Werkstudente in grote stad Geeft een KLUITMAN boek, een goed geschenk!! Nieuw avontuur van Peter Fleming! IfBsHoisCHök HELPT ÈEN--HME MEE Jeugddroom energiek buitenmeisje gaat in vervulling huis een grote rol, en raakt Vicky in een dwaze komedie verwikkeld, waarin een „zeker iemand" haar voor de dochter van de groenteboer houdt. Vicky tracht haar rol goed te spelen, maar natuurlijk kan de ware toedracht voor Menno, de leuke zoon van de nieuwe bewoners, niet lang verborgen blijven. En danKun je het raden? Geb. 2,50 Telefoon voor Commissaris Achterberg EDDY van Nus en Bram de Winter zijn een paar pientere knapen Misschien worden ze later wel een sieraad van het Nederlandse politie korps, want ze hebben er echt aan leg voor, zegt hun grote vriend com missaris Achterberg. Wanneer ze iets verdachts merken, waarschuwen ze onmiddellijk de politie. Want ze weten, dat commissaris Achterberg hen altijd voor zover dit mogelijk is in het speurderswerk betrekt. Meermalen reeds hebben zij de po litie onschatbare diensten bewezen. In dit nieuwe boek van Wim van Helden zelf politieman! ont moeten de jongens op tweede pink sterdag een paar mannen die lood zware accordeonkisten sjouwen. Wan- r -*er ze even later sporen van een inbraak in een der grootste juwe lierszaken van de stad ontdekken, weten ze meteen hoe laat het is. Commissaris Achterberg wordt ge alarmeerd, en de spannende jacht op de inbrekers ingezet. Laten we eer lijk toegeven dat er ook ditmaal zon der Eddy en Bram geen spat van terechtgekomen zou zijn. Dat wil wat zeggen, want de commissaris en zijn mannetjes zijn heus geen kwa jongens! Geb. 2,50. regenachtige najaarsdag aan land stappen in ons vochtige kikkerlandje, moederziel alleen. Waar is de harte lijke ontvangst van tante Wies, die na 't overlijden van haar moeder ver der voor haar zou zorgen? Waarom staat zij niet aan de boot? Is ze ziek? Neen, de aankomst van Sandra in Nederland .was geen onverdeeld ge noegen en het is duidelijk dat San dra een hele dobber zal hebben zich in Holland aan te passen, temeer omdat haar schoolopleiding hemels breed van de Nederlandse schijnt te verschillen. Er doen zich allerlei complicaties voor met Sandra op de particuliere HBS, want ze is allerminst een katje om zonder handschoenen aan te pak ken. En dan die jonge wiskunde leraar, de grootste plaag van haar schoolbestaan! Hoe Sandra het onderspit delft, maar toch eigenlijk zegeviert, is het alleraardigste slot van deze meisjes- mochtenwërkên^^ Juffrouw Bikkers, de directrice, heeft ingezien dat ze het roer moest om gooien en dat heeft ze gedaan op roman, geschreven door Ans van Breda. Geb. 4.50. HUIZE KOLDER DIT IS Freddy Hagers op haar best! Een vrolijk, opgewekt boek van en voor jonge meisjes, die on danks de uitgelatenheid, zowel voor elkaar als voor tante Lis, waar ze in huis zijn, een warm kloppend hart hebben, wanneer dat nodig blijkt. De statige huisknecht Philip met zijn gestreept jasje, die nimmer uit de plooi raakt en die uit het grijs ver leden schijnt te stammen, is een ka pitale vondst. Dwaze situaties volgen elkaar op, vandaar dat de meisjes hun eerbied waardig onderdak, een statig heren huis, Huize „Kolder" noemen. Wat er allemaal gebeurt is moeilijk in een paar regels op te sommen; lees dit boek want we twijfelen er niet aan, dat elk meisje met gevoel voor humor, zal genieten van de luim en de ernst in dit succesboek van Freddy Hagers. Geb. ƒ2,50. OP HET SPOOR VAN DE NACHTEGAAL BRAM, Piet en Teun willerl eens iets anders met de vakantie en Desluiten tot een „langzaam aan" actie! Ze gaan een trektocht onder nemen met een zelfgemaakt wagen tje, getrokken door een oude ezel! Wie mocht denken, dat hierin wei nig afwisseling zou schuilen heeft het glad mis, want de jongens komen in de „Verloren Hoek" terecht, een afgelegen streek in ons dierbaar va derland, waar het met de bewoners lang niet pluis is! Een streek waar het sport is geheime zenders te bou wen en daarmee 's avonds uit te zenden. Hiervan kan de luchtvaart en het reddingswezen ontzettend veel hinder ondervinden, zoals spoedig blijkt. Wórdt daaraan dan geen eind gemaakt? Zeker, maar het is dikwijls heel moeilijk de gewiekste lui, die elkaar van alle kanten waarschuwen, op heterdaad te betrappen. Hoe de jongens een levendig aandeel nemen in de opsporing van zo'n ge heime zender, die zich „De Nachte gaal" noemt, vertelt Pieter Nierop in dit uiterst spannende jongensboek. Geb. 2,50 haar energieke manier! Ongelooflijk ook hoe nu de meisjes de handen uit de mouwen steken, Waar dat alle maal toe leidt? Freddy Hagers vertelt ervan op haar gezellige manier. Alleen nog even dit dat de huishoudschool een nieuw gebouwde oceaanstomer „adopteert" en dat voor dit sprookjesschip na veel vieren en vijven een prachtig wandkleed wordt geborduurd Meer vertellen we niet, anders is de aardigheid er af! Geb. 3,90. II|II!IIIIIIIII1I!!IIIIIIIIIIIII1IM Xöl UpWTTÏCTHTaEspünrtüCTTt 0 NZE speciale cor respondent J. G. Thie- me zond ons per luchtpost een ge luidsbandje voor de taperecorder, waarop hij voorlopig de laat- ste avonturen van Lex Coster heeft vastge legd. Lex Coster die als het ware geboren is voor het avontuur, dat hem, zonder dat hij het zich dadelijk bewust is, op de voet schijnt te volgen. Na zijn omzwervin gen in Liberia, India en de Poolcirkel is hij om even adem te scheppen op va kantie gegaan en raakt hij verzeild aan de oude zeeroverskust van Zanzibar. Zee rovers? Zijn die pira ten niet reeds lang uitgestorven? De trot se Nahoda's, de Ara bische zeelieden die met de moessonwin den de lange tocht over de Indische Oce aan maken, geven al tijd een ontwijkend antwoord op die vraag Als Lex Coster min der nieuwsgierig was geweest, zouden wij hierop geen antwoord kunnen geven. Nu (Van onze redactrice) IN deze moderne tijd trekt het probleem van de werkstudente veel belangstelling. Hoe slaan deze meisjes zich er door, welke moeilijk heden hebben zij te overwinnen? Kunnen zij gemakkelijk een baantje vinden, dat de studie niet al te zeer in de weg staat? Kan dat in het bui tenland Noorwegen bijvoorbeeld gemakkelijker dan bij ons, of gaat ook daar het pad van de werk studente niet over rozen? De bekende Noorse schrijfster Annik Saxegaard heeft het probleem van de werkstudente als onderwerp gekozen van dit nieuwe boek voor oudere meisjes, dat evenals haar vorige in een frisse moderne stijl geschreven, een grote mate van levenswaarheid bevat en ongetwijfeld ook bij de Ne derlandse lezeressen in de smaak zal vallen. Anne is een begaafde boerendochter, opgegroeid ergens aan een eenzame fjord op een afgelegen boerderij. Op den duur bevredigt dit leven haar niet, ze zoekt voor de rijkdom van haar geest een breder arbeidsveld! Door een baan als kinderjuffrouw bij een familie in een grote stad aan te nemen, meent ze haar romantische jeugddroom in vervulling te zien gaan. Ze kan studeren en ook nog aandacht wijden aan haar geliefde oude viool. Ondanks tegenslag en verdriet bouwt ze een nieuw leven op. Trouwe vrienden helpen haar, maar op den duur wordt de dubbele taak van hulp in de huishouding en studente in de avonduren haar toch te zwaar. Een onderbreking in een wintersport hotel, waar ze als betaalde kracht haar vakantie doorbrengt, doet haar weer opleven, en vooral wanneer ze na enig misverstand nu zeker is van zichzelf en van Jess Daell, haar zeer muzikale vriend, vindt ze de moed het leven opnieuw vol hoop tege moet te treden. Geb. 4,90. rover zal leiden. Lex sluit vriend schap met de jonge sjeik van Zanzi bar, en de laatste berichten gewagen ervan dat de vader van Azan, de jonge sjeik, eens de eigenaar van de zilveren dolk, in handen bleef van de zeerovers. Wie Lex Coster goed kent. begrijpt dat hij niet zal rusten voordat Azans vader is bevrijd. We zullen van Lex dus wel spoedig meer vernemen! Geb. 4,90. Wie is de zwarte jakhals? PETER FLEMING, de onafschei delijke metgezel van het wonder lijke oude heertje Hartengius heeft weer een spannend avontuur beleefd, aldus wordt ons uit Afrika bericht. Wij hebben hem een ogenblik uit het oog verloren toen hij vriendschap sloot met de stam van de Marakies, en hij de zoon van het stamhoofd uit de handen van slavenhandelaars had gered. Thans blijkt dat de moeilijkheden voor de Marakies nog geen einde hebben genomen. Gebruikmakend van de goedgelovigheid der inlanders en de praalzucht van een over het paard getild negeropperhoofd, trach ten gewetenloze schurken namelijk de kostbare veestapel der inheemsen in handen te krijgen. Maardaar steekt Peter Fleming, geholpen door zijn vriend Mataka, natuurlijk een stokje voor. De schur ken krijgen hun trekken thuis en dat zal niemand verbazen, die de vorige boeken van P. Joh. Zonruiter over Peter Fleming heeft gelezen. Geb. ƒ3,90

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 6