NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Denk oh de winkelactie van de iniddenstandsver. Wissenkerke Kqü Plonvier heeft DE schoenen Deelnemen: van 21 november tot en met 5 december Vele mooie prijzen Raadsvergadering Wissenkerke No. 2860 I Zaterdag 16 november 1957 61e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Bij het besteden van f 1.— bij contante betaling, wordt één lot verstrekt Onder leiding van burgemeester Van Halst kwam de raad dezer gemeente j.l. maandagmiddag in openbare vergade ring bijeen. Na enige welkomstwoorden en voor lezing van het gebruikelijke gebed deel de de voorzitter mede, dat het lid P. G. A. de Lange wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn. Het lid R. J. Scheele was zonder enige kennisgeving afwezig. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld, waarna een aantal ingekomen stukken voor ken nisgeving werden aangenomen. Het schrijven van de commissie b.l.o. te Goes betreffende de bouw van een nieuwe b.l.o.-school werd nog even nader be sproken. De voorzitter deelde mede, dat het besluit tot de bouw van de b.l.o.- school een ware lijdensgeschiedenis heeft doorgemaakt. Deze bouw kon echter geen uitstel meer lijden, vandaar de nieuwbouw, die de gemeente op 44 cent per inwoner komt te staan. Aan de ex ploitatiekosten zal een latere bijdrage no dig zijn. Wethouder Leendertse sprak er zijn bewondering over uit dat het per soneel aan die school elke dag weer de moed kan opbrengen om in het oude gebouw, minder dan een krot, haar da gelijks werk te verrichten. De pensioengrondslagen van de bur gemeester, de secretaris, de ontvanger en de ambtenaar van de burgerlijke stand werden, in verband met het feit dat de jaarwedden zijn verhoogd, opnieuw vast gesteld. De gemeenterekening over 1954 zal in een volgende vergadering worden aan geboden. De leden Bustraan en Hoveijn werden benoemd in de commissie tot na zien van die rekeninig. De uitgaven der o.l. school over 1956 werden voorlopig vastgesteld op een bedrag van 1745.80. Aan de minder draagkrachtigen in deze gemeente werd, evenals vorige ja ren, een kolentoeslag verleend, waarna een verordening tot wijziging van de kindertoelage-verordening werd vastge steld. Z.h.s. werd ook een verordening vastgesteld tot definitieve toekenning van een uitkering ineens over 1955 en over een gedeelte van 1956. Deze uitke ringen ineens waren reeds bij voorschot aan de gemeente-ambtenaren uitgekeerd. Op een verzoek van de middenstands vereniging „Wissenkerke" om verlen ging van het sluitingsuur tot 's avonds 9 uur van de winkels gedurende hun a.s. winkelactie werd gunstig beschikt. Deze actie zal gevoerd worden in het tijdvak van 21 november tot en met 5 december. Op het verzoek van de gereformeerde school te Kamperland, de benodigde gel den beschikbaar te willen stellen voor verbetering van hun school, werd z.h.s. gunstig beschikt. Deze verbetering is ge raamd op 5042.75 en zal in drie jaar worden uitgevoerd, ieder jaar een lo kaal. Het lid Westerweele informeerde, of dit werk uitgevoerd in drie jaar niet duurder zal zijn dan dat het werd uitgevoerd in één jaar. De voorzitter kon hierop bevredigend antwoorden, met bovendien nog de mededeling, dat bij uitvoering van het werk in één jaar mis schien geen toestemming van Ged. Sta ten zou zijn verkregen. De functies van bezoldigd en onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand werden, met goedvinden van de betref fende ambtenaren, onderling verwisseld. De minister van O., K. en W. heeft op het verzoek van b. en w. om rijks vergoeding voor de tweede leerkracht aan de 'o.l. school te Wissenkerke gun stig beschikt. In verband daarmede werd het in de vorige vergadering verleende ontslag aan mej. S. P. van Splunter in getrokken. De kasgeldlening van 50.000.met de Rijkspostspaarbank loopt per 1 de cember a.s. af. De bank is bereid deze lening, tegen een rente van 51/s °/o, te verlengen tot 1 december 1958. Het is onmogelijk voor de gemeente deze le ning tijdig af te lossen, reden waarom men besloot haar voor een jaar te ver lengen. Hiermede was de agenda afgewerkt. Het verheugde de voorzitter thans te kunnen mededelen, dat voor de bouw van een verenigingsgebouw te Geersdijk 25.000.was beschikbaar gesteld en dat er getracht zal worden dit gebouw op de Gedempte Vaat te Geersdijk te doen verrijzen. Op de vraag van het lid Hoveijn of er van het Groene Kruis-gebouw te Kam perland nog wat komt, antwoordde de voorzitter voorlopig ontkennend. Graag zou hij over deze zaak zijn hart eens te genover de raad willen luchten, maar dat is hem nu, op dit ogenblik, onmoge lijk. Op de vraag van het lid Wester weele of er geen andere plaats is aan te wijzen dan de Gedèmpte Vaat, ant woordde de voorzitter dat dit de bouw maar duurder zou maken door de aan koop van grond, bovendien, de publieke opinie te Geersdijk is voor de bouw op die Gedempte Vaat. De voorzitter wees er nog eens nadrukkelijk op, de Commis saris der Koningin te Middelburg moet men in deze ten zeerste dankbaar zijn, hij heeft veel voor Geersdijk gedaan. Bij de rondvraag vestigde wethouder Zuijdweg de aandacht op de tegenwoor dig zeer druk bereden dijk van Kamper land naar Geersdijk en vroeg, in verband met de thans geldende maximum snel heid van 50 km, naar een naambord aan die toegangsweg. Dit, en de andere bor den, heeft de volle aandacht van de voor zitter. Het lid Filius vroeg, in verband met de nieuwe wegen voor het drie-eilanden plan, naar de konsekwenties van een mo gelijke aansluiting van de Molenweg aan de provinciale weg. De voorzitter zeide hierop, dat omtrent deze aansluiting hem L. Abrahamse J. J. Bebelaar P. den Boer Mevr. Dobbelaar J. Dourleijn P. A. van Damme F. Flipse C. J. de Fouw A. A. Hoek van Dijke W. Heuseveldt J. van Halst Zn. Jac. Karstanje J. Kleppe Wed. L. Koets Jac. K. Kramer Jac. Kramer L. Leendertse M. de Looff A. G. M. Markusse I. M. de Moor Gebr. de Nooijer J. A. van Pagee J. M. Polderman E. C. de Regt C. F. de Ridder A. M. van de Sande Mej. Smit I. Stokman Wed. J. de Schipper L. Tange nog niets definitiefs bekend is, maar voor zover hij weet, daaraan geen konse kwenties voor de gemeente verbonden zijn. Het lid Bustraan vroeg of de nieuwe woningen te Kamperland naar genoegen zijn afgeleverd. De voorzitter antwoord de bevestigend, op enige kleinigheden na is alles in orde en volgens de heer Valk zijn het de beste huizen die in dit type zijn afgeleverd. Bustraan vroeg naar stoelen voor het verenigingslokaal te Geersdijk. Reeds lange tijd geleden had hij daar ook naar gevraagd, zo zeide hij. De voorzitter zei, niet beter te weten of bedoelde stoelen zijn reeds lang naar dat lokaal gebracht (het lid De Smit bevestigde dat zij er zijn) en kan niet begrijpen, hangende de nieuwbouwkwestie, dat er nu nog over die stoelen gesproken moet worden. Fi nancieel was de aanschaf van nieuwe stoelen toen niet verantwoord. Het lid Westerweele vroég naar de kansen voor de aanleg van een nieuwe riolering te Kamperland. De voorzitter zeide, eigenlijk te kunnen volstaan met te zeggen, daar is niets geen zicht op. Hij vertelde, dat hem van hogerhand, in ver band met het groot aantal werklozen in zijn gemeente, was toegezegd, dat de vergunning voor dat werk met voorkeur zou worden behandeld. Later had hij uit Middelburg bericht gekregen, dat het werk uitgevoerd mocht worden, mits hij daarvoor een vaste geldlening kon ver krijgen. Weer later bleek, dat deze goed keuring was verzonden, zonder voorken nis van de betreffende hoofdambtenaar. De voorzitter vindt het ontzettend jam mer, b. en w. kunnen er niets aan doen, zij hebben hun best gedaan, maar hij gelooft niet dat er in deze nog wat te bereiken valt, alles stuit af op de hoge materiaalkosten en de bestedingsbeper king. Wethouder Leendertse zeide hier op, dat hij de hele situatie niet best be grijpen kan, eerst van hogerhand toe stemming verlenen en dan weer intrek ken. Hij vroeg zich af, welke achtergron den deze zaak toch heeft. Het lid Wes terweele merkte op, dat alles en ieder zich thans verschuilt achter het woord bestedingsbeperking. Hij begreep wel, dat b. en w. in deze hun best hebben gedaan, maar kon niet ontkomen aan de gedachte, dat er in Middelburg bij de betreffende hoofdambtenaar een behoor lijke ambtenarij heerst, waardoor een vergunning kan worden verzonden zon der dat dit door hem gelezen is. Ook wees hij op het feit, dat er a.s. winter nog meer en waarschijnlijk nog langer tijd werklozen zullen zijn. De voorzitter zeide, het vooral voor de werklozen treu rig te vinden dat twee instanties dit werk tegenhouden, bovendien, wanneer het drie-eilanden-plan klaar is, moet ook die riolering klaar zijn. Op het denkbeeld van het lid Bustraan om namens b. en w. ter bevoegder plaat se een verzoek in te dienen, antwoordde de voorzitter, dat hij daar niet veel van terecht ziet komen. Mocht men langs die weg de goedkeuring nog verkrijgen, waar moet men het benodigde geld ha len? Omdat het een werk voor Kamper land is, zou de Boerenleenbank mis schien willen helpen. Hierop kon het lid Hoveijn geen antwoord geven. Op de vraag van het lid Westerweele of er dan nergens geld te verkrijgen is, ant woordde de voorzitter bevestigend. Mo gelijk dat eigen inwoners een bedrag willen lenen, zo opperde hij, dit gebeurt in meerdere gemeenten. Na lezing van het dankgebed sloot de voorzitter de vergadering. UNIFORMFONDS „APOLLO" TE WISSENKERKE Onvoorziene omstandigheden zijn de oorzaak geweest dat eerst pas deze week de definitieve afrekening is gehouden van de uniformactie. Met grote dank aan alle medewerkers (sters) en gevers(sters) kan zij medede len, dat de verschillende acties het zeer grote bedrag van 8411.91 hebben op geleverd. De totale uitgaven hebben 8979.19 bedragen, zodat het comité nog voor een tekort zit van 567.28. Uit de gemeente kwam deze week de suggestie, dit tekort door middel van een oliebollenactie te dekken. Gaarne en in het volste vertrouwen heeft het co mité dan ook hiertoe besloten. Enige dames zullen in de week van 18 tot 23 november a.s. uw bestelling komen opnemen. De oliebollen worden in de daarop volgende week bij u thuis bezorgd. Een laatste krachtsinspanning voor „Apollo" en met genoegen zullen de in gezetenen en het comité op het schitte rende resultaat kunnen terugzien. Met een zekere trots kan én „Apollo" én het comité nog melding maken van het feit, dat de actie voor nieuwe instru menten goed 2000.aan renteloze voorschotten heeft opgebracht, waarvan inmiddels reeds meer dan de helft is ge- schonken. VAN ONZE ADVERTEERDERS Vrijdag 8 november j.l. heropenden twee middelburgse zaken hun vernieuw de en uitgebreide panden. Het waren de firma's Wagenvoort; vader en zoon; res pectievelijk handelend onder de naam Wagenvoorts Muziekhandel en 't Tico- Huis. Muziekhandel Wagenvoort heeft zijn zaak uitgebreid met de eerste in Zee land geplaatste Transitor Fonofoon, een muziekbar met vijf ingebouwde automa tische High Fidelity platenspelers. Deze zijn uitgerust met zuivere diamanten naalden, die een volkomen weergave ga randeren, zonder enig bijgeluid. Het luis teren geschiedt door middel van tech nisch volmaakte koptelefoons. Voor de liefhebbers van klassieke muziek is er een speciale luisterbox gebouwd. De specialisatie van deze firma richt zich voornamelijk op de 45- en 33-toers platen. Het moet voor de ware muziekliefheb ber een waar genoegen zijn in deze zaak in de enorme voorraad platen en blad- ^u^iel^te^gmsduinen^ en pijn weg- wrijven met Wie 't Tico-Huis van vóór enige we ken vergelijkt met de huidige zaak, zal verbaasd zijn over de verandering, die in zo'n korte spanne tijds is tot stand gekomen. Een lichte, ruime en overzich telijke „tentoonstelling" van alle moge lijke speelgoederen voor oud en jong, jongen of meisje, zowel in het technische als in het gewone genre. Men vindt er o.a. een volledige elek trische autobaan en elektrisch spoorweg net in volle werking, dat met vele uit- bouwingsmogelijkheden is toegerust. Ook de bij onze overgrootvaders reeds bekende „Anker"-bouwdozen troffen wij hier aan. Voor het publiek moet het zeker een genoegen zijn hier te winkelen, daar men niet in zijn bewegingen belemmerd wordt door nauwe gangen tussen de di verse vitrines en uitstaltafels. Ganzepoortstraat 21, Tel. 2084 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 1