v.v.v. Bekendmaking r J Wij noteren deze week voor onze keurartikelen Vleeswaren Woensdag: gehaktdag Keurslager B0UWENSE - Kortgene kampeertenten en luchtbedden te huur P. J. Verburg Sanderse P. DEN BOER Varkenslappen f 2.48 Speklapjes, zonder zwoerd (met zakje kruiden en zout) f 1.38 Heerlijk gevulde rollette 2.08 alles per 500 gram Soepcomplet f 0.98 per stuk 150 gram fijne bacon f 0.89 150 gram gekookte procureur f 0.89 150 gram ham f 0.74 f 1.68, met de bekende kruiden en zout gratis BELANGRIJK Vrijstelling van» militaire dienstplicht» herhalingsoefeningen» landbouwverlof» enz. Tal van personen verkregen, mede door onze bemiddeling, hun ALGEHELE VRIJSTELLING van militaire dienstplicht enz. Dit be treft allerlei bedrijven. Velen van hen hadden dit eerst zelf geprobeerd, doch waren afgewezen. Dit betekent dus, dat na eerste afwijzing, de zaak zeker niet als verloren behoeft te worden beschouwd. Met tal van voorbeelden kunnen wij staven, dat de verkregen vrij stellingen het resultaat zijn geweest van een ernstige studie der be trokken aangelegenheid, alsmede de wijze waarop wij de zaak voor cliënten hebben uiteengezet en mondeling verdedigd, hetzij op het Ministerie hetzij, na afwijzing, voor de Rraad van State. In januari 1958 schreven de dagbladen over ons bureau het volgende: „Het bemiddelingsbureau Wolters in Bennekom kan stapels dank betuigingen laten zien, daarbij zijn brieven van jongelui, die al een afwijzende beschikking van de Minister hadden ontvangen. Dè be middeling van de heer Wolters was dus wel degelijk van invloed, zijn hulp was niet tevergeefs ingeroepen. De oorzaak is het gebrek aan deskundigheid van de a.s. militair, die zijn zaak niet weet te ver dedigen. Ook voor belastingzaken neemt men toch iemand, omdat de gewone burger weinig of niets weet van de belastingwetgeving". Al dus deze bladen. Door onze bemiddeling wordt de militair echter geholpen door een rechtsgeleerde of iemand met jarenlange ervaring, die op veel tref fender argumenten kan wijzen. Het is vanzelfsprekend, dat wij na afwijzing ook uw zaak mondeling verdedigen bij beroepscolleges enz. Vele verzoeken, die ons werden gedaan, doch waarvan wij geen kans van slagen aanwezig achtten, zijn door ons zelf met beslistheid afge wezen en daardoor hebben wij het vertrouwen gewonnen. BEMIDDELINGSBUREAU C. J. J. WOLTERS Marijkelaan 17 - Bennekom - Tel. 08379 - 329 Vraagt lijst van zeer vele geslaagden door onze hulp en wendt u vrij blijvend in vertrouwen tot ons. Talrijke dankbetuigingen ter inzage. Wij hebben geen bijkantoren. Hieronder volgen enkele geslaagde bemiddelingen, die allen een ALGEHELE VRIJSTELLING van militaire dienstplicht verkregen. M. H. Dek, Schotte 2, Kruiningen; A P. vd. Berg, Dorpsstr. 33, 's-H. Arendskerke; Th. J. Bouten, W. Prinzenstr., Helmond; B. v. Beek, Raadhuisstr., Spr. Capelle; C. Geleijns, nr. 13 Roodevaart, Klundert; G. v. Santen, de Wacht 4, 's-Gravendeel; J. de Jong, A 603, Slie- drecht; K. de Vries, Breekade 5, Krimpen a.d. IJssel; A. W. Derks, Galvanistr. 2, den Haag; A. Slokker, L. Laarderweg, Huizen; N. Kluft, Kerkweg 74, Heemskerk; J. P. v. Diepen, Lagend.weg 10, Schagen; D. H. Hoeve, Emmastraat 53, den Helder; IJ. Dikkerboom, aanne mer, Utrecht; G. J. Makaske, Horsterweg 1, Ermelo; J. v. Brummelen, Rensw.weg, Ederveen; J. B. Hermans, nr. H 83, Ruurlo; P. E. Kobus, P. Woltersw. 14m, Renkum; W. H. J. Spies, Uilenb.str. 5, Heteren; H. Veldman, Erf gen. w. 18, Zw.kerspel; B. C. Jansen, Dev.str.weg 187, Zwolle; S. Salverda, Bobbesteech, Idsegahuizen; G. M. de Esch, Wel- tertuijnstr., Heerlen, H. J. J. Faassen, Kaldenk.weg 8, Tegelen en J. Cappon, W 2, Cadzand (gedeeltelijke vrijstelling). Wij houden zitting woensdagmorgen 12 maart a.s. tussen 11 en 14 uur in hotel „De Korenbeurs", Grote Markt te Goes. U kunt daar rustig met ons spreken, geheel vrijblijvend. gezin te rekenen voor een dag kamperen. Alzo besloten, waarna de voorzitter de leiding overdroeg aan wethouder Bom. Hijzelf ver liet daarop de vergadering tot het bijwonen van een andere vergade ring. Het voorstel van b. en w. om ten behoeve van M. van der Wee- Ie te Colijnsplaat ontheffing te verlenen voor twee aanslagen we gens rioolbelasting werd tot na der onderzoek tot een volgende vergadering aangehouden. Vol gens een eerder door b. en w. ingesteld onderzoek is gebleken, dat in plaats van vier aanslagen slechts twee aanslagen kunnen worden opgelegd. Door het lid Van der Weele werd deze dubbele aanslag bestreden, volgens hem is er maar één woning met riool dat aangeslagen dient te worden. In hetzelfde pand zijn wel drie au togarages ondergebracht, maar zij alle staan, met de woning, onder één dak. Voor wat diplomatoelagen be treft werd een wijziging aange bracht in de Bezoldigings ver orde ning 1955. Tot slot van de agen da-voorraad werd in de vacature wegens bedanken van M. C. Kar man als lid van de Woonruimte commissie te Colijnsplaat, be noemd de heer J. I. van Gilst. Voor de rondvraag was schrif telijk ingediend door het lid Wel- leman de vraag wie er aansprake lijk is voor de slechte afwerking van de aansluitingen op de riole ring in de gedempte sloot in het dorp Kortgene, alsmede hoe het komt dat bij sommigen de egali satie op de gedempte sloot al is voltooid en dat zeer velen nog op de afwerking moeten wachten. Wie moet zorg dragen voor de af werking, de gemeente of de aan nemer? Na bespreking bleek, dat door ziekte van de heer Valk een en ander stagneert. Volgens de se cretaris worden alle uitgaven voorlopig geboekt en moeten die later door de aannemer terugbe taald worden. Volgens het lid Sa- lomé is het technisch niet zonder meer te zeggen wie in deze de verantwoording draagt. Voorzitter Bom noemde het niet gemakkelijk zonder het bestek hier uit te ko men en zal een beslissing pas ge nomen kunnen worden na een ge- t degén onderzoek, waarop het lid Welleman aandrong op een uit spraak in een volgende vergade ring. Het lid Salomé vestigde de aandacht van b. en w. op een om gewaaide boom in de Voorstraat te Colijnsplaat. Deze boom was tijdens de sneeuwstorm van vo rige week dwars over de Voor straat gevallen, terwijl een tweede boom nog tijdig gerooid kon wor den, waarbij bleek, dat er geen wortels meer aan die boom wa ren. Salomé sprak er zijn onge rustheid over uit, dat deze bo men, nu zij nog zonder blad zijn, bij lichte storm reeds over de weg konden vallen. Hij vroeg zich af hoe het met de overige bomen in die straat gesteld is en of er nu maar geen nieuwe bomen ge plant moeten worden. Nu zijn er twee bomen uit, en komt het op de nevenstaande bomen aan. Uit praktische overwegingen is het tijd al de bomen te rooien, waarvoor hij de verantwoordelijkheid best durfde te nemen. Het lid Breure zeide, reeds 7 a 8 jaar geleden te hebben aangedrongen op rooien en nieuwe aanplant, maar toen liet de raad hem alleen staan. Hij drong aan om nu te rooien en de nieuwe aanplant in de as van de straat te doen, geflankeerd door rozenperkjes. De rijbanen kwa men dan ter weerszijden van die bomenrij te liggen. Het lid Van der Weele opperde de mogelijk heid om de bomen om de andere te rooien. Mocht dan blijken, dat vrijwel alle bomen versleten zijn, dan moeten er nieuwe bomen ge plant worden, doch met grotere tussenruimte, zodat de aangren zende woningen meer licht zou den krijgen en daardoor minder vochtig worden. Het lid Contant drukte er zijn spijt over uit dat die bomen ver sleten zijn en dus gerooid moeten worden. Hij sprak de wens uit, dat door de nieuwe aanplant het karakter van die straat behouden zal blijven. Het voorstel van Breu- re vond hij te gevaarlijk voor de schoolkinderen. Het lid Welleman vond het spijtig dat destijds niet drastisch was opgetreden, het lid Van Hee was voorstander van rooien, evenals het lid Klaassen, die door langer uitstel bang voor de verantwoordelijkheid is. Voorzitter Bom vond deze bo rn enaf faire een prachtig object voor de raad. Wat gaan we nu doen? zo vroeg hij, rooien, plan ten, niet planten of om de an dere planten? Hij wilde graag een suggestie daarover uit de raad. Het lid Breure stelde voor bij inschrijving tot rooien over te gaan, de bomen voor het wegha len. Het voordeligst voor de ge meente vond het lid Salomé om verschillende houthandelaren aan te schrijven, terwijl het lid Con tant vroeg of men de bomen nu direct zal rooien of eerst een on derzoek zal instellen. Voorzitter Bom zeide, dat dpor de zware lindebomen Colijnsplaat een bij zondere naam heeft gekregen, ook buiten het eiland. Hij wees op de onbestendigheid op deze wereld, waartegen ook zware lindebomen niet bestand blijken te zijn. B. en w. zullen rekening houden met de suggesties uit de raad en na een terzake kundig advies ingewon nen te hebben, hun beslissing ne men. Hij sprak als zijn overtuiging uit, dat men met wachten tot het najaar, welbewust risico aan vaardt. Het lid Van der Weele merkte op, dat de tegels in de Havelaar- straat nog steeds niet goed gelegd zijn. De voorzitter antwoordde hierop, dat, zodra de werkzaam heden aan de Kruisstraat beëin digd zullen zijn, voorstellen dien aangaande gedaan zullen worden. Van der Weele vroeg wederom naar de mogelijkheid van een verplichte huisvuil-ophaaldienst. De voorzitter zeide, dat het eigen lijk tot de onmogelijkheid behoort zo een dienst bij verordening ver plicht te stellen. De secretaris lichtte dit onderwerp nader toe en zeide eveneens dat zo een dienst niet te verplichten is. Van der Weele sprak er zijn verwon dering over uit, dat sneeuwruimen wel verplicht kan worden, waar op de secretaris zeide, dat vol gens uitspraak van de Hoge Raad geen verordening mogelijk is. De voorzitter stelde daarop voor voor lopig niet een verplichte ophaal dienst te beginnen. Het lid Klaassen vroeg of alle panden in deze gemeente nu op de waterleiding zijn aangesloten, daar zelfs de gemeente Wissen- TONEELGROEP „NICOLEEN" TE KAMPERLAND VOOR HET ZEEUWS LANDJUWEEL Vorige week gaf de toneelgroep „Nicoleen" te Kamperland een zeer goede vertolking van het door Warren Chetham Strode ge schreven toneelstuk „Terugkeer". Dit toneelstuk, dat het gezinspro bleem behandelde van de terug kerende militairen uit de laatste wereldoorlog, was niet alleen een moeilijk stuk voor de speelsters en spelers, maar eveneens moei lijk voor het publiek, omdat het van deze een grote zelfwerkzaam heid eiste- Met dit stuk werd wederom meegedongen naar een plaats in het Zeeuws Landjuweel. De aarzelende start buiten be schouwing gelaten, had dit stuk het vereiste hoge tempo en liet de rolkennis niets te wensen over. De vrouwelijke hoofdrollen wa ren in zeer goede handen. De fi guur van mevr. Barrington als e- goïstische moeder, om wie alles draait en die zichzelf en haar huishouden en gezin als middel punt der wereld ziet, werd door mevr. Schippers - Dees op zeer natuurlijke manier vertolkt. On danks haar egoïstisch optreden behield zij toch een charme en moederlijkheid, die bij afwezig heid daarvan het stuk een banaal aanzien had gegeven. Van eenzelfde klasse was het spel van mevr. Ligthart Schenk - van Westen, in de rol van ge trouwde vrouw, die kort na haar huwelijk haar man (J. Favier) aan de luchtmacht moet afstaan en na de oorlog deze als held terug krijgt, ogenschijnlijk niets veran derd. Zijzelf, gedurende de oor- kerke daardoor moeilijkheden krijgt. Volgens de voorzitter heb ben de niet-aangeslotenen een briefje gekregen, waaraan de meesten gehoor hebben gegeven. Een aantal, dat beneden vijf ligt, is nog weigerachtig, zij zeggen de aanleg niet te kunnen betalen. Deze zaak zal nog nader bespro ken worden, maar hij kon wel zeggen, dat percelen binnen 40 meter van de hoofdleiding móéten aansluiten. Op de klacht van het lid Con tant over het trottoir bij het rust huis en de garage van dokter Maas, antwoordde de voorzitter dat dit euvel nader bekeken zal worden. Het lid Breure wees nog op de putten in de straat bij de mu ziektent te Colijnsplaat, alsmede op de slechte toestand van die tent en het z.i. slechte onderhoud. Het lid Van der Weele merkte daarbij op, de muziektent op een andere plaats neer te zetten, hij dacht daarbij aan het speelterrein bij de openbare school, daar is geen snelverkeer. De voorzitter zegde een nader onderzoek toe. Tenslotte wees het lid Breure op de verbetering van de achter ste wegen en de Ringweg. Hij be val deze zaak in de aandacht van b. en w. aan.. De voorzitter zeide, dat deze verbeteringen zodra mogelijk zul len worden uitgevoerd, maar dat men niet moest hopen dat dit al in 1958 zou gebeuren. Voor de vlotte en geanimeerde bespreking van deze grote agen da sprak de voorzitter woorden van dank, waarna hij de vergade ring sloot. log op een belangrijke post bij de Geheime Dienst, is wel veran derd, maar niet in haar gevoelens. De botsingen tussen de oorlogs held en de „vrouw van hét thuis front" zijn dan ook niet van de lucht. In haar hartstochtelijke plei dooien voor een beter begrip en een opnieuw te beginnen huwe lijksleven, laat mevr. Schenk zich van haar beste zijde zien. Vol overgave. Haar tegenspeler, J. Favier, es kader-commandant van de RAF, volgde hierbij goed, al was hij af en toe aan de heftige kant (en dan op z'n best). De heer D. de Bruine, als ko lonel bij de geheime Dienst en de directe chef van mevr. Schenk, was als officier misschien iets te „engels" en niemand zal het ons kwalijk duiden dat wij hem in burger sympathieker vonden. Mej. Lies Zuijdweg had in dit stuk in feite een dubbele rol. Het eerste als jong meisje, dat volko men opgaat in de sociale en eco nomische problemen van haar land na de oorlog en geleidelijk- aan overgaand in de jonge lief hebbende vrouw. Ook hier moe ten wij aan haar laatste creatie de voorkeur geven. Mej. Tannie Huissoon had ook direct geen gemakkelijke rol. Als vriendin van mevr. Schenk, nam zij weliswaar een ondergeschikte plaats in, doch zo af en toe een meer doortastender voorkomen had haar schuchterheid en verle genheid best mogen afwisselen. Als jongste zoon uit het gezin deed Piet Postma goed werk. Zijn jongens-kijk op de wereld van de grote mensen was vaak typerend. Mej. Corrie Geluk deed, gezien haar korte tijd van voorbereiding, als invalster geen onverdienstelijk werk, al waren haar bakvis-ma nieren zo nu en dan iets te gefor ceerd. De ondankbaarste rol kreeg P. H. Kramer te vervullen; een rol, die hem helemaal niet lag. Verla ten door zijn vrouw, daardoor aan de drank en met een schrik voor het artikel vrouw, kon hij vaak de juiste toon niet treffen. Het geheel echter verraadde de straffe hand van regisseur Ligt hart Schenk. Zijn grootste verdien ste moet gezocht worden in het feit, dat nergens het sentiment de overhand kreeg'. Voor het publiek is deze straffe hand misschien aanvechtbaar, doch het stuk heeft daar zeker mee aan waarde ge wonnen. Rest ons nog te vermelden dat de grime van J. Pouwer aan alle verwachtingen voldeed. „Noord-Bereland" Vrijdag 28 februari j.l. hield bo vengenoemde vereniging een al gemene, oriënterende, vergade ring in café „Havenzicht" te Kam perland. De leiding was in han den van haar voorzitter, G. P. Leendertse. Als gast en informa teur was mede aanwezig de heer Oskamp, directeur van de Pro vinciale Zeeuwse V.V.V. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen deed penning meester Van de Vreugde verslag van zijn door hem gevoerd finan cieel beleid, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van f 176.29. De aftredende voorzitter en se cretaris werden bij acclamatie her kozen. In de plaats van C. Meu- lenberg, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd de heer M. W. van Arenthals te Kats geko zen, terwijl als adviserend lid aan het bestuur werd toegevoegd de heer Jac. Mol, de promotor van de kampeerboerderij op ons ei land. Burgemeester Schuit van Kortgene, ter vergadering aanwe zig, werd gevraagd om ook als ad viserend lid te willen optreden, wat hij gaarne aanvaardde. De model-statuten en het huis houdelijk reglement werden daar op voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Koninklijke goedkeu ring zal hierop worden aange vraagd. Door de bestuursleden De Regt en Westerweel werden aanmerkin gen gemaakt op een uitlating van het raadslid Breure in de laatst gehouden gemeenteraad te Kort gene. Volgens een P.Z.C.-verslag had Breure aanmeïkingen op de samenstelling van het bestuur van onze V.V.V. en noemde dit een verlengstuk van het Horeca-be- drijf. Hiertegen nam de voorzitter stelling en zette uiteen, dat bij de omzetting van de V.V.V. Wis- senkerke in V.V.V. Noord-Beve land en de daardoor noodzakelij ke uitbreiding van het bestuur en kel de heren Westerweel en De Regt van .de plaatsen buiten Wis- senkerke aanwezig waren. Dat beide heren caféhouders zijn werd door hem een toevallige omstan digheid genoemd. Op zijn bekende vlotte manier zette hierna de heer Oskamp het ontstaan en doel van de V.V.V. uiteen en wees het groot aantal aanwezigen op de kansen en mo gelijkheden die er voor de V.V.V. in de toekomst kunnen zijn. Na afloop hiervan ontwikkelde zich een levendig vraag- en ant- woordenspel, waaruit ten duide lijkste naar voren kwam de be langstelling die er bij de Noord- bevelanders thans groeiende is. Door burgemeester Van Halst werd de te moeilijke parkeerplaats bij „Flipje" naar voren gebracht. Als voorlopig enige oplossing gaf hij Leendertse de raad een be waarplaats voor fietsen in te rich ten en te zorgen dat alle fietsen opgeborgen worden over de dijk, het wegzetten van de talrijke au to's zou daar ten zeerste mee zijn gebaat. Door de uitgifte van nieuwe fol ders zal getracht worden nog meer bekendheid te geven aan Noord- Beveland en speciaal te wijzen op de rust en de schoonheid van het eiland. Staande de vergadering traden een 12-tal nieuwe leden toe. Een werf-actie voordien bracht een 20- tal nieuwe leden, een met al een behoorlijke groei voor deze nog jonge vereniging. Wij hebben voor de zomer per dag of per week Ook hebben wij nieuwe ten ten en luchtbedden te koop Kaaistraat Kortgene De burgemeester der ge meente Wissenkerke maakt bekend, dat op het gemeen tehuis voor een ieder ter in zage liggen de beschikking van de Minister van Land bouw, Visserij en Voedsel voorziening van 8 februari 1957, nr. L/PA 3037 en de daarbij behorende, op deze gemeente, betrekking heb bende kaarten, zoals deze op 1 februari 1958 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaarten aangeduid en op de lijst omschreven ge bied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het betrokken teeltjaar in de be schikking genoemd en op de kaarten aangeduid gedeelte van het gebied. De burgemeester, J. van Halst. Wissenkerke, 6 maart 1958. Kent u ze reeds, de V.d. Kuijl's Corona van 40 voor 27 cent, een prima sigaar. Ook hebben wij voor u iets fijns, Hollandia van Elisa beth van 27 voor 20 cent en nog vele andere. Siga renmagazijn „Centrum" L. Kerkstr. 9, Goes, tel. 3364 Glas is duur Gebruik voor uw broeiramen ons weerbestendig glashelder plastic slechts f 2.25 per m Ter bescherming van uw kippenloop, volière enz. f 1.10 per m Tevens uw adres voor al le inlijstingen 't Jantje van Alles Korte Noordstraat 15, Middelburg, Tel. 3733 etke ALetplanten vóór moderne intérieurs, in een groot sortiment Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 Komt U naar 1 MIDDELBURG?' U bent welkom in Café Restaurant J 1 „^fUöfler S De gezellige zaak in de Lange Delft Prima consumptie Uitstekende keuken i „Het" horloge dat geen aanbeveling behoeft 2 jaar verzekerd Verkrijgbaar bij

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 2