NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 1 Bijverdienste log zes weken en dan Kou en Pijn PO MAISON ALBERT een actieve agent incasseerder Huidgenezing Gee ff handen om frots op te zijn 40 jaar in dienst van de P.T.T. HET OOG GERICHT OP No 2752 Zaterdag 22 oktober 1955 59e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post f 3.50 Advertenties 6 cent per mm Door de speciale melange is Douwe Egberts Pickwick thee reeds bijzonder geurig en krachtig. Bovendien echter beschermt een aparte zilver - aluminium - J binnenverpakking het kernachtige karakter jjp van Pickwick thee, zodat U profiteert Jjm pik van de volle rijkdom aan aroma en smaak! /JmW t& kring en bestuursfuncties maakte hier vele vrienden en velen zagen hem in 1940 dan ook node vertrekken naar Berkel en Ro- derijs, waar hij de moeilijke oorlogsja ren doorbracht. Hier maakte hij zich verdienstelijk in de verzetsbeweging en nam hij zelfs actief aan het verzet deel. Als dank hiervoor ontving hij twee dank betuigingen van de engelse en amerikaan- se Ambassade voor de verdienstelijke hulp verleend aan de geallieerde piloten. 1 oktober 1947 keerde hij naar het zeeuwse land terug en volgde zijn benoe ming te Sluiskil. Ook hier vinden wij hem weer op verschillende terreinen te rug. Vooral de sociale instellingen heb ben zijn bijzondere voorliefde. Als orga nisatieman was hij vele jaren penning meester en later voorzitter van de Bond van Christelijk P.T.T. personeelsafdeling Goes. Momenteel is hij sinds enige jaren lid van het landelijk Vakgroepsbestuur P.TT. van de Nederlandse Bond van Christelijk Overheidspersoneel. Gedurende de tijd dat dhr. Dourleijn in Sluiskil werkzaam is heeft hij vele vrienden gekregen. Het zal daarom voor hem, in het jeugdgebouw, waar het ju bileum gevierd wordt, een drukke dag worden. wrijft U weg met 0 Voor oudere dames heb ben wij gebreide vrouwen borstrokken en lijfjes en niet duur De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Voorstraat 39, Colijnsplaat Telefoon 339 Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Tel. 20235 40 jaar gevestigd Palent - Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis inl.toez. onder blanco couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur. Spaar- en begrafenisverze- kerings mij. vraagt voor haar bestaand agentschap te Kamperland en Wissekerke Brieven onder nummer 462 bureau van dit blad. DOOR DR. P. H. RITTER Het regende toen de koningin en de prins naar de West vertrokken, maar dit kon de zon niet wegnemen, die er scheen in het gemoed van ons volk. Want de koninklijke reis vormt een bezegeling van een aloud verbond,, dat onder nieuwe vormen nieuw leven kreeg. Ons accoord met Surinama en de An tillen is een feit van historische beteke nis. Het houdt inde mogelijkheid van een andere oplossing van het koloniaal probleem dan die der afscheuring der o- verzeese rijksdelen van het moederland. Het begrip: „Kolonialisme", een van de klakkeloos gebruikte termen in de huidi ge wereldpolitiek, wordt vergezeld van de voorstelling van een rechtvaardig ver zet van afhankelijke landen tegen hun „onderdrukkers". Dat verzet ontmoet dan bij voorbaat de steun van de groep van mogendhe den, die aan de winnende hand zijn in de Verenigde Naties, de mogendheden van het oosten. Tegelijkertijd krijgt het moderne kolonialisme, dat zich doet gel den in het systeem van satelliet-staten, die onder de schijn van onafhankelijkheid in wezen bestuurd worden door een gro te mogendheid van vreemde nationaliteit, alle kansen zich te verwezenlijken. -o- Maar er rijst een werkelijkheid op te genover deze voorstellingen. Het kan ge beuren, dat het dochterland uit eigen, vrije wil het verbond met het moederland wil bestendigen. Dat het zijn heil ziet in het voortzetten van een samenleving, die door de eeuwen is geijkt. Een koloniale verhouding behoeft niet te eindigen door een conflict. Zij kan groeien tot een bondgenootschappelijk sa mengaan van landen, die door historie en traditie tot een gemeenschappelijk optre den zijn aangewezen. Dit verschijnsel doet zich voor met onze West. Hier heeft een koloniale ver houding zich ontwikkeld tot de verwerke lijking van de „commonwealth"-ideesa- menstreving op de voet van gelijkwaar digheid en gelijkgerechtigdheid. -o- Er is vreugde in ons hart over de be stendigde vriendschap tussen Nederland en „Zuid-zuidwest" een term, die wij aan een geschrift van de surinaams-nederland- se schrijver Albert Helman ontlenen. Er is vreugde om de genegenheid der west- indische bevolking, die aan Nederland getrouw bleef, ook in de tijden toen wij Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. pp**- Douwe Egberts is het al weer 5 december. Wij raden u daarom aan, nu reeds uw cadeautjes in te slaan, zo dat u straks niet teleurgesteld behoeft te worden. Wij hebben op elektrisch- en sanitair gebied werkelijk aardi ge cadeautjes in voorraad, voor elke beurs. En bovendien krijgt u bij iedere honderd gulden die u besteedt een mooi koperen schemerlampje cadeau. Doet daarom uw voordeel en komt tijdig naar de Fa. Tamse om uw inkopen te doen. U zult er vast geen spijt van hebben. De zaak met service Fa. TAMSE, KORTGENE de West stiefmoederlijk behandelden. Er is vreugde, omdat in deze overzeese ge bieden de nederlandse cultuur sporen heeft achtergelaten en, ten slotte omdat de aan wezigheid van een groot nederlands ge biedsdeel in midden-Amerika, de neder landse positie in de wereld versterkt. De verstandhouding tussen Nederland en de West is vuurvast gebleken. Te midden van een wereldcrisis, een reeks van conflicten van de oude, europese „koloniale" mogendheden met hun over zeese gebieden, wisten de West en Ne derland elkander te blijven vinden. Zij hebben hun samenwerking gehand haafd tegen de ongunst der tijden in. -o- De nieuwe gemeenschap van vrije ge biedsdelen legt aan Nederland plichten op. De rijkseenheid-gedachte, die de ko loniale gedachte heeft vervangen, eist we derzijdse samenwerking, hulp en steun. Wij zijn in onze verhouding tot de overzeese gebieden nog lang niet waar wij wezen moeten. Men kan de ontstel lende ontdekking doen, dat slechts 1.1 pet. op de rijksbegroting is voorbehouden voor de gebieden overzee. Een volk, dat in zichzelf gelooft, bouwt aan zijn toekomst. Als wij Nederland om hoog willen hebben, dan moeten wij al le krachten inspannen, om wat ons o- vergebleven is van ons overzeese rijk te verzorgen en te doen gedijen. Daarmee moet spoedig een förs begin worden ge maakt. De basis van deze inspanning is te vinden in onze warme belangstelling voor onze rijksgenoten overzee. Suriname, de Antillen, zij moeten levende waarden zijn voor het nederlandse volk, waarden, die de school moet uitdragen en die door wederzijdse ontmoetingen moeten worden verlevendigd. Het bezoek van het konink lijk echtpaar aan de West is een lich tend voorbeeld aan ons volk. Het duidt een gezindheid aan, die bij ons aanwezig is en die voortdurend moet worden ver sterkt. (Nadruk verboden) Kantoorhouder te Sluiskil viert zijn jubileum Dhr. P. Dourleijn, kantoorhouder van de P.T.T. te Sluiskil zal op 1 november a.s. het feit herdenken dat hij voor 40 jaar in dienst kwam bij de P.T.T. en hiermede dus zijn 40-jarig jubileum vie ren. Dhr. Dourleijn heeft bij de P.T.T. een bijzondere staat van dienst. Begonnen als hulppostbesteller klom hij op tot kan toorhouder van een kantoor, waarin, zo als een industrieplaats als Sluiskil, dage lijks heel wat omgaat. Op 1 november 1915 begon hij te Wissekerke als hulpbesteller en werd hij op 1 juli 1917 aangesteld als besteller ter plaatse. Na zijn overplaatsing op 16 janu ari 1924 naar Middelburg kwam hij op 16 juni 1925 op zijn eigen verzoek in Domburg terecht. Hier vond hij zijn op leiding tot kantoorhouder en werd in de ze functie op 1 september 1929 aange steld in Koudekerke. Vandaar vertrok hij op 1 juni 1931 naar Colijnsplaat waar hij bleef tot 1 October 1940. Het is voornamelijk hier dat hij op verschillende maatschappelijke en sociale terreinen werkzaam was. Zijn brede werk ®CQ^CQ12CQI}CQ^CQÏ2CQ^CQ^CQ^CQ12CQ12CQI>CQ12CQ^C^CQ12CQ^CQ}2CQ12CQ}2CQ12© Voor uw bruidsbouquet naar Cfj[oem.enfiuLs ^De (-jroot, ^joes I St. Adriaanstraat 23, Tel. 2609 Bij een huwelijksplechtigheid behoort een SMAAKVOL BRUIDSBOUQUET dat past bij kleding en bruid Onze jarenlange ervaring waarborgt u dat uw opdracht bij ons in goede handen is. Speciaal om ons bruidswerk is ons p) adres in wijde omtrek bekend. Wij noteren lage prijzen. X. Komt u eens met ons praten. Ceylon Melange 110 ct. j*.. Engelse Melange 98 ct. Herenzakdoeken, 39 ct„ rode herenzakdoeken 75 ct. bij De Goedkope Simon Klokstraat, Gots Dames, kent u het mooie wollen Hollandia onder goed U vindt het volop bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Prachtige charmeuse on derjurken met onder en bo ven kant voor f 3.98 bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks 100 ct. doosje von 10 stuks 52 ct.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1