dansen Koopt mi Holtap karpetten oei RANG U kmil niet alles weten Varkens enten tegen vlekziekte kippen voor enting tegen pokken en diphterie c. j. HOEK een snoer gitten 1 september a.s. reeds vanaf f 37.50 EEK AVONTUURLIJKE REIS U* A/JLUi Ve vetsnapmng. v dewslë tana Burgerlijke Stand PREDIKBEURTEN Dankbetuiging Alsof ze pas geplukt zijn! PAAUWE dat dit pas ingaat met MAIS0N AUBERT De spaarbank is de schakel tussen arbeid en welvaart superieur iu kwaliteit Speciale prijzen In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent per rol Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel Een vlag kan men wassen in een - sop van 5 eetlepels galzeep en 10 liter heel lauw water. De vlag hierin in de lengte wassen, in azijnwater naspoe len en halfnat strijken of in de wind droog laten wapperen. Gips wordt langzaam hard, indien men er wat spiritus aan toevoegt. Verschoten bruine cocosmatten maakt men weer fris door ze schoon te maken met een oplossing van over- mangaanzure kali en heet water. (Nadruk verboden) Aan onze lezers-abonnees te Kortgene Van verscheidene inwoners van Kort gene ontvingen wij klachten over de slech te bezorging van ons blad in die gemeen te. Dit euvel zou dan te wijten zijn aan het zenden van steeds te weinig exem plaren. Wij stellen er prijs op hiermede u allen te verzekeren, dat door ons steeds enige exemplaren méér worden gezonden dan het opgegeven aantal. Mochten er onverhoopt, in den vervol ge toch nog klachten zijn, wilt ons daar van direct op de hoogte stellen, we kun nen dan andere maatregelen nemen. De Uitgever. Opgave 20 spoedig mo gelijk vóór 1 juli 1955 Tevens opgave van DIERENARTS KORTGENE Tel. 01108-308 bij geen gehoor 008 KORTGENE Geboren2 mei te Goes, Catharina Jan na Cornelia Jacomina, d.v. Jacob van Driel en Janna C. Dieleman. 4 mei Maria Cornelia Nicolina, d.v. Gerard P. v.d. Weele en Adriana J. M. Onderdijk. 23 mei Joost Jacobus, z.v. Jacobus C. de Bruine en Adriana van Hakken. 25 mei Hendrika Pieternella, d.v. Jan I. Versluis 65. Toen ze op een stoepje van de vermoeienissen zaten uit te rusten, zagen ze in de verte een vliegtuig. „Zie je dat?" vroeg Johnny. „Waarbo ven zou die vliegmachine vliegen?" Frits dacht even na. „Daar is het noor den", peinsde hij. „Daar ligt Den Helder. En Texel". „Als We daar eens heengingen", opperde Johnny. „Dan eerst maar weer geld tellen", zei Frits. En behalve nog wat kleingeld vond hij zowaar nog een briefje van tien. „Mooi zo", riep Frits blij, ,,dan hoeven we nog niet naar huis. Op de fiets maar weer". Ze gaven de kaas- dragershoeden terug, zwaaiden ieder een op de markt goeiendag en ver en Adriana Tazelaar. 26 mei Cornelis A- driaan, z.v. Adriaan D. Heijstek en Cor nelia Versluis. Ondertrouwd: 3 mei Jan den Bleijker, 29 jr. te Rotterdam en Jacoba van Strien, 26 jr. 4 mei Louis J. Kramer, 24 jr. te Wolphaartsdijk en Maatje Serier, 22 jr. 11 mei Johannes H. Breure, 28 jr. en Adriana M. Israël, 25 jr. Getrouwd: 4 mei Pieter Corbijn, 21 jr. en Maria W. Rooze, 20 jr. Anthonij J. Bouterse, 22 jr. en Grietje P. van Liere, 20 jr. 6 mei Johan P. Hamelink, 25 jr. te Apeldoorn en Adriana E. Fieman, 25 jr. 11 mei Leendert Kloote, 28 jr. en Pie ternella Karman, 22 jr. 25 mei Louis J. Kramer, 24 jr. te Wolfaartsdijk en Maat je Serier, 22 jr. Jan den Bleijker, 29 jr. te Rotterdam en Jacoba van Strien, 26 jr. Johannes H. Breure, 28 jr. en Adria na M. Israël, 25 jr. Overleden: 1 mei Ksenija Dmitrijev, 72 jr. weduwe van Alexander G. E. Rein- feldt. 9 mei Johannes J. Perrels, 78 jr. man van Jannetje Rouzel. W1SSEKERKE Geboren: 9 apr. Janna Hendrika, d.v. P. van de Vreugde en J. H Pries ter. 10 apr. Peter Jan Christian, z.v. K. G, Olsen en N. M. Zwemer 13 apr. Hendrik Cornelis, z.v. A. Poort vliet en J. J. Hoogerland. 18 apr^ Le- vinus Jan, z.v. H. Vereluijs en T. Kleppe. 21 apr. Simon Hendrik, z.v. J. Q. van den Berg en M> A. Breure 28 apr. Irmgard Jozina, d^V. A. Kor- suize en A. K. Zweedijk. Ondertrouwd: 15 apr. Pieter Flik- weert, 36 jr. en Cornelia Pieternella de Regt, 35 jr. 22 apr. Jannis Adriaan Verduijn, 26 jr. te Serooskerke en Louise Neeltje van Halst, 25 jr. 29 apr. Jan Eduard de Smit, 28 jr. en Maria Cornelia Dijkman, 21 jr. Getrouwd: 27 apr. Pieter Flikweert, 36 jr. en Cornelia Pieternella de Regt, 35 jr. Overleden: 1 apr. Louis Janus de Looff, 78 jr., echtgen. van Geertrui- da Pieternella Boogaard. 4 apr. Edu ard Oele, 84 jr., wëdn. van Jacoba Sara Verhulst. 7 apr. Jan Adriaan Wilderom, 54 jr., echtgen. van N. A. de Smit. 8 apr. te Goes, Elisa beth Maria Buijze, 64 jr. 19 apr. Geer- truida Pieternella Boogaard, 75 jr.; wed. van L. J. de Looff. 30 apr Jan netje Israël, 79 jr., echtgen. van Jac. Wisse. DUIVENSPORT Uitslag van de vlucht van ,,De Blau we Doffer" te Kortgene, concours St. De- nis, afstand 316 km, deelname 70 duiven. Snelheid le duif 947 meter. 1 J. Sturm, 2, 3, 5, 6 L. de Fouw-van Boven, 4 H. C. Noordhoek, 7 W. Filius. 8, 10, Jac. Wilderom, 9 C. P. J. Gast, Zondagdieost artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter 'tHart. trokken. 66. Spoedig waren ze buiten Alk maar. Er lag nu een lange, rechte weg voor hen. Dat zou nog een hele trap worden naar Den Helder. Maar af en toe probeerde Johnny weer een eindje te fietsen, en ten slotte ging dat al heel goed. Op deze manier werden ze niet zo erg moe. Om de beurt jfietsen en achterop zitten. Het was prachtig weer en nog steeds hadden ze de wind in de rug. Onderweg zagen ze het vliegtuig weer. „Het lijkt wel of het ons tegemoet komt", vond Johnny. Ze reden door het vlakke land en trapten, traptenTot Den Helder in zicht kwam. Ger. Gem. Kortgene Zondag 5 juni 10, 2.30 en 6 uur ds. Ligtenberg van Rotter dam. Ger. Gem. Colijnsplaat Hedenavond 7 uur ds. Ligten berg van Rotterdam. Geref. Kerk Wissekerke 10 en 2.30 uur ds. P. C. Jong bloed van Muiden. Krijn A. Versluis en Johanna J. de Looff hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te ge ven van hun voorgenomen huwe lijk waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben te Wissekerke op woensdag 15 juni a.s. des na middags 3.30 uur. Huwelijksinzegening door de Wel eerwaarde heer ds. H. L. Boon stra des namiddags om 4 uur in de Ned. Herv. kerk te Geersdijk. Wissekerke, Oostvoorstraat 12, Geersdijk, Hoofdstraat 3, 3 juni 1955. Gelegenheid tot feliciteren van 6- 7 uur in het verenigingsgebouw te Geersdijk. Toekomstig adresHoofdstraat 3, Geersdijk. M. Faasse en E. Faasse-Heystek zeggen, mede namens wederzijd se ouders, dank voor de vele blij ken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Inzon derheid de heren autobezitters en „Ons Genoegen" voor hun sere nade en het prachtige cadeau. Kamperland, 26 mei 1955. J. H. Breure A. M, Breure-Israël zeggen, mede namens wederzijd se ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk onder vonden. Kortgene, juni 1955. Onze hartelijke dank, mede na mens onze ouders, voor de be langstelling voor en bij ons hu welijk ondervonden. Inzonderheid de autobezitters voor het beschikbaar stellen van hun auto's. L. Kloote. N. Kloote-Karman. Kats, Mei 1955. Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons 25-jarig hu welijksfeest ondervonden, onze hartelijke dank. Fam. S. Alburg- van de Ende. Wissekerke, juni 1955. Onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, zo wel van hier als elders onder vonden, bij mijn 25-jarig jubileum als kellner. Inzonderheid aan de familie Van Maldegem. Familie C. Kramer en vrouw. Kortgene, juni 1955. Bij ons vertrek naar Rotter dam, groeten wij alle vrienden en bekenden en zeggen tevens alle lidmaatschappen en donaties op. M. Kempe-Korsuize. Colijnsplaat, juni 1955. Verloren» op de Dorpsdijk te Wissekerke met gouden tonnetje Tegen beloning terug te bezor gen, Dorpsdijk 116, Wissekerke Wonderman. n VéGé-kruide- nier is net 'nwonderman! Hij geeft oneindig veel geldzegels en die zijn guldens waard! Prima gekoelde goudreinetten jonathans cn stoofperen Fijn van smaak en niet duur Groentehandel Kortgene In verband met het bericht in de zeeuwse dagbladen omtrent het aan hem verleend eervol ont slag, bericht ondergetekende Deurwaarder Heijboer. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Tel. 20235 40 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis ink; toez. onder blanco couvert. Gratis spreek uur dag. van 108 uur. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 .WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 NA AFLOOP DER SPORTWEDSTRIJDEN OP ZATERDAG 4 JUNI TE KORTGENE in „De Stadswftnkelder" met de „Constellation Band" Aanvang 7 uur q. het is uw -voordeel tegen sterk verlaagde prijzen Handweef-tafelkleden dressoirlopers en schoorsteenlopers Lange Vorststr. 40-42-44-54, Goes, Tel. 2717 Onze heer J. Dagevos is elke woensdag op Noord-Beveland. Schrijft ons even wat u nodig heeft en hij komt u aan huis bezoeken

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 2