U kunt niet alles weten 250 gram bisk wie 25 rent Brilmonturen Brilleglazen Bril-etuis I Gcibnëlse ten arbeider EES AVONTUURLIJKE REIS jL~ AUU de grote partij afbraak thuisnaaister Is uw waterleiding bevroren? „Jongens van de prairie" Burgerlijke stand S. STRIJD PREDIKBEURTEN co <r Grote afbraakveiling onder Colijnsplaat zaterdag 11 februari 1956 doen veilen en verkopen: L. TANGE 2)e ijJJ „Ons Genoegen" EEN IJSFEEST HOTEL „DE STADSWIJNKELDER" HEDENAVOND zaterdag 11 febr., aanvang 7 uur precies het spannende en boeiende cowboy filmwerk dansen met de Wilco's N.V.V. Bestuurdersbond N oord-Beveland stadionfeest toneelavond te laten schilderen, zeide de voorzit ter, dat de schilders daar zeker geen tijd voor zouden hebben, waarop Din- gemanse zeide, dat er te Geersdijk een werkloze schilder is, die dat zeker gaarne zou doen. Op de klacht van spreker over zijn niet sluitende en steeds verzakkende achterdeur, gaf de voorzitter ook enkele staaltjes van schandalige aanleg van waterleidingeu ten beste. Het lid Dingeraanse liet nog een klacht horen over een niet-brandende lichtmast aan de rondweg. De voorzitter zeide herop, dat de elektricien Tange verplicht is om bij eerste kennisgeving dat euvel direct te verhelpen. Hot lid De Lange vroeg naar de,mo gelijkheid om bij gladde wegen zo yroeg mogelijk zand te strooien. De voorzitter zeide, dat dit bij het storm weer van verleden week ondoenlijk was en dat er nu een afspraak met de provincie daaromtrent is. Wet houder Leendertse betreurde het, dat er zand uit de voorraadputten was ge leend. Door omstandigheden waren deze niet tijdig meer aangevuld kunnen wor den. Het lid Bustraan vestigde de aan dacht erop, dat bij de strenge vorst van de vorige week de wielen v,an de brandweerauto aan de grond vastge vroren zaten, zó vochtig is het in die garage te Kamperland. De voorzitter zeide hierop, dat de enige oplossing hiervoor zou zijflneen nieuwe garage te zetten. Voorlopig zal men enige voorzieningen treffen, de nodige voor zorgsmaatregelen nemen en, op voor stel van het lid De Lange, de auto op een paar planken zetten. Hierna dankte de voorzitter de le den voor hun tijd in het belang van de gemeente doorgebracht. Hij sprak er zijn verwondering over uit, dat geen der leden iets te zeggen of te vragen had over de aanleg v#n de wa terleiding. Hij kon nu echter de mede deling doen, dat in mei a.s. Stroo- dorp zou zijn aangesloten, daarna vol gen de boerderijen. Het lid Hoveijn vroeg of de thans aangeslotenen hun rekening pas zullen krijgen als alles is aangesloten. Wet houder Leendertse meende van niet. Het lid Bustraan informeerde nog naar verlaagde haventarieven. Volgens de voorzitter wordt een en ander na der bekeken. De vergadering werd hierna met het gebruikelijke dankgebed gesloten. Door een andere wijze van opstel ling in de raadszaal, was alles veel overzichtelijker en goed verstaanbaar. De raadsleden en ,,de pers" betuigden hierover hun tevredenheid. W1SSEKERKE Geboren: 1 jan. Jacomina Anna, d. v. E. Tange en E. A.'van der Weele. 6 jan. Abraham, z.v. J. Wattel ,en G. Maljers. 13 jan. Adriaan Marcus en Marcus Jan, z.v. M. P. Faasse en E. W. Heijstek. 15 jan. Marianne Jantin'a, d.v. J. J. de Kam en C. Hannewijk. 30 jan. Maarten Hermans, z.v. G. H. Stokman en A. W. MacMootry. Ondertrouwd: 24 jan. Marinus Ja cobus Kole, 26 jr. en Jannigje Neeltje Grootendorst, 19 jr. te Gouda. Getrouwd: 4 jan. Leendert Pieter Leendertse, 25 jr. en Anna Jacoba Meu- lenberg, 22 jr. 11 jan. Jan Marinus de Haze, 25 jr. en Maria Pieternella An- thonisse, 19 jr. Overleden: 1 jan. Johanna Dommis se, 84 jr., wed. van Hendrik de Looff. 10 jan. Marinus Leendert de Looff, 87 jr., wedn. van Adriana de Looff. 14 jan. Pieter Jan Flipse, 72 jr., echtgen. van Elisabeth Begthel. 23 jan. Leendert Kempe, 62 jr., echtgen. van Cornelia van Goudswaard. KORTGENE Geboren: 3 jan. Adriana Magritha, d.v. Pieter de Pree en Cornelia Mun ter. 4 jan. Maria Jacoba, d.v. Aart Schippers en Anna P. Oranje. 18 jan. Laban Jacobus, z.v. Jan J. M. van Oe- veren en Izabella H. de Rijke. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: geen. Overleden: 28 jan. Cornelis Breure, 46 jr., ongehuwd. Appelmoes zonder suiker maakt u van half om zure en zoete appelen. De zoete appelen moeten eerst gekookt worden en naderhand voegt men de zure erbij. Chocoladepasta kan men maken door de inhoud van een blikje gezoete melk te mengen met een klein beetje cacao. Moet men een tros druiven een paar dagen bewaren, leg ze dan niet op een schaal, maar hang de tros op. Moet u een ei kloppen, maak de kom waarin u dit doet eerst nat, het ge klopte ei zal dan niet meer voor de helft aan de zijkanten kleven. Glazuur voor gebak kleuren doet men met citroensap of eigeel, spinazienat voor groen, bosbessensap of perenrood voor lila, bietensap voor rood en si naasappelessence voor oranje. Grijze aanslag op glaswerk wordt ver wijderd door spoelen in water met -azijn. De grijze aanslag is meestal kalk uit het water. Sinaasappelen kunnen gemakkelijk ge schild worden als men ze vooraf met kokend water overgiet. Het wit van de schil laat dan goed los. Omgekrulde revers op jas, mantel of herencostuum staan lelijk. Stik ze daar om vast met een klein onzichtbaar steekje. Een palm wordt elke week met een spons en zeem afgenomen. Verder élke week een morgen in een emmer lauw water plaatsen. Matrassen moeten niet geklopt, maar met de stofzuiger behandeld worden. Om het wegglijden van de mat onder aan uw trap te voorkomen, zet men er aan weerskanten een gordijnring aan en schuift deze over de onderste roede tan uw traploper. Schoenen van echt slangenleer mogen niet behandeld worden met schocn- crême. Ze moeten af ën toe schoonge maakt worden met wasbenzine. Denk om brandgevaar. Antraciet stoken is duur, stook daar om antraciet vermengd met een pas sende maat cokes. (Nadruk verboden) bij aankoop van een half pond van Nelle of D.E. koffie van 208 of 172 ct. Kortgene Hiermede geven wij u kennis, dat tot onze droefheid plotseling is overleden, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Jacoba P. Bareman - van der Moere (weduwe van L. Bareman), in de ouderdom van 67 jaar. Kamperland N. J. de Vos - Bareman. M. J. de Vos. Kortgene J. N. Bareman. Geersdijk T. Kastelein - Bareman. M. L. Kastelein en kleinkinderen. Geersdijk, 3 februari 1956. De teraardebestelling heeft plaats gehad te Kamperland op 7 fe bruari. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel Ger. Kerk, Geersdijk Zondag 12 februari, 10 uur lees- dienst 's avonds 6 uur ds. M. C. Kersten van Wissekerke. eerste klas fabrika ten Zeiss-Punktal en Vistasan in zeer grote sorte ring Voor goed zien en goed er uitzien A.L.KAMPMAIV in 'thartje van de Lange Vorststraat 57 Goes De moderne zaak met de ruime LO Al wintert het nog steeds, toch wordt het spoedig voorjaar Er zullen dan in uw woning verschillende dingen vernieuwd moeten worden Komt daarom nu reeds met ons praten om teleurstellingen door lange levertijden te voorkomen Diverse nieuwe modellen hebben wij reeds ontvangen LANGEVIELE 23-25, MIDDELBURG, Telef. 2893 Gratis advies van onze binnenhuisarchitect. Franco levering door heel Nederland Gevraagd wegens dienstplicht A. VERBURG, Kamperland Een lust voor het oog Grote sortering bloeiende Planten Ficus Anthuriums Sanseveria's Azalia's Cyclamen enzenz. Voor bloemstukken en snijbloemen Bloemenmagazijn „PRIMA VERA" Papegaaistraat 3, Goes Telefoon 3366 and 107 Een vriendelijke meneer stond hen te woord. „Dat is fijn", zei hij „dat jullie die pakjes komen brengen. Daar was ik erg om verlegen. Willen jul lie eens zien hoeveel boeken we hier hebben?" De jongens knikten en nu ging de meneer hen voor naar een groot magazijn. Daar stonden grote pak ken opgestapeld. Ze reikten helemaal tot aan de zoldering. „Al die boeken zijn voor verzending be stemd", vertelde de meneer. „Stel je voor dat je ze allemaal moest lezen", zuchtte Frits. „Juist fijn jö", riep Johnny, die erg van lezen hield. De meneer jachtte. „Het zijn niet allemaal gezellige leesboeken hoor", zei hij. 108 Toen de jongens besloten weer eens op te stap pen, vroeg de meneer waarheen de reis ging, Frits antwoordde, dat ze Drente gingen bekijken. „Vergeet dan niet te gaan kijken naar de hunebedden, jon gens", raadde hij hen aan. „Die zijn heel interessant om te zien". Dat vonden de jongens een goed idee. Ze besloten naar Borger te gaan, daar lag het groot ste hunebed van ons land. En het hunebed viel hun niet tegen. Ze bekeken het eens goed. Het was een zware grijze steenmassa. In lang vervlogen tij den hadden daar mensen hun doden in deze reus achtige graven bijgezet. G. Heijboer te Kortgene, zal heden des nam, 1 uur, op de hof stede van dhr. Chr. Hartog. t.v.v. de firma C. Westdorp 6 Zoon van het herenhuis aldaar, bestaande uit: grote partij planken, balken, binten, palen, zolder-, vloer- en dakdelen, latten, ribben, tengels, ramen, deuren, kozijnen, pannen, brand hout, voorts diverse lood sen, schuurtjes, partij goe de spoorbiels enz. enz. Betaaldag 11 mei 1956. Hiermee stel ik mij be schikbaar als voor dames- en kinderkle ding C. DE LOOFF, coupeuse, Tuindorp 1, Wissekerke Laat hem direct elektrisch ontdooien en u bespaart hoge reparatiekosten. We beschikken over een elektrisch ont- dooi-apparaat WISSEKERKE, KORTGENE te Colijnsplaat zal op zaterdag 11 februari (ijs en weder dienende) trachten te organiseren Aanvang 1.30 uur. Voor programma zie raambiljetten. Prijsuitreiking des avonds 7 uur in hotel „Zeelandia" De cowboys brengen u spanning en sensatie JEUGD-BIO SPECIAAL KINDERPROGRAMMA Leuke kluchten, spannende films, tekenfilms enz. enz. Om 3 uur, entree 50 cent Na afloop van de avondvoorstelling op speciaal verzoek De leden die wensen deel te nemen aan het hetwelk gehouden zal worden op 18 augustus in het Fèynoordstadion te Rotterdam en aan de op 23 februari te Kortgene, worden verzocht zich op te geven bij de afd. besturen voor 18 februari Latere opgave voor deelneming is niet meer mogelijk HET ADRES VOOR AL UW DRUKWERK IS DRUKKERIJ MARKUSSE, WISSEKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 2