De strijd om de vrede dansen Fokdag het woonhuis met tnin Trekkingslp verloting Enige meubelen en huisraad Esclasieve monturen hot woonhuis met tnin Landbonwhuishondschool Kortgene nieuwe leerlingen 28 juni 1957. D. Rietveld van Eysden v. Cortgene D. Rietveld van Eysden donkergrijs gestreepte poes dinsdag 18 juni a.s. zaterdag 22 jnni 1957 publiek verkopen: Haal hem nog gauw Buijze's Levensmiddelenbedrijf Maak er een lekker hapje van met de Pinksteren Buijze's Levensm.bedrijf door dr. P. H. Ritter Hetgeen de laatste dagen op de voor grond treedt op internationaal gebied zijn de ontwapeningsonderhandelingen tussen Rusland en het westen en de ont boezemingen van Chroesjtsjow die daar mee gepaard gaan. Een amerikaanse om roep zowaar heeft een vraaggesprek uit gezonden met deze russische leider en wij hebben onze oren niet kunnen ge loven, toen wij de goede voornemens vernamen, waarvan de russische macht hebbers zouden vervuld zijn. Chroesjtsjow verklaarde, dat de ideo logische strijd tussen communisme en kapitalisme niet in een oorlog moet wor den uitgevochten. Hij wekte op, geens zins tot een oorlog, maar tot een eerlijke concurrentie op handelsgebied en tot het uitwisselen van ervaringen op econo misch gebied en op het gebied van de geest. Een herleving dus van de coëxis tentie-gedachte, die na de bloedige on derdrukking van de hongaarse opstand en de krisis in het midden-oosten was teruggeweken. De rede van de russische leider ging nog verder in haar vredelievende strek king. „De russische regering", zo zeide hij, „is bereid de ontwapening terstond in concreto aan te vatten" en hij verze kerde dat de Russen hun troepen uit oost-Duitsland, Polen, Hongarije en Roe menië willen terugtrekken, indien de westelijke mogendheden hetzelfde doen met hun troepen in west-Duitsland, Frankrijk, Italië, Turkije en Griekenland. In zijn hartstochtelijke poging, van zijn vriendschappelijk getuigen bezon digde hij zich aan een tegenspraak. Hij sprak in het begin van zijn rede van een oorlog, die het westen aan Rusland zou willen opdringen, maar aan het einde 'erkende hij dat de Verenigde Staten geen oorlog voorbereiden tegen de Sow- jet Unie. Zijn opmerking, dat de Sowjet Unie pogingen heeft aangewend om tot een vergelijk te geraken en met ontwape ningsvoorstellen is gekomen, is op zich zelf juist. Maar waarom konden die voor stellen tot niets leiden? Er heerst nog altijd een diep en ge rechtvaardigd wantrouwen bij de wes telijke machten tegen russische bedoelin gen. De geschiedenis van de laatste ja ren, die na de tweede wereldoorlog ver streken zijn, heeft ons telkens opnieuw in aanraking gebracht met de grillige ge dragingen van russische zijde. Een on afgebroken reeks van ondermijningen van het westen vormde de sowjet-poli- tiek. En welke waarborg bezitten wij omtrent de russische verklaringen wan neer die verklaringen komen uit een land, dat ons vandaag in de armen valt en morgen met de atoombom dreigt? Het resultaat van de vredelievende ontboezemingen is, dat beide wereld machten bewapend blijven en dat de beslissingen over de ontwapening niet worden genomen. Een bevredigende re geling der wereldsituatie verschijnt niet, zolang het wantrouwen aanwezig is en goede grond heeft Al pratend over ont wapening blijven beide partijen zich in haar posities handhaven. De lezer begrijpt dus waarom wij scep tisch gestemd zijn tegenover het nieuwe russische vredesoffensief. Toch zien wij in de thans aan de gang zijnde onderhan delingen een lichtpunt. Er zijn in de laatste jaren tientallen aanleidingen ge weest om een derde wereldoorlog te doen ontbranden. In een vorige periode van de geschie denis zou de wereld opnieuw in lichter laaie hebben gestaan. Maar de aanleidin gen zijn tot dusver niet gebruikt. Dit is te verklaren uit de reële angst bij beide partijen voor een wereldcatastrofe, die het einde der mensheid zou betekenen. Wij betwijfelen of enige macht in staat is, haar onderdanen te drijven in deze hel. De contacten tussen de beide grote mogendheden ontwikkelen zich met slakkegang. Maar er is een zweem van toenadering. De Verenigde Staten zijn niet meer zo volstrekt afwijzend als zij zijn geweest. En het feit, dat zij een van hun zenders beschikbaar stelden voor een verklaring van de tegenstander is een sprekend feit. Wij geloven niet in een positief resultaat van de huidige on derhandelingen. Maar er wordt nog ge praat. De vrede hangt nog altijd aan een zijden draad. Maar die zijden draad is nog gespannen boven een angstige we reld. (Nadruk verboden). Voor de vele blijken van belangstelling bij de herden king van onze 40-jarige echt vereniging en mijn 70ste ver jaardag ontvangen, zeggen wij allen onze hartelijke dank Jac. van Gilst. J. van Gilst - Tazelaar. Colijnsplaat, mei 1957. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van deelne ming, ons betoond bij het overlijden van onze lieve man en vader, de heer P. G. Zandee. Mede namens de kinderen, E. Zandee - Verburg. Kortgene, mei 1957. van de Bond van Noord-Bevelandse Paardenfokkers op Opgave van veulens, 1-jarige paarden en 2- en 4-spannen vóór 16 juni a.s. bij R. J. Scheele, Wissenkerke Inschrijvingsformulieren op aanvraag. Deze week 2 pakjes Proco-sham- poo van 50 voor 35 cent Kapper Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon 2904 Koopt NU prachtige gemin derde Perlon-kousen voor de helft van de prijs, slechts 1.98. Voor de heren de mooiste crepe mousse ankiets voor slechts 2.49. 't INTERLOCKHUIS Lange Vorststraat 45, Goes Wat gaat gebeuren op 20 juli te Kortgene? Bij inschrijving te koop: aan de Wilhelminastraat 6 te Kortgene, groot 1.67 are, ei gendom van de heer P. van der Plasse c.s. Vrij te aanvaarden, behou dens goedkeuring b. en w. Voor bezichtiging wende men zich tot de heer J. M. van der Plasse, Torendijk 101 Inschrijfbiljetten in te le veren tot en met 21 juni a.s. ten kantore van notaris J. J. W. Klop te Kortgene, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. V. Prijs no. Prijs no. Prijs no. Prijs no, Prijs no, Prijs no, Prijs no. Prijs no. Prijs no. Prijs no. Prijs no, Prijs no, Prijs no, Prijs no, Prijs no. Prijs no Prijs no. Prijs no Prijs no, Prijs no 11 op 10 op 4 op 15 op 17 op 13 op 19 op 16 op 14 op 7 op 6 op 3 op 9 op 1 op 2 op 18 op 8 op 20 op 12 op 5 op lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. lot no. 341 939 917 919 217 601 167 625 641 898 733 638 37 119 536 357 730 432 185 405 Brylcreem vakantiepakket met prijsvraag 10 dagen naar zonnig Italië Kapper Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon 2904 Weggelopen: Gaarne terug tegen beloning bij L. C. DE VOS, „Lom merrijk", Kats, tel. 229. uit de hand te koop op des middags tussen 2 en 4 uur, in het woonhuis, voor heen bewoond door wijlen mej. S. Meerman, Dorpsweg 19, Wissenkerke. van top-kwaliteit Het nieuwste uit Amerika in dames- en herenbrillen Met Zeiss-Punktal- of Vistasan brilleglazen een volmaakte bril Aangepast door ervaren vak-opticiëns A.L.KAMPMAIV in 't hartje van de Lange Vorststraat 57 Goes ZONNEBRILLEN OOK IN STERKTE Notaris J. J. W. KLOP te Kortgene zal op om 2 uur in hotel De Kroon te Wissenkerke, ten verzoe ke van de heer L. J. Lou- werse aan de Dorpsweg 19 te Wissenkerke, Ontruimd te aanvaarden bij de betaling voor of op 22 juli a.s. Voor bezichtiging wende men zich tot mej. A. J. Ma- rinissen, Ooststraat 4. die fijne fles wijn van Mulder, waarbij u een fles limonadesiroop gratis krijgt Het kost u maar 3.35 bij Met de wielerkoers in .ZEELANDIA' met „Black and White Swingers' De directrice maakt bekend, dat er nog gelegenheid be staat om voor het schooljaar dat september a.s. begint, en die nog niet zijn opgegeven via een schoolhoofd, zich nog aan kun nen melden op donderdag a.s. van 2 tot 4 uur. Grote sortering schilderijen ontvangen in de maat 80x40 cm, vanaf f 14.50, met vol-orna- ment-Iijsten. Prachtige doekjes voor weinig geld. Komt u even kijken? U slaagt zeker goed en goedkoop in MAG. DE HANDZAAG Lange Vorststraat 65 Goes Telefoon 2376 (recht tegenover Berco) 1 tube mayonaise en 1 tube tomatenketchup van f 1.17 voor 98 cent en bovendien nog gratis leuke prikkers en receptenboekje Ook dat weer bij

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 4