oriënteringsrit maatkleding Voetbalwedstrijden zaterdag 21 juli '56 de inboedel bet woonhuis i.g.st.z. linnenkast franse nylor-bril een elektricien Aangifte van nienwe leerlingen huishoudster Zojuist ontvangen: K. H. Schippers Veerdienst Zierikzee - Colijnsplaat v.v. met de kermis EES 1V0NTEERLIJKE REIS U fQestdezowijfde, Iciest RANG vetsmpmnfi van demstz zaag. Blijf meester '^Voot inme» en heten litiMn Ulo-agenda's dnc Burgerlijke Stand Dankbetuiging KOSTER - KORTGENE publiek verkopen: met erf moderne brilmonturen ZONNEBRILLEN Zomerdienst Heden zaterdag 14 juli met bromfietsen Verkrijgbaar in diverse fijne vruchtensmaken. los a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje" en op iedere rol. Vergadering Openbare Bibliotheek Kortgene Dezer dagen werd te Kortgene de al gemene vergadering van de Vereniging Openbare Bibliotheek gehouden. Na een welkomstwoord van de voor zitter, ds. G. van Schuppen, die mede het ontstaan van de vereniging rele veerde, werd overgegaan tot behan deling van de agenda. Een punt van bespreking vormde de contributieregeling. Momenteel wordt een jaarlijkse contributie gevraagd van f 2.50, voor welk bedrag wekelijks 3 boeken kunnen worden gelezen. Het wel zeer lage bedrag van de contributie laat niet toe, dat een vol doende aantal boeken voor periodieke aanvulling kan worden gekocht. Aan vulling van het boekenbezit is drin gend nodig, daar wat er aan boeken is, over drie dorpen moet worden ver deeld en op deze wijze snel een „uit gelezen" bibliotheek ontstaat. Teneinde het voortbestaan van de bibliotheek te verzekeren en het aan tal lezers groter te maken, is het nood zakelijk, dat een overeenkomst wordt aangegaan met de Plattelandscentrale. Door deze overeenkomst zal worden bereikt, dat jaarlijks enige bonderden nieuwe boeken voor de lezers beschik* baar worden gesteld. Het bestuur stelt dan ook voor een dergelijke overeen komst aan te gaan. De geldmiddelen van de vereniging laten dit momen teel toe. Voor een en ander zal het echter tevens noodzakelijk zijn een andere contributieregeling te maken. Het be stuur stelt voor uit te gaan van een leesgeld van f 0.10 per boek. Bij in formatie is gebleken, dat andere niet- commerciële bibliotheken eveneens dit bedrag heffen. De vergadering kan zich zowel met het aangaan van een overeenkomst met de Plattelandscentrale als met de contributieverhoging verenigen; Het bestuur zal de contributieregeling uit werken. Enige leden geven hierna nog enige wenken ten aanzien van door hen in de bibliotheek verlangde boeken. De voorzitter zegt, dat zoveel mogelijk met de wensen van de lezers rekening zal worden gehouden. Na de verzekering van de voorzit ter, dat het bestuur alle moeite zal doen zo spoedig mogelijk enkele hon derden boeken ter beschikking te krij gen, wordt de vergadering gesloten. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Kortgene Geboren: 6 juni. Geertje Lena, d.v. Jacobus C. Verhulst en Cornelia K. Fi- lius. 7 juni. Maatje Tannetje, d.v. Pie- ter J. Wabeke en Klazina M. de Kam. 8 juni. Johanna Jacoba, d.v. Pieter L. Dees en Jacoba Leendertse. 10 juni. Lena Maria Anthonia, d.v. Anthonie van der Weele en Maatje E. de Vrieze. 11 juni. Jozina Bastiana, d.v. Frans van der Maas en Maria Clement. 13 juni. Jan Matthijs, z.v. Krijn J. Rood- zand en Jannetje T. Noordhoek. 15 juni. Maria Jacomina, d.v. Jacob Kors- huize en Dirkje Geelhoed. 18 juni. Egbert, z.v. Dirk van Gelderen en Maaike Stuveling. Ondertrouwd: 22 juni. Willem H. van der Weele, 58 jr. te Wissenkerke en Jannetje Hoogerheide, 55 jr. Getrouwd: 1 juni. Marinus Pik, 32 jr. te Goes en Adriana M. Klompe, 26 jr. 28 juni. Pieter van Gilst, 25 jr. en Huberdina T. Hulsman, 24 .jr. te Haamstede. Overleden: 5 juni. Dingenus van Pelzen. 52 jr., man van Maatje Mulder te Arnemuiden. 9 juni. Louis van Gilst, 86 jr. 27 juni. Jacob Mullié, 63 jr., man van Klazina M. Priester. BENOEMINGEN P. J. Leendertse te Kamperland, leerling van de chr. ulo te Wissen kerke en geslaagd voor mulo B en-Mid denstand, is per 15 juli 1956 benoemd tot leerling-ambtenaar ter secretarie te Oostkapelle. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter 't Hart. De heer en mevrouw Cor nelius de Bruine hebben de eer u kennis te geven van het huwelijk van hun dochter Marie Wilhelmina met de heer Ralph Arol Beal zoon van de heer en me vrouw Arol E. Beal, op za terdag 28 juli 1956 om 3 uur in de Calvary Baptisten Kerk te Brantford, Ontario. R.S.V.P., R.R. 2, Paris, Ontario, Canada. Heden werd plotse ling van ons weggeno men, ons aller vader, behuwd- en grootva der Marinus Huige, in de ouderdom van 78 jaar. Kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Colijnsplaat, 5 juli 1956. De begrafenis heeft plaats gehad op zater dag 7 juli, nam. 2 uur. Heden nam de Heere van ons weg, zacht en kalm, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en o- vergrootmoeder Jacoba Lena van der Weele (geb. Wisse), in de gezegende ouder dom van bijna 86 jaar. Kamperland M. v.d. Moere- v.d. Weele. Jac. v.d. Moere. Middelburg C. L. Heiboer - v.d. Weele. M. Heiboer. Kamperland H. L. v.d. Weele. J. v.d. Weele - de Haze. L. M. de Ridder - v.d. Weele. J. J. de Ridder. Kinderen, be huwd-, klein- en achterkleinkin deren. Kamperland, 5 juli 1956. De begrafenis heeft plaats gehad op 9 juli. PREDIKBEURTEN Geref. Kerk Geersdijk Zondag 15 juli 10 en 2.30 uur ds. G. Adema van Rotterdam, (Delfshaven). Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen voor en bij het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Willem Begthel, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid ook aan dokter Bruynzeel, zuster Weststrate en familie Van den Berg. Uit aller naam. Wed. J. Begthel - Vinke. Wissenkerke, juli 1956. Aan alle inwoners van Kats, die ons door hun mil de gaven in staat hebben gesteld om op 4 juli de mooie reis naar Rotterdam met een bus te maken, onze hartelijke dank. Eveneens aan de heren autobezitters en de heren Van Arenthals en De Regt voor de prima leiding en regeling. Ook de dames Klaassen en Pope voor hun bediening. Tevens ook het muziekgezelschap, dat ons weer zo feestelijk heeft ontvangen. Nogmaals onze hartelijke dank aan heel de gemeente voor hun grote belangstelling. De ouden van dagen van Kats. Telefoon 291 Hedenmiddag Col. Boys - Wateringen K.N.O. Aanvang 1.30 uur Notaris J. J. W. KLOP te Kortgene zal op ten verzoeke van de heer H. K. Persant Snoep te Aerdenhout en mej. M. C. S. Leunis te Wissenkerke a. nam. 2 uur aan natemelden woonhuis als: tafels, stoelen, kasten, haardkachel, kleden, gor dijnen, bedden, dekens, lampen, wandversiering, glas- en aardewerk, keu- kengerief en wat verder zal worden getoond. Drie maanden krediet. b. Direct na afloop van de in boedelverkoop, in hotel „De Kroon" te Wissenkerke aan de Voorstraat 18 te Wissenkerke, groot 73 ca. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling uiterlijk 21 aug. a.s. Bezichtiging maan dag a.s. van 7—8 uur. Te koopt Te bevragen agent van dit blad te Kortgene. De originele met onzichtbare randen Het grote succes Verder een keur van van de beste fabrieken A.L.KAMPMAN in 'thartje van de lange Vorststraat 57 Goes Ook in optische sterkte met gecoate glazen Gevraagd bij L. TANGE Wissenkerke Chr. kleuterschool Kamperland op a.s. maandag 16 juli van 7 tot 8 uur in de kleuter school. Zij moeten vóór 1 oktober 4 jaar zijn. Namens het bestuur, L. Klap - Breel, secr. Gevraagd, een bij JAC. DE KAM Prov. weg, Geersdijk blauwe asbakjes, tegeltjes en wandbordjes met de haven van Kortgene Tevens souvenir-artikelen in Sola-pleet, alsmede een uitgebreide sortering in Sola Massieve Ziet de etalage bij Kortgene Foto's ontwikkelen en afdrukken Boekhandel Markusse Wissenkerke Vertrek Colijnsplaat9.10 2.20 - 7.10 uur Vertrek Zierikzee: 8.30 1.20 - 6.30 uur Op zondagen varen alleen de onderstreepte bootnum mers Extra vaarten op verzoek. Gezelschappen reductie Duur overvaart30 minuten De ondernemer Jac. Berrevoets Zonen Zierikzee, Bolwerk 4, Telefoon 238 Aardige prijzen Zij die hieraan wensen deel te nemen kunnen zich nog opgeven aan de start plaats Garage L. J. de Looff, Kortgene Hoofdstraat 48 Zaterdag en maandag in „De Patrijs" met de Wilco's voor het nieuwe schooljaar zijn reeds uit voorraad leverbaar door BOEKHANDEL MARKUSSE WISSENKERKE 133. Ze liepen dwars door de hei er op af en be groetten de schaapherder, een aardige oude baas. Die vond het kennelijk wel aardig om eens een praatje te kunnen maken. Hij liet eerst de jongens vertellen over hun zwerftocht door Nederland. Hij luisterde aandachtig en zijn hond, een mooie grote herder, be keek de twee vrienden aandachtig, terwijl hij af en toe de schapen in het oog hield. Toen Frits en John ny uitverteld waren, liepen ze om de kudde heen. „Als er een schaap te ver van de kudde dwaalt en de hond is er niet bij om hem terug te halen, dan doe ik het zelf, met deze staf. Zie je, dat is een lan ge stok met een verbreed uiteinde". 134. Hij trok eens aan zijn pijp en ging toen door „Met die staf kan ik een kluitje aarde of een steen tje opnemen en dat dan in de richting van het schaap gooien. Meestal kom ik er aardig dichtbij, dat heb ik in de loop van de tijd wel geleerd. En het schaap weet dan dat het naar de kudde terug moet keren". Frits en Johnny vonden het erg aardig om dat eens te horen. Ze liepen nog een keer om de kudde heen en bekeken de schapen nog eens goed. Ze aaiden een schaap over zijn vettige vacht en merkten op hoe de wolharen tot strengeltjes aaneenkleefden.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 2