NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plowvier heeft DE schoenen f goede boorapparaten J A. C. van der Rest Raadsvergadering Kortgene A. C. van der Rest CHR. ULO, WISSENKERKE r Ook uw wil: „FOCUS BRIL" voorraads aardappelrooier Hedenavond 6 uur Voetbalwedstrijd Colijnsplaat- Lewedorp Buijze's Zelfbedieiiingsbeclrijf No. 2899 Zaterdag 23 augustus 1958 61e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm Slechthorenden zijn i enthousiast over de J van f Goes Telefoon 2468 5 L„j In de op 14 dezer gehouden o- penbare raadsvergadering sprak voorzitter A. A. Schuit in zijn o- peningswoord er zijn blijdschap over uit, dat alle leden aanwezig waren. Daar dit wel de laatste vergadering van deze raad in haar oude samenstelling zal zijn, noem de spreker dit een bijzondere ver gadering, waarmede wederom een bestuursperiode werd afgesloten. Hij memoreerde daarom in vogel vlucht wat er in de afgelopen vijf jaar is gebeurd, n.'l. het aftreden van de nestor van de raad, het lid Salomé en het daarvoor in die plaats benoemen van de heer Wol- se; het benoemen van de heer Goossen tot gemeentesecretaris in de plaats van de heer Tazelaar, die wegens ziekte deze functie moest neerleggen; het leggen van de waterleiding; de oude ulo school veranderd in een kleuter school; de nieuwe straatverlich ting; de haventoegang te Colijns- plaat verbeterd; verbeteringen terrein Kallewaard; verbetering Havelaarstraat te Colijnsplaat, de Citterstraat en Achterweg te Kort gene; demping van de riolering in het dorp Kortgene; woning bouw e.a. In verband met de be stedingsbeperking konden ver schillende voorgenomen werken nog niet worden uitgevoerd, maar is de grond daarvoor reeds aan gekocht. Voorts herinnerde spre ker aan de vele verleende pre mies voor woningverbetering en aan de bouw van een pakstation te Kortgene en een aardappelbe waarplaats te Colijnsplaat. De sportterreinen in de drie dorpen alsmede de bouw van de wijkge- bouwen en badhuizen passeerden eveneens de revue. Na dit overzicht werden de no tulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld, waarna een groot aantal ingekomen stuk ken voor kennisgeving werden aangenomen. Hierna deelde de voorzitter mede dat b; en w. een nieuwe verordening laten maken op de rioleringsbelasting, waarbij wordt afgestapt van een vast be drag van 10.De nieuwe maat staf zal zijn een bepaald bedrag, gerekend naar de belastbare op brengst volgens het kadaster. Ook deelde spreker mede, dat voorbe reidende stappen zijn ondernomen om te komen tot het verkrijgen van de voor de bouw van een bejaardentehuis benodigde 2 ha grond. In de vorige vergadering staak ten de 5-5 stemmen over het voor stel van b. en w. om de jaarlijkse gratificatie aan mej. Amperse - de Regt per 1 januari 1958 te bren gen op 100.per jaar. Thans werd het voorstel Welleman om deze verhoogde gratificatie per 1 oktober 1957 te laten ingaan met 5-6 verworpen en het voorstel van b. en w. z.h.s. aangenomen. Naar aanleiding van een circu laire van de minister werd op voorstel van b. en w. de betref fende huurcompensatie en duur- tetoeslag en interimregeling ziek tekosten van toepassing verklaard op het personeel der gemeente, welks jaarwedden door het ge meentebestuur worden geregeld. Op voorstel van b. en w. werd z.h.s. besloten met de Fraude-Ri- sico-onderlinge van Gemeenten een nieuwe verwaarborgingsrege- ling aan te gaan, waarbij het ver- waarborgde bedrag wordt vastge steld op 22.000. Afwijzend werd beschikt op een subsidie-verzoek van de Stichting tot steun van de Prot. Geestelijke verzorging van het Ned. leger. Het lid Contant had alsnog gevraagd een subsidie te verlenen, gezien het nuttige werk van bedoelde stichting, welke vraag onder streept werd door de heer Wolse, maar er werd genoegen genomen met de belofte van de voorzitter om aan de hand van een binnen kort te verstrekken lijst van ver leende subsidies, de aanvraag op nieuw te bekijken. Besloten werd de woning Juli- anastraat 19 te Kortgene, te reke nen van 29 juli 1957 tot 1 januari 1960 te verhuren aan de heer M. Meesen, tegen een wekelijkse huurprijs van 10.10. Deze wo ning was eerst bestemd voor een inwoner van Kortgene, die licha melijk gehandicapt is, maar zich later terugtrok. Op een subsidieverzoek van de Stichting Studie-Commissie We genbouw werd afwijzend beschikt. Een wijziging werd goedge keurd in de bijlage I van de Be zoldigingsverordening 1955, waar na een Bezoldigings verordening 1958 werd vastgesteld. Door vaststelling van een 13de wijziging van de gewone dienst en een 11de wijziging van de kapi- taaldienst werd de begroting 1957 gewijzigd. Het voorstel van b. en w. om mede te werken aan het verzoek van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding ener Chr. Kleu terschool te Colijnsplaat tot het aanschaffen van 18 kleutersets en 30 kabouterkrukjes werd z.h.s. aangenomen. Op de vraag van het lid Van der Weele of b. en w. al iets gehoord hebben over een beschikbaar stellen van het geld voor de bouw van een nieu we kleuterschool te Colijnsplaat kon de voorzitter alleen maar een ontkennend antwoord geven. Tot slot kwam aan de orde het voorstel van b. en w. 1. in te trek ken het raadsbesluit van 20 de cember 1957, waarbij werd be sloten: atot het garanderen van rente en aflossing van de bedra gen, die door de Groene Kruisver enigingen te Colijnsplaat en te Kortgene moeten worden geleend voor de bouw van Groene Kruis- gebouwen; b. over te gaan tot het doen bouwen van badhuizen in de onder a. genoemde complexen; 2. rente en aflossing te garande ren van de door de Groene Kruis verenigingen aan te gane geldle ningen voor de bouw van de wijk huizen annex badhuizen; 3. het nadelig exploitatie-saldo van de badhuizen voor rekening van de gemeente te nemen; 4. de onder 2 en 3 aangegane verplichtingen te aanvaarden onder de volgende voorwaarden: a. de beloning van de badmeester wordt .door b. en w. geregeld; b. de tarieven van de baden behoeven de goedkeuring van b. en w.; c. de Groene Kruis verenigingen verplichten zich hun begrotingen en rekeningen door b. en w. te doen goedkeuren. Z.h.s. werd een en ander door de raad aanvaard. Voor Colijns plaat zal dit een investering vra gen van ongeveer 82.500 minus 28.500.rampbijdrage en pre mievergoeding, voor Kortgene ongeveer 89.949.minus 42.800.bijdrage. Het lid Breu- re had een zwaar hoofd in deze onderneming en vreesde dat het de gemeente veel geld zal gaan kosten, temeer omdat de contri buties aan die Kruisverenigingen al behoorlijk hoog zijn. Bij de rondvraag informeerde het lid Korteknie of het haventer rein te Kats vóór het bietenver- voer in orde gemaakt kon worden, waarop de voorzitter zei, dat er enkel het allernoodzakelijkste aan gedaan kan worden omdat er van af 1 januari 1958 tot op heden nog geen enkel schip van deze haven gebruik gemaakt heeft. Be doeld haventje heeft een jaaront- vangst van nog geen 2000. men kan daar moeilijk 4000 aan verbeteren. Wanneer alles zo terug blijft lopen, zal men einde lijk tot sluiting over moeten gaan. Het lid Korteknie was met deze toezegging schijnbaar nog niet te vreden, want hij merkte nog op, dat er altijd maar wordt beloofd en nimmer iets uitgevoerd. Als voorbeeld noemde hij het sport terrein te Kats, dat, hoewel het meerdere malen door de gemeen te-opzichter was beloofd, nog nimmer is gemaaid. Hierop ver zekerde de voorzitter beslist, dat het haventje vóór de bietencam pagne in orde gebracht zal zijn, waarop het lid Korteknie „ik hoop het" zei. De klei die op dit haven tje heeft gelegen en voor die ver beteringen best gebruikt had kun nen worden, was door de opzich ter aan anderen weggegeven, zo besloot Korteknie. Het lid Van der Weele opperde het denkbeeld dit haventje over te dragen aan het nieuwe waterschap Noord-Be veland. Het lid Welleman vroeg nog maals naar het door gemeente werklieden uitgevoerde werk bij een particulier, waarop de voor zitter antwoordde, dat dit een zelfde werkje was als bij anderen door de aannemer is uitgevoerd. Door omstandigheden was dit blij ven liggen. Was dit werkje tege lijk met het andere werk uitge voerd, dan had men er nooit over gehoord. Het lid Welleman zeide hierop, dat hij niet ongerust was in de betaling door de notaris, maar hem bevreemde het, dat het nieuwe tegelpad al op de goede hoogte was gelegd, toen het door gemeentewerklieden opnieuw ge legd werd. Dit was ook nieuw voor de voorzitter en zal hij deze zaak nogmaals bekijken. Het lid Breure wees erop, dat het werk aan de aardappelloods van C. de Regt te Colijnsplaat was stopgezet. De voorzitter zeide hierop, dat voor dit werk, dat buiten de bebouwde kom ligt, nog geen goedkeuring van Ged. Staten was ontvangen. Het lid Klaassen merkte op, dat de voorzitter in zijn openings woord het dorp Kats niet had ver noemd, waar de school toch ook op een verbetering wacht. De voorzitter zeide dat hiervoor een plannetje klaar ligt, maar dat dit door de gemeente nog niet uit gevoerd kan worden. Het lid Klaassen vindt het erg dat Kats aan de verbeteringen in andere dorpen wel mee moet betalen, maar als het zelf iets nodig heeft, dan kan dit juist niet. Te Kats zijn er twee personen die hun woning willen laten verbeteren, zo zeide hij, waarop de voorzitter deze personen de raad gaf, nu reeds hun aanvrage in te dienen, het geld voor 1958 is op, maar per 1 januari 1959 treedt die regeling weer in werking. Het lid Korte knie vroeg of de muren van het schoolgebouw wat opgeknapt kon den worden en verwees naar een school te Colijnsplaat. De voorzit ter zeide dat het te Kats een veel duurdere karwei is; waarna hij de ze vergadering met enige woor den van dank sloot. Na heropening werd afscheid genomen van de niet meer terug kerende wethouder C. Maas en de leden M. van der Weele en M. J. van Hee. Hierbij was het voltal lige secretarie- en gemeenteperso- neel aanwezig. De voorzitter zei, dat afscheidnemen altijd iets min der prettigs is, maar dat door de mensen in het algemeen betrekke lijk vlug vergeten wordt, vooral als zij er niet direct zelf bij be trokken zijn. Met de scheidende leden is jaren samengewerkt, mis schien wel eens met enig verschil, maar toch altijd zodanig, dat men elkander vrij in de ogen kan zien. Wethouder Maas is sinds 6 au gustus 1945 lid van de raad en sinds 30 augustus 1946 wethouder. De voorzitter sprak er zijn spijt over uit dat wethouder Maas niet meer in de raad terug komt en sprak woorden van waardering voor diens inzicht, dat er een tijd van komen en ook een tijd van gaan is. Namens de raad, de wet houder, ambtenaren en personeel en ook persoonlijk dankte hij wet houder Maas en zeide, nu een vriend verloren te hebben. Het lid Van der Weele was se dert 6 september 1949 lid van de raad. Ook hij keert niet meer te rug in de raad. Volgens de voor zitter hebben de kiezers hierbij gesproken en gedane zaken nemen geen keer. Van der Weele heeft op de hem eigen wijze de belan gen van de gemeente behartigd. Wij zijn hem daarvoor ook na mens ambtenaren, raadsleden en wethouders dankbaar. Het lid Van Hee was sinds 27 februari 1950 lid van de raad. Hij was geen man van grote woor den, zeide de voorzitter, maar een vogeltje zingt zoals het gebekt is. Namens allen bracht de voorzit ter ook hem dank voor zijn be leid en bemoeienissen. Hij wenste de drie scheidenden, met hun vrouw en gezin, een lang ep gelukkig leven toe. Het oudste raadslid Korteknie bracht de aftredenden dank voor de gezamenlijke en gezellige tijd in de raad, in het bijzonder aan wethouder Maas. Hij wenste hen allen toe, dat zij nog lange jaren voor hun gezin bewaard mogen blijven. Weth. Maas dankte in de eerste plaats de voorzitter voor diens goede woorden en was overtuigd van de vriendschappelijke samen werking. Daarna sprak hij woor den van dank tot de voorzitter, wethouder Bom en de secretaris en zeide dat er steeds een goede verstandhouding in het college had geheerst en dat er weinig of geen conflicten waren geweest. Ook sprak hij woorden van dank tot de raadsleden en aan het se- cretariepersoneel. In zijn dank be trok hij mede bode Kouwer, op zichter Warren (die hem op het laatst nog een slapeloze nacht had bezorgd) en de gemeentewerklie den. Het lid Van der Weele sprak dankwoorden tot allen en zeide, zo nu en dan wel eens op het paard te hebben gezeten, maar steeds alles heeft gedaan met de beste bedoelingen. Hij sprak de hoop uit, dat de volgende raad op dezelfde wijze mag samenwer ken. Het lid Van Hee dankte de voorzitter en de raadsleden voor de vriendelijke woorden en wen ste hen en de gemeente alle goeds toe. Hierna begaven zich alle aan wezigen naar „De Stadswijnkel- der" en gebruikten daar met smaak en onder gezellige kout de hun door de drie scheidenden aangeboden consumpties. De geneesmiddelen, verplegingsartikelen, kraampakketten en bandages van zijn méér dan best! Voor klas 2, 3 en 4 begin nen de lessen op 1 september Voor klas 1 op 2 september (8.45 uur). Het hoofd der school. een V J Te huur: G. J. DE KORTE, Kortgene. BIJVERDIENSTE Reclamebureau vraagt me- dewerkers(sters) voor het huis aan huis bezorgen van reclamefolders in uw woon plaats en omgeving. Brieven aan Jonker's Recla me, afd. 137 Zld., Mariotte- straat 76-78, Den Haag. Deze week: Prachtige kwaliteit grote 2- persoons lakens, let wel: 180 x 234, zonder opmaak en met tien jaar levensduur van 8.95 NU 6.45 in de speciaalzaak 't INTERLOCKHUIS Lange Vorststraat 45, Goes 200 gram Jamaica rumbonen 79 cent en 10 zegels 100 gram chocoladebloemen 69 cent en 10 zegels 100 gram pepermunttips 28 cent en 5 zegels 250 gram batons, een heerlijk koekje 69 cent en 10 zegels 6 repen chocolade voor 97 cent 1 fles Duiker slaolie van 1.68 voor 1.48 en nog 20 zegels 1 grote ontbijtkoek 52 cent 2 rollen beschuit 58 cent samen voor 110 cent en 30 zegels Beleefd aanbevelend, Kamperland, Tel. 304 Ganzepoortstraat 21, Tel. 2084 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 1