NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen Ziekenfondsverzekerden ZENUWRUST Mevrouw! Prachtige elastieken kousen A. C. VAN DER REST Raadsvergadering Wissenkerke Mevrouw! Ook de beste middelen A. C. VAN DER REST Ook Spierpijn -y.vTÏtür-i Sluit of behoudt een aanvullende verzekering No. 2881 Zaterdag 19 april 1958 61e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs 1 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm (nodig bij spataderen en vermoeide benen) kunt u bekomen bij Lange Kerkstr. 42 GOES Maandagmiddag 2 uur kwam de raad dezer gemeente voltallig bij een onder leiding van burgemees ter Van Halst. Na een welkomstwoord en het gebruikelijke gebed werden de no tulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken, w.o. enige brandweerraxiporten, werden voor kennisgeving aange nomen. De aftredende gemeentelijke vertegenwoordigers van de Com missie van Beheer van de School- artsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (west) werden alle bij acclamatie herbe noemd. Aan de heren A. de Haze, H. L. van Aller en Joh. Verburg werd op hun verzoek voor een half jaar ontheffing in de hondenbelasting verleend, daar hun honden in het eerste halfjaar van 1958 gestorven zijn. SWAN SWAN SWAN Swan badhanddoeken NU stukken naar omlaag. Prachti ge Swan badhanddoeken van 3.95 NU 2.98, van 4.95 NU 3.75 en extra grote Swan-doeken van 6.25 NU voor 4.50 in de speciaal zaak 't INTERLOCKHUIS L. Vorststraat 4547, Goes Met algemene stemmen werd de heer M. P. Kouwer herbe noemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Besloten werd om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een vaste geldlening aan te gaan van f 5.000.looptijd 25 jaar, koers 100 °/o en een rente van 5Vi °/o. Deze geldlening wordt verstrekt uit de opbrengst van de emissie 1958. Op voorstel van b. en w. werd een voorschot-verordening vastge steld ingevolge een ministerieel bericht om aan de ambtenaren in dienst van het rijk over het 1ste halfjaar 1958 een duurtetoeslag toe te kennen. Met een ontvang en uitgaaf van f 2781.werd de begroting 1958 gewijzigd, dit in verband met de verbetering van de brandputten. Nu de mogelijkheid niet is uit gesloten dat er a.s. zomer nog zo merwoningen kunnen worden ge bouwd, werd een verordening vastgesteld, waarin bepalingen zijn op genomen waarmede bij de bouw van die woningen rekening moet worden gehouden. Hierna werd een besluit vastge steld, waarin is bepaald, dat een uitbreidingsplan wordt voorbereid voor het noordelijk gedeelte van de Anna-Frisopolder en in de noordelijk van deze polder gele gen inlaag, het noordelijk gedeel te van de Jacobapolder en voor het noordwestelijk gedeelte van de Onrustpolder. Dit besluit werd genomen om te voorkomen dat daar straks zomerwoningen wor den gebouwd in strijd met het te ontwerpen uitbreidingsplan. Bij de rondvraag merkte het lid Scheele op, dat hij in een dagblad gelezen had, dat voortaan Wissen kerke moet worden geschreven en niet Wissekerke en sprak de wens uit, dat dit in het vervolg door al le instanties zal worden opgevolgd De voorzitter zette uiteen, dat de ze „n" al veel stof had doen op waaien en veel geschrijf had no dig gemaakt. Uiteindelijk is dan officieel Wissenkerke als juiste naamsaanduiding uit de bus geko men. Verschillende departementen gebruiken reeds de officiële naam, anderen daarentegen, o.m. de pos terijen, gebruiken de gemeente naam zonder n. Op de vraag van het lid De Smit naar een ophokverbod voor duiven antwoordde de voorzitter, dat daarvan ontheffing is verleend EXTRA KOOPJE!! Prachtige graslinnen lakens en slopen van een bekend fa brikaat. Grote 2-persoons la kens 180 x 240, voor 5.95. Prachtige grote slopen 1.25 en zeer mooi geborduurd voor 1.55 in de speciaal zaak 't INTERLOCKHUIS L. Vorststraat 4547, Goes in verband met een verzoek van de duivenvereniging te Kortgene. Op de vraag van het lid De Smit hoe of het staat met de B.B. te Wissenkerke, antwoordde de voor zitter, dat de zaak moeizaam draait, de manschappen zijn er wel, maar het B.B.-hoofd heeft, door zijn zeer drukke werkzaam heden, te weinig tijd zich geheel aan de B.B. te geven. Het lid Marcusse betuigde zijn dank voor de toezending van de notulen van de vergaderingen drie-eilanden-commissie en vroeg een inlichting. De voorzitter zet te, aan de hand van kaarten, uit een wat de besproken plannen in houden. Hierop volgde een breed voerige en geanimeerde bespre king, waaraan vrijwel alle leden deelnamen en resulteerde in een onderonsje, meer dan in een raadsbespreking. Uit het gespro kene durven wij wel concluderen dat de verlangens van de voor zitter meer gaan naar aanloop- en vluchthaventjes dan naar een gro te jachthaven. Ook is hij voorstan der van het behoud van de be staande vogelbroedplaatsen en -kolonies. Het leggen van een gedeelte verbindingsdam Noord-Beveland - Walcheren is aanbesteed, zo zei het lid De Lange. Is het nu ook al bekend of het vervoer van de benodigde materialen over het ei land zal geschieden, zo vroeg hij. Volgens door de voorzitter ver kregen inlichtingen zal het ver voer met G.M.C.'s over de Noord- bevelandse wegen geschieden, daar vervoer over smalspoor langs de zeedijk veel te duur zou zijn. Of de gemeente er klei aan kan verkopen is nog niet te zeggen, wel, dat de klei langs de haven geul er voor geschikt bevonden is. Met een dankwoord aan leden en pers en het gebruikelijke dank gebed sloot de voorzitter daarop deze vergadering. Koninginnedag te Colijnsplaat met grote sportmanifestaties Koninginnedag zal ditmaal te Colijnsplaat in het teken van de sport staan. Die dag hopen de sportverenigingen hun geheel ver nieuwd terrein met zijn zeer mooi kleedlokaal van de gemeente of ficieel in ontvangst te nemen. Deze kleedgelegenheid, ontwor pen door de heer Warren, voldoet aan de hoogste eisen. Het zijn zeer ruime en lichte kleedkamers, voorzien van stromend water, 2 CREPE MOUSSE. CREPE MOUSSE De onverslijtbare crepe mousse dameskousen van 5.95 NU 3.95. De onver slijtbare crepe mousse heren sokken, kort 1.98, in alle moderne dessins in de spe ciaalzaak t INTERLOCKHUIS L. Vorststraat 4547, Goes toiletten, een aparte kleedkamer voor de scheidsrechter met was gelegenheid en een flinke opberg plaats, terwijl een flinke hal de ingang van dit bouwwerk siert. Voorwaar een zeer grote aan winst voor de sportverenigingen van Colijnsplaat, die tevens deze dag nog een jubileum vieren. De korfbalvereniging S.S.S. viert die dag haar 25-jarig en de voetbalvereniging Colijnsplaatse Boys haar 20-jarig bestaan. De v.v. Col. Boys zal die mid-' dag een wedstrijd spelen tegen de tweede -klas K.N.V.B.-er FLUKS uit Dordrecht, die met een com binatie naar Noord-Beveland komt. De korfbalsport is deze middag wel bijzonder goed ver tegenwoordigd, n.l. met de wed strijd Deetos I - Swift I. De ver eniging Deetos, uit Dordrecht af komstig, is een der oudste korf balverenigingen uit ons land, was verschillende keren landskampi oen en heeft nog verschillende in terland-spelers in zijn gelederen, o.a. een der beste uit Nederland: Leny in 't Veld. Swift uit Middel burg, onze bekende Zeeuwse ver eniging zal tegen Deetos de strijd aanbinden. Dit zal een zeer zware Slapen onder een appelboom Kent u ook dat onbedwingbare verlangen languit onder een boom te gaan liggen slapen met zorgeloze dromen Precies! U kent dat weldadige gevoel nog van uw vakantie, maar u kunt er eenvoudig nier „tussenuit" Dan is King-pepermunt een weldadige moedgevende ver snapering: een stukje natuur om overal mee naar toe te nemen wedstrijd voor hen worden, maar het ziet er in elk geval naar uit, dat deze wedstrijd een goede pro paganda voor de korfbalsport kan worden. In de morgenuren zal de school jeugd de strijd aanbinden in de vorm van verschilende spelen, ter wijl de beide plaatselijke muziek korpsen die dag er weer lustig op los zullen blazen. Moge het oran- jezonnetje deze dag volop schijf nen, dan belooft het voor Colijns plaat en voor de sportliefhebbers van Noord-Beveland een zeer mooie dag te worden. Van onze adverteerders. PAS-TUNETTE „De juiste maat" voor de Nederlandse vrouw Leerzame show van de firma Poley te Goes Hoe belangrijk een goed korset en een goede beha voor de mo derne vrouw is, daarvan hebben de talrijke dames, die gisteren de Pas-Tunette Foundations Show in „De Prins van Oranje" te Goes bezochten, een uistekende indruk gekregen. Op deze show, die Po ley, firma S. Meeuwsen, Ganze- poortstraat, Goes in samenwerking met de Iduna Corset Industrie n.v. te Uden organiseerde, passeerde een uitgezochte collectie korset ten, gaines, step-ins en beha's de revue en de aanwezigen staken hun warme belangstelling niet on der stoelen of banken. Een vijftal mannequins toon den de fraaie collectie Pas-Tunet te foundations, die in een speci aal maatsysteém zijn vervaardigd. Het Pas-Tunette maatsysteem is het nieuwste snufje op het gebied van de moderne foundationfabri- cage en gebasseerd op een zeer diepgaand, wetenschappelijk on derzoek naar de „juiste maat" van de Nederlandse vrouw. Het Pas- Tunette kórset en ook de gaine hebben bij elke taillemaat drie we tenschappelijk berekende heup wijdten en helpen 98 °/o van de Nederlandse dames direct aan een volmaakt passende founda tion tegen de normale confectie prijs. En de andere twee? zult u vragen. Wel voor hen maakt Idu na een korset naar hun maat. De bijzonder fraaie step-in-col- lectie is de aandacht van de Ne derlandse vrouw meer dan waard. Van nu af is voor alle Neder landse dames ook een perfect pas sende Pas-Tunette beha voorradig Verscheidene beha-modellen wor den gebracht met een zachte schuimrubber voering in de cups. Deze Pas-Tunette beha's geven een ideale figuur-correctie, terwijl zelfs na veelvuldig wassen het mo del behouden blijft. Wij zagen zeer elegante modellen in nylon en satijn met rondgestikte cups en de strap-less beha. Wit bleek' de meest voorkomende kleur te zijn. De dames kregen Pas-Tunette foundations voor ieder figuur te zien, want drie mannequins had den weliswaar slanke figuren, maar de anderen waren beslist mollig te noemen. Voor a.s. moeders was er het positiekorset, dat onder die om standigheden het lichaam de zo onmisbare steun geeft. De prijs (f 17.95) behoeft nu voor niemand meer een bezwaar te vormen om dit te dragen. Bij dit model werd een voedingsbeha gedragen, het nieuwste op dit gebied. Deze is heel vernuftig uitgevoerd met ritssluiting op de cups, waardoor de beha altijd precies op zijn plaats blijft en voorzien van los se plastiek kapjes, die de boven kleding beschermen. De prijs is slechts f 8.50. Bij een lang korset, voorzien van een brede elastieken binnen band, kan nu een Pas-Tunette beha gedragen worden met een extra lange maagband. Hierdoor wordt een keurig ingesloten rug en taille verkregen. Het uitzoeken van een korset of beha is altijd een persoonlijke kwestie en daarom willen wij er de nadruk op leggen, dat het voor af passen steeds een eerste ver eiste is. Het is verstandig daarbij het advies van een ervaren ver koopster in te winnen. Deze Pas-Tunette show werd wel op bijzondere wijze opgeluis terd door CARLA met haar spre kende poppen. Wij zijn er zeker van, dat de bezoeksters iets hebben geleerd van de heldere en prettige toe lichting, waarvan mevr. Anspach de getoonde modellen vergezeld deed gaan. Het bleek dat de Pas-Tunette modellen alle zeer voordelig in prijs zijn. De dag na de show komt de I- duna korsetière de specialistes van de firma Poley assisteren, om u zonder verplichtingen te advise- NYLONS NYLONS NYLONS NYLONS Ragfijne nylonkousen met ladderstop in boord en teen, met volledige mindering, in zeer mooie zomertinten, nor male prijs 3.25 NU voor 1.98 in de speciaalzaak 't INTERLOCKHUIS L. Vorststraat 4547, Goes voor huidverzorging en verschillende soorten schoonheids middelen, koopt u zo bijzonder goed bij Lange Kerkstr. 42 GOES en rheumatische pijnen wrijft U weg met bij de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland, Wilhelminastraat 9 te Goes, telefoon 2154. Uitkeringen: 1. Aantal verpleegdagen laagste klas in een erkend zie kenhuis op medische indicatie onbeperkt (voor psychia trie 30 dagen) nadat men bij een ziekenfonds uitge trokken is. 2. 25 °/o van de verpleegkosten (laagste klas) in een sana torium voor t.b.c.-patiënten in Nederland, indien en zo lang een ziekenfonds 75 °/o betaalt. 3. Extra uitkering (zolang de onder 1 genoemde uitkering plaats heeft) rechtstreeks aan patiënten van 16 tot en met 20 jaar ad 3.per verpleegdag en aan patiënten van 21 jaar en ouder ad 5.per verpleegdag voor kosten van waarneming, ziekenbezoek enz., zonder dat hiervoor extra contributie moet worden betaald. 4. Kosten van vervoer bij opname in en ontslag uit het ziekenhuis, zowel in als buiten Zeeland, welke niet door het Ziekenfonds worden vergoed (ook wanneer de pa tiënt in het ziekenhuis overleden is). 5. ƒ1.per dag bij uitzending op medische indicatie van verzekerde kinderen naar gezondheidskolonies. Contributie slechts 0.44 per maand. Kinderen beneden 16 jaar zijn vrij van contributiebetaling. Voor onvolledige gezinnen moet voor één kind worden betaald. Deze aanvullende verzekering is uitsluitend bestemd voor verzekerden (verplicht of vrijwillig) bij ziekenfondsen. Inlichtingen te bekomen aan bovengenoemd adres of bij de boden en onder-afdelingen van de Vereniging voor Zie kenhuisverpleging. Het kantoor is geopend des morgens van 10 uur tot 12.30 uur (des zaterdags van 1012 uur). Des dinsdags ook van 24 uur nam. A. de Lange, secretaris-penningmeester. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustic Ganzepoortstraat 21, Tel. 2084 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 1