NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Herenschoen J. van Halst Zn P. Rowers, Schoenhantlel „Muggentour" en „Patrijzenjacht" werd grandioos succes bruidshouquet Sanderse No 2747 Zaterdag°17fseptember 1955 59e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Advertenties 6 cent per mm aa Onder een voor de deelnemers anime rende plensbui van premies werd zater dag j.l. voor het eerst in de noordbeve- landse sportgeschiedenis een wielerkoers verreden, dat én voor de organisatoren én voor de deelnemers én voor het pu bliek bijzonder succesvol is verlopen. „Muggentour" en „Patrijzenjacht" zijn hiermede voor sportminnend Noord-Be veland een begrip geworden. Te 2 uur precies werd door burge meester Schuit het startschot gelost voor de „Muggentoer", een koers voor aan komende renners op gewone fietsen, die 8 ronden van 2400 meter moesten afleg gen. Van meet af werd een zeer hoog tïmpo ingezet, waardoor reeds na de eerste ronde een zekere schifting werd voltrokken, en de minder geroutineerde broerders naar de achtergrond deed ver wijzen. Reeds in de tweede ronde had zich een kopgroepje gevormd van vier man, Bustraan, Van Espen, Koster en Huissoon, dat tot de zesde ronde bijeen zou blijven en steeds verder van het pe loton zou weglopen. In de zesde ronde moest Huissoon lossen, waarna de drie overblijvenden onvermoeid doorgingen en het onderling in een sprint uitvochten wie de „Muggentoer" op zijn naam mocht schrijven. De uitslag van de „Muggentour" was 1 A. Bustraan, Ierseke, 33.28.1 minuut, 2 Van Espen, Axel, 3 Th. Koster, Ierse ke, 4 Jac. Huissoon, Ierseke, 5 Jochems, 6 Van Espen, Axel, 7 Joh. Geelhoed, Colijnsplaat, 8 J. Slabbekoorn, Kapelle, 9 C. Raas, 's-Heerenhoek, 10 H. Slabbe koorn, Hansweert, 11 F. van Liere, Goes, 12 A. Slabbekoorn, Kapelle, 13 R. Schol ten, 's-Heerenhoek. Voor de hiernavolgende „Patrijzen jacht" verscheen een uitgelezen veld van 28 renners aan de start, waarvan slechts 18 de gehele wedstrijd zouden uitrijden. Al heel in het begin moesten diverse renners de strijd door een lek bandje staken, daar het tempo te hoog lag om nog met enige kans op succes te trach ten in het peloton terug te keren. De overgeblevenen hebben de volle 120 km strijd geleverd. Uitlooppogingen, adem benemende jachten en messcherpe duels om premies wisselden elkander af. Ep ondanks dit alles moest ten lange leste de strijd toch nqg in de sprint beslecht worden. Reeds vanaf het startschot wps het een ieder duidelijk, dat de zeeuwse favo riet Jantje Westdorp er ook in deze „Pa trijzenjacht" op uit was deze wedstrijd te winneji. Hoewel in het begin zeer kalm, \vas hij toch steeds in de voorste gele deren te vinden. In de eerste zes ronden was het ren- nersveld nog een compact geheel en za gen we Pauw, Van Sluys en Oosterhout afwisselend aan de kop doorkomen. De zevende en de achtste ronde hadden Pauw en Van Wijchen een voorsprong van 20 seconden genomen, maar het pe loton, onder aanvoering van Westdorp liet hen niet verder komen. In de 9de en 10de ronde lag Gijs Pauw nog alleen aan de kop, doch zijn voorsprong slonk zienderogen en reeds in de volgende ron de was hij in het peloton opgeslokt, doch nu had Konings een voorsprong genomen van 18 sec., die hij twee ronden lang wist vast te houden. De volgende ronde kreeg hij gezelschap van Pauw en Bras- pennincx, maar deze moesten al vlug het hoofd buigen voor het jagende peloton, dat niet toestond dat een klein groepje een gevaarlijke voorsprong zou nemen. Zo bleef alles tot de 21ste ronde onder oppertoezicht van Westdorp en Maas bij een, die onmeedogenloos elke uitlooppo ging de kop indrukten. Doch dat ook zij niet alles te zeggen en te controleren hadden, bleek reeds in de volgende ronde toen Van den Borst een 150 meter vóór het peloton uitdra^f- de en dit drie volle ronden vol wist te houden. Maar nu is het genoeg zei West dorp, sprong naar voren en nam zelf de kop over, terwijl Van den Borst ingelo pen werd door Huissoon, Looyen, Over- veld en enkele anderen, die zich enige meters voor het peloton ophielden. Doch ook Westdorp kon dit eenzame avontuur niet lang volhouden en hij moest gedo gen dat De Roo, Konings, Huissoon en Oosterhout hem gezelschap kwamen hou den. Drie ronden lang had dit groepje enige honderden meters voorsprong, ter wijl langzaam maar zeker, onder de steeds sterker wordende druk der jagenden, het peloton in groepjes uiteen viel. Enige ronden lang wisten de koplopers hun voorsprong te behouden, maar het tempo lag voor Van Ooterhout blijkbaar te hoog, zodat hij moest lossen. In het jagende peloton was nu echter alarm geslagen. Drie zeer sterk rijdende Zeeuwen, Westdorp, Huissoon en De Roo lagen voorop, terwijl als gevaarlijke sprinter Konings tegen een mogelijke com bine van de drie zeeuwen geen schijn van kans had. Als een panter sprong toen P. Maas naar voren en samen met Looyen en Blaauw wist hij na een felle jacht zich bij de kopgroep te voegen, om zijn gevaarlijkste tegenstander, Jantje Westdorp, persoonlijk in het oog te hou den en om de weg te banen naar een mogelijke overwinning, die hij, als bete- tere sprinter, dan zeker in het verschiet zag. En zo is het inderdaad ook gelopen. En dan mocht Westdorp in de volgende ronden nog zó proberen alleen weg te komen, hij kon zich van Maas niet los- rijden en moest dan ook in de eindsprint zien dat zijn concurrent met 15 centime ter verschil, de koers op zijn naam schreef. Maar ook in de groepjes, wagrin het peloton uiteen was gevallen, bleef het verre van rustig. Hier waren het voor namelijk De Wit, Keepers en Pauw die zich weerden om de achterstand op de vluchtelingen zo klein mogelijk te hou den. Toch konden zij njet voorkomen dat hun achterstand 2^2 min. bedroeg. Det uitslag van de „Patrijzenjacht" was 1 P. Maas, Pindorp, 2 J, Westdorp, 's-Heerenhoek, 3 J. Looyen, Steenbergen, 4 J. Konings, Breda, 5 J. Blaauw, Arn hem, 6 J. de Roo, Schore, 7 J. Huissoon, Ierseke, 8 W. de Wit, Leiir, 9 C. Kee pers, Roosendaal, 10 G. Pauw, Utrecht, 11 C. van de Borst, Etten, 12 H. van den Broek, Breukelen, 13 A, Braspen- nincx, Zundert, 14 J. van Oosterhout, Oudenbosch, 15 M. van Overveld, Hoo- gerheide, 16 A. van Sluys, Vlissingen, 17 Th. Lambregts, Etten, 18 W. Koch, Roosendaal. Na de prijsuitreiking door burgemees ter A. A. Schuit, was er vervolgens nog een zeer gevarieerd avondprogramma, waarvan het zeer talrijke publiek ten vol le heeft kunnen genieten. Allereerst wa ren daar de zeer toepasselijke rijwiel acrobaten, daarna diverse concerten op de muziektent, vervolgens de Tour de France film 1955 in de openlucht, waarna deze geslaagde dag met een fakkeloptocht werd besloten. Tot slot, hoewel het deze laatste plaats niet verdient, willen wij nog de activi teit van de colijnsplaatse middenstand roemen. Niet alleen heeft zij deze dag weten te organiseren en schonk zij vele premies, doch ook had zij bijzondere zorg besteed aan de verlevendiging van het dorpsbeeld door een haast stadse ver lichting en aankleding harer etalages. Hiervoor heeft ook zij zeer zeker een premie verdiend. Wissekerke Steeds gaarne tot uw dienst Telefoon 341 - 262 COOMANS i'cfft /yt tatwellcoj. Uw wordt tot in de puntjes verzorgd door ons en de pnjs valt u mee Foto's ter inzage Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 Over moderne monturen gesproken WIST u dat we van alle bekende fabrieken de nieuwste monturen voor radig hebben Vakkundige aanpassing en zorgvuldige afwerking A.L.KAMPMAM in 't hartje van de Lange Vorststraat GOES Zeiss punktal en Vistasan glazen ZONNEBRILLEN ook in sterkte! 57 2 modellen Gladde inlegzool Verbeterde contrefort Lederen tussenzool Dubbele lederen loopzooi Verbetering hielpartij Neem ook zo'n paar herenschoenen, nergens zo goed Nu reclameprijs slechts f 19.90 en f 20.90. Alleen bij Lange Delft 48, Winkelgalerij Tel. 3926, Middelburg

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1