r laalL Firma VERMAIRE ZOON II kunt niet alles weten een woonhuis P. J. Verburg maatkleding „Tijdelijk genat" U/eet u A. Lansen 22 februari a.s. EEU AVONTUURLIJKE REIS JU ULL Flitslampen rolfflms P, J. Verburg 1 ^Uö filer De remmen van uw bromfiets zonnewarmte DAMESVESTEN EN PULLOVERS HOLLANDIA ONDERGOED Delana Cinderella CLECO AUPING Swan DEKENS Auping ledikanten PREDIKBEURTEN mooie friese kunstschaatsen KOSTER-KIHNE Algemene vergadering algemene vergadering Boekhandel Markusse Wissekerke FIXATIEF D. Rietveld van Eysden Wie veilig bromt er 'teerste komt! Om veilig te rijden is het een eerste vereiste, dat u een paar goede remmen op uw bromfiets heeft, één op het voor- en één op het achterwiel. Een handrem is verboden. Houdt uw rem men voortdurend onder controle, want van één meter remafstand meer of minder kan veel afhangen. U rijdt zo ATOorzichtig, dat u ze nog nooit voor een ernstig geval no dig heeft gehad? Bedenk, dat een ANDER het u aandoen kan. Veel bromfietsen zijn nog uitgerust met twee velgremmen. Omdat dit een onvoldoende toestand geacht wordt, verlangt de wet van u, dus ook de politie, dat na 1 januari 1956 elke bromfiets voorzien moet zijn van ten minste één rem op elk wiel en dat van deze twee remmen er tenminste één een trommel- of terugtraprem, moet zijn. De andere mag dus een velgrem blijven. Een handrem blijft verboden. Een goede raad: wie nu nog twee velgremmen heeft en een terugtraprem laat monteren, late deze twee gerust op zijn plaats. Hij heeft er dan drie, welke hem, als hij ze goed bedientj, een grote kans op veiligheid geven. Voor heel veel bromfietsers bete kent deze remmenkwestie een uitgave. Laten zij zich die getroosten, de vei ligheid gaat voor alles. En als ze treu zelen totdat het te laat is, kon er nog wel eens een fiks bedrag bovenop ko men. Doet het nu, voor het te laat isl VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Gebatikte kledingstukken kan men was sen in eeu lauw sopje. Eerst proberen of de sarong niet afgeeft in welk geval snel inoet worden gewerkt. Droogknijpen in een doek. De voedende waarde van eende-eicTc,Ti staat gelijk aan 100 g vlees en 200 g niet schoongemaakte vis. Eende-eieren moeten 10 minuten gekookt worden. Vetvlekken op een houten vloer be handelt men met pijpaarde. Ook kan men terpentijn gebruiken, daarna af schaven en vervolgens afwassen. Vieesmolens smeert men met een paar druppels glycerine, men voorkomt hier door de onaangename smaak aan het vlees. (Nadruk verboden) Alsdoor worden verkoudheden bij Vader, Moeder en Kind verdreven met Wij hebben een mooie sortering van de bovenste plank De nieuwste meisjes- en jongenstruien van badhanddoeken lakens en slopen theedoeken luiers, onderleggers bedden zakdoeken Lange Vorststraat 31-33 GOES Telefoon 2452 Deze week een pak split-erwten en een pakje soepgroente van 64 voor 52 cent S. STRIJD KORTGENE GEVONDEN De Postcommandant der Rijks politie te Kamperland maakt be kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarach ter vermelde adressen. Een zwarte glacé handschoen, Veerweg 118. Een bruine glacé handschoen, Van Heestraat 9. Een ijzeren rek, Molenweg 20. Een wollen want, Veerweg 135. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel. Ger. Gem. Colijnsplaat Donderdag 23 februari 7 uur ds. A. F. Honkoop uit Goes. Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Marinus J. Kooman. J. A. K. Kooman - Schoonaard. Cor. Colijnsplaat, 15 febr. 1956. Voorstraat 20. Hiermede vervullen wij de treurige plicht, u kennis te geven van het plotseling overlij den van onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Jacobus de Smit, in de gezegende ou derdom van 81 jaar. Familie de Smit. Kamperland, 14 februari 1956. De begrafenis heeft plaats gehad vrijdag 17 februari, des nam. 2 uur. Het bestuur van de ijsclub „Ijsvermaak ons vermaak" geeft met leedwezen kennis, van het plotseling overlij den van haar oud-voor zitter, de heer Jacobus de Smit. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere gehouden worden. Het bestuur. Kamperland, 14 februari 1956. Heden overleed on ze lieve man en vader, behuwd- en grootva der, de heer M. van Sluijs, in de leeftijd van bij na 71 jaar. Kortgene C. van Sluijs - Dingemanse. W. van Sluijs. M. H. van Sluijs- Westerweele. Lientje. A. van Sluijs. A. van Sluijs- Wettig. Willy en Rinus. Beverwijk P. S. van Sluijs- van der Weele. L. van der Weele. Willy. Kortgene, 15 februari 1956. Hoofdstraat 1. De begrafenis zal plaats hebben op he den zaterdag 18 febru ari, des namiddags 2 uur. Bij inschrijving te koop. Kruisstraat 34 te Colijnsplaat, Aanvaarding plm, 1 maart A. de Wit, Kruisstraat 36, Colijnsplaat. Allen, die iets te vorde ren hebben van-, schuldig zijn aan- of borgtochten onder zich hebben ten laste van mevr. A. Haringman- Verburg, overleden te Co lijnsplaat 7 november 1955, worden verzocht daarvan opgave te doen ten kantore van notaris J. J. W. Klop te Kortgene vóór 1 maart a.s. Wij hebben weer en Schoenhandel - Kortgene Komt U naar 1 MIDDELBURG 1 U bent welkom in Café Restaurant 1 De gezellige zaak p in de Lange Delft E Prima consumptie p p Uitstekende keuken COOMANS vftttt it tatwehrvoJi In verband met de strenge vorst en het daaruit voort komende bevriezen van de schorren en ijsvorming langs de kust, waardoor de vo gels niet aan voedsel kun nen komen, is het noodza kelijk dat de mensen nu voor deze dieren zorgen. Wanneer u iets voor deze dieren wilt doen, stelt u dan in verbin ding met de burge meester der gemeente Wissenkerke, de bur gemeester der ge meente Kortgene of met de plaatselijke politie. Landbouwers, denkt u er om, wanneer u uw paard inspant, dat u voordien het bit even verwarmt. C=Uoct tldmc.s en heten Telefoon 291 IJSCLUB KORTGENE te houden op a.s. maandag avond om 7 uur in „De Korenbeurs" te Kortgene Alle leden, ook niet-leden ijsliefhebbers worden ver zocht deze vergadering bij te wonen. Het bestuur. HUWELIJK Kennismakingzoe kende Zeeuwen van alle leeftijden en standen. Wendt u voor serieuze huwelijksbemidde ling tot de zeeuwse afdeling van de 10 samenwerkende huwelijksbemiddelingskanto - ren. Talloze dankbetuigingen ter inzage. Nederlands be middelingscentrum, Hoofd administratie Postbus 6037, Amsterdam. Ontvangkan toor te Vlissingen, Beursstr. 35. Ontvangdagen Zaterdag en maandag, 2-8 uur. Des gewenst huisbezoek. dat de nieuwe collectie be hangselpapier gearriveerd is. Ook linnen, vert. nagels, plakmeel enz.. Alles di rect uit voorraad leverbaar. Tevens leveren wij uit voor raad broeiramen, met en zonder lijst, verder afwas- bare muurverven, grond en afverven. Beleefd aanbevelend, Schildersbedrijf Colijnsplaat Tel. 347 van het Groene Kruis te Kortgene, 's avonds 19.30 uur in café „Havenzicht" Agenda 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken en jaarverslag. 3. Rekening 1955. 4. Begroting 1956. Her ziening en vaststelling contributie. 5. Benoeming lid finan ciële commissie. 6. Verkiezing 2 bestuurs leden in verband met de periodieke aftreding van de heren Heijstek en Van Damme. 7. Rondvraag en sluiting. Het bestuur. Opkomst gewenst. ant 109 Ze klommen er boven op en keken uit over de hei. „Hoe zouden ze die stenen boven op elkaar gekregen hebben?" peinsde Frits. „Zijn er alleen in Nederland hunebedden?" vroeg Johnny. „Nee hoor" zei Frits, „in Denemarken, ook in Noord-Duitsland, in West-Frankrijk, in Portugal, in Ierland, in Schot land en in de Kaukasus", somde hij op. „Wat weet jij dat goed", zei Johnny vol bewondering. „Van mijn vader geleerd", zei Frits trots. „Hij weet er zo veel van. Hij heeft ook verteld dat die grote stenen hierheen gevoerd zijn door de gletsjers". 110 Terwijl ze boven op het hunebed zaten, ontdek te Frits in de verte een turfgraverij. „Daar gaan we kijken", zei hij. Ze sprongen op de fiets en peddel den er op af. En daar zagen ze hoe een man met plank jes onder zijn voeten stond turf te trappen. „Weet je wel wat dit eigenlijk is?" zei hij. „Dit is veen, verrotte overblijfselen van planten. Die humus, die dikke pap, hebben we over het land wat laten dro gen en nu stamp ik de massa ineen. En dan ga ik er later turven uit steken, die dan weer helemaal ge droogd moeten worden". en Schoenhandel - Kortgene Grote fles geparfumeerde van f 0.95 voor f 0.49 Kapper Lange Kerkstraat 40 Goes, Telefoon 2904

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 2