NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Berco's opruimingsgoederen ..tn?ro.. Raadsvergadering Kortgene De ijlnd Zomerschoenen vacantieprijzen Ledenvergadering E. C. DE REGT, WISSEKERKE Speciale koopjes in: MANTELS JAPONNEN MANTELPAKJES BLOUSES - - - Lange Vorststr. 80-82, Goes No 2738 Zaterdag 16 juli 1955 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post I 3.50 Advertenties 6 cent per mm Maandagavond kwaua de raad in o- penbare zitting voltallig bijeen. Voor zitter was burgemeester Schuit. Na een woord van welkom werden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld. De heer M. Meesen werd beëdigd tot 2de waarnemend secretaris. De voorzitter feliciteerde de nieuwbe noemde, deze dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Enige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Per 1 juli 1955 werd tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l.s. te Kortgene benoemd de heer G. F. Steketee te ler- seke. Besloten werd het plan tot verbe tering van de haveningang te Colijns- plaat voorshands niet uit te voeren, daar er naar de mening van b. en w. een zij het geringe mogelijkheid bestaat dat er aan die haven werk zaamheden zullen worden uitgevoerd. Volgens de voorzitter zal van die ha ven geen werkhaven en ook geen grote haven gemaakt worden. De ge meente zal echter die haven toch nog uit laten baggeren. Aan wed. P. de Smit en M. van der Weele te Colijnsplaat, L. D. van Dam me, ïvl. J. Leendertse, G. J. van de Linde, J. D. Verburg en G. Dees, al len te Kortgene, werd een premie toe gekend ingevolge de premieregeling Woningverbetering en -splitsing tót een bedrag van f 1875.52. B. en w. stelden voor afwijzend te beschikken op een subsidieverzoek van de Centrale Kath. Mil. Tehuizen te Voorburg. Zij motiveerden deze afwij zing op grond van het feit dat er in deze gemeente geen katholieken zijn. Het lid Welleman vond de toelichting op dat verzoek gezocht en hoopte dat b. en w. in de toekomst zulke zaken niet meer zo eng zullen bekijken. Uil eigen ervaring, en ook van anderen, weet hij dat dergelijke tehuizen, meest al met vrienden, dikwijls door anders denkenden worden bezocht. Dat de katholieken, protestanten, humanisten e.d. een scheidingslijn trekken, een dam opwerpen, is nog geen motief om dit ook zelf te doen. Het lid Con tant voelde zich niet geroepen de ka tholieke positie te versterken, terwijl het lid Klaassen de gedachtengang van b. en w. in deze zaak niet erg demo cratisch vond, temeer daar andere in stellingen toch ook gesteund worden. Het lid Van Hee merkte op, dat in een katholieke plaats hervormde of pro testantse zaken niet eens in bespreking komen. Hij zou nog wel voor subsidie verlening te vinden zijn, wanneer er in deze gemeente een tiental katholieken woonden. Het lid Breure ziet geen kwaad in katholieke tehuizen, maar nu er geen katholieken in deze gemeente wonen, wilde hij de subsidie ook niet verlenen. Het lid Salomé zeide, dat men zulke zaken van alle kanten moet bekijken; hij kon zich met het ge sprokene van Welleman best vereni gen. Hij stelde daarom voor de afwij zende beschikking zodanig te wijzigen, dat daarin komt te staan, dat de ge meente sympathiek tegenover het doel staat, maar uit practische overwegin gen geen steun zal verlenen. Z.h.s. werd hiertoe besloten. Daar in deze gemeente geen schip perskinderen woonachtig zijn, werd op voorstel van b. en w. afwijzend be schikt op een verzoek tot bijdrage aan het jubileumfonds, gedaan door de Prins Hendrikschool met internaat voor schipperskinderen. Aan de orde kwam thans het voorstel van b. en w. om met J. Kallewaard een overeenkomst aan te gaan, waarbij deze zich verbindt voor een bedrag van f 10.100.de aan de Julianastraat staande hangar af te breken en alle momenteel aan de gemeente opgedragen werkzaamheden te verrichten. In de raadsvergadering van 30 maart werd besloten tot het doen verplaat sen van de hangar. Naar raming was met een en ander gemoeid f 8000. Bij de openbare besteding meldde zich één aannemer en wel de heer De Kok uit Vlissingen, die de betreffende kar wei wilde uitvoeren voor f 10.800. Wellicht ten overvloede zij opgemerkt, dat in dit bedrag zijn verdisconteerd alle kosten, die de gemeente heeft aan contractueel verplichte erfafscheiding, het aanleggen van een trottoir, het maken van een drinkwaterleiding naar de thuisweide. Na herhaalde bespre kingen met de heer Kallewaard is ge bleken, dat hij voor een bedrag van f 10.100.op zich wil nemen: le de hangar af te breken: 2e een trottoir aan te leggen en de voor dit trottoir benodigde grond af te staan; 3e de werken waartoe de gemeente contrac tueel verplicht is, zoals het maken van een afrastering van harmonicagaas, ver- plaatsing toegangshek enz zelf te doen. Op voorstel van het lid Van der Weele werd de vergadering voor enige tijd geschorst. De raad ging in haar ge heel de situatie ter plaatse opnemen. Na heropening zette de voorzitter het voorstel van b. en w. nader uit een. Bij het nemen van haar besluit van 30 maart j.l. was over het hoofd gezien de in het koopcontract vast gelegde eeuwigdurende verplichting tot onderhoud van bedoelde werken door de gemeente, vandaar nu het nieuwe voorstel. Bijna twee uur duurde de hieropvol- gende bespreking, waarin over en weer nogal het een en ander naar voren werd gebracht. Tenslotte werd het voorstel van b. en w. met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Het voorstel van Van Hee, gesteund door Van der Wee le, om het raadsbesluit van 30 maart in te trekken, werd met algemene stem men aangenomen. Het voorstel Salomé, COOMANS voot yi/n ta.twe.lto gesteund door Breure, om het door b. en w. voorgestelde bedrag van f 10.,100 te verlagen tot f 8000.werd met 10 tegen 1 stem aangenomen. Mocht de heer Kallewaard zich met de laatst genomen beslissing niet kunnen ver enigen, dan zal de gemeente niet ver der meer onderhandelen. Bij de rondvraag informeerde het lid Welleman naar kleedlokalen op het sportterrein, naar beter afrasteren van dat terrein en naar de regenputten bij de woningen aan de Westdijk te Kort gene. De voorzitter zeide dat een en ander reeds in behandeling is. Het lid Van Hee noemde het enige tijd geleden genomen besluit om geen parkeerplaats te maken bij De Regt in de Kaaistraat, behoorlijk duperend voor De Regt en vroeg naar de moge lijkheid van soepele uitvoering daarvan. De voorzitter zal deze zaak eens rustig bekijken en in een volgende vergade ring ter sprake brengen. Eveneens zal in een volgende vergadering behandelA worden de door Van Hee gestelde op merking over het parkeren van au to's op het nieuwe tegelpad bij de be graafplaats. De voorzitter zeide dat daarop geen auto's mogen komen, even min als op de trottoirs. Hetzelfde lid informeerde naar een bij de chr. kleu terschool buiten de rooilijn staande betonnen schutting. Deze schutting zal nader bekeken worden. Het lid Van der Weele informeerde naar de nieuwe standplaats voor de autobus te Colijnsplaat. Naar aanleiding hiervan zal een briefje geschreven wor den. Van der Weele betuigde zijn te vredenheid over dat gedeelte van de begraafplaats, dat thans in orde ge maakt is en vroeg naar het opknappen van het overige gedeelte. Ook dat zal volgens de voorzitter in orde komen. Het lid Korteknie zeide, dat het thans de juiste tijd is om die sloten te dempen, waartoe ter vergadering van 30 maart was besloten. De voorzitter zeide dat hiervoor gezorgd zal worden Het lid Klaassen vroeg nadere in lichtingen omtrent aansluiting aan de waterleiding. Korteknie zeide gehoord te hebben dat daartoe eerstdaags een nieuwe graafmachine in het werk ge steld zal worden. De voorzitter meen de dat er toch al in een behoorlijk snel tempo gewerkt werd. Hierna sluiting. Het Leger des Heils op Kamperland en Wissekerke A.s. zondagmiddag, na de kerkdiensten houden de Heilsoldaten uit Goes weder om de jaarlijkse openluchtsamenkomst in onze gemeenten. Zij beginnen 's middags 4 uur te Kam perland en dan om 6 uur te Wissekerke De openluchtsamenkomsten worden afge wisseld door muziek, zang en korte toe spraken. De heer Joh. v.d. Boogaard, die ruim 40 jaar geleden uit Zeeland ver trok naar Amerika, zal uit zijn ervarin gen spreken van zijn nieuwe vaderland. De heilsoldaten hopen u allen een geze gend goed uur te bereiden en nodigen u uit te komen luisteren op de bekende TEGEN Geniet volop van uw vacantie met een paar leuke zomer schoentjes profiteer nu van onze bijzonder lage VACANTIEPRIJZEN f 3.98 - f 5.98 - f 7.98 - f 9.98 Stellig is er ook iets voor u bij. W ij wensen u een prettige vacantie I Schoenmagazijn Firma L. B. van Houte Zn Nieuwe Burg 18, Middelburg Steeds iets bijzonders oude plaatsjes. De heer en mevrouw Spiegelaar uit Indonesië vertrekken eind aug. weer naar Bandoeng om hun werk te hervatten en willen voordien gaarne nog een bezoek brengen aan Noord-Beveland. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter 'tHart. der plaatselijke afd. voor „VREDERUST" te Kortgene, op donderdag 21 juli, des avonds 7.30 uur, in de consistorie der Herv. Kerk. Het bestuur. zijn ook verkrijgbaar bij

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1