meer mensen en vooral kinde ren, die op hem wachtten. Alle politiemannen wilden de goede een tafel, waarop wat papieren la gen om proces-verbaal op te ma ken. De man liet het er niet bij. Achter de rug van de agent stond hij op, kwam een paar passen naar voren en haalde een groot scherp mes uit zijn zak. Joko zag dat alles met een klop pend hartje aan. Wat zou er nu gaan gebeuren? Instinctief voel de hij gevaar. Toen de man vlak achter de agent was en zijn arm met het mes ophief, sprong het aapje uit zijn kooi en bliksemsnel vloog hij tegen de man omhoog en beet zich vast in de opgeheven arm. De man, die de aap helemaal niet gezien had, schrok ontzettend en gaf een afgrijselijke gil. Het mes kletterde op de grond. Maar juist op dat moment draaide de haal de orgelman even!" riep hij en holde de gang in naar de cel. Even later kwam hij terug met de oude baas en toen Joko zijn baas je terugzag, liet hij dadelijk los en sprong op diens schouder. Door een paar stevige agenten werd de vechtersbaas naar de cel gebracht. Natuurlijk was de agent, die door Jöko was gered erg blij en hij prees het diertje voor zijn dap perheid. De goede Sint, die dit alles hoorde en ook vernam dat de orgelman voor het zingen op straat in de cel was gestopt, deed bij de brigadier een goed woord je en..het lukte, de oude baas behoefde niet terug in de cel. „Maar ik weet een andere straf voor hem" lachtte de politieman. „Orgelman, jij blijft vanavond bij van geheel volledige inhoud zijn een specialiteit van de zaak Van der Rest" Lange Kerkstraat, Goes Ook weer de nieuwste plastic babybroekjes met celstof inplaats van linnen Eau de cologne „4711", Boldoot, Farina, Soir de Paris, Maja, Dana en meerdere soorten in verschillende prijzen! Dozen zeep, parfums, badzouten, poeders, lipsticks, crême's, lotions, haarborstels, brillantine's Gewone en elektrische scheerapparaten „Old-Spice" artikelen Alles ook in geschenkverpakkingen Hoogtezonnen Hoorapparaten Infraphile - lampen Weegschalen Huisapotheken Verb andtrommels Verbandemmers Thermometers Asthmaspuiten Nagelscharen en tangen, en ook veel wat suikerpatiënten gebruiken kunnen! naar het bureau. Daar aangekomen, werd er ver baal opgemaakt. De oude man jammerde, dat hij geen geld had om dit te betalen, maar het recht moest zijn loop hebben, geen geld, dan in de gevangenis. Zo verdween de oude orgelman in de cel op het politiebureau. Met het aapje was het een moeilijke zaak. Het diertje wilde bij zijn baas blij ven, maar de agenten wilden dat niet, neen, Joko moest apart op gesloten worden. Zo'n aap was niet zindelijk en zou de cel van de oude man misschien bevuilen. Na een hevige strijd wisten de mannen Joko in een kooi te zet ten en die werd in de wacht gezet. De oude man zat in de cel op een bankje, met zijn hoofd in de handen. Inplaats van thuis samen te eten met Joko, moest hij nu de Sint-Nicolaasavond in de cel doorbrengen. De tranen liepen de man over de wangen. Zo verstreek de tijd. Joko was echter helemaal Sint uitgeleide doen en zo trokken ze samen naar buiten, waar nog druk werd gepraat en gelachen. Joke begreep dat dit zijn kans was. Hij was een slimme aap en had heel goed gezien hoe de a- gent het deurtje met een pin dichtgedaan had. Vlug duwde hij zijn pootje door de trahes en hij kon juist de pin grijpen. Na veel wrikken en wringen had hij het ding er uit. Juist wilde hij het deurtje o- penduwen, of er naderden voet stappen. Natuurlijk hield het aap je zich muisstil en bleef zitten waar hij zat. De deur ging open en een agent kwam binnen met een gevangene, een grote boom van een kerel, die verschrikkelijk tegenstribbelde. De agent had zijn handen vol, want die man was erg groot en sterk. Hij was flink dronken en schreeuwde en bralde hevig. De agent duwde hem op een bank. „Ga daar rustig zitten!" commandeerde hij en liep naar agent zich om en keek stomver baasd naar het tafereel voor hem. Dadelijk begreep hij wat er achter hem gebeurd moest zijn. Hij raapte 't mes op en gooide het op tafel. De man gilde: „Help, help! Grijp dat monster! Au, au!" De agent had echter geen haast. Rustig stapte hij op de gevangene toe en greep het aapje beet. Maar het diertje wilde niet loslaten. Op dat moment kwamen de an dere agenten, alsook de Sint en zijn zwarte knecht, die buiten het rumoer hadden gehoord, binnen hollen. „Wat is er hier aan de hand?" riep een brigadier. Kort vertelde de agent wat er gebeurd was, terwijl andere agenten rustig en voorzichtig probeerden Joko van de man los te krijgen. Maar het diertje was helemaal over zijn zenuwen heen en hield vast wat hij vast had. Toen kwam de agent, die de orgelman meegenomen had naar het bureau, op een goed idee. „Ik ons, je speelt op je orgel en zing en je aapje deelt voor ons de c deautjes rond uit de mand, d zwarte Piet hier binnenbrachl want de Sint moet met spoed weer verder". Nu, daar had de oude man geen bezwaar tegen. Hier binnen brandde de kachel en was het gezellig. Toen de Sint vertrokken was en ze allemaal zaten, werd er koffie met speculaas rondgedeeld en Jo ko kon beginnen. De brigadier haalde de pakjes uit de mand en las de naam die er op stond. Dan wees hij het aapje aan wie hij het moest geven en Joko had er veel plezier in. Hij holde maar heen en weer van de mand naar de ge lukkige, voor wie het cadeautje was en terug. En inmiddels zong de orgelman sintnicolaasliederen. Eindelijk was de mand bijna leeg. Op de bodem lag nog één pakje, maar er stond geen naam op. Met opgetrokken wenkbrau wen keek de brigadier er naar. Speciale en homeopathische in originele verpakking tegen allerlei aandoeningen haalt u 't best bij Lange Kerkstraat 42, Goes Wat moest hij daarmee? „Dat voor de orgelman en zijn aap riepen de agenten in koor. „Je ziet brigges, de goede Sint heeft o- veral aan gedacht" en ze sloegen zich op de knieën van plezier. Joko bracht het pakje naar zijn baas, die niet wist wat hem ge beurde. Hij kreeg een cadeautje van Sint-Nicolaas, maar dat was in jaren niet gebeurd..Met tril lende handen nam hij het van zijn aapje aan en toen hij het open maakte, zag hij daarin een keurig opgevouwen, lekker stevige re genjas. Tjonge, dat was nog eens een geschenk. Nu behoefde hij niet tot op zijn huid nat te wor den, wanneer het regende en hij de gehele dag op straat stond. De orgelman had een heel goede Sint- Nicolaas deze keer. „En kijk eens wat Sint-Nicolaas mij gaf", riep de brigadier, ter wijl hij een papieren zak in de hoogte hield. „Dat is voor de dappere Joko!" En hij haalde uit de zak een hele kam mooie gele bananen. Terwijl de mensen heer lijk van hun koffie en de snoe perijen genoten, zat Joko achter de kachel in een hoekje en smulde van zijn bananen. Tjonge, was dat een feest! Het was een sinterklaasavond, die de orgelman en zijn aapje nooit meer vergaten en van dat moment af waren ze de beste vrienden met de politiemannen. Die zorgden er voor, dat de ou de man toestemming kreeg van de burgemeester om muziek te ma ken op straat en wanneer ze hem ontmoetten, maakten ze steeds een praatje met de oy.de man en zijn aapje. (Nadruk verboden). VERBLIND NIET VIA DE ACHTERUITKIJKSPIEGEL! Blinddoeken is aardig als kin derspelletje in de huiskamer. Maar op de weg is het géén kinderspel, laat staan een huiskamer. Leg dus géén (ver)blinddoek om de ogen van de automobilist vóór u. Bedenk, dat u hem óók via de achteruitkijkspiegel kunt verblin den. Houd daarom afstand en DIM tijdig. Het Verbond voor Veilig Verkeer en iedere wegge bruiker zullen u er dankbaar voor zijn. Buikbanden, breukbanden, corsetten, steunzolen enz. Goes, Telefoon 01100-2468 Lid „Orthobanda" Vereniging van vakkundigen in Nederland Ganzepoortstraat 21, Tel. 2048 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 1