NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD een aars odeskoui Raadsvergadering Wissenkerke Mooi en Gezond! DAVID GOLIATH Donderdag 14 maart 's avonds 7.30 uur geven wij in „De Stadswijnkelder" te Kortgene Nadere berichten volgen, maar reserveert reeds nu deze avond Het wórdt iets De Goese Show-combinatie U slaapt zacht op een goed bed AUPING of EPEDA snelbrommer met achterwielvering No. 2823 Zaterdag 2 maart 1957 60e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.50 per jaar Franco per post I 4.00 Advertenties 6 cent per mm Onder voorzitterschap van burgemees ter Van Halst kwam de raad dinsdag middag in openbare vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering en kon de raad mededelen, dat het lid De Smit wegens ziekte nog afwezig moest zijn. Gelukkig was De Smit j.l. zaterdag weer thuisgekomen. Na voorlezing van het gebed werd een brief van het lid De Smit voorgelezen, waarin deze zijn dank zegde voor het ontvangen telegram van de raad en de hoop uitsprak een volgen de raadszitting weer te kunnen bijwonen. De nieuw-benoemde gemeentewerk man M. G. de Smit te Kamperland be tuigde schriftelijk zijn dank voor deze benoeming. Het voorstel van b. en w. tot aankoop van de woning Veerweg 3 te Kamper land werd na een korte bespreking goed gekeurd. Uit deze bespreking bleek, dat b. en w. deze woning gekocht hebben voor f 23.000.en het lid Scheele deze aankoop liever via schatters had gezien. De voorzitter kwam hier tegenop. B. en w. hadden binnen vijf kwartier deze wo ning bezichtigd en voorlopig gekocht. Er waren nog meer kapers op de kust voor deze woning. Een schatter zou toch nim mer de voordelen kunnen benaderen die de gemeente in deze koop zag. Die wo ning is bestemd voor de brandweercom mandant, de garage krijgt als bestem ming brandweergarage. Voor deze doe len kan men nooit geschikter woning krijgen. Had bedoelde woning b.v. op de Havendijk gestaan, was zij voor de gemeente niet geschikt geweest. Na deze uiteenzetting legde het lid Scheele zich bij de gang van zaken neer. Vrijwel alle leden betuigden hun instemming met deze aankoop, o.m. het lid Bustraan, die zeide, dat de koopprijs aan de lage kant was, het lid De Nooijer maakte een soortgelijke opmerking, het lid De Lange sprak zijn verheugenis over de zeer vlug ge koop uit en wethouder Zuijdweg zei, dat de burgemeester een goede koop man is. Z.h.s. werd besloten tot het aangaan van een kasgeldlening van f 50.000. bij de Rijkspostspaarbank, voor het tijd vak van 15 maart tot 1 december 1957, tegen een rente van 43/4°/o. Het lid De Lange informeerde of het niet beter was een langlopende lening te sluiten; de voorzitter antwoordde hierop bang te zijn voor zulk een lening vanwege de hoge rente die hiervoor momenteel ge vraagd wordt, bovendien, men wentelt de lasten dan teveel op het nageslacht af. Bij de rondvraag vroeg het lid Mar- cusse, in verband met de aankoop van de woning, naar de mogelijkheid om P. de Haze een vergoeding te geven in de verhuiskosten. De voorzitter zeide, dat dit in verband met het verplaatsingkos- tenbesluit niet mogelijk was, wel indien uit een andere gemeente verhuisd zou worden. B. en w. zullen deze zaak even wel nader bekijken. Hetzelfde lid zou gaarne een paar waarschuwingsborden met „spelende kinderen" aan de dijk bij Plankedorp ge plaatst zien. Het lid Westerweele zeide, dat zulke borden volgens de Wegenver keerswet geen kracht bezitten, boven dien, er mogen geen spelende kinderen op de openbare weg zijn. De voorzitter wees op de waarschuwende betekenis van bedoelde borden en zeide, dat het wel een bijzondere bruut moet zijn, die geen aandacht aan zulke borden schenkt. Wethouder Zuijdweg wees op het nut van die borden, als chauffeur is men ge waarschuwd voor dreigend gevaar. Het lid Westerweele zag gaarne dit probleem onderzocht door de verkeersinspectie en noemde het plaatsen van dergelijke bor den weggegooid geld. Tot plaatsing van die borden werd hierna z.h.s. besloten. Het lid De Lange vroeg of de Zuid straat te Wissenkerke ook verbeterd wordt, de voorzitter antwoordde beves tigend. De Lange noemde het zeer opvallend, dat de zaterdag na de laatste raadszitting de stenen voor de te vernieuwen straat te Kamperland reeds aangevoerd wer den. De voorzitter zeide, dat dit ook voor b. en w. een verrassing was ge weest, maar bij nader onderzoek bleek dat deze stenen reeds IV2 jaar geleden door de Centrale Dienst waren aange kocht. Met het gebruikelijke gebed sloot de voorzitter deze korte maar aangename vergadering. VAN DE REDACTIE Uit het raadsverslag van Wissenkerke, d.d. 16 februari j.l., is een zin weggeval len uit de bespreking op de vraag van het lid Marcusse, betreffende de tien duizend gulden Nieuw-Zeeland-gift voor Geersdijk. De voorzitter zeide in die bespreking o.m.: tot op heden zijn zij (Geersdijk) nog met geen object gekomen. Wethou der Zuijdweg zeide hierop: „Het is on mogelijk het bedrag van f 10.000.dat is gegeven voor Geersdijk, aan Kamper land te geven. Want wanneer er op Kam perland een gebouw voor het Groene Kruis komt, dan zijn wij met Geersdijk ook nog niet klaar". Hopende met deze rectificatie te heb ben bijgedragen tot beter begrip van het betreffende onderwerp. HAMEA-Gelei: mooie, gave handen. 95 ct HAMEA-Crème: fris gezonde huid. 95 ct Het is de Hamamelis die het 'm doet WAT mijnhappt Maakt isGOED EN Zie elke dag in krant en blad Weer David tegen Goliath; Het slagveld, rondom veel publiek, Dat is de wereldpolitiek. Ike Eisenhower is de reus, Naast sterk een tikkeltje nerveus; Zijn schildknaap Dulles gaat vooraf In een ministerssukkeldraf. Hoe zwaait de reus met schild en speer, Precies als in het dal weleer; Hoe dreigt hij, flikk'rend in de zon, De joodse dwerg Ben Goerion. De jood draagt slechts zijn herderstas, Doch bij de beek vertraagt zijn pas: Een handvol stenen zoekt hij daar En ook zijn slinger houdt hij klaar. Een reus is nu nog net als toen Hij steekt van wal met een sermoen: „Weet wat straks de gevolgen zijn, Ik krijg jou grote mond wel klein! Ik heb de UNO achter mij, Breng mij dus niet tot razernij, Ik schuw geen sancties, noch geweld, Het gaat om olie en om geld!" De dwerg wordt niet geïmponeerd: „Wie heeft de UNO getrotseerd? U weet het, de Egyptenaar, Dat doet hij nu al zeven jaar! Waar hij mij naar het leven stond Verdedig ik mijn plekje grond; Wij willen ook üw slaaf niet zijn, O brute olie-filistijn!" De wereld houdt de adem in En ziet wellicht met tegenzin Dat, met voorbijzien van het recht, Een David thans het loodje legt. Ben Goerion zijn slingersteen Dringt niet meer door een pantser heen; Als het om récht ging, niet om geld, Dan was de reus al lang geveld! JAAP MIJDERWIJK. (Nadruk verboden). VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" Onvoorzichtig oversteken kan vervelen de gevolgen hebben. Voetgangers moeten er altijd om denken eerst naar links en dan naar rechts te kijken voor ze de rijweg oplopen. Het verdient aanbeveling hierna nog weer eventjes naar links te kijken om zich er van te verzekeren, dat de weg nog steeds vrij is. Veel schoolkinderen leren deze regel: „Bij het oversteken eerst links-rechts- links gekeken". Past u hem ook toe? Dan gebeurt u zoiets als de heer op dit plaat je overkwam, vast en zeker niet. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter 'tHart. Het huwelijk van A. H. Zuijdweg en S. P. de Fouw is wegens sterfgeval uitge steld tot woensdag 20 maart. De huwelijksvoltrekking van Ko Welleman en Corrie de Kam zal, in verband met familie omstandigheden, plaats vin den op donderdag 7 maart a.s., des nam. 3.30 uur te Wissenkerke. Receptie van 5 tot 6 uur in „Renata" te Kamperland. Heden ontsliep zacht, in haar Heer en Hei land, onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Pieternella Kramer (wed. van Corn. Janse Azn.), in de leeftijd van ruim 82 jaar. Namens de familie, A. J. Janse. Colijnsplaat, 26 februari 1957. Mede namens mijn vrouw zeg ik u langs deze weg har telijk dank voor de vele be wijzen van belangstelling, bij mijn jubileum op 15 februari j.l. ontvangen. Met vriendelijke groeten, L. C. de Waard. Kortgene, februari 1957. Hoofdstraat 19. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-ja- rig huwelijksfeest ondervon den, zeggen wij allen harte lijk dank. A. J. van der Maas. T. van der Maas - Smit. Wissenkerke, februari 1957. Voor de bewijzen van me deleven, ontvangen na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Cornelis Adriaan Versluijs, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, P. Versluijs - Marcusse. Geersdijk, maart 1957. Geersdijkseweg 17. Getroffen door het in rui me mate blijk geven van me deleven gedurende mijn ver blijf in het ziekenhuis, zeg ik al die vriendinnen en vrien den, mede namens mijn fa milie, hartelijk dank. C. J. de Smit. Wissenkerke, februari 1957. Vraag (lan ten alle tqde naar „DE KLEIIVE BAZAR" Wissenkerke, Tel. 279 Kortgene, Tel. 223 Wij hebben voor u een In staat van nieuw. Volle garantie Zeer aantrekkelijke prijs L M. DE MOOR - WISSENKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 1