NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD KARATHANE VAN DIJK PI oh vier heeft DE schoenen l^celuutrzlla li LCd TEGEN MEELDOUW IN PRIJS VERLAAGD W. E. van der Heijde - Kamperland Raadsvergadering Wissenkerke DUPHAR Ook op gevoelige rassen Gevonden voorwerpen No. 2890 Zaterdag 21 juni 1958 61e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Als U slechthorend bent doet u verstandig 'n origineel „Vienna"' boorapparaat aan te schaffen, wat in Zeeland alléén verkrijgbaar is bij A. C. van der Rest Lange Kerkstraat 42 GOES Tel. 01100-2468 Onder leiding van burgemees ter Van Halst kwam de raad onzer gemeente j.l. donderdag in open bare vergadering bijeen. De leden Westerweele en De Nooijer wa ren met kennisgeving afwezig. Na opening en gebed werden de notulen van de vorige vergade ring onveranderd vastgesteld, waarna een aantal ingekomen stukken, w.o. brandweerrapporten, opheffing van de Centrale Dienst Bevelanden per 1 maart 1959 voor kennisgeving werden aangenomen Voor de chr. school te Wissen kerke werd de vergoeding voor 1957 vastgesteld op f 6926.36, voor de geref. school te Kamper land op f 7961.33, voor de herv. school te Kamperland op f 6070.51 voor de geref. school te Geersdijk op f 2567.53 en voor de chr. ulo school te Wissenkerke op f 5471.33 -f f 1101.25 voor het vak gymnas tiek en f 217.94 voor het vak nut tige handwerken, terwijl voor het vak nuttige handwerken op de chr. school te Wissenkerke de ver goeding werd vastgesteld op f 130.16. De vergoedingen ten behoeve van de verschillende bijzondere kleuterscholen voor het jaar 1957 werden vastgesteld op f 1776.25 voor de school te Wissenkerke, f 1797.20 voor de school te Kam perland en f 910.30 voor de school „Mij spreekt de blomme een tale, mij is het kruid beleefd"... Wie kent niet het mooie ge dicht van Guido Gezelle, waar zóveel liefde voor de Natuur uitspreekt.... De natuur spreekt óók in King. King-pepermunt ontleent haar verkwikkende eigen schappen aan de „kruidi ge" pepermuntplant: de na tuur is niet te verbeteren! te Geersdijk, terwijl de uitgaven over 1957 voor het openbaar on derwijs voorlopig werden vastge steld op f 1130.71. Z.h.s. werd aan het verzoek van de Ver. voor Chr. onderwijs te Wissenkerke voldaan om gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe school. De chr. school te Wissenkerke is af gekeurd en in verband hiermede wil het bestuur t.z.t. een nieuwe school bouwen. Deze middels zijn verkrijgbaar bij A. van Heestraat 2 In verband met enkele adminis tratieve wijzigingen werd een nieuwe verordening op de keu ringsdienst van slachtdieren en van slachtvlees in de gemeenten Wissenkerke en Kortgene vastge steld. Bij de behandeling van dit onderwerp bleek dat het lid Mar- cusse uit tijdsgebrek geen studie van het hem toegezonden ont werp-verordening heeft kunnen maken, zijn fractie-genoot Scheele kon dit euvel enigszins compense ren door de aandacht te vestigen op een foutieve letter (tikfout) in de nieuwe verordening. Aan het bestuur van de chr. ulo-school te Wissenkerke kon eindelijk de 330 m2 grond, waar op de nieuwe woning van het hoofd dier school staat, verkocht worden voor de prijs van f 9.30 per m2, de prijs van de overige 169 m2 grond moet f 4.per m2 bedragen, terwijl aan burgemees ter Van Halst voor het bouwen van een nieuwe woning 416,2 m2 grond, gelegen aan de Dorpsweg, verkocht werd voor f 5.85 per m2. De leden Scheele en Bustraan we zen op het grote prijsverschil van die twee percelen bouwgrond en vonden dit een onbillijkheid. De voorzitter zeide, dat deze grond prijzen worden vastgesteld in o- verleg met de provinciale directie van de Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, waarop het lid De Lange," doelende op de ongelijk heid van de grondprijs, zeide, dat zoiets alleen in Nederland moge lijk is. Voor consolidatie van de vlot tende schuld dezer gemeente be sloot de raad, zonder hoofdelijke stemming, een geldlening van f 13.000.aan te gaan bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, te gen een koers van 100 °/o en een rente van 5 °/o. In de gemeentebegroting 1957 werden enkele wijzigingen aange bracht. De gemeente-rekening 1955 werd z.h.s. vastgesteld op een ont vang in de gewone dienst van f 411.890.09, een uitgaaf van f 411.055.93 en een batig slot van f 834.16, terwijl de uitgaven van de kapitaaldienst werden vastge steld op f 1.221.228.11, de inkom sten op f 1.135.616.44 en het na delig slot op f 85.611.67. Van het bestuur van de voet balvereniging „Wissenkerke" was een verzoek ontvangen om over name van het door haar aange kochte kleedlokaal voor de kost prijs van f 1500.In hun memo rie van toelichting stelden b. en w. voor een zodanig besluit te ne men, maar bij de behandeling van dit agendapunt namen b. en w. hun voorstel terug teneinde eerst nog nader overleg te plegen met bedoeld v.v.-bestuur. Op voorstel van b. en w. werd aan mej. S. L. van Splunter per 1 september 1958 eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Wissen kerke. Dit besluit is nodig tenein de in aanmerking te kunnen ko men voor een rijksvergoeding, ge zien het lage aantal kinderen dat die o.l.s. bezoekt. Bij de rondvraag wees het lid De Smit op de onrustige gemoe deren van de bewoners van de Dorpsdijk inzake het over de da ken hangen van boomtakken. Per soonlijk vraagt hij zich wel eens af of die bomen daar zo dicht bij de woningen mogen staan. De voorzitter beloofde zijn aandacht aan dit euvel te wijden. Het lid Marcusse vroeg of er al iets bekend is omtrent het bouwen van Groene Kruis-gebouwen te Wissenkerke en Kamperland. De voorzitter verwees hiervoor naar het lid De Lange, die als bestuurs lid van die Kruisverenigingen al leen maar kón zeggen, dat de bouw beslist doorgang zal vinden. Het lid Scheele maakte aanmer kingen op de z.i. te late ontvangst van de raadsagenda. De voorzit ter zeide, dat dit de eerste maal is dat zij maar twee dagen vóór de vergadering in het bezit van de leden was en dat dit beslist geen opzet is geweest. Wettelijk waren zij nog tijdig in handen van de le den. Hij noemde ook de oorzaak van deze late verzending, er aan toevoegende, dat de agenda voor taan veel vroeger verzonden kan worden, maar dat de kans dan be staat dat er tijdens een vergade ring nog punten aan toegevoegd moeten worden. De leden De Smit en Filius vonden de ontvangst nu ook aan de late kant, terwijl het lid Schee le op de woorden van de voorzit ter antwoordde, dat men de toe gevoegde agendapunten niet be hoefde te behandelen, maar tot een volgende vergadering zou kunnen laten liggen. Scheele vroeg hierna, waarom in andere gemeenten (b.v. Zoute- lande) wel de rioleringsplannen uitgevoerd kunnen worden en waarom die te Kamperland., niet. De voorzitter antwoordde hierop, dat door b. en w. aan dit werk de grootst mogelijke aandacht wordt besteed, maar dat het geldgebrek in hoofdzaak de remmende factor is. Hierna vroeg het lid Scheele of er dit jaar nog begonnen zou kun nen worden met de bouw van het Drentse verenigingsgebouw te Geersdijk. De voorzitter hoopte van wel en deelde mede, dat van de Prov. Staten van Drente be richt was ontvangen dat het door hun, voor deze bouw, benodigde bedrag was verhoogd van f 25.000 tot f 60.000.Het moet een ge bouw worden, Drente waardig. Van gemeentewege worden pogin gen in het werk gesteld aannemer Slotema, die in eerste opzet het verenigingsgebouw zou maken, nu ook het veel grootser gebouw te laten bouwen. Het lid De Lange vestigde de aandacht op het wegwaaien van diverse afval van de vuilnisbelt. De voorzitter zeide, dat dit onmo gelijk is tegen te gaan. Na het storten door de reinigingsdienst wordt alles met grond bedekt, maar dit mag niet baten, de lor- renkoopman e.a. gaan er in aan het zoeken en laten de rest onge dekt liggen. De belt is wel omge ven door rasterwerk, maar geheel afsluiten dat gaat niet, men moet er toch bij kunnen komen. Het ge heel met een slot afsluiten zal geen oplossing geven, men zal de zaak openbreken. Anderen dan de gemeente maken van deze vuilnis belt ook gebruik en het onoordeel kundig storten werkt de overlast in de hand. Wanneer de mensen in deze zaak eens allen mee wil den werken, dan zou er wat te be reiken zijn. Ook De Lange wist geen oplossing te geven, wel gin gen er stemmen op de belt af te sluiten en er iemand bij te zetten. Een beslissing in die zin is niet genomen. Op de vraag van het lid Bus- traan of gezinsverzorging iets voor deze raad is, antwoordde de voor zitter, dat dit buiten de raad om gaat. De gemeente kan daaraan wel een subsidie verlenen. Het lid Scheele ging op dit onderwerp verder in en wel zodanig, dat het voor de pers niet te verstaan was en het gesprek meer een „onder ons" wending nam. Het lid Bustraan drong, in ver band met de uitvoering van het drie-eilanden-plan, aan op een goed aanpakken van het riole ringsplan. De gemeente moet daarin, volgens hem, het initiatief nemen. De voorzitter zette uiteen, deze zaak reeds dikwijls met ho Voor Elastieken kousen Buikbanden Korsetten Breukbanden Rechthouders Steunzolen en alle andere banda ges aan juiste maten gaat u heel best naar A. C. van der Rest Lange Kerkstraat 42 GOES Leverancier Ziekenfondsen Lid „Orthobanda" (Vereni ging van vakkundigen) gere instanties te hebben bespro ken, tot in Den Haag toe. Het re sultaat: bekeken, besproken, rap porten. In verband met het ge noemde drie-eilanden-plan is niet alleen het rioleringsplan van be tekenis, maar ook en vooral de zuiveringsinstallaties daarvoor, die zeer grote bedragen zullen ver gen. Wie die kosten moet betalen? Natuurlijk het rijk, daar deze de Zandkreek afsluit. Met het dankgebed en enige vriendelijke woorden besloot de voorzitter daarop deze vergade ring De postcommandant der rijks politie te Kamperland maakt be kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarach ter vermelde adressen: wit fietspompje: J. Kouwer, Jaco- bapolder 2; zak erwten: G. Ver sluis, Spuidijk 7; paar bruine kin derschoenen en springtouw: C. Jille, Molenweg 59; gummibroek: Iz. van der Moere, Veerweg 46; bankbiljet: Nieuwstraat 2; scha kelarmband: C. Heijboer, West- havendijk 35; blauwgrijze cein tuur van een jurk: Nieuwstraat 8. Bij de postcommandant der rijkspolitie te Kortgene werd aan gifte gedaan van de onderstaande gevonden voorwerpen: 1 alpino muts, 1 doublé damesarmband, 2 paar handschoenen, 1 rode sjaal, 1 huissleutel, 1 portemonnee met inhoud, 1 sjaal en 1 tas met inh. KELVINATOR DIEPVRIES CONTAINERS KOELTECHNISCH BUREAU MIDDELBURG - TEL. 01180-3023 - ST. JANSTRAAT 19 Ganzepoortstraat 21, Tel. 2084 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 1