Waag niets in 'tverkeer K. H. Schippers Ce - Kortgene „Terugkeer" GOUDSTROOM ijn wij over het hoogtepunt heen? maar „Apollo" wel ADVOCAAT DANIEL VISSER Z00NEN LINDBERG koopste geschenk, maar toch zeker het modernste. De initiatiefnemers hadden destijds aan de burgemeester om diens steun gevraagd, het goede hart stemde onmiddellijk toe. Hij noemde dit een prima daad. Met de stem van het lid Breure tegen werd daarop het voorstel aangenomen. Tot lid in de commissie Recreatie drie-eilanden-plan werd met 7 van de 11 stemmen benoemd het lid Salomé. De leden Van der Weele, Breure en Contant verkregen resp. 2, 1 en 1 stem. Tot plaatsvervangend lid verkreeg het lid Welleman bij eerste stemming 5, Breure 3 en Klaassen, Van Hee en Van der Weele ieder 1 stem. Bij tweede stemming werd het lid Welleman met 6 stemmen benoemd. Het lid Breure ver kreeg hierbij 3 stemmen, terwijl het lid Van der Weele 2 stemmen verkreeg. De beide leden namen hun benoeming aan. Z.h.s. werd de subsidie over 1955 aan de Stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging in de gemeente Kortgene bepaald op f 265.70. Het rijk verleent eenzelfde subsidie. Aan het bestuur van Chr. Nat. School onderwijs te Colijnsplaat werd een sub sidie toegekend van f 3825.voor de aankoop van 45 banken. Bij de rondvraag vroeg het lid Welle man naar de mogelijkheid een andere fi nanciële regeling te treffen met de Wa terleiding Maatschappij voor wat be treft het vastrechttarief. De voorzitter zeide, dat dit niet mogelijk was, overal geldt dezelfde regeling, alleen op Noord- Beveland zijn de tarieven hoger dan in Zuid-Beveland, wat veroorzaakt is door de veel hogere aanlegkosten. Een troost, zij het een schrale, de tarieven in Zuid- Beveland zullen omhoog gaan. Welle man informeerde naar de gang van za ken in verband met de afbraak van 2 krotwoningen op de z.g. Kaaivaat. De voorzitter zeide, dat er 2 krotwoningen worden afgebroken en met uitkomend, nog bruikbaar, materiaal, de plavuizen vloerbedekking van de 2 nog blijvende krotwoningen belegd zal worden. De ge meente mag voor deze woningen geen geld investeren, maar deze verbetering is mogelijk door een overeenkomst met aannemer Remeeus. Het lid Wolse vroeg hoe of het staat met de grond op de gedempte riolering en of er al eigenaars ziin aangewezen. De voorzitter antwoordde dat dit nog een punt van bespreking is in b. en w., maar dat gedacht wordt aan een ver koop van f 1.per m2, behalve een looppad over die grond tot het schoon maken van rioleringsputten. Het lid Breure vroeg tot slot hoe ver men stond met de verbetering van de Kaaistraat te Colijnsplaat, of b. en w. daarvoor nog werkten en of dit door de bestedingsbeperking van de baan is ge gaan. De voorzitter gelooft niet, dat die beperking van invloed is, op dat werkje althans, het is wachten op de vereiste toestemming. Uitslag van de verschillende verlotingen ten bate van het uniformfonds „Apollo" De fraaie pop met mooie kleertjes in kast is gewonnen door A. de Haze, A. van Heestraat te Kamperland, met de naam Driewegen. Het blauwe tafellaken is met lot no. 101 gewonnen door A. van der Maas - Smit, Voorstraat te Wissenkerke. De poppenmeubeltjes zijn op het lot no. 31 gewonnen door mevr. Pagee te Wissenkerke. De sprei is gewonnen door J. Kor- stanje te Wissenkerke met het lot no. 47, terwijl de pop met luifelhoed gewonnen is door Iman Jeronimus te Wissenkerke met het lot L 50. De pop, gemerkt J is op het lot no. 6 gewonnen door mevr. A. Breure - Pries ter te Wissenkerke. Met 2960 werd het aantal bonen in de fles het dichtst benaderd door J. J. Be- belaar te Wissenkerke. Het gebloemde tafelkleed is op lot no. 53 gewonnen door M. Noordhoek, Oost straat 9 te Kortgene, terwijl de pop: hoe heet mijn bruidegom, met de naam Theo is gewonnen door M. P. den Boer, Dorpsstraat 26 te Wissenkerke. Willen de prijswinnaars hun prijzen af komen halen bij Drukkerij Markusse. die men na invulling ter correctie kan opzenden. De kosten van de gehele cur sus zijn uitzonderlijk laag gesteld, te we ten f 10.alles inbegrepen. Aan de Minister van Verkeer en Wa terstaat is verzocht het diploma officieel te erkennen ook als toekomstig diploma voor het berijden van bromfietsen. Stelt u thans ook een voorbeeld! Schaf deze cursus per omgaande aan en be studeer de stof in uw eigen belang en voor uw medemens. In elk huisgezin be hoort tenminste één verkeerscursus aan- Met verse eieren, Hollandse brandewijn, suiker en vanille, niets meer, maar ook niets minder! Het is de beste advocaat waar de naam GOUDSTROOM op staat OPGERICHT 1714 VERKEERSONVEILIGHEID STAATSVIJAND No. 1 Het Verbond voor Veilig Verkeer stelt op dit ogenblik aan ieder weldenkend Nederlander de volgende vragen: le. Zijt gij theoretisch voldoende toe gerust met de nodige kennis der ver keersregels om op veilige wijze aan het steeds toenemende verkeer te kunnen deelnemen? 2e. Is uw verkeersmentaliteit dusda nig, dat gij steeds van de gedachte uit gaat, dat ook uw medemensen verkeers deelnemers zijn, en een zeker onderling samenspel in het verkeer noodzakelijk is? Waarom waarde lezer(es) stelt het Ver bond voor Veilig Verkeer deze vragen? Omdat de nood ten aanzien van het aantal verkeersongevallen zo hoog geste gen is, dat men reeds op dit ogenblik van een nationale ramp kan spreken. Elke dag klopt de dood geheel onverwacht aan de deur van tenminste vijf gezinnen in Nederland, om maar niet te spreken van de veel grotere aantallen van die genen, die zwaar lichamelijk letsel be komen en nog daargelaten van de enor me bedragen, die door al deze ongeval len jaarlijks voor de gemeenschap ver loren gaan. Het gaat zo beslist niet lan ger. Het is de hoogste tijd, dat een na tionale campagne het nederlandse volk meer verkeersminded maakt en het een betere verkeersopvoeding geeft. Het Verbond heeft een onzer beste verkeersdeskundigen bereid gevonden een populaire verkeerscursus te schrij ven, die is bestemd voor elke landgenoot verkeersdeelnemer. Op prettige doch te vens pittige wijze is de schrijver er in geslaagd de bestaande problemen op een voor ieder begrijpelijke wijze uiteen te zetten. Het Verbond voor Veilig Verkeer zet deze campagne in onder het motto „Stel een voorbeeld". Schaf deze cursus aan en bestudeer ze onder deskundige lei ding en leg na afloop van uw studie een verkeerstest af. Loop niet langer zonder verkeersdiploma in uw zak! Voor velen zal de stof een openbaring zijn. De cursus bestaat uit 12 lessen terwijl bij elke les een vragenlijst is gevoegd, wezig te zijn. Geef u op als deelnemer. Op welke wijze? Stort f 10.op postgiro no. 513996. ten name van het Verbond voor Veilig Verkeer te Rotterdam of schrijf een briefkaart met uw aanmelding, naam en adres aan postbox 350 te Rotterdam. Maar stel het niet uit, doe het onmiddel lijk! Wissenkerke Geboren: 4 mrt. Frederik, z.v. B. Die- peveen en M. S. Buijze. 8 mrt. Jacobus Jan, z.v. H. L. Boonstra en J. M. Schoe- maker. 12 mrt. Eduard Marinus, z.v. W. P. de Kam en T. A. van de Kreeke. 16 mrt. Cornelia Jacoba, d.v. P. J. Geel hoed en J. C. Provoost. 18 mrt. Anna Maria, d.v. S. J. de Regt en L. J. van Maldegem. 22 mrt. Hendrika Martina, d.v. L. P. Filius en C. M. Sneep. Ondertrouwd: 2 mrt. Goris van der Veer, 22 jr. en Suzanna Maria van der Heijde, 16 jr. 6 mrt. Maarten Marinus Huibregtse, 24 jr. te Kortgene en Lena de Bruine, 22 jr. 20 mrt. Willem Abra ham de Wilde, 22 jr. te Goes en Mar- garete Regine Haberland, 19 jr. 22 mrt. Joost Jacobus Abraham van de Velde, 23 jr. en Leentje Adriaantje Hendrikse, 22 jr. Getrouwd: 7 mrt. Jacobus Welleman, 22 jr. te Kortgene en Cornelia Wille- mina de Kam, 19 jr. 20 mrt. Jacobus Pieter Geldof, 21 jr. en Kathalina Filius, 15 jr. 20 mrt. Maarten Marinus Huibregt se, 24 jr. te Kortgene en Lena de Bruine, 22 jr. 27 mrt. Goris van der Veer, 22 jr. en Suzanna Maria van der Heijde, 16 jr. Overleden: Paulus de Smit, 84 jr., wedn. van Wilhelmina Moerland. Fototoestellen - rolfilms flitslampjes - afdrukken Boekhandel Markusse Wissenkerke ZB BB Voorspoed der conjunctuur wankelt (Van onze economische medewerker) Zal deze welvaart nog lang voortdu ren? Het is een beklemmende vraag, die niemand met een beslist ja of nee ver mag te beantwoorden, maar die ons toch bezighoudt. Vooral de economen span nen zich in om een antwoord te geven dat de waarheid benadert. Er verschij nen ook dikke en bescheiden boekwer ken om de leek het begrip conjunctuur en daarmee samenhangende verschijnse len bekend te maken. Als voorbeeld noemen wij het boekje van prof. G. Schmölders, dat getiteld is: „Conjunctuur en Crisis". (Uitgave Born, Amsterdam). Deze geleerde geeft ons in kort bestek een inzicht in de weten schappelijke benadering van het conjunc- tuurvraagstuk. Alhoewel gestreefd is naar eenvoud en beknoptheid kan ook deze schrijver aan hen, die niet onder legd zijn in deze materie, nauwelijks e- nig licht verschaffen in> de duisternis, die het conjunctuurprobleem omgeeft. Dit blijkt wel zeer duidelijk uit zijn slotbe- toog, waarin hij een aantal onopgeloste problemen aansnijdt, dat zo bepalend is voor de vraag der conjunctuurbeheersing dat men na het dichtklappen van het boekje moet verzuchten: „Wat weten we er nog weinig van en wat zijn er nog veel vragen zonder antwoord!" Toch mogen we niet de conclusie trek ken dat we geen winst hebben geboekt bij het zoeken naar de sleutel der con junctuurbeheersing. We kennen een aan tal factoren, dat het welvaartssein op veilig, onveilig of onzeker zet en een be schouwing daarover leert ons waar we ons thans bevinden. Vermindering. We noemen allereerst de investerin gen, dat is de mate waarin geld in ka pitaal-goederen als machines en nieuwe fabrieksgebouwen wordt omgezet. We weten allen, dat in Nederland deze in vesteringen in verband met de beste dingbeperking worden afgeremd. De daarbij toegestane extra aftrek voor de belastingen is ingetrokken Het is opmerkelijk dat verschillende vooraanstaande zakenmensen van me ning zijn, dat het uitbouwen van bedrij ven en industrieel potentieel ook de be stedingsbeperking daargelaten, bijzon dere risico's inhoudt. Dit betekent een vermindering van opdrachten bij de ka- pitaalgoederenindustrie, zoals die van schepen, machines etc. Deze verminde ring oefent niet direct invloed uit op de werkgelegenheid, omdat veel van deze industrieën nog werken aan orders, die in het verleden werden geplaatst. De orderportefeuilles in vele onderne mingen worden echter snel dunner. Zo bevond zich de staalproduktie in de V.S. in de vorige maand op het laagste peil van het jaar. De verkoop van nieuwe auto's bevond zich op een niveau dat zeker 10 °/o lager was dan men had ver wacht. Ook het aantal nieuw afgesloten afbetalingstransacties liep sterk terug, hetgeen door velen als een teken aan de crisiswand wordt beschouwd. Men durft evenmin meer over te gaan tot het aan leggen van grote voorraden. Hieruit blijkt, dat men een prijsdaling verwacht. Dit verschijnsel kan men ook in ons land constateren. Er wordt voor zichtig gekocht en vele vertegen woordigers klagen over lage omzet ten en trage kooplust. Ook de jaar beurs liet een teruggang zien in de omzetten. Een bewijs dat het zaken leven de depressie-oren begint te spitsen. Op een enkel terrein, met name dat der textielproduktie, wordt hier en daar al van een prijsdaling gewaagd. Afbrokkeling op de beurs. Een andere graadmeter voor de con junctuur vindt men steeds op de beurs. Over het algemeen blijven de koersen zich op een behoorlijk niveau handha ven. Men ziet hier en daar echter, ook bij vooraanstaande fondsen, reeds een langzame afbrokkeling die elders wel weer door stijgingen wordt gecompen seerd, maar die toch blijk geeft van een zekere aarzeling, zoals wij die de laatste jaren niet gewend zijn geweest, behou dens voor de hand liggende politieke in vloeden. De activiteit in de grote landen is van veel meer invloed op de wereldhandel dan die der kleine naties. Het is bijvoor beeld reeds vastgesteld, dat de grote cri sis van de dertiger jaren in ons land zich later manifesteerde dan elders. Het her stel was in andere landen ook reeds aan de gang, toen wij nog diep in de put za ten. Bovendien geldt voor Europa als werelddeel waar de oorlog heeft gewoed dat de vraag en de produktie van kapi taal- en duurzame gebruiksgoederen zich nog lang op een hoog peil bevindt wan neer in de landen met een hoog wel vaartsniveau het verzadigingspunt reeds lang is bereikt. Spoedig huizen te huur? Een frappant voorbeeld vindt men in de huizenbouw van Nederland en de V.S. Tengevolge van een teruggang in de vraag bleef de nieuwbouw van wo ningen in Amerika het vorig jaar voor het eerst sinds vijf jaar beneden de één miljoen. Van een vraag-teruggang op dit terrein zal in de eerste jaren in ons land nog geen sprake zijn, al moet men er re kening mee houden dat ook in ons land deze vraag samenhangt met de inko mens. Mocht werkelijk een teruggang in de economische gang van zaken zich o- penbaren, dan zullen wij heel wat snel ler van het woningvraagstuk verlost zijn dan bij voortduren van de gunstige con junctuur. Men moet hier wel onderscheid ma ken tussen behoefte-vraag en koop kracht-vraag. De laafste is aanzienlijk geringer. Even doorzetten van een de pressie heeft voor Nederland stellig tot gevolg, dat de dure luxe-flats weldra pu bliekelijk te huur zullen worden aange boden. Wie goed zijn ogen de kost geeft, kan nu reeds uit de advertenties opma ken, dat het aanbod verruimt, al is het in hoofdzaak in de duurste klassen. Voor de werkgelegenheid tenslotte kunnen nog geen uitspraken worden ge daan omdat hier de grote tekorten eens eerst moeten worden ingehaald, voordat men van verruiming kan spreken. Of men echter optimistisch dan wel pessi mistisch reageert, zeker is dat uit het oogpunt van de voorspoed in de wereld is bereikt en dat eerst nieuwe impulsen nodig zullen zijn om de conjunctuurmo tor opnieuw topsnelheden te doen be reiken. Drs. Mierlo. (Nadruk verboden). Ook niet met de aanschaf van uw rijwiel of brommer. Denk aan uw horlogemaker; deze moet een secuur mens zijn. Zo moet het ook met uw reparateur zijn, die uw rijwiel of brommer in orde houdt. Remmen en versnellingsnaven zijn prettig en veilig in het gebruik, doch men moet er op aan kunnen, dus evenals de motor goed afge steld zijn. Koop daarom en laat repareren waar een be zadigd en secuur man reeds 35 jaar zijn goede diensten bewees, niet alleen op rijwiel- maar ook op motorgebied. Aanbevelend, DE HEKS OP DE BEZEMSTEEL HEEFT GEEN UNIFORM NODIG. Let zaterdag 11 mei a.s. op de advertentie inzake verkoop aan verminderde prijzen van de nog resterende goederen uit de bazar van deze week Dat wordt vast weer een uniform méér! Het comité. P.S. Willen de leveranciers spoedig hun rekening indienen bij Drukkerij Markusse? De toneelgroep „Nicoleen" te Kamperland voert voor u op het toneelspel (Young mrs. Barrington) van Warren Chetham Strode Wederom wordt meegedongen naar een plaats in het Zeeuws Landjuweel, waartoe dit stuk zal worden beoordeeld door een jury. De uitvoeringen vinden plaats op 1, 2 en 3 mei a.s. in „Renata" des avonds om half acht. Deuren open om 7 uur. Donateurs ontvangen kaarten voor twee plaatsen gratis. Deze kunnen worden afgehaald op maandag 29 april a.s. tussen 7 en 8 uur in „Renata", op ver toon van lidmaatschapskaart. Toegangsprijs voor niet-donateurs f 1.per persoon. Beneden 14 jaar beslist geen toegang. was de man die niets aan het toeval overliet! Hij vloog over de Oceaan met Mobil Oil. U zou op de brommer, gevuld met Mobil Mix TT en benzine thans nog voordelig ver van huis kunnen. Ook zeer geschikt voor de warme streken. Deze Mobil in tuben en busjes voorradig bij K. H. Schippers Co, Kortgene

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 2