Agfa en Gevaert rol til nis Gemeente Kortgene leerling- ambtenaar scboonmaker(ster) Ledenvergadering Net meisje 10 pet. korting Dames- en herenpolshorloges bjj inschrijving a contant te verkopen al het frnit, Chauffeur gevraagd Nu wordt het zomer ligstoelen Huisvrouwen van Kamperland EEN iïONTirailJKE REIS JL, UU 't Naaimachinehuis P. A. de Kramer, Goes Bekendmaking Vanaf heden E. C. de Regt bij C. JOOSSE GOES muziek en zang in de Voorstraat te Kortgene een taptoe door E.M.M. en haar tamboercorps Mag. De Handzaag Mag. „De Handzaag" halfjaarlijkse opruiming enige voordelige machines aan Komt maandag 23 juli a.s„ 7 nur, naar „Renata" diepvriesbewaring U kent de kwaliteit van <=JJeL Alles 2>eLia kwaliteit Fa. A. Vermaire Zoon Steeds voorradig: Boekhandel Markusse Wissenkerke u w Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter 'tHart. W. H. van der Weele van der Weele - Hoogerheide zeggen langs deze weg u allen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. Ook de heren auto bezitters voor hun bewezen diensten. Kamperland, juli 1956. Voor de talrijke felicita ties, ontvangen per 15 juli j.l., onze hartelijke dank. Familie C. L. Maas. Kortgene. Het bestuur van de afd. Noord-Beveland van het Ned. Roode Kruis maakt bekend, dat de collecte heeft opgebracht te Colijnsplaat f 280. Geersdijk f 185.50 Wissenkerke f 281. Kortgene f 438.30 Kamperland f 237. Kats f 107,70 Totaal f 1529.50 Vermeld bestuur zegt alle gevers en medewerkers hier voor hartelijk dank. Namens het bestuur. Dr. L. P. Maas, voorzitter. Ds. Van Aller, secretaris. M. Verburg, penningmeester. In verband met militaire dienst van één der ambte naren, bestaat de mogelijk heid tot plaatsing van een ter secretarie Ulo-diploma vereist. Eni ge administratieve kennis strekt tot aanbeveling. Sa laris nader overeen te ko men. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Inlichtin gen te verkrijgen ter ge meentesecretarie. Sollicitaties inzenden aan de burgemees ter vóór 1 augustus a.s. De gemeente Kortgene roept sollicitanten op voor de per 1 september a.s. va- kant komende betrekking van van de o.l. school in het dorp Kortgene Inlichtingen te verkrijgen ter gemeentesecretarie. Sol licitaties inzenden aan de burgemeester vóór 1 augus tus a.s. Zij, die wat geven willen tot ondersteuning van de Ned. Vereniging tot be vordering van zondagsrust en zondagsheiliging, kun nen dit op- of afgeven bij Kortgene P. Bolle. Grote sortering schilderstukken allen op linnen geschilderd, maat 80x40, om boven dres soirs te hangen, v.a. f 14.50. Mag. De Handzaag, Goes L. Vorststraat 65, Tel. 2376 Tegenover Berco De kolenver. „Algemeen Belang" te Kats, maakt be kend, dat als wnd. penning meester thans optreedt, de heer G. Goudswaard Dijkweg 29, waar vanaf he den alle bestellingen en be talingen worden aangeno men. Het bestuur. van de Vereen, tot bevordering van de verkrijging van Onroerend Goed door landarbeiders „Noord-Beveland" te Wissenkerke op zaterdag 28 juli a.s., des avonds 7 uur, in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Agenda t 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Rekening en verant woording 1955. 5. Verkiezing bestuursle den. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Het bestuur. De bestuursleden en de le den der commissie tot het nazien der boeken worden verzocht een half uur vroe ger aanwezig te zijn. Ter ondertekening van het pachtcontract worden alle pachters verzocht op deze vergadering aanwezig te zijn. gevraagd bij K. A. VERSLUIS, Hoofd straat 3, Geersdijk. op herenkostuums regenjassen en fantasiebroeken Wissenkerke, Telefoon 351 in goud, doublé of chroom, voor de meest verwende smaak, vindt u in een zeer aparte collectie St. Adriaanstraat 11 Telefoon 2728 De notaris H. JONKERS te GOES is voornemens voor de heer A. C. Hanse te Wissenkerke wassende in de boomgaarden bij de hofstede „Landlust" aldaar. Yellow Transparant 58, Zigeunerin 59, Schone van Boskoop 96, Cox Orange Pippin 273, James Grieve 136, Golden Delicious 327, Jonathan 242 en Lombarts Calville 102 bomen, alles ten bate van koper verzekerd tegen hagelschade. Inlichtingen betreffende reserve en onkosten te be komen ten kantore van de notaris, alwaar inschrijvingen worden ingewacht vóór of op 31 juli 1956 om 12 uur. Bezichtiging dagelijks. iiiiminiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiMiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiii Hedenavond 7.30 uur tevens eerste uitvoering van iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimtiiimiiiii Te koop, een elektrische J. H. FILIUS, Wissenkerke, Vlietepolder. KALLEWAARD Colijnsplaat Te koop, een i.g.st.z. Te bevragen bij B. Korsuize, Havelaarstraat, Colijnsplaat. Grote reclameverkoop van Houten ligstoelen vanaf f 7.50 Metalen ligstoelen, geheel uitneembaar, vanaf f 13.50 Doet uw voordeel en koopt in Lange Vorststraat 65 Goes, Tel. 2376 Tegenover Berco Grote uitzoek in eet-, thee- en ontbijt serviezen in aardewerk of porcelein Verder alle huishoude lijke artikelen Lange Vorststraat 65 Goes, Telefoon 2376 Tegenover Berco Wij kennen geen doch wegens verbouwing, bieden wij u U kunt hiervan profiteren, de verkoop gaat gewoon door maar nu ACHTERIN Lange Vorststraat 6 Telefoon 2861 waar de heer Van der Stoep uit Rotterdam een lezing zal houden over Indien er voldoende belangstelling is, zal in samen werking met de Coöp. Ver. Koelhuis „Kamperland" getracht worden tot oprichting van een diepvriesin stallatie over te gaan. Het bestuur van de Coöp. Ver. Koelhuis Kamperland. a,na, Kom dan eens kijken naar de ongekend lage prijzen waarvoor wij het volgende opruimen Jongenstruien van 4—13 jaar Jongensblouses van 313 jaar Meisjesvestjes van 612 jaar Meisjesblouses van 1012 jaar Jongensbroeken van 4—10 jaar Lange Vorststraat 31-33 Goes Tel. 2452 135. „Wat doet u nu zon hele dag, terwijl u op de schapen past?" vroeg Frits toen. „O, ik heb ge noeg te doen", antwoordde de schaapherder. „Af en toe rook ik een pijpje en ik zit ook heel vaak kou sen te breien". „Kousen breien", herhaalde Johnny lachend. „Ik dacht dat breien vrouwenwerk was". „Welnee", bromde de herder in zijn baard. „Er is geen enkele reden waarom een man ook niet eens een kous kan breien. En zo gemakkelijk is het niet eens. Proberen jullie het maar eens als je thuis bent, dat zal je in het begin niet meevallen. Maar ik brei alleen met dikke schapenwol, die mijn vrouw thuis spint. Dat gepriegel met dunne naalden laat ik aan de dames over". 136. „En dan heb ik thuis nog een oud weefge touw staan", vervolgde de herder. „Daar werk ik 's avonds nog wel eens aan. Dat soort werk is al heel oud, wisten jullie dat wel? In het oude Chine se rijk werden prachtige dingen gemaakt en ook de grieken verstonden de weefkunst goed. De weverij had in de romeinse keizertijd grote hoogte bereikt. Maar omstreeks 1822 zijn er een paar mensen in ge slaagd een goed mechanisch weefgetouw te constru eren. Ja, toen is er heel wat veranderd". Frits zei „In Twente staan geloof ik textielfabrieken". „Die moet je maar eens gaan bekijken", vond de schaap herder. AFDRUKKEN E N VERGROTEN VAN NEGATIEVEN

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 3