NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Stop! "I Ploiivies* heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke HOOFDPIJN Bleqle damesconfectïe en Tobq mantelkostuums 't Modehuis Autobezitters voorjaarsjassen harris tweed, katoen en gabardine Malinine en Shelter Herenmodehuis „VAN ZEE bruidsjap I on 't Modehuis A. C. van der Rest No. 2829 Zaterdag 13 april 1957 60e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post f 4.00 Advertenties 6 cent per mm De leden en plaatsvervangende leden van de adviescommissie voor het drie eilanden-plan werden woensdagmiddag in een spoed-vergadering van de ge meenteraad te Wissenkerke benoemd. Alle leden waren aanwezig. In aansluiting op de grote vergadering in de ochtenduren in de Statenzaal te Middelburg, tussen het Provinciaal Be stuur en de gemeenteraden van de di rect bij het drie-eilanden-plan betrok ken gemeenten, t.w. Vrouwenpolder, Veere, Arnemuiden, Wolfaartsdijk, Krab- bendijke, Kortgene en Wissenkerke, werd deze vergadering gehouden. De notulen van de vorige vergadering werden niet behandeld. Nadat de voorzitter, burgemeester Van Halst, duidelijk had uiteengezet het doel van deze vergadering, werd unaniem be sloten dat het college van b. en w. zelf uit hun midden een lid en plaatsvervan gend lid zullen benoemen. Bij de eerste stemming van de raad verkreeg het lid Scheele 4 stemmen, De Lange 3, Wes- terweele 2 en Hoveijn en Marcusse 1 stem. Bij de tweede vrije stemming be haalde het lid Scheele 5, De Lange 4 en Westerweele 2 stemmen. Pas bij de der de stemming verkreeg het lid De Lange de vereiste meerderheid, 5 stemmen, te gen het lid Scheele 4 stemmen. Tot plaatsvervangend lid uit de raadsleden werd de heer Scheele met 9 stemmen benoemd, de leden Marcusse en Wes terweele verkregen ieder 1 stem. Beide heren namen hun benoeming aan. Op voorstel van wethouder Leendert- se, met de steun van wethouder Zuijd- weg, beloofde de voorzitter te proberen om de notulen of conclusies van de in de toekomst door die commissie te hou den vergaderingen ook te laten zenden aan de plv. leden, desnoods aan alle raadsleden. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat de gehele raad des mor gens bij de bespreking aanwezig was geweest. Juist omdat er in de naaste toe komst grote dingen te verwachten zijn, die zware financiële offers van deze ge meente zullen vergen, verheugde hem dit Het lid De Smit zeide een klein beetje geschrokken te zijn van de daar gehoor de hoge bedragen, waarop de voorzitter antwoordde, dat die hoge cijfers in de loop van het gesprek daar wel genoemd zijn, maar dat niemand nog definitieve bedragen weet. Wethouder Leendertse beaamde dit, er op wijzende, dat er nog geen definitieve plannen zijn gemaakt. De hoge kosten die gemaakt moeten worden kunnen niet alle op de gemeen ten rusten. Het lid De Smit vroeg zich af hoe dit alles bekostigd moet worden nu men allerwege hoort van een beste dingsbeperking en daardoor een stopzet ten van de wegenbouw e.d. Wethouder Leendertse, wijzende op de vakantie ne mende bevolking uit Rotterdam en an dere grote industriecentra, zeide dat de nu bedoelde plannen enkel het recreatie gebied betreffen. De bekende streken worden overspoeld door de steeds toe nemende stroom van vakantiegangers en daarom is het noodzakelijk nieuwe re creatiegebieden te scheppen. I De voorzitter vertelde van de door b. en w. gedane pogingen zo een recre- I atiegebied in het duingebied van Noord- I Beveland te verkrijgen, alles binnendijks in de Onrust- en Jacobapolder. Dit alles wordt nu overbodig, daar de nieuwe mo gelijkheden buitendijks geprojecteerd worden. Had verleden jaar rijkswater staat geen spaak in het wiel gestoken, dan stonden er in de juist genoemde polders nu reeds een veertigtal zomer huisjes, die de gemeente geen cent ge kost zouden hebben, daar alles door par ticulieren gebouwd zou zijn. Het lid Westerweele had de grote be dragen ook gehoord, maar deze rustig langs zich heen laten gaan. Voor hem was het belangrijkste om de verschillen de mogelijkheden zo goed mogelijk te kunnen benutten. De commissie zal veel voorbereidend werk moeten doen om een en ander naar voren te kunnen bren gen. Hij zou aan willen dringen op een zo goed mogelijk te maken recreatiege bied waarin hij én voor de gemeente én voor de inwoners reuze voordelen ziet. Het geheel kan een groot stuk welvaart voor onze streek betekenen. Dat het inwonertal zal stijgen door deze toekomstplannen, gelooft de voor zitter nog niet, maar wel dat er grote hotels e.d. zullen verrijzen. Het lid Westerweele was de mening van bevolkingsaanwas wel toegedaan en in dat verband wees hij naar vakantie centra elders. Het lid Marcusse deelde namens de A.R.-fractie mede, dat de besprekingen van vandaag zeer nuttig zijn geweest. Het lid Bustraan ziet door deze plannen een zware taak op de schouders van de commissieleden gelegd. Hij maant tot voorzichtigheid, temeer daar 7 gemeen ten bij deze plannen betrokken zijn. De voorzitter zeide hierop, dat men vast zal houden aan het gestelde doel: baas in eigen huis. Doordat onze gemeente de grootste aanwas van het toekomstige recreatiegebied zal toevallen, zal op ons ook een zwaar deel in de voorbereiding ten deel vallen. Spreker ziet in de plan nen vele mogelijkheden, maar ook nog vele moeilijkheden. Westerweele vond dat de moeilijkheden er zijn om opgelost te worden, anders had men ook geen commissie nodig, zo zeide hij. De voor zitter zeide nog, dat opdracht aan de politie is gegeven alle zomerhuisjes e.d. te registreren en te controleren. Door deze maatregel hoopt men de moeilijke beginperiode in de hand te kunnen hou den. Op de vraag van het lid Filius of de beslissingen door de commissie of door de raad zullen worden genomen, ant woordde de voorzitter dat de raad de beslissingen neemt. Dit waren ook de gevoelens van voorzitter Mes in de mor- Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 cent gen vergadering. Tenslotte bracht het lid Bustraan nog naar voren de indruk te hebben gekregen, dat dit alles meer draait om het recreatiegebied dan om het eigenlijke drie-eilanden-plan. De voorzitter zeide hierop, dat dit juist de bedoeling is geweest voor deze vergade ring. De andere problemen worden weer in andere plannen verwerkt. Op voorstel van wethouder Leendert se zal er namens de gemeenteraad een verzoek tot het Prov. Bestuur worden gericht om des zondags aan het kort- geense veer een bootdienst tussen te las sen en wel des namiddags 1 uur, dit ten gerieve van de talrijke bezoekers aan de ziekenhuizen. De boot van des avonds 10 uur kan daarvoor best komen te ver vallen, omdat die meestal weinig ge bruikt wordt. Hierna sloot de voorzitter deze korte vergadering. Nader vernemen wij nog, dat burge meester J. van Halst tot lid van boven genoemde commissie is benoemd, met als plaatsvervanger wethouder Zuijdweg. VOORLICHTINGSAVOND C.H.U. TE KAMPERLAND Maandagavond j.l. werd door de C.H. Kiesvereniging te Kamperland een open bare voorlichtingsavond belegd over het delta-plan en het drie-eilanden-plan. De sprekers waren de heren C. F. van der Peijl, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. en de heer C. Philipse, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. De heer Van der Peijl gaf als eerste spreker een globaal overzicht van het delta-plan, na eerst een interessante his torische inleiding gehouden te hebben. De steeds verder gaande daling van de bodem ten opzichte van de zeespiegel, die volgens de berekeningen door zal gaan tot het jaar 6800, maakt een be tere beveiliging nodig. In vogelvlucht behandelde hij de diverse aspecten van het plan, waarbij de aanwezigen onder de indruk kwamen van het machtige project dat op het punt staat te worden uitgevoerd. De heer Philipse ging aan de hand van een grote kaart meer op de details van de plannen in. Op boeiende wij?e beschreef hij de diverse mogelijkheden. De aanwezigen kregen een duidelijk in zicht in de enorme problemen die opge lost moeten worden. Zeer veel zal er in de komende jaren gaan veranderen. Zee land zal er totaal anders gaan uitzien, niet in het minst door de mogelijkheden tot vestiging van zware industrie. De loop van de nieuwe grote wegen werd duidelijk getoond, waarbij ook de di verse belangen-tegenstellingen aan het licht kwamen. Zeer veel hebben de aan wezigen deze avond geleerd. Zeeland gaat een ander aanzien krijgen. De twee miljard gulden die dat delta plan gaan kosten, zullen echter welbe steed zijn. De ramp van februari 1953 kostte Nederland U/2 miljard, afgezien van het onnoemelijke leed. Het delta plan zal naast een betere beveiliging de ontsluiting van Zeeland meebrengen. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter t Hart. Aan de spits ««nvmuwwuwwvwwww^ «"«SHOCK L. Noordstraat reeds ve 2443 b-9-g. 3065 W. J. DOMINICUS Grote Markt 6 Goes Voor uw super-Shell-benzine bp Shellstation Wolfaartsdyk Wij hebben een prachtige collectie in in de bekende merken SHELTER AUTOCOATS in de nieuwste kleuren en modellen reeds voor 65. Aparte collectie sportcolberts in Tweed en Jersey met bijpassende Dumak-pantalons U koopt wel beter maar niet duurder in St. Adriaanstraat 5a Goes Tel. 2219 Voor uw Import uit alle landen die op dat gebied een woordje meespreken in W. J. DOMINICUS Grote Markt 6 Goes Vermoeide benen Spataderen De juiste Elastieken kousen Lange Kerkstraat 42 Goes, Telef. 2468 Op verzoek óók bezoek aan huis I Ganzepoortstraat 21, Tel. 2084 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 1