Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 31 mei 1958, no. 2887 WIELERWEDSTRIJDEN TE COLIJNSPLAAT Op zaterdag 14 juni a.s. gaat de „Patrijzenjacht" te Colijnsplaat weer van start. Deze wedstrijd, georganiseerd en uitgeschreven door de sportvereniging Colijns plaat, in samenwerking met de R.T.C. „Theo Middelkamp" uit Goes, zal van start gaan met de meest vooraanstaande wielerama- teurs die Nederland heeft. De volledige ploeg die op 18 juni a.s. op de internationale wed strijden op het eiland Man (Eng.) onze kleuren zal verdedigen zal te Colijnsplaat van start gaan. Om enkele namen uit het rennersveld te noemen: Jan Huigens, Moonen, Van Houwelingen, Niesten, Van Egmond, Jo Beers en onze pro vinciale ster Piet Rentmeester, die dit seizoen al zeer veel overwin ningen heeft geboekt. Verschillende van de renners die te Colijnsplaat van start gaan, o.a. Jo Beers en Piet Rentmeester, hebben deze week bericht ontvan gen van de K.N.W.U. om zich voor te gaan bereiden op de ko mende wereldkampioenschappen te Reims. Voorwaar een rennersveld dat in sterkte alle voorafgaande wed strijden overtreft. Er zal tevens in deze wedstrijd een ploegenwedstrijd verreden worden waaraan deelnemen „De Spartaan" uit Den Haag, „Helpt Elkander" uit Oud Gastel, „Feyn- oord" uit Rotterdam, „Alkmaria Vicktrix" uit Alkmaar, „De Lim burgse Combinatie", „Theo Mid delkamp" uit Goes en vermoede lijk de Belgische kampioensploeg „Lierse Sport". Mocht de R.T.C. Theo Middelkamp het ploegen- klassement winnen, dan zal deze vereniging definitief in het bezit komen van de beker, welke des tijds beschikbaar is gesteld door de gemeente. De Muggentoer op gewone fiet sen komt dit jaar te vervallen en wordt vervangen door een wed strijd voor adspirant wielrenners. Verder zal het tamboer- en pij perkorps „Nicoleen" van Kamper land zich aan het publiek van Co lijnsplaat presenteren met een marsdemonstratie in de Voorstraat tussen deze beide wielerwedstrij den in. De organisatoren hebben ge meend aan die mensen, die de controleposten hebben gepasseerd, een metalen wielrennertje op de jas te moeten stoppen, dit ten te ken, dat zij betaald hebben en zo doende niet meer lastig gevallen zullen worden door andere men sen die de controleposten bezetten Al met al belooft dit voor het Noordbevelandse publiek weer een unieke dag te gaan worden. 50-JARIG JUBILEUM BIJ DE ZAAK SLOTEMA v/h VAN HEE Voor de vierde maal in enkele jaren tijds was er j.l. vrijdag een 50-jarig jubileum te vieren in de vanouds bekende timmer- en aan nemerszaak van de heer Slotema. De heer M. Verburg was ditmaal de jubilaris. De grote zaal van hotel „De Kroon" was kleurig versierd en des avonds geheel bezet met fa milie van Verburg, personeel- en oud-personeelsleden van de zaak en talrijke genodigden. Bij het betreden van de feest zaal werd Verburg een hartelijk welkom toegeroepen door de heer Slotema, die, oude herinneringen ophalende, wees op de trouw, werklust en kameraadschap van de jubilaris en hem daarvoor het bekende „couvert" aanbood. In zijn welkom en felicitatie betrok hij mede mevrouw Verburg en kinderen. De twee oudste doch ters van Slotema boden daarna Verburg een prachtig bloemstuk aan. Burgemeester Van Halst sprak een felicitatie uit en prees zich ge lukkig Verburg, namens H.M. de Koningin, de eremedaille in zilver in de Oranje Nassau-orde op de borst te mogen spelden. Het kleinzoontje Rony, 6 jaar, toonde zich op het gebied van het toneel een waardig opvolger, om zonder blikken of blozen zonder enige hapering een fraai gedicht op te zeggen, wat een daverend applaus ontlokte aan alle aanwe zigen. Namens het gehele personeel was inmiddels een fraaie rook- standaard aangeboden. Ds. Postma vond het een moei lijke vraag, wie hij nu het eerst zou feliciteren, Verburg met zijn 50 jaar aan één zaak zijn of Slo tema met een werknemer die 50 jaar aan de zaak is. Hij feliciteer de tenslotte beiden, ook de bui tengewoon goede en persoonlijke verstandhouding. Mevrouw De Looff - van den Berge, sprekende namens „Zang- en Vriendschap", roemde de heer Verburg als de actieve voorzitter. De heer Kerse maker, leraar aan de ambacht school te Middelburg, sprak woor den van vriendschap en dank je gens de jubilaris, die zich tijdens en na de bezetting een goed vriend toonde. Dokter Maas van Colijnsplaat, namens het Rode Kruis sprekende, roemde Verburg als een accuraat penningmeester, sedert 1946, en als vriend, terwijl tot slot dokter Bruynzeel, ook na mens zuster Weststrate, persoon lijke woorden van dankbaarheid sprak, ook voor de verleende en zeer gewaardeerde hulp tijdens de rampdagen. Vele gelukwensen en waarderende woorden gingen ver gezeld van bloemen of cadeau's. Tot ver in de kleine uurtjes bleef men gezellig bijeen. Cere moniemeester W. C. Dees bleek daarvoor de aangewezen persoon terwijl de dames De Vos en Hoek van Dijke en de heer Van den Berge Jz. voor een passende mu zikale omlijsting zorgden. Velen gaven een nummertje zang of voordracht ten beste, terwijl J. J. van den Berge voor de humoris tische noot zorgde. En hoe! De heer en mevrouw Van de Kamer - van Driel uit Middelburg ver hoogden, mede door hun kunnen, de gezelligheid. Tot slot dankte jubilaris Ver burg allen voor deze onvergete lijke avond, humoristisch daartus sen gevallen uit zijn 50-jarige loopbaan vertellende. Als niet-timmerman staat men zo een avond even met de ogen te knipperen, wanneer men hoort dat Verburg, vooral te Geersdijk, waar hij sinds een groot aantal ja ren zelfstandige baas voor Slote ma is, raad moest geven of be hulpzaam moest zijn bij alle mo gelijke en onmogelijke zaken, zo als het leveren van een blikken harnas, het zacht maken van har de voetnagels, het op slag bren gen van klokken enz. Het Wilhelmus werd door al len staande gezongen na het op spelden van de koninklijke on derscheiding, terwijl de avond be sloten werd met het Avondlied. Rest ons nog te vermelden dat voor de inwendige mens royaal gezorgd werd en dat de bediening niets te wensen overliet. NIEUWE ZOMERDIENSTREGELING A.M.Z. In de dienstregeling voor Zuid- Beveland werden geen ingrijpende wijzigingen aangebracht. Alleen werden op de lijnen Borssele- Goes, Ellewoutsdijk/Driewegen- Goes en Kruiningen/Ierseke N.S.- Ierseke-Wemeldinge de vertrek tijden van enkele ritten iets ver vroegd, zodat een betere aanslui ting op de eerste exprestrein in de richting Rotterdam werd bereikt. Op de dienst Kruiningen Veer- haven-Kruiningen Station N.S. bleven de reeds bestaande snelle aansluitingen van en naar de ex- prestreinen, ten behoeve van de reizigers naar en van oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, gehand haafd. Voor het eiland Noord-Beve land komen wel belangrijke ver anderingen. De dienst Noord-Be veland-Middelburg v.v. zal met ingang van 2 juni a.s. veranderen van een dienst op werkdagen in een marktdienst, die slechts op donderdagen zal worden gereden. Hier staat tegenover, dat er voor Noord-Beveland een zondag- dienst komt, die de eilandbewo ners in staat zal stellen vier maal per zondag naar en van Goes te reizen. In de maanden juli en augustus zal bij wijze van proef drie maal per dag (zowel op zondagen als op werkdagen) een verbinding naar en van het Kamperlandse strand worden gegeven. Hierdoor ontstaan drie rechtstreekse ver bindingen per dag van Goes naar en van dit mooie en rustige recre atiegebied. Zowel Kamperland als Colijns plaat krijgen op werkdagen een extra rit in de avonduren naar en van Kortgene Veer met aanslui ting naar en van Goes. Thans ver trekt de laatste rit van Kamper land om 18.25 en dit wordt 20.25 uur. Voor Colijnsplaat zijn deze tijden 19.30 en 21.30 uur. U kunt niet alles weten Zoute groenten hebben geen voe dingswaarde, men móet ze dus eten gecombineerd met andere groenten. Wentel visgehakt voor het braden even door paneermeel, hierdoor voorkomt men het onaangenaam vastkleven aan de pan Wanneer u uien schoongemaakt hebt, was uw handen dan en veeg ze af met zout. De uienlucht is dan meteen verdwenen. (Nadruk verboden). Heden overleed, on ze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante Marina Johanna Cornelia Verhulst (wed. van Pieter Zuijdweg), op de leeftijd van 77 jaar. Namens de familie, C. P. Zuijdweg. Kats, 30 mei 1958. De begrafenis zal plaats hebben op maan dag 2 juni a.s.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 4