NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Aadural Pion vier heeft DE schoenen EEN DOOLHOF? P. J. van der Moere No. 2871 Zaterdag 8 februari 1958 61e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm LEZERS HANTEREN DE PEN In het blad van 25 januari heeft iemand een artikel geschreven ge titeld: „Rijk en Rijksgenoten". Hij beweert hierin, dat het Neder landse volk wel het inzicht heeft getoond dat de oorzaak van el lende bij de heer Schermerhom en zijn illustere genoten moet wor den gezocht. Dit schrijven was niet ondertekend. „Nadruk ver boden" stond er deftig onder. Nu wil ik allereerst erkennen dat ik niet kan beoordelen of de rege ring zus of zo had moeten hande len t.a.v. Indonesië. Maar die a- nonieme schrijver is klaarblijke lijk slecht op de hoogte en ge speend van alle politieke inzicht. Je moet bovendien wel erg hoog moedig zijn om te beweren, dat de schuld bij de heer Schermer hom c.a. ligt. De bewering dat het Nederlandse volk tot dit in zicht is gekomen, getuigt wel van een tikkeltje demagogie. Het is natuurlijk weer een staaltje van huiskamerstrategie met als doel de P.v.d.A. een trap te geven. Dat staat erg deftig. Sommigen leven pas als ze op deze partij kunnen schelden. Als ze bij hun tirades dan nog de steun krijgen van een of andere ja-knikker, zijn ze he lemaal in de wolken en zij voe len zich dan uiteraard deskundig. Het zij ze gegund. Als ze zichzelf niet eens kietelen lachen ze nooit. Nu kan onze partij daar best tegen. Ze staat al 12 jaar aan zul ke scherpzinnighedenbloot en haar aanhang groeit nog steeds. Waarmee ik maar wil zeggen, dat niet het gehele Nederlandse volk de oorzaak bij prof. Sschermer- horn en zijn illustere genoten zoekt. Misschien weet de anonieme schrijver, dat de P.v.d.A. 27 van de 100 kamerleden had ten tijde van de souvereiniteitsoverdracht. Ik ben er zeker van dat onze par tij tot veel in staat is, maar dat ze met 27 kamerleden de overige 73 naar haar hand kan zetten, geloof ik niet. Dat zou niet pleiten voor die 73. Zeer velen uit andere par tijen hebben meegewerkt bij de overdracht. Dat de regering van Indonesië alle overeenkomsten aan de laars lapt, is misdadig en wordt door iedereen verfoeid. Na tuurlijk hebben sommigen dat al zien aankomen. Je hebt nog steeds koffiedikkijkers. Zelfs waren er, die om 't voortduren van het wa pengeweld riepen, al probeerden ze zelf, en soms met succes, hun zonen veilig in Holland te hou den. Flinke mannen. Wel vech ten, maar niet door hun. Wie overigens niet gespeend is van politiek inzicht, kan zien hoe het Frankrijk in Algerije vergaat. Duizenden jonge mannen zijn ge sneuveld en nog is het einde niet in zicht. Het is niet gewaagd om te voorspellen, dat het grote Frankrijk het daar niet zal red den. Zou het kleine Nederland, dat nergens steun ondervond en dat door de duitse bezetter totaal was uitgeplunderd, het in Indo nesië wel hebben gered? Belache lijk. Misschien geloven ze dat in het milieu van de anonieme schrij ver niet eens. Velen weten achteraf wat onze regering had moeten doen. Ze weten alles, maar doen niks. Stuurlui aan de wal. De bedoeling van de anonieme schrijver is na tuurlijk glashelder. Het is weer een stuntje om de P.v.d.A. te be schuldigen van iets dat niet naar wens gaat. Dat is nog steeds een geliefd stokpaardje. Het staat nu eenmaal deftig om op de P.v.d.A. af te geven. Toch trappen de kie zers daar niet meer in, getuige de grote aanhang die onze partij heeft. Als minister Drees met een noodwet komt, die de levensavond van de oude arbeiders verlicht, dan is het niet Drees die dat deed, maar de regering. Komt minister Suurhof met zijn A.O.W., waar van iedereen kan profiteren (en het nog doet ook) dan is het niet Suurhof, maar de regering. Gaat er echter iets mis, dan is niet de regering maar de P.v.d.A. de schuldige. Deze sprookjes doen het echter niet best meer bij de kiezèrs. Die hebben hun ogen ook open. Hoogstens hebben die strate gen succes bij een beetje ja-knik- kers. Of de anonieme schijver is niet vrij van anti-socialistische de magogie of hij is gespeend van elk politiek inzicht. Ik geloof het eerste. In ieder geval: de honden blaffen, maar de karavaan trekt verder. Kortgene. A. Welleman. Naschrift van de schrijver: Ik ben geen anonieme artikelen schrijver. Ik heb het artikel onder mijn volle naam ingezonden: P. H. Ritter Jr. Plet was mij volko men onbekend, dat dat artikel zonder mijn naam is gepubliceerd. Ik zou daar bezwaar tegen heb ben gemaakt. Want ik houd van de open en eerlijke meningsui ting. Mijn artikel was geenszins ge richt tegen de Partij van de Ar beid, maar tegen het Indië-beleid in het algemeen en daaraan heeft de P.v.d.A. zeker niet alleen schuld. Een „kapitalistische" in stelling als de ondernemersraad heeft minstens evenveel schuld aan de souvereiniteitsafstand als de P.v.d.A. Ik behoor tot geen Uw huidverzorging Maak dan een afspraak met de schoonheid specialiste van Lancome dr. Yan der Hoog of Yardley Zij zal u deskundig adviseren. De specialiste van dr. Van der Hoog is in onze zaak aan wezig op donderdag 20 en vrijdag 21 febr. Bespreek met ons even aan de zaak of tele fonisch, welk uur u het beste schikt, het voorkomt wachten Telefoon 01100-3318 Lange Vorststraat 7-9, Goes enkele politieke partij en gevoel generlei behoefte de P.v.d.A. zij delings een trap te geven voor da den, waaraan andere partijen e- ven schuldig staan. w.g. P. H. Ritter Jr. Naschrift van de uitgever: Plet doet ons genoegen dat de schrijver, P. H. Ritter Jr., onze le zer heeft geantwoord. Wat het weglaten van zijn on dertekening betreft, wij hadden van ons Utrechts bureau bedoeld stuk ontvangen zonder die onder tekening. BELANGRIJK Vrijstelling van: militaire dienstplicht, herhalingsoefeningen, landbouwverlof, enz. Tal van personen verkregen, mede door onze bemiddeling, hun ALGEHELE VRIJSTELLING van militaire dienstplicht enz. Dit betreft allerlei bedrijven. Velen van hen hadden dit eerst zelf geprobeerd, doch waren af gewezen. Dit betekent dus, dat na eerste afwijzing, de zaak zeker niet als verloren behoeft te worden be schouwd. Met tal van voorbeelden kun nen wij staven, dat de verkregen vrijstelling het resultaat zijn ge weest van een ernstige studie der betrokken aangelegenheid, als mede de wijze waarop wij de zaak voor cliënten hebben uiteengezet en mondeling verdedigd, hetzij op het ministerie hetzij, na afwij zing, voor de Raad van State. In januari 1958 schreven de dagbladen over ons bureau het volgende: „Het bemiddelingsbureau Wol- ters in Bennekom kan stapels dankbetuigingen laten zien, daar bij zijn brieven van jongelui, die al een afwijzende beschikking van de minister hadden ontvangen. De bemiddeling van de heer Wol- ters was dus wel degelijk van in vloed, zijn hulp was niet vergeefs ingeroepen. De oorzaak is het ge brek aan deskundigheid van de a.s. militair, die zijn zaak niet weet te verdedigen. Ook voor belasting zaken neemt men toch iemand omdat de gewone burger weinig of niets weet van de belasting wetgeving". Aldus deze bladen. Door onze bemiddeling wordt de militair echter geholpen door een rechtsgeleerde of iemand met jarenlange ervaring, die op veel treffender argumenten kan wij zen. Het is vanzelfsprekend, dat wij na afwijzing ook uw zaak monde ling verdedigen bij beroepscolle ges, enz. Vele verzoeken, die ons wer den gedaan, doch waarvan wij geen kans van slagen aanwezig achtten, zijn door ons zelf met be slistheid afgewezen en daardoor hebben wij het vertrouwen ge wonnen. BEMIDDELINGSBUREAU C. J. J. WOLTERS Marijkelaan 17, Bennekom tel. 08379-329 Vraag lijst van zeer vele ge slaagden door onze hulp en wendt u vrijblijvend in vertrouwen tot ons. Tientallen dankbetuigingen ter inzage. Wij houden zitting woensdag morgen 12 februari a.s. tussen 11 en 14 uur in hotel „De Koren beurs", Grote Markt te Goes. U kunt daar rustig met ons spreken, geheel vrijblijvend. P.S. Wij hebben geen bijkan toren. Adv. SCROOGE De film Scrooge, die donderdag 13 februari a.s. zal worden ver toond op de avond van Volkson derwijs te Colijnsplaat, is naar het bekende kerstverhaal van Dickens. De hardvochtige woekeraar Scrooge kan door zijn afgestompt geweten weer geen blij kerstfeest vieren. Zijn klerk, Cratchit, krijgt slechts met moeite de eerste kerst dag vrijaf, zelf gaat hij om licht en verwarming te sparen vroeg naar bed. 's Nachts krijgt hij echter een droom, waarin zijn overleden com pagnon, Marley, hem komt ver tellen van zijn onrust, veroorzaakt door zijn hardvochtig leven. Hij kan slechts redding zoeken door andere, nog levende mensen, van het lot, dat hemzelf getroffen heeft, te redden. Marley zal Scrooge driemaal to nen, hoe Kerstmis-wordt gevierd, éénmaal' in het verleden, éénmaal in het heden en éénmaal in de toekomst. Zo ziet Scrooge weer hoe zijn verloofde met hem breekt, we gens zijn hardvochtigheid jegens de mensen en ziet haar dan later met een kerstviering temidden van een gelukkig gezin. Dan ziet hij het kerstfeest bij zijn neef, die hij zojuist had afgesnauwd omdat „kerstfeest onzin is". Daarna ziet hij het kerstfeest van de toekomst, waarbij hij de eigendomsverdeling meemaakt van iemand die kortgeleden is o- verleden en die bespot wordt. Zijn goederen worden onder hi lariteit aan een opkoper verkwan seld. Tot zijn ontzetting ziet hij dan zijn eigen naam „Ebenezer Scrooge" op een grafzerk staan en begrijpt dat hij het was, wiens goederen werden verdeeld en dat hij werd bespot. Vol angst wordt hij wakker, met ontzetting realiseert hij zich hoe zijn medemensen over hem den ken. Hij neemt zich voor zijn le ven te veranderen en zijn mede mensen te tonen, dat hij ook een goed mens kan zijn. Kerstmis is nog niet voorbij en hij wil on middellijk beginnen. BURGERLIJKE STAND Wissenkerke Geboren: 9 jan. Cornelis Mari nus, z.v. S. G. Wisse en T. L. Goudswaard. 15 jan. Wilhelmina .Johanna, d.v. A. Korshuize en A. K. Zweedijk. 26 jan. Johannis Ma- rinus, z.v. M. J. Kole en J. N. Grootendorst. 31 jan. Marco Ne- lis, z.v. P. J. Wilderom en J. C. de Looff. Te Goes op 7 jan. Ma ria Jacoba, d.v. M. F. Zuijdweg en M. L. Bouwens. Ondertrouwd: 8 jan. Christiaan Adriaan Koster, 35 jr. en Gertrude Margarethe Dorothea Surberg, 19 jr. te Kiel (Duitsland). 8 jan. An- thonij Izaak Jacob Munter, 23 jr. te Kortgene en Geertruida Adri- ana Koole, 21 jr. Getrouwd: 30 jan. Anthonij I- zaak Jacob Munter, 23 jr. te Kort gene en Geertruida Adriana Koo le, 21 jr. Overleden: geen. Kortgene Geboren: 7 jan. Cate, d.v. Wil lem B. F. Bulthuis en Aaltje Maan 17 jan. Jean Baptiste, z.v. Dirk Morreau en Wilhelmina E. van Eist. 19 jan. Isabella Maria Adri ana, d.v. Abraham L. Verburg en Geertruida E. Gast. 27 jan. Bol- dewijn Andries, z.v. Cornelis J. Tazelaar en Naatje Oukes. 25 jan. Teuna Levina, d.v. Gerard A. M. Tazelaar en Catharina Hamelink. Ondertrouwd: 3 jan. Hendrik Tazelaar, 35 jr. en Marina de Smit, 28 jr. 24 jan. Adriaan Ver burg, 50 jr. en Johanna M. Dij- ke, 54 jr. 29 jan. Adriaan de Dreu, 24 jr. te Goes en Maria J. Strijd, 21 jr. 31 jan. Cornelis J. Janse, 26 jr. en Jozina P. Groenleer, 23 jr- Getrouwd: 15 jan. Hendrik Ta zelaar, 35 jr. en Marina de Smit, 28 jr. Overleden: 2 jan. Jan Tazelaar, 76 jr., echtgen. van Geertruida Lo- kerse. 10 jan.. Cornelia van der Bij spataderen vermoeide be.en j van de beste kwaliteit en precies de maat die U nodig hebt Ook buikbanden, breukbanden, steun zolen, herniakorsetten en andere medi sche bandages! KERKSTKAA1 43 GOES TELEF00H246S Velde, 83 jr., wed. van Omer Koets. 13 jan. Jacobus J. van der Weele, 59 jr., echtgen. van Cor nelia M. Haringman. 18 jan. Jan netje Koster, 62 jr., echtgen. van Jan Hoogerheide. Te Goes. 4 jan. Marinus den Decker, 77 jr. 10 jan. Marinus van den Berge, 82 jr., echtgen. van Susanna van der Weele, te Leiden. Bij een kruising of splitsing van wegen heeft een militaire ko- lonne motorrijtuigen voorrang op ander verkeer, onverschillig of dit van links of van rechts komt! De vraag is echter, hoe herkent u zulk een kolonne? Van de file auto's moet (overdag) de eerste aan de voorzijde twee blauwe vlaggen voeren, de daarop volgende voertuigen één vlag rechts, met uitzondering van de laatste. Dit heeft rechts vooraan een groene vlag. Bij nacht zijn de rechter-koplampen van de auto's bedekt. Ze geven een blauw licht te zien, met uitzondering van de laatste wagen. Deze voert namelijk groen licht. Copyright Verbond voor Veilig Verkeer. Koopt bij ons de landbouwverf voor duurzame bescherming van uw machines, werktuigen, wagens, slagplaatsen, schuren, stallen e.d. op- Maar ook in uw kamer of keuken toege past, biedt Aadural u een maximum aan ver fraaiing en degelijkheid Zorgt dat u Aadural in huis hebt en benut vrije ogenblikken voor de bescherming van uw bezit Aadural is een plastic-verf met een zeer elastische film, zowel voor binnen- als bui tenwerk en is verkrijgbaar in mooie kleuren Beleefd aanbevelend, Kortgene, telefoon 01108-200 Gauze poortstraat 21, Tel. 2084 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1958 | | pagina 1