l Speciale prijzen P. J. Jongepier I Gabriëlse W. J. Dominions Trekking verloting Algemene vergadering 20 a 1.000 kilo mest De verloting 01199-370 't Modehuis Goes Vloeibaar haarnet D. Rietveld van Eysden bruidsjapon Goes Uniformfonds „Apollo" Voor uw BRIL en ELASTIEKEN KOUSEN handwerken dinsdag 19 februari TomorinJ regel gehandicapt zijn, waarop de voor zitter zeide, dat de mensen, de goede niet te na gesproken, het zelf moeilijk maken. Zij storten het huisvuil maar neer, waar het vallen wil, zelfs op de toegangs wegen. Wanneer het storten op een fat soenlijke manier gebeurt, zal de heer Schipper zeker zijn toestemming daar voor geven. Bij overtreding van het ver bod zal een proces verbaal zeker volgen, ook op het storten van vuil langs de dij ken van de duinen. Bustraan zeide hier op, dat dergelijke vuilopruiming exces sen zijn en dat daardoor de goede het met de kwade moet bekopen. De voorzit ter gaf hierop een uiteenzetting over wat huisvuil is. Drie mud rotte aardappelen behoren daar zeker niet bij. Koolstron ken, snoeisel van heesters e.d. worden, mits tot een bosje gebonden, nimmer ge weigerd. Vrijwel een ieder heeft de be schikking over een tuintje, laat men daar het niet-huisvuil in begraven. Het lid Filius was het met de voorzit ter eens, 't moet al gek zijn wil de rei nigingsdienst het laten liggen, zeide hij. Z.h.s. werd hiema het verzoek ingewil ligd. De bestaande politieverordening is verouderd en daarom is het nu noodza kelijk een nieuwe verordening vast te stellen. De leden Westerweele en Schee- Ie gaven hierbij blijk het concept voor die nieuwe verordening terdege te heb ben bestudeerd, een tikfout in het con cept was door één hunner nog opge merkt. Diverse artikelen werden onder de loep genomen en zullen aan de hand van die besprekingen aangevuld of ge wijzigd worden. Aan de burgemeester werd machtiging verleend, ingevolge art. 4 van het we genverkeersreglement. Wanneer deze machtiging niet verleend zou zijn, kon de burgemeester geen enkele maatregel in verband met noodzakelijke afsluiting van wegen, op korte termijn, nemen en zou er expres een raadsvergadering voor gehouden dienen, te worden. Z.h.s. werd besloten de riolering en bestrating van de Nieuwstraat te Kam perland onderhands aan te besteden. De uitvoering van de rioleringswerkzaamhe den is door het rijk stop gezet, het werk aan de Nieuwstraat moet doorgang vin den, in verband met het bouwen van 10 nieuwe woningen. De heer A. C. van Hee te Kamperland is bereid dit werk uit te voeren voor f 28.350. Hierna kwam aan de orde het voor stel tot het bouwen van een gymnastiek lokaal te Kamperland. Blijkens de toe lichting op de agenda was in 1955 door architect De Bruyne een schetsplan op gemaakt. B. en w. hadden geen bezwaar tegen dat plan en vroegen toen dit na der uit te werken. Tot vorige week had den b. en w. er niets meer van gehoord, wel ontvingen zij die week een geheel nieuw plan, waarvan de totale kosten ge raamd zijn op f 137.270.zonder in ventaris. De architect vraagt nu dit plan door te sturen naar de inspecteur van het lager onderwijs en daarom stellen b. en w. voor aan dit verzoek gevolg te geven. Het lid Marcusse vroeg of dit nieuwe plan is opgemaakt zonder over leg met b. en w.; van het hoge bedrag stond hij te kijken. De voorzitter zeide, dat b. en w. niet content waren met deze gang van zaken. Ze hebben nu een on derhoud met bedoelde architcet gehad en noemen het gehele geval een fout van de architect. Door deze fout is de bouw ook niet in de begroting opgenomen kunnen worden. Wethouder Leendertse sprak ook zijn ontstemming uit over het feit, dat dit alles buiten b. en w. om is gegaan. Dankbaar was hij echter dat het nu zo ver is. Het bedrag is hoog, zo zei hij, maar wanneer er in Den Haag geen bezwaren tegen het bouwplan zijn, dan komt het geld er wel. Wat de scholen bouw betreft, over een lijntje en een krabbeltje mag je praten, de rest wordt van bovenaf geregeld. Spreker zou het betreuren dat er nu geen gunstige be slissing genomen zou worden, het kan dan wel eens jaren duren eer men weer op het urgentieplan zou komen te staan. De voorzitter betoogde, dat het hem niet mee is gevallen tussen 1955 en nu niets van het plan te hebben gehoord. De manier waarop dit plan is klaargestoomd, kan hij niet best zetten, bovendien, fi nancieel zitten we er nu mee; b. en w. stellen niettemin voor het plan goed te keuren. Het lid Westerweele zeide, de woor den van wethouder Leendertse te onder strepen, ze waren hem uit het hart ge grepen. Het lid Marcusse zeide nogmaals, niet tegen het plan te zijn, maar hij vindt de kosten te hoog. Bij het eerste plan was er sprake van f 98.000.nu is het f 137.270.geworden. De voorzitter zei, dat deze verhoging veroorzaakt wordt door de steeds stijgende kosten. Wet houder Leendertse noemt het een schan de voor deze gemeente dat de kinderen voor gymnastiek naar Kortgene gezon den moeten worden. Gymnastiek noem de hij een gezonde ontspanning en daar om noemde spreker het nogmaals jam mer, dat de bouw niet in 1955 heeft plaats gehad. Wethouder Zuijdweg was het met deze woorden eens, ook hij be treurde de houding van de architect, maar wilde toch met alle liefde er aan mee werken dat het gebouw zo spoedig mogelijk in Kamperland komt te staan. De hoge kosten van het gebouw worden volgens hem mede veroorzaakt door de gescheiden kleed- en wasgelegenheden voor jongens en meisjes en door de cen trale verwarming. Deze dingen kunnen wij geen luxe meer noemen, maar nood zaak. Z.h.s. werd hierna tot de bouw be sloten. Enige administratieve wijzigingen wer den op aanwijzing van Ged. Staten in de begroting 1957 aangebracht, waarna ook z.h.s. besloten werd het woonwagen kamp te Kamperland wederom van de provincie te huren voor f5.per jaar. Naar aanleiding van deze huur wist de voorzitter te vertellen, dat J. Huis- zoon te Kamperland meent dit stuk grond thans zijn- eigendom te mogen noemen, hij heeft het n.l. verleden jaar, tezamen met een naastliggend stuk grond gekocht. Met de vermeende eige naar is de voorzitter nu ook tot over eenstemming gekomen. Deze zaajc zal nader door Huiszoon onderzocht worden Eind 1955 is door de raad besloten dat het vaststellen van een uitbreidings plan voor het noordelijk gedeelte van de Onrustpolder en van de Jacobapolder wordt voorbereid. Dit besluit is verval len. Omdat het in de toekomst gewenst is dat daar niet wordt gebouwd in strijd met het te ontwerpen uitbreidingsplan stellen b. en w. wederom voor te beslui ten dat een uitbreidingsplan voor bo vengenoemd gebied wordt voorbereid. De voorzitter motiveerde dit voorstel nader en wees er op, dat b. en w. in de toekomst, nog vóór de dammen er zijn, de zaak in handen willen houden. Naar aanleiding van een bericht van Ged. Staten werd de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting herzien. Bij de rondvraag zegt het lid Bustraan dat, nu er toch geen verenigingsgebouw meer komt op Geersdijk, het verenigings lokaal grote behoefte heeft aan stoelen. De voorzitter beloofde hiervoor te zul len zorgen. Het lid Marcusse zeide, dat het al weer enige maanden geleden is, dat er een vergadering is gehouden tot oprich ting van een Groene Kruis-gebouw te Kamperland, maar dat hij tot op heden nog van geen resultaten heeft gehoord. De voorzitter zeide hierop, dat er toen een commissie is benoemd en een teke ning is gemaakt. Verder is er nog niets concreets bereikt. Hij vindt het treurig dat een zo grote gemeente als Kamper land zonder centen uit de bus (Nieuw- Zeeland-gift) is gekomen. Wanneer uit eindelijk Wissenkerke wel zo een gebouw zal kunnen bouwen en Kamperland niet, dan moet Wissenkerke het ook niet heb ben zo zeide hij. Het valt voor ons ook niet mee dat Kortgene, Colijnsplaat en Kats wel zo een gebouw kunnen neer zetten en wij uit een lege pot zouden moeten scheppen. Het lid Marcusse merkte op, dat Geers dijk f 10.000.was toegewezen. Wan neer er te Geersdijk niet gebouwd wordt, kan dan het bedrag aan Kamperland toe gewezen worden? De voorzitter zeide, dat Geersdijk haar eigen glazen heeft ingegooid; tot op heden zijn zij nog met geen object ge komen. Het lid Bustraan vond het jammer, dat volgens de voorzitter Wissenkerke geen gebouw zal zetten als Kamperland niets krijgt toegewezen. Hierop zeide de voorzitter, dat hij zich zeker verkeerd heeft uitgedrukt, hij bedoelde te zeg gen: wanneer Wissenkerke bouwt, dan wordt er te Kamperland zeer zeker ook gebouwd. Misschien is er over deze za ken al veel te veel gezegd, meende hij, maar toch noemde hij het goed dat het gezegd is. Het lid Marcusse informeerde nog naar het bezwaarschrift van verleden jaar over land in de Spieringpolder. De voorzitter kon hierop mededelen, dat daar verder niets meer van gehoord is. Het lid Scheele bracht naar voren, dat er van de gemeentewoningen een paar goed zijn opgeknapt en vroeg waarom de anderen ook geen beurt gekregen hadden. De voorzitter gaf hierover tekst en uitleg, er bij vermeldende, dat de wo ningen ieder jaar geschilderd moeten worden en dat dit niets helpt. Besloten is elk jaar één woning grondig op te knappen, meer woningen opknappen laat de kas niet toe. Met het gebruikelijke gebed en een dankwoord voor de gezellige bespreking sloot de voorzitter hierna de vergade ring. CLUBSTELLEN EETKAMERS DRESSOIRS THEEMEUBELS STALEN SLAAPKAMERS BEDDEN DEKENS MATRASSEN Alles franco huis Meubel- en woningtextiel Dam 77 Middelburg in verschillende prijzen Kapper Lange Kerkstraat 40 Goes, Tel. 2904 TELEVISIE? Maar dan de meest ide ale installatie, n.l. een T.V.-apparaat met aan leg en service door RADIO DE KOSTER Voorstraat 39 Colijnsplaat Telefoon 01199-339 U is dan verzekerd van een brillant beeld op uw T.V.-scherm. Telefonisch aangesloten onder nummer P. J. Marcusse Dorpsweg 38, Wissenkerke Het adres voor al uw drukwerk is DRUKKERIJ MARKUSSE 00 CS LU O O Onze voorjaars-entree maken wij met een imposante collectie „Artifort"- en „Dux"-meubelen In één van onze etalages tonen wij een deel van onze grote voorraad hierin LANGEVIELE 23-25, MIDDELBURG, Telef. 2893 Gratis advies van onze binnenhuisarchitect. Franco levering door heel Nederland Voor Bruids- en Bruidsmeisjes japonnen zeer APARTE materialen in een onvergelijkelijke keuze uw droom wordt werkelijkheid Heus, 't is de moeite waard voor uw naar 'T MODEHUIS te gaan GROTE MARKT 6 Verkoop: VETRIX BLEYLE DAMESCONFECTIE le prijs op lot no. 561 2e prijs op lot no. 799 3e prijs op lot no. 629 4e prijs op lot no. 1170 5e prijs op lot no. 386 6e prijs op lot no. 643 7e prijs op lot no. 823 8e prijs op lot no. 1904 9e prijs op lot no. 696 10e prijs op lot no. 1759 lie prijs op lot no. 628 12e prijs op lot no. 1079 13e prijs op lot no. 1418 14e prijs op lot no. 604 15e prijs op lot no. 165 16e prijs op lot no. 456 17e prijs op lot no. 892 18e prijs op lot no. 443 19e prijs op lot no. 1524 20e prijs op lot no. 641 21e prijs op lot no. 424 22e prijs op lot no. 1628 Prijzen af te halen voor za terdag 2 maart bij meubel- handel Van Halst. Niet-afge- haalde prijzen vervallen na die datum aan de bazar voor het Uniformfonds. van de Groene Kruisvereniging „Kortgene" op zaterdag 23 februari a.s. des namiddags om 3 uur in „De Stadswijnkelder" Agenda: 1. Opening en notulen vo rige vergadering. 2. Ingekomen stukken en jaarverslag. 3. Vaststellen rekening o- ver 1956. 4. Opmaken begroting over 1957. 5. Benoeming lid financi ële commissie. 6. Verkiezing 3 bestuursle den in verband met periodieke aftreding van de heren Janssen, De Regt en Verspril le. De laatste is in verband met vertrek niet herkiesbaar. 7. Rondvraag en sluiting. Het bestuur. Opril Grote Markt, Goes Te koop: een prima TEMPO MATADOR open bestelwa gen 1952, met Volkswagen motor, bij VAN DE VEN, Nederstraat 10, Middelburg, Tel. 3182. Te koop: C. P. WISKERKE, Kortgene Veel goede dingen bestaan uit drieën. Daarom noemen wij u drie onzer oudste en beste merkrijwielen, dewelke reeds in de vorige eeuw hun goede naam verwierven; het zijn Fongers, Gazelle en Burgers Zelden vindt u deze bij één adres te koop. Ook in de brommers geven zij het beste wat er zijn kan. Koopt daarom aan het juiste adres, ook voor reparatie K, H. Schippers Co, Kortgene van de van „Amicitia" vindt plaats te 7 uur in het voorste lokaal van de o.l. school te Wissenkerke Het bestuur. Verdelg ratten en muizen radicaal met strooipoeder Verpakkingen van l/2 kg - strooibus 3.65 *21/2 kg - bus 5.95/kg Een kant-en-klaar product, dat door de muizen en ratten gegeten wordt. Be vat lokstof, waardoor de voorkeur van het onge dierte steeds naar Tomorin uitgaat, ook al is er ander voedsel aanwezig. Verpakkingen van »/4 kg 1.45 A, 1 kg 4.— 21/s kg 3.50/kg N.V. INSECTO OSS Verkrijgbaar bij r P. J. v.d. Moere Kortgene Telef. 01108-200 Telefonisch aangesloten onder nummer J. I. de Wild Kruidenierswaren Manufacturen Colijnsplaat, Z. Kerkstraat 30

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 2