NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Tips Cknnt niet alles weten •7i1 Provinciale numnierbewijzen vervallen in 1956 Ook Spierpijn i BURGERLIJKE STAND No 2764 Zaterdag 14 januari 1956 59e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 SOESTD1JK (P.A.) Donderdag 19 januari a.s. is er weer feest in ons koninklijk huis. Dan viert h.k.h. prin ses Margriet haar dertiende verjaar dag. Op deze dag gaan onze gedachten onwillekeurig terug naar het donkere jaar 1943 toen een verblijdende licht straal ons van ver over zee bereikte, ïn Canada was een prinsesje geboren en Margriet was haar naam. Gelukkig zijn die bange jaren weer lang voorbij en het nederlandse volk leeft weer in geluk en voorspoed te zamen met zijn vorstelijk huis, waar van dit jarig prinsesje deel uitmaakt. H.K.II. Margriet, de derde van ons prinsessenklaverblad, zal zich onge twijfeld op deze verjaardag verheugen, gelijk alle andere kinderen van haar leeftijd. In de intieme sfeer van de familiekring zal dit feest gevierd wor den en wat dat betreft, zal h.k.h- zeker op een geslaagde verjaardag kunnen terugblikken. Kunstzinnige aameg. Inmiddels komen er voor onze ja rige prinses belangrijke jaren, waar voor nu reeds de grondslagen gelegd zijn, want de prinsessen krijgen een gedegen harmonische opleiding, waar bij inspanning en ontspanning elkaar afwisselen. Naast haar studie houdt zij van sport, spel en lezen, terwijl tevens F1LMNIEUWS Naar wij vernemen wordt heden avond in het verenigingsgebouw te Wissekerke de bekende deense film „Kinderen van de straat" vertoond. Het gaat in deze film over de straat jeugd van Kopenhagen. Een boeiende film, die nergens sentimenteel is, ner gens tendentieus, maar die ons veel te zeggen heeft. Toegang vanaf 14 jr.' BIBLIOTHEEK Het is waarschijnlijk nog niet al gemeen bekend, dat er in Wissekerke een leesbibliotheek is. Elke donder dagavond kan jjaen van zeven uur tot half acht in het verenigingsgebouw) boeken te leen krijgen voor 15 cent per boek per week. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 25 cent. Men heeft de hand weten te leggen op een aantal goede boekeu en naar wij vernemen zal er binnenkort weer een nieuwe wisselcollectie arriveren. Zij, die van lezen houden, kunnen hier terecht, Abonnementsprijs ff 2.00 per jaar gebleken is, dat zij een kunstzinnige aanleg heeft. Prinses Margriet houdt veel van toneelspelen, tekenen, muziek en balletdansen, voor welke vier ui tingen zij een zeer goed gevoel heeft. Zij leest graag avonturen- en sprook jesboeken, als trouwens alle meisjes van haar leeftijd. Wij mogen gerust zeggen, dat onze jarige prinses een meisje met artistieke aanleg is in wie misschien te zijner tijd de nederlandse kunstenaars een goede beschermvrouwe zullen vinden. Beatrix gaat studeren. Voor haar oudste zuster, h.k.h. prin ses Beatrix, blijft er dit jaar weinig gelegenheid tot ontspanning over, want zij zal in 1956 het eindexamen gymna sium A afleggen, waarna zij zeer waar schijnlijk zal gaan studeren aan een universiteit. Maar de boog kan niet altijd gespannen zijn en dus zal onze kroonprinses wanneer haar werkzaam heden dat toelaten ongetwijfeld haar geliefkoosde sporten als paardrijden, zwemmen, tennissen en zeilen beoefe nen, terwijl er ook nog wel enige tijd zal overschieten voor boetseren, een liefhebberij, waarvoor h.k.h. veel be langstelling heeft. Irene hockeyt Prinses Irene volgt de middelbare s tegen lekkage Water, waarin geen stoffen zoals b.v. zout zijn opgelost, bevriest bij een temperatuur van 0 gr. C. De mogelijk heid dat water in leidingbuizen bevrie zen zal, is derhalve niet uitgesloten. De meeste stoffen zetten uit bij ver warming en krimpen bij afkoeling. Water maakt hierop een uitzondering. Water bereikt bij 4 gr1. G zijn groot ste dichtheid, zodat het bij verdere afkoeling beneden deze temperatuur weer uitzet. Een bepaalde hoeveelheid water neemt na bevriezing dus een grotere ruimte in dan daarvoor. De waterleidingbuis kan daar niet tegen en dus zoekt de druk een uit weg. Die wordt verkregen door het springen van de buis. Franco per post ff 3.50 meisjesschool en heeft iets meer tijd voor ontspanning en liefhebberijen dan haar oudste zuster. Ook zij is een liefhebster van de reeds voor prinses Beatrix genoemde sporten, doch zij speelt tevens met succes hockey, ter wijl zij gelijk haar jongere zuster ook veel belangstelling heeft voor ballet- dansen. en Marijke speelt al pianos Het jongste zusje, h.k.h. prinses Ma rijke, de lieveling van het gezinj, ver maakt zich met de normale spelletjes, die kinderen van haar leeftijd plegen te spelen. Na het lager onderwijs, dat. zJij: volgt aan de Nieuwe Baarn.se Schoolvereniging, krijgt zij volop ge legenheid haar geliefkoosde spelletjes te spelen, terwijl zij tevens reeds les sen ontvangt in het pianospelen. Natuurlijk is de verjaardag vau prin ses Margriet voor haar zusters ook een belangrijke dag, want het is feest in het gezin en dat is voor allen iets plezierigs. Maar h.k.h. weet ook, dat op deze heuglijke dag het gehele ne derlandse volk met haar meeleeft en haar nog heel veel jaren in geluk en voorspoed toewenst temidden van ons allen. (Nadruk verboden) De bij voor- of achtergevel liggende pijpen dienen bekleed te worden met een lap wollen stof, b.v. een oude deken. Ook stro of jutezakken en wat dies meer zij, kan dienst doen. Met touwen of ijzerdraad de bekleding vast maken. c COOMANS voot jij'i ta.twelx.ooJl Ga in deze tijd niet op reis zonder de nodige voorzorgen te hebben ge troffen, het kan immers tijdens uw afwezigheid streng beginnen te vrie zen en dan is het meestal te laat als men terugkomt. Afsluiten van de hoofdkraan heeft geen zin als niet tevens al het zich in de buizen bevindende water geheel is afgetapt. Doe daarom eerst de hoofd kraan dicht en zet daarna de aftap Advertenties 6 cent per mm kranen open, na hieronder de nodige bakjes geplaatst te hebben. De stortbakken van waterclosets die nen 's avonds geledigd te worden. Na gebruik de stortbak even vol laten lo pen en weer doorspoelen, waarna het stopkraantje weer gesloten wordt. N Het is niet in alle gemeenten toe gestaan loden pijpen zonder meer te solderen, bovendien is het een gevaar lijk werkje voor een niet vakman, in verband met brandgevaar, waarvoor men aansprakelijk is. Roep dus steeds de hulp in van een vakman. (Nadruk verboden) De Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie (EVO) in het district Zeeland, vestigt er de aan dacht op, dat volgens mededeling van het ministerie van Verkeer en Water staat en de Rijksdienst voor het Weg verkeer alle provinciale numnierbewij zen van personenauto's, motordriewie lers, vrachtauto's, bestelauto's, trek kers met oplegger-combinaties, in 1956 komen te vervallen aan het einde van de maand, waarin zij in enig jaar vóór 1951 zijn afgegeven. Voor genoemde eategoriën van mo torvoertuigen zullen kentekenbewijzen bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer aangevraagd moeten worden. Aanvraag formulieren zijn verkrijgbaar bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer te Middelburg, de plaatselijke politie en de E.V.O. De E.V.O. adviseert de belangheb benden niet tot het laatste ogenblik met het indienen van de aanvraag te wachten. Het- ligt in de bedoeling te bereiken dat op 1 januari 1957 alle motorvoer tuigen van kentekenbewijzen zijn voor zien. Roetwatervlekken op suède schoenen kan men verwijderen met tetra. Wrijven met een watje waarop niet te veel vocht zit en steeds vernieuwen. Tenslotte schuren met fijn schuurpapier en de schoenen uit eindelijk opborstelen met een rubber kussentje. Inktvlekken op leder verdwijnen door ze met lauwe melk te betten. Het watje niet te nat maken om kringen te voor komen. Door blijven betten totdat de vlekken verdwenen zijn. Gemsleren vesten worden behandeld met een watje met benzine of tetra. Het watje steeds goed uitknijpen, dus niet te veel vocht gebruiken. Vet uw snijbonenmolen na gebruik in. en rheumatische pijnen wrijft U weg met Wissekerke Geboren: 15 dec. Adriaan, z.v. C. M. Clement en M. Boutersei. 19 dec. Adriana Lena, d.v. I. J. Flipje en J. J. de Kami. 28 dec. Maatje Wü- lempje Maria, d.v. H. van Strien en L. den Hartigh. Ondertrouwd: 2 dec. A. Kodde, 32 jr. te Zoutelande en A. B. Clement, 22 jr. S. M. Brandenhorst, 21 jr. te Wolf aartsdijk en J. J. Wisse, 21 jr. 22 dec. L. P. Leenderfse, 25 jr. en A. J. Meulenberg, 22 jr. 31 dec. J. M. de Haze, 25 jr. en M. P. Anthonis- se, 19 jr. Getrouwd: 14 dec. A. van der Wee- le, 24 jr. te Kortgene en M. E). de Vrieze, 20 jr. 21 dec. S. M. Branden horst, 21 jr. te Wolfaartsdijk en J. J. Wisse, 21 jr. 28 dec. A. Kodde, 32 jr. te Zoutelande en A. B. Clement, 22 jr. Overleden: 21 dec. Andries Marinus Barentsen, 65 jr., echtg. van Johanna van der Weijde. 29 dec. Marinus Pie- ter de Looff, 72 jr., echtg. van Su sanna de Smit. Kortgene Geboren: 1 dec. Regina Erica, d.v. Leendert Stokman en Anna M. E. Ha- berland. 7 dec. Marinus Joost, z.v. Pieter Kramer en Pieternella van Hak ken. 13 dec. Jacob Marinus, z.v. Jan van Dalqn en Neeltje A. de Bruine. 17 dec. Maria Johanna, d.v. Arie W. Koets en Adriana B. Kouwer. 18 dec. Harry Johan, z.v. Jacob A. Luijk en Wilhelmina M. A. Dieleman. 19 dec. Johannes Leendert, z.v. Dingenis J. Christiaanse en Cornelia Westerweel. 29 dec. Adriaan Cornelis, z.v. Leendert Kramer en Elisabeth Verburg. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: 7 dec. Roeland Keyser, 27 jr. en Johanne M. Mullié, 23 jr. te 's-Gravenhage. 28 dec. Dirk J. van Faassen, 25 jr. te Zutfen en Cornelia J. van Halst, 19 jr. Overleden: geen. over 1955 V Totaal 1770 3591 65 144 1835 3735 68U4 1767 3591 Dit om het roesten der mesjes te voor komen. Schoenveters worden bijna onverwoest baar als men ze voor het gebruik in a- lumiumacetaat legt. Wolblank mag warm gebruikt worden, maar alleen nadat alle zeep goed uitge spoeld is. Men spoelt na in water en a- zijn en vervolgens in gewoon water. Een vetvlek in fluweel kan men verwij deren met een flanellen lapje, waarop wat terpentijn. Een zak, gevuld met schoon wit scherp zand, heet gemaakt, is een goede bed warmer. Kosten nihil en lekken uitgeslo ten. Een mooie groene houtbeits verkrijgt men als men het hout voorbeitst met een oplossing van ijzervitriool en nabeitst met naphtolgroen. 20 duiven verbruiken evenveel lucht als een paard. Zorg daarom voor een luch tig hok. (Nadruk verboden). Loop der bevolking van Kortgene M Bevolking 1 jan. 1955 1821 M V Totaal Geboren 28 25 53 Toev. geb. 4 1 5 Ingekomen 47 39 8ó 79 Overleden 17 14 31 Vertrokken 59 54 113 1900 76 Toestand per 1 januari 1956 1824 Huwelijken 33, echtscheidingen 1

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1956 | | pagina 1