NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Laat ze maar ravotten Nieuw Maison Van Westen, Goes 01107-424 01107-425 PANG fie isezsftüpeuftfr van cfemste zang. M. J. de Vos A. P* Heij boer Ook voor jongenskleding is Van Westen een goed adres No 2733 Zaterdag 11 juni 1955 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.00 per jaar Franco per post I 3.50 Advertenties 6 cent per mm Sinds onheugelijke tijden loopt er dwars door het dorp Kortgene een vieze moddersloot. In de loop der ja ren werden er van gemeentewege w(el eens plannen gemaakt tot demping van deze sloot (het is mij bekend dat er omstreeks 1935 of 1936 een vol ledig plan hiervoor werd opgemaakt) doch tot heden duurt deze middeleeuw se toestand nog voort. Voor de ramp van 1 februari 1953 was het zo, dat deze moddersloot diende voor afvoer van het overtollige water uit ver schillende polders, en meenden de polderbesturen dat deze niet gemist kon worden voor waterberging bij tij den van veel regens. Sinds genoemde ramp evenwel zijn de sluizen bij C. Filius en J. van Oeveren, resp. uit loop van dc West-, Oud-Kortgene- en Frederikspolder, dicht gemaakt, waar door deze sloot totaal geen doorspoe- af en toe doorspoelen. Desnoods in watergang eind Snellenstraat een dam metje, zodat het zoute water enkel in bedoelde sloot komt. Verlos ons vin elk geval van de stank, het is een alge meen belang. G. LW. van Damme. Kortgene, 7 juni 1955. Geachte uitgever van het Noord- Bevelands Nieuws- en Advertentieblad. Mag ondergetekende een bescheiden plaatsruimte van u vragen voor onder staande, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Meerderen met mij zullen zeker met blijdschap kennis genomen hebben in uw blad van 21 mei j.l. van de plan nen van enkele vooraanstaande perso nen in deze gemeente, tot het oprich ten van een gemengde chr. zangver eniging. Dat deze pogingen niet tevergeefs zijn geweest, blijkt uit de oproep in uw blad, om op 25 mei 'in ,,Renata" bijeen te komen, teneinde definitief tot oprichting te komen, waar van de aanwezigen 34 personen zich spontaan opgaven en de vereniging de naam kreeg van „Soli Deo Gloria". In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent per rol Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel ling en reden van bestaan meer heeft. Bovendien zijn sindsdien in de voorma lige Pompweide 33 nieuwe woningen gebouwd en zijn deze woningen met de w.c.'s rechtstreeks .aangesloten op bovengenoemde sloot. Alle rioleringen van het hele dorp komen ook uit op deze sloot. Als gevolg van de water leiding laten veel mensen hun w.c. Vermaken voor wat.erspqeling, wat ook weer allemaal in dezelfde mod dersloot terecht komt. Wat de gevol gen hiervan zijn weten de mensen, die in de buurt of aan deze sloot wonen, het beste. Was het vroeger zo, dat in de droge zomermaanden dit ge val geweldig kon stinken, thans is het zo erg, dat het niet meer uit te hou den is van de vieze stank, vooral bij warme dagen. Dat de opstijgende dam pen niet onschadelijk zijn, is goed te zien aan de verf en muur van de zij kant van mijn woning (men vergelijke de zijkant met voorkant, alles vorige zomer geschilderd). Wij moeten dan ook angstvallig aan de slootzijde alle ramen dichthouden en als de wind dient van het gehele huis, en dan nog is het soms zo erg dat het in het ge hele huis te ruiken is. Nu wij in een tijd leven dat het uit voeren van grote plannen mogelijk is (nieuwe schoolcomplexen, raadhuis, be plantingen, verfraaiing dorpskommen enz., waartegen ik geen enkele cri- tiek heb) valt het des te meer op, dat deze onhoudbare, ongezonde toestand niet alleen blijft voortduren, maar steeds erger wordt. In de laatste raadsvergadering werd er op een vraag van een raadslid door de burgemeester geantwoord, dat er een gerede kans bestaat dat deze sloot gedicht kan worden. Ik weet dat ik uit naam van alle dorpsbewoners spreek, als ik hiermede aan gemeente bestuur en de raad van Kortgene het dringend verzoek doe: „Zet als punt 1 op uw e.v. raadsvergadering „Demping moddersloot, direct". Als tijdelijke maatregel om de stank te verwijderen lijkt mij het volgende uitvoerbaar: sluizen van Adriaan- en Oud-Kortgenepolder sluiten en de sloot half vol water zetten door de zeesluis, Nu is deze ingeslagen weg op zich zelf toe te juichen, zoals ook terecht in het bericht werd gesproken van het gemis op K. van een goede zangver eniging, en zeker zijn bestaansrecht zal hebben, altijd als de verhouding en de leiding onderling beter mag zijn, dan de kortgeleden ontbonden zang vereniging van diezelfde naam, die, als ik mij niet vergis, onder dezelfde omstandigheden werd opgericht, uitge zonderd het bestuur, maar onder de zelfde dirigent (die mede aanwezig was) en staande de vergadering ver zocht werd het dirigentschap weer op zich te willen nemen. M.i. had het gekozen bestuur, voor de goede gang van zaken, om het be staansrecht der vereniging voor de toekomst te bevorderen, eerst beter onderling in comité kunnen bespreken verschillende regelingen enz. en ook de benoeming van een directeur, met als grondslag de ervaringen van een en ander, opgedaan bij de vorige, ont bonden zangvereniging, en deze alsdan met de nodige toelichtingen voor te stellen en te laten besluiten door de vereniging, want het spreekwoord „haastige spoed is zelden goed" kon ook in dit geval wel eensx ongewenste gevolgen hebben. Oud-lid ener chr. zangvereen. Kamperland, 2 juni 1955. „Excelsior" te Kats volgende week in uniform Zaterdag 18 juni belooft voor de muziekcorpsen van de gemeente Kort gene een bijzondere dag te worden. Dan zal het harmoniegezelschap „Ex celsior" van Kats zich voor het 'eerst in uniform presenteren aan de inge zetenen en de gemeentelijke autoritei ten. Tevens zal dan Kats de eer ge nieten de andere, reeds geüniformeerde, corpsen uit de gemeente, te weten E.M.M. uit Kortgene en „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" uit Colijnsplaat te mogen ontvangen, om dan gezamen lijk hun opwachting te maken bij het (gemeentebestuur en het uniformcoj- raité van „Excelsior". Met de drumband van E.M.M. voor op zal dan een gezamenlijke mars wor den gemaakt door het dorp. Ongetwij feld zal dit een indrukwekkend ge zicht opleveren wanneer deze vier corpsen, allen geüniformeerd, achter elkaar opgesteld staan. Na afloop van de rondmars geeft ieder gezelschap een concert op de muziektent. Tot slot wordt dan nog een fakkeloptocht gehouden door „Ex celsior". Aangezien de katse harmonie dit jaar 20 jaar bestaat, is dit een prach tige afsluiting van deze periode en rin verband met het behalen van een eerste prijs op het Pinksterconcours is dit een goede stimulans voor het gezel schap, met haar voorzitter I. Eiken hout, om vol moed verder te gaan. Voor haar directeur, J. C. Maas van Kortgene, is een en ander een prachtig succes om dit kleine corps zo ver te brengen. Al met al belooft het „bij gunstig weer" voor Kats een onvergetelijke dag te worden. COOMANS vaot ^ijtt tiizwel'tocl Ant. Droogecs PEDICURE Lange Kerkstr. 21, Goes Telefoon 3337 Van 20 juni t.m. 2 juli AFWEZIG Bespreking voor behandeling wordt aangenomen Telefonisch aangesloten onder nummer Zuivelhandel Stroodorp 10, Kamperland Telefonisch aangesloten onder nummer Rippolder 1, Kamperland Als er „TILBURY'' in hun kleding staat kan het er te gen Oerdegelijke engelse en schotse tweeds wer den uitgezocht in vele dessins. Dit is een leuk pakje, opgestikte zakken, ceintuurtje in de rug, vlot model, plusfour met verstelbare band en anti slip Als u iets geheel aparts wilt zien, dan moet u de nieuwe etalage's van Van Westen eens bekijken Wij etaleren de allernieuwste costuums (ook voor jongens) Sportcolberts met bijpassende pantalons (ook voor jongens) Sportshirts, sportjacks, sporttruien, sportdassen enz. Verder de nieuwste regenjassen in lang en modern kort model. Onze prijzen zijn tot het uiterst berekend in uw voordeel Koopt bij Van Westen, dan heeft u van het nieuwste Lange Vorststraat 102, Telefoon 2671 Rijkst gesorteerd in zeer moderne costuums, regenjassen en modeartikelen

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1