maatkleding Groene Kruis is onjuist een leerjongen Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 5 mei 1956 no. 2780 Lezers hantereh de pen Burgerlijke Stand KOSTER-KORTGENE „Humanitas" DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE f. Aan heren raadsleden van Kortgene. In de laatste raadsvergadering vroeg het lid. Welleman waarom schilder Van de Linde niet mag doorgaan mot het schilderwerk aan de gemeentewoningen in de Wilhelminastraat, waaróp de voorzitter zeider dat Van de Linde dit werk maar steeds had opgeschort. Deze opmerking wekt bij de leek de veronderstelling, dat dit werk mij reeds in de zomer zou zijn opgedragen; dit was echter op 4 november, dat dit wel erg laat is geweest is de oor zaak dat dit werk niet meer in 1955 is uitgevoerd. Dat 1956 mijn beurt niet is om |voor de gemeente te werken, is in zo'verre juist, wanneer aan deze regeling de hand werd gehouden, maar daar de an dere woningen toch ook in 1955 in »de verf zijn gezet blijkt duidelijk,— dat dit willekeurig wordt toegepast. De tdrang die ik heb uitgeoefend, was helaas bittere noodzaak, anders was alle werk mij ontglipt. De, jaren na de ramp heb ik ongeveer1 20 pet. van het gemeentewerk gehad. Het lid Breure, die de opmerking maakte, dat het gemeentewerk voor het laatst wordt gehouden, wil ik aan raden eens 1 te informeren hoelang de gemeentewoningen al in behandeling zijn wat het schilderwerk betreft. Waar blijft het Recht? U meneer de redacteür mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, G. «L fyan de Linde. Rolfilms Boekhandel Markus9e Wissenkelrke Kortgene Geboren: 10 apr. Grietje, d.v. Leen- dert Kloote en Pieternella Karman. 21 apr. te Goes. Cornelis, z.v. Marinus Nijsse en Wijntje Lindenburg. Ondertrouwd: 11 apr. Bernard R. de Looff, 22 jr. te Wissenkerke en Geertruida M. van de Linde, 33 jr. 18 apr. Jan Verstrate, 28 jr. en Le- vina N. Verwei, 30 jaar. Getrouwd: 18 apr. Adriaan van Hak ken, 30 jr. en Hendrika van Elten, 32 jr. 25 apr. Bernard R. de Looff, 22 jr. te Wissenkerke en Geertruida M. van de Linde, 33 jr. Overleden: 5 apr. te Ermelo. Adri aan van Boven, 83 jr., wedn. vpn Wil- helmina van Sluijs. 14 apr. te Goes. Wilhelmina Moerland, 57 jr., vrouw* van Paulus de Smit. Urn tlanies en heten Telefoon 291 Gaarne vestigen wij uw aandacht op een in dit nummer geplaatste adver tentie, waarin belangstellenden wor den uitgenodigd de vergadering bij te wonen welke is uitgeschreven door het gewestelijk bestuur van „Humani- tas", waarin haar secretaresse zal spre ken over het werk dat deze vereniging doet voor buitenkerkelijken en leden van kleine kerkgenootschappen. Humanitas wil het hiaat opvullen, dat is ontstaan, doordat maatschappe lijk werk en gezinsverzorging sinds de laatste oorlog een stuk werk is ge worden van de kerken. Haar doel is het verstrekken van hulp aan mensen die zich niet aan 'éen kerk gebonden voelen en aan doops gezinden, remonstranten en leden van andere kleine kerkgenootschappen of secten. Ieder die in dit stuk maatschappe lijk werk belangstelt, is a.s. woensdag welkom. COOMANS gm tatweltvod te Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk 24 april 1906 24 april 1956 De vergadering van het Groene Kruis", die op 24 april gehouden is, en met het bestuur door 37 dames en heren werd bezocht, stond in het te ken van het jubileum, daar het die dag juist 50 jaar geleden was, dat de vereniging werd opgericht. De voorzitter, dokter Bruynzeel, heette allen welkom, in het biezonder burgemeester Van Halst, memoreerde het overlijden van de penningmeester der vereniging, de heer Alburg en wees op het voorrecht, dat de vereniging haar werk thans 50 jaar mag doen. Van de oprichters is alleen dokter Fret nog in leven. De notulen van de vorige jaarverga dering worden door de heer I. Tange gelezen, die ook in 't kort iet9 mee deelt uit de geschiedenis van de ver eniging. Zuster Weststrate leest daarna haar jaarverslag, waarna overgegaan wordt tot stemming van een nieuwe penning meester. Gekozen wordt de heer A. van der Maas Joh.'Z. De aftredende be stuursleden, de heren Bruynzeel, De Lange en Prins worden allen herko zen. Het financieel verslag wordt uit gebracht door dokter Bruynzeel, nadat ds. Boonstra eerst had meegedeeld, dat de boeken van de penningmeester wa ren gecontroleerd en in orde waren. Tot nieuw lid van de kascommissie wordt benoemd de heer Heijboer te Wissenkerke in plaats van de heer Damman. Daar er elk jaar een groot tekort is op de wijkverpleging, wordt voorge steld de minimum-contributie te bren gen van 4 op 5 gulden; te innen in twee keer en dan niet meer te spre ken van Groene Kruis en Wijkverple ging, maar van één vereniging „Het Groene Kruis". Dit wordt met alge mene stemmen aangenomen. Inmiddels kon de voorzitter verwel komen dr. Ter Bals, die met zuster Kloet ter vergadering was gekomen. Een tweetal films over de rheuma- bestrijding werden vertoond door ds. Van Aller, waarna dr. Ter Bals een zeer interessente lezing hield over de rheu ma als „volksvijand no. 1". Nadat nog enkele vragen waren ge steld en nog een film was vertoond over de geestelijke volksgezondheid: „Circuselleboog", sloot de voorzitter deze zeer geslaagde avond. Het plaatsen van mijn naam onder 20 cent verhoogde kniptarieven J. P. SCHIPPERS Colijnsplaat GEVONDEN 2 portemonnaies met inhoud, een paar schoenen, 2 dameshoeden. Inlichtingen Rijkspolitie, Wissen kerke. vraagt voor spoedige indiensttreding ter opleiding tot handzetter

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 4