L o plantuitjes uienzaad P. J. van der Moere concert en taptoe EEI AVOITGURLIJKE REIS jL* strandhuisje De rhr. zaifverraijfiif lf r k k e jomet VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" PREDIKBEURTEN v Hedenavond 7,30 uur te Kortgene door E.M.M. accordeoiimuziek Duinlust" stempels a_ _a_ PLANTSOEN een zangavond vanaf vrijdag 28 september a.s. verse vleeswaren en conserven K. H. Schippers. Uitbreiding automatisering telefoonnetten Met ingang van 1 oktober a.s. te 08.00 uur zullen de aangeslotenen van alle vol automatische telefoonnetten in Nederland hun gesprekken voor de netten Aarden burg netnr. 01177, Breskens 01172, Cad- zand 01179, Groede 01171, Hoofdplaat 01174, Schoondijke 01173, Sluis 01178 en Yzendijke 01176, langs automatische weg tot stand kunnen brengen. Collecten De collecte ten bate van Draagt El kanders Lasten en de interkerkelijk pro testantse stichting Zuid-Nederlands Sana torium heeft te Kortgene f 152.27 opge bracht. Propaganda-avond „Nederlandsche Blindenbond" te Colijnsplaat Het is goed, eens kennis te maken met de blinde medemens en iets te vernemen van zijn moeilijkheden, maar ook van zijn mogelijkheden. Het is daarom toe te juichen, dat de bekende „Nederlandsche Blindenbond" ook op ons eiland een pro paganda-avond komt houden. De nieuwe indrukwekkende film „Eén van ons" zal worden vertoond. Deze film is vervaardigd naar een treffende novelle van de blinde schrijver Willem Kramer. In een boeiende verhalende vorm geeft zij een beeld van het leven en verlangen Alle soorten radeergom Boekhandel Markusse Wissenkerke der blinden. Tevens zal vertoond worden de prachtige film „Sport en spel door blinde kinderen". De bekende blinde propagandist Joh. van den Berg uit Den Haag zal ons toe spreken, over hun leven en organisatie. Wij zullen horen over dingen, waaraan wij misschien nimmer gedacht hebben. Maar er is nog meer. De „Nederland sche Blindenbond" streeft steeds naar sa menwerking. Zo zal uit deze gemeente een bijdrage geleverd worden door het kerkkoor. De propaganda-avond wordt gehouden COOMANS voot Jjiju tatweltood Fietser A komt voor fietser B van rechts. Men zou dus kunnen aannemen, dat A voorrang heeft. Vergist u zich echter niet, want A moet wachten Als een fietspad, dat niet bij een weg behoort (of dat behoort tot een onver harde weg) uitkomt op een verharde weg, geldt de verharde weg als voor- rangsweg. op donderdag 27 september a.s. in hotel „De Patrijs" te Colijnsplaat. Aanvang 8 uur. Programma's, tevens bewijs van toe gang, zijn verkrijgbaar aan de zaal en worden dezer dagen ook aangeboden door actieve dames. Herv. Kerk Kamperland Zondag 23 september 9.30 uur ds. Veldman en 2.30 uur ds. Post- ma. Ger. Gem. Kortgene Dinsdag 25 september 7 uur ds. J. B. Bel. Oud Ger. Kerk Colijnsplaat Zondag 23 september 10 en 6.30 uur ds. Hennephof. Door 's Heeren goedheid werden wij verblijd met de geboorte van ons dochtertje en zusje Johanna Maria. (Joke) M. J. Bus traan. P. A. L. Bustraan - Bouwense en kinderen. Kamperland, 19 sept. 1956. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel Deo volente hoopt onze lieve moeder, be- Y huwd-, groot- en over- Y grootmoeder, mevr. de wed. i Joh. Karman - Y de Looft, Y Ringweg 12, Colijns- Y plaat, op 24 septem- Y ber a.s. haar Y 80ste verjaardag te vieren. Looft de Heere, want hij is goed. Haar dankbare kinde- ren, behuwd-, klein- V en achterkleinkinderen. Colijnsplaat, september 1956. Voor de deelneming, ont vangen bij het overlijden van onze man, vader, be huwd- en grootvader Thomas de Kam, betuigen wij onze hartelijke dank. Wed. M. de Kam - Reinhoudt. Kamperland, sept. 1956. Heden is, in zijn Heer en Heiland, ont slapen onze innig ge liefde man, vader en grootvader Adriaan Hoogerheide, in de leeftijd van 76 jaar. Psalm 17:8 (berijmd). Uit aller naam, P. Hoogerheide - Franke. Kinderen en klein kinderen. Colijnsplaat, 18 september 1956. De begrafenis heeft plaats gehad op vrij dag 21 september des middags 2 uur. Aan alle vrienden en be kenden een hartelijk vaar wel toegezegd. Tevens zeg- zen wij alle lidmaatschappen en donaties van verenigin gen op. J. Versluis en vrouw. Toekomstig adres: Souburg, Kanaal 15. Bestelt nu uw benodigde en Alles onder N.A.K. G gekeurd Beleefd aanbevelend, Telefoon 01108-200 Kortgene schoten me weer een paar zinnen uit de oude Domburgse Reis tebinnen. „En Jans van Jaap zei niks en wilde almaar naar 'tstrand; dat gebeurde dan ook en spoedig zaten de schoenen vol zand". Zo heb ik ook nog verschillende schopjes, emmertjes en zonnebrillen voorradig. Ook insectenolie, Deltakil en Spi- ritex, flessen creoline, wasbenzine, Iodine (vlekkenwater), Valma lakpolish, chroompolish, was, antiroestpasta, vase line, rijwiel- en naaimachine-olie, Velpon in tuben, plas tiek lijm, houtlijm in flacons om koud te gebruiken, rubber handschoenen, rubber ringen, aardappelmanden, teilen, was ketels, gieters, emmers, putsen, kettingen, ook van koper, vuilnisemmers, aszeven, kraanslangen, sproeiers, plastiek en rubber slang, wasmachines, wasborden, wastangen, was- klokken in blank en koper, borstels, vegers, sponsen, be zems, luiwagens, ragebollen, lange en korte stokken, trap pen, strijktafels, mouwplankjes, kachelrekjes, droogrekjes, broodplanken, messenbakken, messen, vorken, lepels enz. K. H. SCHIPPERS, KORTGENE Bq goed weer hedenavond op Aanvang 5 uur Het zal gezellig zjjn De ondernemer, F. G. Leendertse Wij kunnen u leveren alle soorten Boekhandel Markusse Wissenkerke PRIMS BBRMHARD 153. Maar tenslotte gingen ze toch weer verder. Ze kwamen nu in Hengelo, de stad van de textiel- en machinefabrieken. „Wat zou hier nou voor moois te zien zijn?" zei Johnny. „Fabrieken", zei Frits. „Zullen we er een gaan bekijken?" „Nou, eerlijk ge zegd blijf ik er liever buiten", zei Johnny. „Het is veel te mooi weer om in zo'n fabriek te kruipen". „Kijk daar eensriep Frits. Ze zagen een groot bord. „Prins Bernhard Plantsoen" stond er op. „Zul len we daar heen gaan zei Johnny. Daar was Frits voor te vinden. 154. En het was prachtig in dat plantsoen. Er zwommen in de vijver een paar statige zwanen rond, met een paar kleine er achter aan. „Zie je die sna vels?" zei Frits. „Daar zitten hoornplaatjes op de randen, die worden als zeef gebruikt bij het voedsel zoeken in het water. En wist je dat zwanen niet kunnen onderduiken?" Maar Johnny wist ook wat te vertellen. „In Australië zijn zwarte zwanen," ver telde hij. „Het zou leuk zijn zeg, als hier tussen die witte zwanen een zwarte zwaan zwom." „En er is een versje van, „Witte zwanen, zwarte zwanen," zong Frits. Te koop aangeboden 16 m2 vloeroppervlakte Kan ook in drie tuinhuisjes geplaatst worden. Te bezichtigen in de kam- perlandse duinen. Te bevragen P. VAN HAPEREN, Wissenkerke, Tel. 443. Coöp. Kolenvereniging O.H. te Colijnsplaat Het bestuur van boven genoemde vereniging maakt de leden bekend dat afle vering van brandstof fen voortaan des za terdags niet meer zal geschieden. Zij verzoekt daarom met het bestellen daarmee reke ning te houden. Bij de leden, wonende bui ten de gemeente, worden de brandstoffen per auto be zorgd. M. Broekhoven, voorz. N. Houterman, secr. geeft op d.v. zaterdag 29 september 1956 in de Ned. Herv. Kerk te Wissenkerke Aanvang 7.30 uur Medewerkende koren Hosanna Wissenkerke Herv. Kerkkoor Kats Herv. Kerkkoor Colijnsplaat Herv. Kerkkoor Kortgene Toegang vrij. Collecte bestrijding onkosten Wegens vertrek van dhr. A. P. Verburg, slager te Geersdijk, zijn bij ons van de bekende Unox fabrieken verkrijgbaar Alle verse vleeswaren elektrisch gekoeld Beleefd aanbevelend, M. DE LANGE Hoofdstraat 10, Geersdijk Hollands fabrikaat is niet slecht, Heeft men elders ook wel gezegd. Veel waar voor niet al te veel geld, Dit heb ik u reeds meer verteld. Goedkoper dan vóór de oorlog Men zou denkendat is bedrog. Is Philips met z'n gloeilampen Toch niet met kwaliteit kampen. Met scheerapparaten evenzo Hetzelfde met de radio. Apparaten van 98 gulden. Hoe kan 't buitenland dat dulden Weer kreeg ik de B 2 x 60 U, Prettig toestel, zeg ik reeds nu. Het geeft prima weer elk geluid. Eén maar telkens is het eruit Doch dan bestel ik direct weer. DenkendPhilips heeft er wel meer. Dit pas uitgekomen toestel Bevalt de klanten wonderwel. Het voldoet aan velerlei eis En is zo in de middenprijs. Thans weer zo één gearriveerd, Misschien weer door velen begeerd. 158 gulden hiervoor dan betaald, Wordt aan kennis teruggehaald. Ook voor liefhebbers van muziek Is de radio zeker uniek. Dan wijs ik op de Infraphil, Die verlichting geeft als u wil. Bij spierpijn of verstuikingen, Of andere opduikingen. Zo u zietPhilips geeft veel raad En ik zeg: neem dit zeker tebaat En koop aan het adres Op Kortgene bij K.H.S. Aanbevelend,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 2