Ledenvergadering een ruim woonhuis doen veilen en verkopen landbonwersinspan trekking van de verloting Crème shampo gesloten een kolenmeter en bezorger Hier EEJI AVONTUURLIJKE REIS AULL I. C. de Regt Hoe staat het met de huur voor krotwoningen Nette hulp in de huishouding gevraagd P. van Haperen 2 uittrektafels 1 houten 2-pers. ledikant 1 spiegel 2 elektrische lampen 1 gebruikte haardkachel 1 nieuwe houten wasmachine woensdag 13 februari 1957 Regenmeters Thermometers Barometers een assistent-weger (weegster) kuikens en jonge hennen P. Zwemer biljartclub T.O.G. D. Rietveld van Eysden Verwar een „verwaarloosde" woning niet met een „krotwoning" Uit de vele bij ons binnengekomen vragen blijkt ons overduidelijk, dat me nigeen niet bekend is met de huurprijs, die hij verschuldigd is voor de officieel onbewoonbaar verklaarde woning. Ook zijn er velen die in een woning wonen, die gelijk gesteld kan worden met een onbewoonbaar verklaarde wo ning, doch niet weten hoe zij hiermede aan moeten en verder zijn er, die deze twee categorieën gaan verwarren met de „verwaarloosde" woningen waarin in de nieuwe wet op de huurverhoging sprake is. Een krotwoning is een door de be voegde instantie officieel „onbewoon baar" verklaarde woning. Dit wordt op het huis aangegeven. Een woning, die hiermede gelijk zal kunnen worden gesteld, is een woning, die om de een of andere reden niet on bewoonbaar is verklaard maar die toch in werkelijkheid precies gelijk staat, wat bewoonbaarheid betreft, met een krot woning. Als derde is er nu per 1 september bij gekomen de „verwaarloosde" woning, dat is een woning die door het slechte onderhoud niet meer voldoet aan „re delijke eisen van instandhouden en be woonbaarheid". Welke huur? Wat is een huurder nu verschuldigd voor de officieel onbewoonbaar verklaar de woning? Dit is in een paar woorden gezegd: de huurprijs van deze woningen mag niet meer bedragen, dan die welke gold op 31 december 1950. Van de als punt 2 bedoelde woningen valt meer te zeggen. Omdat niet alle met KROTWONIN GEN te vergelijken woningen onbe woonbaar zijn verklaard, is nu in de huurwet een regeling opgenomen die hier op neer komt, dat de huurders van deze woningen zelf om zo'n „verklaring van onbewoonbaarheid" kunnen verzoe ken. Dit kan echter alleen dan geschie den als de huurprijs van deze categorie NA 31 december 1950 is verhoogd. Een huurverlaging als hier bedoeld kan echter alleen worden verkregen voor woningen, die door de minister van wederopbouw en volkshuisvesting ON GESCHIKT TER BEWONING IS VER KLAARD en die niet door het aanbren gen van verbeteringen in bewoonbare staat kunnen worden gebracht. Een verzoekschrift nodig. De huurders van dergelijke woningen kunnen zelf middels een gemotiveerd verzoek om deze huurverlaging verzoe ken. Zij kunnen dit doen door hun ver zoek rechtstreeks in te dienen aan de minister bovengenoemd, doch ook kun nen zij dit verzoek indienen aan het college van b. en w. ter plaatse. In dit verzoekschrift moeten opgege ven worden volledige gegevens van a- dressen van huurders en verhuurders, van de verschuldigde huurprijs en ver der gegevens omtrent de bewoonbaar heid der woning. Niet eigenmachtig! Indien bij b. en w. blijkt dat het ver zoek kennelijk niet voor inwilliging vat baar is, wordt het verzoek terzijde ge legd en krijgt de verzoeker daarvan be richt. Verklaart de minister het verzoek voor inwilliging vatbaar, dan wordt de huur van dit pand teruggebracht tot de prijs, die op 31 december 1950 gold. De da tum van ingang van deze huurverlaging wordt eveneens in deze beschikking ver meld. Zolang terzake echter nog geen be slissing is gevallen, dient de huurder de prijs te betalen, die hij verschuldigd was, dus ook die waarin eventueel de 5 °/o verhoging reeds is opgenomen. Dat wil dus zeggen, dat hij niet eigenmachtig de huurprijs mag bepalen. Aan de indiening van deze verzoeken zijn geen kosten verbonden. Men dient zich VOOR het indienen van een derge lijk verzoek echter wel af te vragen, of de minder goede bewoonbaarheid te wijten is aan de verhuurder; het kan im mers zijn, dat deze toestand of in 't ge heel of slechts in beperkte mate aan hem te wijten is en dan maakt men der halve een slechte kans op inwilliging van het verzoek. De „verwaarloosde" woning. Een nieuwe categorie is per 1 septem ber in het leven geroepen. Bij deze groep woningen moet het vaststaan, dat de achteruitgang te wijten is aan de ver huurder, die om de een of andere reden zijn eigendom totaal heeft verwaarloosd. Het gaat hier echter uitsluitend om voor oorlogse woningen, die door deze ver waarlozing niet meer voldoen aan rede lijke eisen ten aanzien van instandhou ding en bewoonbaarheid, als gevolg dus door de schuld van de eigenaar/verhuur- der. Voor deze woningen is bepaald, dat de huurders aan b. en w. (in kleinere gemeenten) en aan de in het leven geroe pen huurcommissie (in grotere gemeen ten) een verzoek kunnen indienen om de 5 °/o huurverhoging ongedaan te ma ken. Let wel: „ongedaan" te maken, dat wil dus zeggen, dat zij wel verplicht zijn te beginnen met de 5 te betalen en dat aan de bevoegde instantie moet wor den overgelaten of de huurder al dan niet vrijgesteld wordt van de betaling der 5 °/o. Ook hier dus weer: eigenmach tig handelen is verboden en afwachten blijft de boodschap. Verzoeken tot huurverlaging betref fende bedrijfspanden, dus ook winkel woningen, komen niet in aanmerking voor vervallen verklaring van de 5 °/o huurverhoging. Formulieren waarop deze verzoeken moeten worden gesteld, kunnen worden verkregen bij b. en w. Bij het indienen van het verzoek moet f 5.00 gestort wor den, die verloren is als het verzoek NIET wordt behandeld en teruggegeven wordt als het verzoek wordt ingewilligd. Tenslotte wordt opgemerkt, dat de nieuwe huurcommissie, die voor de af doening in het leven is geroepen, niet reeds de bestaande huuradviescommis sie is, deze laatste commissie staat hier geheel buiten, zij kan u derhalve ook niet helpen aan de beide voor dit ver zoek benodigde formulieren, die ge naamd zijn „Verzoek tot vervallen ver klaring van de 5% huurverhoging in verband met de onderhoudstoestand" en uitsluitend te verkrijgen zijn bij de ge meentesecretarie. (Nadruk verboden). Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge- geboorte van onze zoon en broertje Phillippus Cornells A. P. Paauwe P. Paauwe - Amperse. Mientje. Hennie. Nellie. Reina. Kortgene, 29 januari 1957. Hoofdstraat 18. God nam tot Zich, onze goede neef en vriend, de heer Jacobus A. D. Sneep, in de ouderdom van ruim 81 jaar. „Zijn leven was die nen." Wissenkerke, 26 januari 1957. Hervormd Rusthuis „Vredestein" Namens familie en vrienden, J. C. Schouten. De begrafenis heeft plaats gehad op dins dag 29 januari j.l. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder Pieternella Snoodijk (geb. Van der Weele), in de leeftijd van bijna 61 jaar. Kortgene: P. A. Snoodijk. P. S. Snoodijk. C. A. Snoodijk - Begthel. Goes: C. M. Schrier - Snoodijk. Wolf aartsdijk: L. M. Snoodijk. J. Snoodijk - van de Velde en kleinkinderen. Kortgene, 30 januari 1957. De begrafenis heeft plaats op hedenmiddag 2 febr. te 2 uur. PREDIKBEURTEN Ger. Gem. Colijnsplaat Donderdagavond 7 febr. 7 uur ds. A. Honkoop. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter 't Hart. Voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. In het bijzonder aan het muziekgezelschap „Wil- helmina" en heren autobezit ters voor het bereidwillig af staan van hun auto's. P. S. Alebregtse. C. Alebregtse - van Liere. Colijnsplaat, januari 1957. Voor de vele blijken van belangstelling, zowel tijdens de ziekte als na het overlij den van onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, zeggen wij u allen hartelijk dank. Inzonderheid dank aan dokter Bruynzeel voor de liefdevolle verpleging gedu rende haar langdurige ziekte. C. Priester en kinderen. Wissenkerke, januari 1957. J. TAZELAAR, Voorstraat 24, Colijnsplaat. HET GROENE KRUIS KATS op dinsdag 5 februari, des avonds 7 uur bij Joh. Blok Het bestuur. ATTENTIE!! Ruim op! Ruim op! Je lompen en metalen, je accu's en je lood Kom ik op mijn bakfiets halen. Niet één die betaalt als ik, voor je koper, ijzer en je blik! Wissenkerke Tel. 443 Nog 14 dagen 5 °/o afdracht van de inkoop voor „Goedzo" Doe nu je best!! Bij inschrijving te koop: Noordstraat 11, Kamperland. Inschrijfbiljetten in te leve ren bij J. C. BOUWENS te Kamperland tot en met 9 fe bruari. Tevens te koop: Alles in prima staat. G. HEIJBOER te Kortgene zal op n.m. 1 uur op de hofstede en ten verzoeke van de heer J. L. Versprille te Kortgene, Torendijk, wegens vertrek, diens als: wieltrekker (petr.), merk John Deere, model A.A., 2 bandenwagens, tractorcultivator, dito schijfegge, kunstmest strooier, wiedmachine, aanaardmachine, 2-schaar rondgaande tractorploeg, merk John Deere, 4-scha- rige rondgaande stoppel- ploeg (tractor), keerploeg, 5-delige cambridge-rol, aardappelrooier, 3-rijige aardappelplanter Vicon, zaaimachine (tractor), „Ouverture" 2V2 m, zwa re kettingegge, 2 zware 4-velds kromtandeggen, 2 1000-poot-eggen, diverse 5-balks eggen, onkruid- en zigzag-eggen, bietenlich- ter, als nieuw, smeerolie, vetten, zakkenheffer, kel- derwind, rieken, vorken, schoppen, zakken, zeilen, bietennetten, slepers, rui ters, divers klein gereed schap en wat verder wordt aangeboden. Betaling contant. 's-H.H.kinderenstr. 20, Goes De specialist op dit gebied waarborgt kwaliteit f 9.50 - f 23.50 - f 33.50 voor alle doeleinden 20 jaar garantie A.L.KAMPMAI^ in 't hartje van de Lange Vorststraat 57 Goes Tel. 2094 BRILLEN FOTO - FILM Weegbrug „Help Uzelve" te Colijnsplaat vraagt voor onmiddellijke indiensttreding Inlichtingen te bekomen bij M. VAN DER WEELE, Ha- velaarstraat 70, Colijnsplaat, telefoon 01199-345. Bestelt uw aan onderstaand adres Kuikens f 1.20 Jonge 9-weekse hennen f 3.50 per stuk Opfokbedrijf, Kamperland Veerweg 126 Heden zaterdag 2 februari van de in de „Graaf van Buren" te Kortgene Ter opluistering met rad van avontuur Vele attracties Het bestuur. Poley color eiiz. Kapper Lange Kerkstraat 40 Goes Tel. 2904 A.s. woensdag 6 februari vanaf 12 uur wegens huwelijk Kapsalon Polderman Wissenkerke Coöp. Kolenvereniging „Onderlinge Hulp" te Colijnsplaat Het bestuur van bovenge noemde vereniging vraagt voor onmiddellijke indienst treding Gegadigden hiervoor kunnen briefjes inleveren en infor maties inwinnen tot en met 9 februari a.s. bij de secre taris N. HOUTERMAN. had uw advertentie nog kunnen staan en was dan door duizenden paren ogen gelezen and 167. In de verte zagen ze een dorpje. Frits was van plan er vlug doorheen te rijden. Maar zodra ze het dorpje binnengereden waren, hoorden ze boven de motor uit feestmuziek. „Ha", riep Frits, „er is muziek, er is feest!" Ze stapten van de motor. Daar moesten ze bij zijn! Er was een boerenbruiloft. Wat hadden die mensen een plezier! Er werd gezongen en gedanst dat het een lust was. Het fanfarekorps van het dorp speelde gezellige hoempamuziek. „Willen jullie meedoen?" vroeg een vrolijke boer. Dat lieten de jongens zich geen tweemaal zeggen. En even later dansten ze vrolijk de zevensprong mee. 168. Wel een uur lang bleven ze feestvieren. Ze kregen allerlei lekkers en hadden vreselijk veel ple zier. Maar tenslotte wilden ze toch geen misbruik maken van de gastvrijheid der boeren en ze zochten hun motor weer op, nadat ze het bruidspaar nog veel geluk hadden gewenst. Een aardig meisje bracht hen tot de motor. „Waar gaan jullie nu heen?" vroeg ze. „Dat weten we nog niet precies", zei Frits. „Maar we gaan wel naar het zuiden. In het noorden zijn we al geweest". „Dan moeten jul lie beslist naar Boekelo gaan", raadde het meisje aan. „Daar kun je zo leuk zwemmen. Daar is een zeebad".

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1957 | | pagina 2