Nieuw De aarde: de inboedel EEN MONTUERLIJKE REIS jL* net meisje bromfiets en motorwanten P. J. ïerbnrg een 6-jarige merrie linnenkast Wrijf Kou en Pijn heel groot en heel klein zaterdag 17 december 1955 publiek verkopen: daarvan opgave of afgifte te doen ten kantore Eerste en tweede hypotheken Witte cyclam en Sanderse Nog enige interieurs voor Succes-agenda's innen van de pacht van de nutsgronden ONZE SHOWROOM IS IN KERST STEMMING STUDIO DE RUYTER ^stemming voor aansluiting bij Grie kenland zouden stemmen ligt al lereerst in de gewetenloze manier, waarop de kerk gebruik gemaakt heeft van haar aloude invloed over haar le den; ten tweede in het feit, dat zij de openlijke steun van de griekse re gering heeft verkregen en ten derde in haar poging om het probleem Cy prus" tot een internationale kwestie te maken door zich tot de Verenigde Naties te wenden. Dit is in grote trekken de geschie denis van Cyprus en mén ziet 'hieruit wat een reusachtige en oude traditie dej huidige aartsbisschop Makarios en zijn strijdlustige priesters achter zich heb ben staan. De macht van de 'Cyprioti sche priesterregering over het volk, het gewetenloze gebruik, dat hiervan ge maakt wordt en dan de sympathie, die zij in het buitenland wist te verwer ven, zijn betreurenswaardige feiten, die nu wij de achtergrond kennen, niet on derschat moeten worden. (Nadruk verboden) weg met DAMPO Heden zaterdag komt Olga Lowina met een enorm programma! Zaterdag 17 de cember is er een buitengewone filmvoor telling met de doldwaze avonturenfilm „Drie handige jongens". De kolder van George Formby en Laurel en Hardy wordt nog ver overtroffen door de drie dwazen, welke in deze film de hoofdrol spelenMen zal onbedaarlijk kunnen lachenDes middags 3 uur is er tevens een jeugdfilmvoorstelling. Dinsdag 27 december (3e Kerstdag) wordt Johnnv Jordaan verwacht. Dit is zijn eerste optreden in Zeeland, waarvan Kortgene de primeur heeft en de mens een nietig wezentje! Hoe groot! De aarde is een bol, die een middellijn heeft van rond 13.000 kilometer. Laten we eens aannemen, dat onze vrijwel voor niets terugdein zende ingenieurs een spoorbaan dwars door de aardbol zouden aanleggen ora daarop goederen te vervoeren, langs de meest directe weg van Java naar Zuid- Amerika. Zij laten treinen rijden, elk van één locomotief en 99 wagens, die wagens én locomotief elk tien meter lang. Tezamen dus precies één km. Op die trans-aardse spoorbaan kun nen achter elkaar staan: 13.000 loco motieven en 1.283.000 spoorwagons. De omtrek van de aarde is 40.000 km, ruim drie keer zo groot als haar mid dellijn dus. Er zijn dan 40.000 van dergelijke treinen nodig om de aard bol te omspannen: 40.000 locomotieven en 3.960.000 spoorwagons. Houdt u vast. Als u uw verbazing over deze cijfers wat te boven bent, moet u zich .voordat u verder leest nóg vaster in uw stoel zetten. De aarde weegt zes kwadriljoen kilo. Een zes met 24 nullen er achter. Om die bol te vervoe ren doen we weer een beroep op de spoorwegen, die nu treinen laten aan rukken, bestaande uit een locomotief en honderd wagens, die elk precies tien ton (10.000 kilo) kunnen dragen. Een „behoorlijke" goederentrein dus. Maar om de aarde, uiteraard in brokjes gej hakt, te kunnen vertransporteren zou den zes triljoen (een zes met achttien nullen) van dergelijke treinen nodig zijn. En die zullen er nooit op aarde te vinden zijn. Nu vergelijken we het gewicht van de zich zo gewichtig voelende mens heid met dat van de bol, waarop zij leeft, en er zal blijken, dat er voor die gewichtigheid zeker in de let terlijke zin van het woord geen aan leiding bestaat. Er leven op onze >pla- neet zo'n 2,5 miljard (2.500.000.00Q"> mensen. Om ons rekensommetje te ver gemakkelijken, maken we van allen behoorlijke dikkerds, ieder wegend 100 kilo. Zet men ze met z'n allen op grote weegschaal, dan slaat de wijzer daarvan door tot 250 miljard kilo. Zo gezien geen kleinigheid, wél echter ver geleken met het gewicht van hun al ler moeder. Er zouden 24 biljoen (24 met 12 nullen er achter) keer zoveel mensen als nu moeten zijn om tezamen net zoveel te wegen als die ene aarde. Deze blijkt dus toch wel een bol te zijn, die wat grootte en gewicht be treft de moeite waard is. Prutsbolletje. Hoe klein is zij echter in de kos mische ruimte. Vergeleken met „onze" zon is de aarde maar een prutsbolletje. De zon namelijk heeft een middellijn, die 1.391.000 kilometer lang is. Hon derd-negen aardbollen kunnen op die middellijn naast elkaar liggen. In de zon kunnen 1.300.000 aardbollen op geborgen worden. En er zijn miljarden zonnen zoals de onze er een is. Nu zouden we nog haast in de ver leiding komen uit te rekenen, hoeveel mensen ieder 100 kg zwaar er bij elkaar op die kosmische weegschaal gezet moeten worden om het gewicht van de zon te bereiken. Maar dat getal schenken we u; u zult er \nu wel vin overtuigd zijn, dat de mens maar een heel nietig wezentje in het heelal is. Hetgeen nog niet wil zeggen, dat hij onbelangrijk zou zijn, zeker niet voor zichzelf. (Nadruk verboden) „Kijk- en Luisterwedstrijd" Ten aanzien van de uitreiking van de prijzen deelt het Verbond voor Vei lig Verkeer nog mede, dat de eerste vier grote prijzen van beide wedstrijden persoonlijk aan de winnaars zullen wor den uitgereikt. De overige prijswin naars, waarvan alle adressen bekend zijn, ontvangen de prijzen toegezonden. Als nummer 271 van de „Kijk- en Luisterwedstrijd" staat als prijswinnaar vermeld de heer A. Fortuin, Tuindorp 14 te Wissekerke. Adriaan Kodde en Adriana B. Clement geven u, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op woensdag 28 december a.s., des namiddags 3.30 uur te Wissenkerke. Huwelijksbevestiging door de weleerwaarde heer ds. H. L. Boonstra, te 4 uur, in de Ned. Herv. Kerk te Wis senkerke. Zoutelande, Westkapelseweg 10. Wissenkerke, Dorpsweg 30. Gelegenheid tot feliciteren op 28 december a.s. van 6 tot 7 uur in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. 1915 - 1955 D.V. vrijdag 16 de cember hopen onze ge liefde ouders, behuwd- en grootouders J. Dingemanse en P. Dingemanse- Filius hun 40-jarig huwelijk te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Geersdijk, Geersdijkseweg 4. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel. F. Pladdet en N. D. Pladdet - Korsuize zeggen, mede namens hun ouders, hartelijk dank voor de belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. In het bijzonder de heren autobe zitters. Colijnsplaat, december 1955. Hiermede zeggen wij har telijk dank voor de ontvan gen gelukwensen met onze 50-jarige huwelijksherden king. J. D. Kramer. W. Kramer- Maarsman. Kortgene, december 1955. Langs deze weg mijn op rechte dank voor de vele bewijzen van medeleven, ge durende de langdurige ziek te en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw Maria Adriana Prinse (geb. Jeronimus). Inzonderheid aan dr. Bruyn zeel en ds. A. Postma. W. Prinse. Kamperland, 7 dec. 1955. Met deze betuigen wij onze dank, voor de vele blij ken van belangstelling en deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde broeder en zwager Pieter Schrier. Fam. Schrier. Kortgene, december 1955. Wilhelminastraat 12. Het bestuur van de v.v. „Bevelanders" dankt allen hartelijk, die hebben mede gewerkt tot het welslagen van de bazar. Inzonderheid de middenstand voor hun gewaardeerde bijdragen. Kamperland, dec. 1955. Notaris J. J. W. Klop te Kortgene zal op om 2 uur, ten verzoeke van mej. de wed. L. Pouwer, te haren huize aan de Have- laarstraat te Colijnsplaat als: tafels, stoelen, linnen kast, chiffonnière, radio, stofzuiger, haardkachel, vloerkleden, matten, gor dijnen, bed en matrasken, kleerkisten, fornuis, keu- kengerief, herenrijwiel, banken, schragen en boor den, tuingereedschap enz. 3 maanden crediet. Allen die iets te vorderen hebben van, of schuldig zijn aan de nalatenschap van mej. A. Bardolf-Abraham- se, gewoond hebbende te Wissekerke en aldaar over leden 25 november j.l., wor den verzocht van notaris J. W. Klop te Kortgene, vóór 25 de cember a.s. 97 In de verte zagen ze Groningen liggen. Het sil houet van de Martinitoren stak boven alles uit. „Die hoge toren gaan we toch zeker ook bekijken, hè Frits," vroeg Johnny. „Natuurlijk," antwoordde Frits. „We zullen proberen of we hem mogen beklimmen zeg„Hè ja," zei Johnny blij. „En dan kunnen we heel ver kijken." Bij dit vooruitzicht trapten ze nog wat harder en het duurde toen niet lang meer of ze fietsten Groningen binnen. Ze peddelden meteen door naar de Grote Markt, stapten van hun fiets en ke ken vol ontzag naar die hoge, hoge Martinitoren. 98 „Kom," zei Frits toen, „we gaan kijken of we hem mogen bezichtigen." En ja, ze kwamen op het goede ogenblik, de toren was opengesteld. Nu be gon de tocht naar boven. Tjonge, dat was nog eens klimmen! Af en toe moesten de jongens even rus ten. Maar eindelijk waren ze toch op de hoogste omloop aangeland. Beneden zich zagen ze Gronin gen liggen, met heel kleine mensjes, fietsjes, tram metjes en autootjes. Op de torentrans stond een meneer door een kijker te turen. „Zou ik er ook even doorheen mogen kijken, meneer?" vroeg John ny beleefd. Hét mocht en nu kon hij alles nog dui delijker zien. Voor tijdelijk gevraagd (v.d.e.n.) voor hulp in de huishouding Gezellige werkkring. Zon dags vrij. Loon f 70.per maand (netto) plus veel ver val. Liefst van 2 jan. tot 1 mei. „DE PRINS VAN ORANJE" Goes op woon- en winkelhuizen, boerderijen alsmede op in dustriële panden. Lage in trest en aantrekkelijke voor waarden. Vraagt inlichtin gen, u bent volkomen vrij blijvend. J. de Waal, Kaaistraat, Kortgene Deze week ontvingen wij met ingebouwde knipperlichten voor het aangeven van richting in het donker SCHOENHANDEL KORTGENE De Stichting Verpleeg- en Rust huizen Walcheren vraagt a. Voor de verpleeginrichting voor langdurige zieken „Der Boede" te Koudekerke 4 verpleeghulpen min. leeftijd 17 jaar (opleiding mo gelijk voor diploma ziekenverzorg- ster). b. Voor het verpleeghuis „Over- duin" te Oostkapelle 2 verpleeghulpen min. leeftijd 17 jaar. c. Voor het rusthuis „Ter Man- telinge" nabij Domburg een verpleeghulp en een assistente in de huishouding SollicitatieDirectie Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Walcheren, Molstraat 2, Middelburg. voor Kerstmis Bijzonder mooi Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 BOEKHANDEL MARKUSSE WISSEKERKE Het Nutsdepartement „Noord-Beveland" zal op woensdag 14 december 1955, des avonds om 7.30 uur, in hotel „De Kroon" te Wissekerke, zitting hou den voor het Namens het bestuur, P. G. van der Weele, secretaris-penningmeester. Burgemeester en wethou ders van Wissenkerke ma ken bekend, dat degenen die een brandstoffenbijslag hebben aangevraagd, de bonnen kunnen af halen op maandag 12 december a.s. en wel te Wissenkerke, ter gemeente-secretarie, van 9-10 uur des morgens; te Kamperland, in het ge meentegebouw, des namid dags van 2.45 - 3 uur; te Geersdijk, in het gym nastieklokaal, des namiddags van 1.45 tot 2 uur. Wissenkerke, 8 dec. 1955. Burgemeester en wethou ders voornoemd, J. van Halst, burgemeester. G. van Hekken, wnd. secretaris. Te koop bij Th. J. Wiskerke, Colijnsplaat Te koop i.g.s.z. Te bevragen I. P. van der Moere, Kamperland. Alles wat u ook maar enigszins nodig kunt hebben voor het maken van een smaakvolle kerstetalage hebben wij voor u in voorraad Plein 1940 hoek Gortstraat, Middelburg Tel. 2777 en 3259 NIEUWplastiek sneeuw in platen, in blokken, in vlokken

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 2