NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Kindj - Hr a Raadsvergadering Kortgene «rriike tn Belangrijken* - 'ZZÏZZ ZENUWRUST Pers» e» volledige inlichtingen. No. 2812 Zaterdag 15 december 1956 60e jaargang I r t Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs i 2.00 per jaar Franco per post I 3.50 Advertenties 6 cent per mm Ook bij de wisseling van Oud en Nieuw is het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad de uitkomst om al uw vrienden en kennissen te bereiken De oplossing Het is een goede gewoonte alle cliënten, vrienden en ken nissen bij de scheiding van het jaar een nieuwjaarswens te doen toekomen. U zou het ook niet prettig vinden als u één van hen zou vergeten of wanneer u tot de ontdekking zou komen op Nieuwjaarsdag geen tijd meer te hebben om naar een bepaalde vriend, kennis of zakenrelatie te gaan. Nieuwjaarskaartjes schrijven is een heel werk, maar de groot ste puzzle is steeds weer niemand te vergeten. De oplossing is eenvoudig: u plaatst een nieuwjaarsadvertentie in dit blad en u weet niemand vergeten te hebben, wanteen geluk wens in onze nieuwjaarsuitgave wordt door iedereen gelezen De prijs: 1 tot 15 mm f 1iedere mm meer 6 cent Geeft uw nieuwjaarsadvertentie, graag zo spoedig mogelijk, op aan ons bureau of belt u even 01107-308, uiterlijk tot zaterdag 29 december a.s. tot 's morgens 9 uur. Ook de be kende agenten nemen graag uw advertentie aan. Aanstaande zaterdag 22 december verschijnt dit blad voor het laatst in 1956. Mogen wij uw advertenties voor dat num mer spoedig ontvangen? Dinsdag 1 januari 1957 verschijnt ons nieuwjaarsnummer. Ook daarvoor zouden wij u willen verzoeken, uw adverten ties zo spoedig mogelijk op te geven. Bij voorbaat dank. Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad. Woensdagmiddag kwam de gemeen teraad in openbare zitting bijeen, onder leiding van burgemeester A. A. Schuit. Met kennisgeving was het lid Korteknie afwezig. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Een aantal ingekomen stukken en me dedelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Ten behoeve van de op 16 en 17 no vember j.l. gehouden zeeuwse Ulo-con ferentie werd een subsidie van f 10. verleend. De vergoeding voor het stallen van de gemeentelijke vrachtauto aan K. Kar man te Colijnsplaat werd van f 52. per jaar op f 2.50 per week gebracht. Het crediet in rekening-courant voor het jaar 1957 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd z.h.s. vastgesteld op f 75.000.terwijl het crediet in re kening-courant voor 1957 bij de Coöp. Boerenleenbank te Colijnsplaat werd vastgesteld op f 50.000. Op eigen verzoek werd aan J. de Looff te Colijnsplaat, ingaande 1 janu ari 1957, eervol ontslag verleend als marktmeester voor Colijnsplaat en Kats. De ambtenaar in alg. dienst, Kouwer, zal nu met deze functie worden belast. De rijwieltoelagen van de twee amb tenaren die zitting houden op Colijns plaat en Kats werden gebracht op 75 QiiijdL gaaf huidje eBABYDE RM Poeder - Zalf - Olie-Zeep gulden per jaar, ingaande 1 juni 1956. Bijlage I, behorende bij de bezoldi gingsverordening 1955, werd eningszins gewijzigd. Aan G. de Waard en J. Sinke te Co lijnsplaat werd ingevolge de premiere geling woningverbetering en -splitsing een premie toegekend van in totaal 1000 gulden. Een verordening op de keuring van waren werd z.h.s. vastgesteld. Een wijziging werd in de Alg. Politie verordening aangebracht om zodoende aan houders van 48-uurs-kampeerkaarten tegemoet te komen. Deze kunnen voort aan 48 uur in de gemeente, op vertoon van hun kaart aan de politie, kamperen zonder een kampeervergunning van b. en w. Op voorstel van b. en w. werd een subsidie van f 120.42 verleend aan de Stichting Zeeuwse Muziekschool over het cursusjaar 1 september 1955 tot 31 augustus 1956. Het lid Welleman, ge heel achter dit voorstel staande, meende toch, dat, wanneer de leerstof niet ver anderd zou worden, grotere tekorten zullen ontstaan. De voorzitter zeide, dat de groei tot 2500 leerlingen de stichting boven het hoofd is gegroeid. De ge vraagde subsidie vonden b. en w. bil lijk, maar voor de toekomst durfden zij COOMANS vev* fi-}'1 tatwcltoad zich nog niet vast aan deze stichting te verbinden. Op een vraag van het lid Van Hee antwoordde de voorzitter, dat de leerlingen een hoger bedrag zouden moeten betalen wanneer de gemeente niet meewerkte. Onder intrekking van het raadsbesluit van 24 juli 1956 werd de pensioensgrond slag van de burgemeester per 1 januari 1956 opnieuw vastgesteld. Een verordening schoolgelden kleuter onderwijs 1956 werd vastgesteld. Op een vraag van het lid Breure antwoordde de voorzitter, dat die schoolgelden wette lijk worden vastgesteld en dat de bij zondere scholen deze vermoedelijk ook zullen moeten volgen. Op eigen verzoek werd aan de heer J. Wolters, leraar lichamelijke opvoe ding aan de Ulo-school te Kortgene, eer vol ontslag verleend. Per 1 januari 1957 werd als zodanig, op arbeidscontract, benoemd de heer W. G. Belzer te Goes. In de begrotingen 1955 en 1956 van de kapitaaaldienst en de gewone dienst werden enige wijzigingen aangebracht. Aan de Vakopleidingscursus Bouwbe drijf voor Noord-Beveland te Geersdijk „ederla.^" P"sU M,J" V Clubs, Comité «a» Vcrenigluguu, Clubs, i n- vereniging WBeid voor vexemg111^ bedragen hiervoor beschik eerden besteed. aan propaganda-akties voor Maatschappij IS.»" mm werd per 1 januari 1956 een subsidie toegekend van f 25.per leerling en per jaar. B. en w. werden gemachtigd over te gaan tot aankoop van het sportterrein te Kortgene, tegen een prijs die wordt goedgekeurd door de Grondkamer. Het lid Breure was principieel tegen deze aankoop, omdat bedoeld terrein ook des zondags voor de sport gebruikt wordt. Hij wenste dat b. en w. met een voor stel zouden komen de sport op zondag te verbieden. De voorzitter zeide, dat men deze aankoop zakelijk moet bezien en dat de aankoop los staat van het spe len op zondag. Z.h.s. werd besloten om met de N.V. Kortgeensche Weegbrug te Kortgene een stuk grond te ruilen nabij de silo, voor de bouw van een nieuwe 50-tons weeg brug tegen de stukken grond waarop de huidige weegbruggen van genoemde N.V. staan. Het lid Salomé voorzag moei lijkheden bij de inrit aan de steigerdam, hoewel hij geen andere oplossing kon geven. De voorzitter was dezelfde me ning toegedaan, maar in verband met het drie-eilanden-plan zouden deze moeilijkheden maar op zekere spitsuren optreden en hoogstens nog een paar jaar duren, de veerdiensten zouden dan opgeheven zijn. Op eigen verzoek werd, onder dank betuiging, eervol ontslag per 1 januari 1957 verleend aan P. Kleppe, schoon maker van de o.l. school te Colijnsplaat. Het voorstel van b. en w. afwijzend te beschikken op een subsidieverzoek van de Prot. Chr. Stichting voor school- en beroepskeuze ontlokte enige bespreking. B. en w. hadden hun afwijzing gefor muleerd met de woorden: „het is echter te betreuren, dat ook in deze zo zeer nuttige activiteiten van een verzuiling moet worden gesproken, waardoor on nodige versnippering plaats vindt". Het lid Klaassen vond deze motivering niet juist en vroeg waarom er van verzuiling gesproken moest worden. Ook de leden Contant en Breure waren het met de zienswijze van b. en w. totaal niet eens. De voorzitter zeide, dat destijds gepro beerd was deze stichting op zo breed mogelijke basis te zetten, maar door de afwijzende houding tegenover de Z.L.M. is dit niet gelukt. Speciaal de leden Klaassen en Contant probeerden duide lijk te maken, dat bedoelde houding te genover de Z.L.M. niets te maken had met de beginselen van de stichting en dat zij persoonlijk deze houding betreu ren. Met 6 tegen 4 stemmen, die van de leden Klaassen, Contant, Breure en Van Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig.. der Weele, werd het voorstel van b. em w. aangenomen. Bij de rondvraag wees het lid Welle man op de in de Van Cittersstraat lig gende buizen, die bij avond daar, on verlicht, een gevaar opleveren. De voor zitter beloofde maatregelen daarvoor te zullen treffen. Plet lid Welleman zou gaarne een paar lichtpunten meer wil len geplaatst zien op de Dorpsdijk en in de Van Cittersstraat. De voorzitter noemde dit, gezien de hoge aansluitkos ten, geen eenvoudige zaak, maar zal de wens nader bekijken. Het lid Wolse vroeg een oplossing voor de loshangende draden van een af- heining aan een pad bij de openbare school. Ook daarvoor zal de voorzitter een oplossing zoeken. Tenslotte vroeg het lid Breure wan neer het terrein op de Kaaivaat vrij zou komen voor een parkeerterrein. De voorzitter meende, dat het maken van een parkeerterrein zeer hoge kosten mee zou brengen, bovendien staan daar nog vijf krotwoningen, die eerst verdwenen moeten zijn voor men een juist overzicht van het gehele terrein kan verkrijgen. De gedachten van b. en w. gaan uit naar een of andere benzinemaatschappij, die door het plaatsen van een verlicht tankstation het terrein mogelijk in orde zou willen maken. Het lid Breure noemde de thans be staande toestand geen fraai gezicht en zou de rommel maar opgeruimd willen zien, bij droog weer kon er dan toch reeds geparkeerd worden. Met het uitspreken van enige dank woorden over het afgelopen jaar en de beste wensen voor 1957 sloot de voor zitter deze, hopenlijk laatste, vergade ring van 1956. Namens de raad dankte het lid Van der Weele de voorzitter voor diens har telijke woorden en bood wederkerig zijn heilwensen voor 1957 aan. RECTIFICATIE HONGAARSE COLLECTE Zoals de opmerkzame lezer reeds zal hebben geconstateerd, is in de opname van de collecte-opbrengsten van ver leden week de opbrengst van Colijns plaat door onnaspeurlijke reden uitge vallen, waarvoor wij onze excuses aan bieden. Deze opbrengst bedroeg voor Colijnsplaat f 2581. 'TSsimnc Ruwe handen aLMXJUJcO Hamea-Gelei Tube Fl. 1 60 en 95 ct

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 1