II knnt niet alles weten dames- en herenmaatkleding W. J. Koster, Kleermakerij EEK iVOÏTIMLIJKE REIS JL* MJU Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 29 september 1956 no. 2801 PREDIKBEURTEN Eierstempels tandtefzening stempets mantels, regen-, tweed- en overjassen CMö Dat het bestuur van het Nutsdepar- tement Noord-Beveland het Nederlands Kamerkoor weer heeft laten komen zingen, is een prachtige inzet geweest voor het nieuwe seizoen: en „een bijzonder voorrecht", zoals de voor zitter A.A. Schuit in zijn welkomst woord opmerkte. Een voorrecht, dat terecht, gezien de goede opkomst, ge waardeerd is. Na het meeslepende eerste optrede^ op ons eiland had men zo al het idee, dat het niet beter kon; en toch, diezelfde sfeer was er weer, dat ge wone natuurlijke van het plezier van het zingen. Dit internationaal bekende koor blijft simpelweg trouw aan dé opdracht: de muziek eerlijk dienstbaar te zijn. Het bijzondere van het koor is, geloof ik, dat het bij iedereen gaat allereerst om de gezongen tekstinhoud; dit welbewust zingen neemt de zaal mee in de ernst en in de humor van het programma. Deze zuivere instel- Ger. Kerk Wissenkerke Zondag a.s. 10.30 en 2.30 uur ds. Kersten. Oud Ger. Kerk Kamperland Maandagavond 7 uur G. Mouw uit Vriezenveen. Voor de vele blijken van belangstelling, die we bij ons huwelijk mochten ondervin den, zeggen wij u hartelijk dank. Inzonderheid de heren chauffeurs voor het welwil lend gebruik maken van hun auto. W. J. Noordhoek. P. A. Noordhoek- van de Kreeke. Kamperland, sept. 1956. ling is de kern van de zaak, al is de muzikale techniek ook van 't grootste belang. Daarom is ook de programmakeuze en de strakke maar toch doorvoelde wijze van uitvoering zo stijlvol, gesti muleerd door de /bekwame leiding van Felix de Nobel. Zijn voorliefde voor de zo belangrijke componist Orlando di Lasso heeft hij dan ook weer open lijk beleden; de romantische compo nisten waren zodoende niet zo sterk vertegenwoordigd (niet ten onrechte). Van de overige „oude meesters" was het Pater Noster van Hasler van een bijzondere schone kwaliteit met haast een orgelklank hier en daargeen wonder, dat het op veler verzoek nog eens moest worden herhaald. Laten de koren op ons eiland eens meer aan deze oude componisten denken I Verder enkele moderne bewerkingen of composities, soms zeer geestige van volksliedjes, waarin de .muziek bij tijden helemaal raeesprong met de tekst De dirigent gaf een duidelijke, vlotte en dikwijls humoristische toelichting; we 'zullen maar niet bijgelovig zijn over het haast doodgewaand zijn van een bekend Nederlands componist, zo grappig werd het gezegd. De« voorzitter dankte tenslotte het koor en de dirigent, met bloemen zichtbaar uiting gevend aan de grote dank voor deze sublieme avond; ook de gemeentebesturen van ons eiland ontvingen dank voor hun medewer king op financieel gebied. 's Middags was er een jeugdconcert gegeven, dat ook zeer in de smaak is gevallen. We hopen op een tot ziens! G. van Schuppen. Sedert jaren verkrijgbaar bij Boekhandel Markusse Wissenkerke Het is niet juist, dat de oudste der kinderen bij het verdelen ener erfe nis de meeste rechten heeft. Alle kin deren hebben evenveel rechten, dus de oudste zoon heeft geen extra rechten Als men wil controleren, of de in houd van een blik nog goed is, drukt men met de duim stevig op het dek sel. Als de deuk die daardoor ontstaat na enige ogenblikken weer verdwijnt, is grote voorzichtigheid geboden. Vetoplossende weekmiddelen voor de was zijn: soda, borax, ammonia en zeep. Zweetzouten en -zuren trekt men het beste uit door keukenzout. Hard geworden stopverf kan men weer zacht maken door dit te leggen in pe troleum. Moet men een verkeersweg zonder trottoir te voet betreden, loop dan steeds tegen het verkeer in, dan kunt u dit verkeer steeds zien aankomen, terwijl u van achterop rijdend ver keer geen hinder hebt. Stofzuigerzakken kan men dichtma ken door deze aan de binnenkant in té wrijven met paraffine. Melk- of matglas reinigt men met warme azijn en zout. Een privé-vliegtuig kunt u kopen door bemiddeling van het Bureau voor Luchttoerisme, adres: Ypenburg, Rijs wijk Z.H. Men verschaft er alle in lichtingen aan particuliere vliegers en belangstellenden. (Nadruk verboden) „Apollo" he;eft geen rode cent, Zorgt u voor uniform en instrument. Sedert jaren verkrijgbaar bij Boekhandel Markusse, Wissenkerke In onze najaars- en wintercollectie voor vindt u een ruime sortering stoffen voor Kortgene, Telefoon 291 155. Toen ze een tijdje in het park hadden rond gedwaald, zochten ze de motor weer op. Maar hoe Frits zijn best ook deed, hij was niet op gang te krijgen. „Hoe kan dat nou toch vroeg hij zich af. „De motor liep toch best toen we hierheen gingen". Hij morrelde wat aan schroefjes en draadjes en keek hoe langer hoe verbaasder. „Alles is in orde," zei hij. „Ik begrijp er niets van". „Maar zie je die plas niet onder de motor?" vroeg Johnny toen. „Wat is dat dan?" Frits keek. „Maar dat is benzine!" riep hij. „De benzinetank is lek 156. En ja, onder in de benzinetank zat een klein gaatje en daaruit druppelde langzaam de benzine. Terwijl ze in het park naar de zwanen keken, was alle benzine weggevloeid. Nu was het zaak weer een garage op te zoeken, waar de tank gemaakt kon worden en opnieuw gevuld. Om de beurt gingen de jongens op de motor zitten en om de beurt duwden zij. Dat ging heel goed. En toen ze bij een helling kwamen gingen ze samen erop zitten en rolden zo naar beneden. Eindelijk zagen ze een garage. De ben zinetank werd hersteld en bijgevuld. DATUMSTEMPELS Sedert jaren verkrijgbaar bij Boekhandel Markusse Wissenkerke

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 3