De tain Dames hilpwrfrr Ouderavond de kapitale bóeren-inspan Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 15 februari 1958 no. 2872 P. M. van der Werf handen Sanderse koelhuisruimte Chr. Kleuterschool Colijnsplaat woensdag 19 februari 1958 a contant publiek verkopen: MEDAILLE-UITREIKINGEN BRANDWEER TE COLIJNSPLAAT EN KATS Op een bijeenkomst van de vrij willige brandweer te Colijnsplaat werd door de burgemeester van Kortgene, de heer A. A. Schuit, aan de heer M. H. Kievit, brand weercommandant, het verguld zil veren Kruis uitgereikt wegens 35- jarige brandweerdienst en aan de heer P. C. Boone, le motordrijver bij dit corps, de verguld zilveren medaille wegens 35-jarige brand weerdienst. Op een gelijke bijeenkomst van de vrijwillige brandweer te Kats werd door de burgemeester van Kortgene aan de heren P. J. de Wild en P. Korteknie, respectieve lijk le en 2e motordrijver, de bronzen medaille van de Kon. Ned. Brandweer Vereniging uit gereikt wegens 25-jarige brand weerdienst en aan de heren M. Klaassen, commandant, G. A. M. Tazelaar, onder-commandant en G. J. Goudzwaard, brandwacht, het K.N.B.V.-diploma voor 20-ja- rige brandweerdienst. De gentleman onder de dieren, zo zou men de pinguin noemen, omdat hij er altijd zo netjes en correct uitziet in zijn geklede pak je. Velen beschouwen hem als een raar soort dier, maar daarmee doen we de pinguin tekort, het is een waardige en respectabele vo gel, die een groot deel van het zuidelijk halfrond bewoont, doch feitelijk resideert in de zuidpool streken. Ja, de pinguin is een vogel, ook al kan het dier niet vliegen, want zijn vleugels zijn vergroeid tot smalle zijdelings uitslaande ar men, die hem echter in het water uitstekende diensten bewijzen. Hij is geheel bedekt met kleine veer tjes en heeft tussen zijn poten zwemvliezen, zoals de ons beken de watervogels. Toch doen die zwempoten weinig dienst, zij fun geren slechts als roer, want voort bewegen doet de pinguin zich met zijn buitengewoon sterke ar men, die werken als roeispanen. In het water is de pinguin in zijn element. Hier snelt hij voort als het moet met een snelheid van omstreeks twintig kilometer per uur, hetgeen een geweldige pres tatie mag heten. De stuwkracht van zijn vlerken is zo groot, dat hij zich door een sprong uit het water tot wel twee en een halve meter hoogte kan verheffen. Waarom is de voorkant van de pinguin wit en de achterkant zwart? Dit vindt zijn oorzaak in de bescherming die moeder na tuur haar kinderen pleegt te ge ven. Door deze kleuren valt de pinguin in het water niet op te gen de lichte hemel of de don kere zeebodem. Velen denken dat de pinguin op het land hulpbehoevend is. Toch is dat niet het geval. Het dier heeft een fantastisch uithoudings vermogen, dribbelt keurig op zijn achterpoten rond en deinst niet terug voor grote afstanden en ho ge bergen, ook al gaat het moei lijk. Tijdens de broedperiode wordt door de pinguins veel gevast, want voedsel vinden ze slechts in zee, die in dat geval echter ver af kan zijn. Terwijl de een vertrekt en gaat eten op soms tientallen kilo meters afstand en na vele dagen terugkomt, broedt de ander van het echtpaar en vast. Zo lossen ze elkaar af. Observeringen bewezen dat dertig dagen vasten regelma tig voorkomt. Waar de dode pinguins blijven is vele jaren een groot raadsel ge weest, want nooit vond men stof felijke resten van deze dieren. Dr. Robert Murphy van het American Museum of Naturel History deed echter in het eenzame met ijs be dekte land van zuid Georgia een interessante ontdekking. Toen hij op een goede dag over de top van een heuvel kwam, zag hij een helder meertje zeewater. Dr. Mur phy liep naar het meertje en staar de in de heldere diepte. Daar la gen met hun vinachtige vlerken uitgestrekt duizenden dode pin guins. Al ontkent de wetenschap het bestaan van zogenaamde olifan tenkerkhoven, pinguinkerkhoven bestaan er in elk geval wel. Het zijn eenzame wateren als dit meer (Nadruk verboden). UITSLAANDE BRAND Donderdagmiddag, even na 1 uur, vatte het woonhuis van de heer L. Bakker te Wissenkerke vlam en brandde geheel uit. De oorzaak van deze brand moet vermoedelijk gezocht wor den in het ontsnappen van gas uit een Butagasfles. Even tevoren was een nieuwe fles geplaatst en toen men het gas wilde gebrui ken, ontstond een felle steekvlam, die de gehele ruimte in lichter laaie zette. De terstond gewaar schuwde brandweer, die reeds te 17 minuten over 1 water gaf, stond voor een hopeloze taak, maar wist het vuur tot het woon huis te beperken. De belendende landbouwschuur en wagenhuis liepen geen schade op. Van het huisraad en de andere persoonlij ke bezittingen kon niets gered worden. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel. Inplaats van kaarten Geboren: Marinus Jacob Abraham Dingenis A. Geelhoed. A. Geelhoed - Breas. Jaap en Dientje. Colijnsplaat, 12 febr. 1958. Heden is zacht en kalm van ons heenge gaan, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heef Adriaan Cornells Hage, in de ouderdom van 80 jaar en 10 maanden. Colijnsplaat E. H. Hage- Westerweel. Loosdrecht M. A. Snoep- Hage. A. Snoep. Klundert J. Knook-Hage. Colijnsplaat J. C. Hage. M. J. Hage- Hage. 's Heer Arendskerke P. J. Klompe. W. C. Klompe - Reynhoudt, Colijnsplaat, 9 februari 1958. De begrafenis heeft plaatsgehad op woens dag 12 februari j.l. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven van het overlijden van on ze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Wed. M. de Moor- Wisse, in de ouderdom van ruim 93 jaar. Uit aller naam, M. A. de Moor. Wissenkerke, 10 februari 1958. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 13 februari j.l. Heden werd plotse ling uit ons midden weggenomen, onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootva der Comelis Hollestelle (weduwnaar van Domina Kramer), op de leeftijd van 79 jaar en 4 maanden. Namens de kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen, Wed. A. Hollestelle - van Gilst. Colijnsplaat, 9 februari 1958. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 13 febr., nam. te 14 uur. Heden nam de Heere tot Zich, na een ruim 31-jarige verpleging in „Vrederust", onze ge liefde zuster Cornelia Lena van Dis, in de ouderdom van ruim 62 jaar. Familie Van Dis. Colijnsplaat, 13 februari 1958. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden Inzonderheid aan de muziek vereniging „Wilhelmina" en aan de heren die hun auto's beschikbaar hebben gesteld. A. Verburg. J. M. Verburg - Dijke. Colijnsplaat, februari 1958. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen op 9 februari j.l., zeg ik, mede namens mijn vrouw en kin deren, hartelijk dank. D. Priester. Kats. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen voor en na het overlijden van onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader L. C. Overbeeke, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie, D. Overbeeke- van Gemert. Kortgene, februari 1958. Voor het inrichten en verzorgen van uw boekhouding, loonadministratie en belastingaangifte Voorstraat 7, Colijnsplaat, Tel. 01199-268 HAMFA-C ruw of schraal HAMEA-GELElE^üÜ] tïloderne vazen voor moderne mensen Een fantastische collectie maakt u het kiezen gemakkelijk Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 .J Te huur: Te bevragen bij G. J. DE KORTE Kortgene WEEGBRUG „LANDBOUWBELANG" TE COLIJNSPLAAT roept gegadigden op voor de functie van Schriftelijke sollicitaties te richten aan de secretaris: P. M. VAN DER WERF, Voorstraat 7, Colijnsplaat op dinsdag 18 febr. a.s. om 7 uur op de zaal boven de kleuter school, waartoe alle leden (2 personen per lid) worden uitgenodigd Boekhandel Markusse Wissenkerke voor uw rolfilms en het ontwikkelen en afdrukken daarvan. De notaris M. S. FRANT- ZEN te GOES, zal op v.m. te 10 uur t.v.v. de he ren C. H. van Hee en M. J. van Hee, op de hofstede „Torenhoeve" te Wissen kerke A. 3 paarden alsvos mer rie 14 jaar, bruine merrie 7 jaar en lier bruine ruin 5 jaar. 16 stuks hoornvee als: 5 tweejarige, 4 anderhalfja- rige en 7 jaarling vaarzen, 4 varkens. B. De inspan bestaande uit cultivator, aardappelrooi er, kunstmeststrooier, aard- appelpootmachine, wied- machine. hooihark, zaai- machine, diesel-tractor, wentelploeg, aardappel- aanhalers, wiedstel, krom- tandegge en ploeg, afzon derlijk en in combinatie, diverse ploegen en eggen in soort, 2 landbouwwa- gens op luchtbanden, land- kar, bietenmolen, 6 bieten- netten, bascule, diverse landbouw gereedschappen, kruiwagen, diverse lad ders, watertank 1000 liter, 2 waterbakken, 62 m wa terslang, schafthok, aard- appelkiembakjes, klaver- ruiters, harnassement, 250 zakken, draadpalen, hooi en stro en wat er verder te voorschijn zal worden gebracht. Met de verkoop van het beestiaal wordt des namid dags 1 uur aangevangen. Bezichtiging vóór de ver koping. Bergplaats voor fiet sen, geen stalling, geen mu ziek. Leden en belangstellenden houdt de avond van vrijdag 28 februari a.s. vrij voor het bezoeken van de algemene vergadering van de V.V.V. „Noord-Beveland" De directeur van de zeeuwse V.V.V.de heer Oskamp, zal dan ter vergadering mede aanwezig zijn

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 3