5. Strijd PllC'll DELANA Fa. A. Vermaire Zn. Slabbekoorn, Kortgene kosteloze inenting tegen pokken Grote wasdemonstratie Firma Fan FFnijckhuijse Eet nu rijst f 1.35 Een voordelig japonnetje Slabbekoorn Vinking blauwe werkbroeken PREDIKBEURTEN Koopt toch ineens een goede brommer G. M. Augustijn Meisjes- en jongensblouses TAFELKLEDEN MOLTON DEKENS KAMER- EN KEUKENMATTEN dinsdag 8 mei a.s. Riclitberg Fornax-olieliaa rel BEKENDMAKING 3 pond prima droog kokende rijst voor Kortgene nen een bijdrage krijgen van ongeveer f 4000.zij die jonger zijn dan 50 jaar kunnen daar nog f 1000.boven krijgen. De voorzitter zeide, dat het in de bedoeling van b. en w. ligt aannemers aan te trekken, die de bouw van al die woningen mogelijk maken. Het is de bedoeling niemand te passeren, maar de hoofdzaak is dat die woningen ge bouwd worden. Het lid Breure vroeg hoe het mo gelijk was, dat de aannemers, eerder dan de raadsleden, wisten dat er 11 inplaats van 9 woningen te Kortgene gebouwd konden worden. De voorzitter zeide, dat die 2 woningen méér, voort kwamen uit de aankoop van die 2 bouwplichten, en dat, door een fout ter secretarie, dit niet op de raads- agenda was vermeld. Het lid Van der Weele wilde weten, of het toch niet in de bedoeling van b. en w. ligt eerst die 11 twoningen te Kortgene en daarna pas te Colijns plaat te gaan bouwen. De nog voorra dige bouwvolume voor 9 woningen is toch ook van Colijnsplaat, zo vroeg hij. Hij zou die bouw als één geheel wil len zien: Kortgene-Colijnsplaat. Wethouder Bom sprak de vrees uit, dat men te Colijnsplaat nog vast zou kunnen lopen met de aankoop van de benodigde grond. Dit werd door Van der Weele betwijfeld, de mensen te Colijnsplaat zitten gewoon te springen op woningen. Zou er te Colijnsplaat niet gebouwd worden en te Kortgene wel, dan zou dit de aanleiding kunnen kijn tot buitengewoon scheve verhou dingen. De voorzitter kon dit niet geloven. De bouwvolume, waarover Kortgene nu nog de beschikking heeft, is door de ramp ontstaan. De hoofdingenieur directeur van de wederopbouw heeft nadrukkelijk gezegd: realiseer eerst die bouwvolume, daarna ben ik bereid ook te Colijnsplaat te laten bouwen, mits de aannemingsprijs en personeelsvoorzie ning aanvaardbaar zijn. Wat de grond aankoop betreft, zo zeide de voorzit ter nog, daarover is een moeilijk over leg reeds gaande. Het lid Breure kon zich niet met de woningontwerpen ver enigen. De voorzitter zeide, dat er geen andere mogelijkheid is, men zit vast aan de bouwprijs. Z.h.s. werden b. en w. de gevraag de machtiging verleend. B. en w. stellen voor om aan aanne mer De Kok uit Vlissingen, tot weder opzegging, in gebruik te geven een stuk grond ter grootte van ongeveer 680 m2 tegen een vergoeding va,n f 100 per jaar, onder voorwaarde, dat het terrein behoorlijk zal worden onder houden. Verschillende leden vroegen naar de mogelijkheid van opslag bij een particulier. Het lid Salomé was niet gekant tegen die opslag, maar zo zeide hij, wel tegen het feit, dat Iraen voor het geval Kallewaard veel geld heeft uitgegeven om daar de opslag tegen te gaan en men het nu in de hand gaat werken. De voorzitter ant woordde hierop, dat deze opslag als zeer tijdelijk beschouwd moet worden. Heeft aannemer De Kok hier geen werk meer, dan verdwijnt de opslag. Miet 9 tegen 2 stemmen werd hier op het voorstel aangenomen. Op voorstel van b. en w. wordt art. 58a van de Alg. Politieverordening Grote sortering bij Kortgene dezer gemeente gewijzigd. De wijziging van het artikel beoogt nu, dat duiven worden vastgehouden tot 17.30 uur in het tijdvak! 1 (april tot en met 15 mei. Hiermede wordt tegemoet gekomen aan de wensen van postduivenliefhebbers. Z.h.s. werd beslloten medewerking te verbenen aan de Vereniging^ tot stichting en instandhouding ener chris telijke kleuterschool te Colijnsplaat bij het stichten van een nieuwe kleuter school te Colijnsplaat. Het voorstel van b. en w. tot het vaststellen van de tweede begrotings wijziging van de gewone dienst 1956 en van de eerste wijziging in de kapi- taalsdienst 1956 kon niet direct de goedkeuring van het lid Breure ver krijgen. Hem was de tijd voor een ha- dere beoordeling tekort geweest (pas de avond tevoren had hij deze agenda toevoeging ontvangen). Volgens de voorzitter waren deze begrotingswijzigingen pas de vorige dag klaar gekomen en op verzoek van de secretaris direct aan de agenda toe gevoegd. Breure zeide geen blaam te willen werpen op het secretarieperso- neel zij werken vlijtig maar hij kan niet vóór stemmen op iets dat hij niet weet. Z.h.s. werden hierna de begrotings wijzigingen toch goedgekeurd; moch ten er nog vragen of bemerkingen over die wijzigingen komen, kunnen die al tijd in een volgende zitting behandeld worden. Bij de rondvraag vroeg het lid Wel- leman naar de oorzaak waarom schilder Van de Linde niet meer mag voort gaan met het schilderen van de gemeen tewoningen. De voorzitter zeide hier op, dat Van de Linde het gemeente werk voor 1955 heeft gehad en niet ook voor 1956. Niettegenstaande het prachtige weer in 1955 heeft hij dat werk steeds maar opgeschort, ook na dat opzichter Warren hem gezegd had, die woningen toch in de grondverf te zetten. Spreker noemde verschillende woningen op, waaruit schilder Boot zich, op aandrang van Van de Linde, moest terugtrekken. Het lid Breure kon zich geheel met de handelwijze van de voorzitter verenigen, daar het ge meentewerk anders maar tot het laatst wordt gehouden. Welleman hoopte nu maar, dat deze regeling in den ver volge consequent zal worden doorge voerd. Het lid Welleman informeerde ook nog naar de kleedlokalen op het sport terrein. De voorzitter zeide, dat hier voor prijsopgaven waren binnengeko men die veel te hoog waren. De heer Valk van de C.p.B. zal nu een ont werp maken dat met betonplanken door de leden van de sportvereniging zelf gebouwd kan worden. Spreker betreur de het, dat er op het dorp Kortgene maar één voetbalvereniging is met 15 leden. Het lid Wolse vroeg naar de afraste ring van dat terrein, hij voorzag moei lijkheden. De voorzitter zeide dat dit werk vermoedelijk bijna klaar is. Het lid Van der Weele kreeg op zijn vraag naar het kleedlokaal bij het Centraal Koelhuis te Qolijnsplaat ten antwoord, dat dit destijds is afgekocht. Het lid Welleman vroeg hoe groot de meterputten voor de waterleiding moeten zijn, waarop de voorzitter ten antwoord gaf, dat deze volgens voor schrift van de Waterleiding Maatschap pij moeten zijn. Welleman zeide, dat velen de aan sluitingsnota van de Waterleiding Maat schappij hadden ontvangen en vroeg naar de herkomst van de daarop ver melde 62 of 72 gulden. De voorzitter zeide hierop, dat de WJM., in overleg met de beide gemeentebesturen, d,e aansluitkosten per woning heeft om geslagen en dat de genoemde bedragen de kosten zijn van de aanleg van de hoofdleiding tot aan de erfafscheiding, Welleman wees er op dat personen, aan de Torendijlk wonende, een nota Van 190 a 200, gulden ontvingen. Ver scheidene van hen (z.g. Drees-trekkers) kunnen dit bedrag nooit betalen. Van der Weele zeide, dat er altijd gesproken is over de eigen aansluitingskosten van ,8 9 gfulden per meter. Nu wordt er maar 5 gulden in rekening gebracht en vallen de bedragen van 62 of 72 gulden tegen. Het lid Breure herin nerde zich nog, dat destijds ook ge sproken is over het over verschillen de jaren uitsmeren van de kosten. De voorzitter zeide dat de W.M. bereid is dit alsnog te doen, de mensen die be talingsmoeilijkheden hebben kunnen zich tot de W.M. wenden. Verschillende leden komen er te genop, dat zij nooit bekend geweest zijn met de bepaling, dat vanaf de hoofdleiding betaald moet worden. Het publiek heeft, volgens hen,, in de veronderstelling geleefd, dat er pas betaald moest worden vanaf de erfaf scheiding. Wethouder Bom, in oude notulen snuffelende, las een gedeelte van een brief van de W^VI. uit 1954 voor, waarin wel degelijk over die kosten gesproken werd en dat deze vermoede lijk tussen de 50 en 75 gulden 'zouden bedragen. Het lid Contant informeerde naar woningen die nu nog niet zijn aange sloten. De voorzitter zeide, dat deze alsnog verplicht moeten aanslui)ten< Het lid Salomc vroeg wat b. en w. denken te doen met moeilijke betalers. Volgens de voorzitter moeten deze dat met de W.M. regelen. Het lid Van der Weele wilde weten wat te doen bij niet-betaling. De voorzitter zeide, dat die percelen afgesloten zullen worden, maar dat de abonnementsgelden toch betaald moeten worden. Het lid Van Hee zou gaarne zien dat de grond uit de gedempte sloot spoediger werd weggevoerd. Volgfens de voorzitter moet deze grond ge bruikt worden als dekking van het gebruikte zand. Het lid Korteknie vond het verlich ten van de torenklok te Kats niet 'zo urgent, maar drong aan op het schil deren van de wijzers, wat volgens de voorzitter reeds in behandeling is. Op de vraag van het lid Breure over een gedeelte watergang dat dit jaar ongedempt zal blijven, antwoordde de voorzitter, dat zulke werken van 15 april tot 15 december stop gezet wor den. Het werk wordt nadien weer voortgezet met ingeschrevenen bij de arbeidsbureaus. Het lid Breure vroeg wat b. en w. denken te doen met de verbetering van de haven te Colijnsplaat. Hij vroeg naar de mogelijkheid deze haven één meter dieper te laten maken. De voor zitter zeide hierop dat de nieuwe be schoeiing verder zal worden doorge trokken. De haven één meter dieper maken is mogelijk, maar niet te beta len. De nieuwe beschoeiing (een be drag van f 100.000.zou door die verdieping waardeloos worden. Breure zou de gemakkelijkste oplossing willen zoeken in het zetten van een rij palen voor die beschoeiing. Regeren is voor uitzien, zo zeide spreker. Dit seizoen heeft de noodzakelijkheid aangetoond van een diepere haven, die zeker voor slechts f 9.50 het a.s. najaar gereed moet zijn. De voorzitter vroeg, hoe die hoge uit gaaf te verrekenen zal zijn en vroeg ook: wie geeft ons enige garantie? Het lid Van der Weele zeide, dat de tijden veranderen, vroeger zou nie mand durven denken over coasters in de colijnsplaatse haven. Hij opperde het denkbeeld van een halve meter uit te diepen. De voorzitter is huiverig voor die grote investering, ook met het oog op het Deltaplan. Hij leeft met het wel en wee van die haven mee, maar zou het nu toch niet aandurven daarin een miljoen gulden te investeren, te meer, daar de voorjaarsdrukte van dit jaar maar ongeveer 5000 gulden heeft opgebracht. Wethouder Bom is huiverig voor het uitdiepen, ze komen dan toch weer met zwaardere coasters, meende hij. De voorzitter zeide te zijner tijd met een plan te zullen komen, het lid Breure vond „te zijner tijd" zeer rekbaar en wenste indiening van dat plan met bekwame spoed. Met een „wel te rusten" sloot de voorzitter deze langdurige vergadering. Ger. Gem. Colijnsplaat Zondag 29 april 10, 2 en 6 uur dhr. Molenaar van Dordrecht. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel Na een landurig, maar geduldig gedragen lij den, overleed in de ouderdom van 65 jaar en 6 maanden, onze lieve vader en schoon vader Jacob Jacobus van der Moere. Namens de familie, de kinderen: P. v.d. Moere. J. v.d. Moere- Bakker. G. P. v.d. Moere. Kamperland, 23 april 1956. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 26 april 1956. Hiermede zeggen wij dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden. Tevens de heren autobe zitters hartelijk dank. A. van Hakken. H. van Hakken - van Elten. Kortgene, april 1956. Voor de zeer vele bewij zen van deelneming, ons be toond na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Geertruida de Smit- de Smit, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dok ter Bruynzeel, voor de goe de hulp haar geboden, Namens de familie De Smit. Wissenkerke, april 1956. Burgemeester en wethou ders van Wissenkerke herin neren eraan, dat éénmaal in het kwartaal gele genheid wordt gege ven tot Zij verzoeken degenen, die de ouderlijke macht of de voogdij uitoefenen over de kinderen, die ingeënt moe ten worden, zich te vervoe gen ter gemeente-secretarie waarna de datum van in enting zal worden medege deeld. Burgemeester en wet houders voornoemd, J. van Halst, burgemeester. N. D. van der Heijde, secretaris. KOOPT EEN Voorradig grote sortering rijwielen en bromfietsen, verschillende merken, verschillende kleuren Garage, Kortgene met korte en lange mouw RUIME SORTERING in Lange Vorststraat 31-33 GOES Telefoon 2452 in de Landbouw, Grote Markt, Goes van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur Weken Voornassen Koken Wassen Spoelen Drogen in één machine met de nieuwe Wij demonstreren dan tevens de de haard met de super-stralingswarmte TOEGANG GRATIS Vraagt vrijblijvend inlichtingen v/h Merison's Ijzerhandel GOES, Lange Vorststraat 39-50, Tel. 2555 Ondergetekenden, kappers van Noord- Beveland, maken bekend dat zij hun kniptarieven voor dames, heren en kin deren volgens bondstarief, met ingang van 30 april, met 20 cent hebben verhoogd Pouwer Brevet, Colijnsplaat, Jac. Schippers, Colijnsplaat O. Scherp, Kortgene, A. Korteknie, Kats

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 2