NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD manufacturen en kruidenierswaren Raadsvergadering Kortgene M. Slabbekoom, Kortgene een ontbijtkoek gratis half pond koekjes gratis een lolly gratis donderdag 26 mei 1955, 's middags 2 uur, van onze gemoderniseerde zaak in Reclame-aanbieding nr. 1 - een kop en schotel of een fles limonadesiroop gratis Reclame-aanbieding nr. 3 Reclame-aanbieding nr. 2 Reclame-aanbieding nr. 4 Wat Slabbekoorn u biedt, koopt u elders niet! Ook in de manufacturen-afd. vieren wij feest Reclame-aanbieding nr. 1 Reclame-aanbieding nr. 2 Reclame-aanbieding nr. 3 Reclame-aanbieding nr. 4 No 2731 Zaterdag 28 mei 1955 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs i 2.00 per jaar Franco per post f 3.50 Advertenties 6 cent per mm Hoofdstraat 64 Bij aankoop van f 10.'— kruidenierswaren ontvangt u Boter en suiker uitgezonderd Bij aankoop van f 2.50 kruidenierswaren Boter en suiker uitgezonderd Bij aankoop van 5.— kruidenierswaren een Boter en suiker uitgezonderd Elke koper van een pakje FROU-FROU Elke koper van kruidenierswaren ontvangt 1 ons snoepjes voor de zondag gratis Iedere koper, die tenminste f5.— aan textiel besteedt, ontvangt een enveloppe waarin zich een nummer bevindt. Als dit nummer eindigt op 10, 20, 30 enz. (dus op een nul) ontvangt u EEN PAAR NYLONS CADEAU (winkelwaarde f 3.25) Onze Top-hit van elke dag is, dat een ieder kan meeraden naar de datum, waarop in 1954 bij ons 3 wollen dekens zijn binnengekomen. Van deze dekens geven wij er elke dag een ca deau aan diegene, die de juiste datum raadt of er het dichtst bij is. (Bij meerdere juiste data beslist het lot) 2 rijkgeborduurde slopen voor slechts f 3.50 Twee gladde slopen voor slechts f 2.65 Een paar zijden dameskousen voor slechts 99 cent 5 dames zakdoeken voor slechts f 1. Wij brengen u een prachtcollectiejaponnen (in dames- en kindermaten) Ruime sortering interlock. Pracht onderjurken (met strook) Blouses - Nylonkousen - Herensokken. Grote sortering badhanddoeken Schortebont, 1.85 per meter Skisokken - Handdoeken - Theedoeken - Kleinvakartikelen Dezer dagen kwam de raad in open bare vergadering bijeen. Voorzitter bur gemeester Schuit. In zijn kort ope ningswoord deelde de voorzitter mede, dat het lid Van der Weele wegens ziekte afwezig was. Het lid Van Hee zou over enige tijd ter vergadering ko men. Er was een vacature: Z. C. Sa lome. Een commissie van drie leden, Wel- Jeman, Breure en Salomé, onderzoch ten de geloofsbrieven van het nieuwe lid L. P. Wolse. Bij monde van Wel- leman werd tot toelating geadviseerd. In de eerstvolgende vergadering zal het nieuwbenoemde lid zijn zetel kun nen innemen, na zijn eed te hebben af- gelegd. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van Ged. Staten, hou dende bericht van goedkeuring van de begroting 1955. Medegedeeld werd dat een tweetal herbouwplichten wegens rampschade in de gemeente zelf gerealiseerd moeten worden; dat het bestuur van de West polder geen bezwaar heeft tegen het dempen van de sloot voor de gemeente woningen in die polder en dat het waterschap Oud- en Nieuw-Noordbeve- Iand toestemming verleent tot het dem pen van ongeveer 25 meter sloot bij de gemeentewoningen te Kats. Op voorstel van b. en w. wordt aan de Bond van Noord-Bevelandse Paar denfokkers toestemming verleend tot het gebruik van het sportterrein te Kortgene op 1 juli a.s. tegen een ver goeding van f 15.De L.J.G. Noord- Beveland verkrijgt eveneens toestem ming tot het gebruik van dat terrein op 4 juni a.s. voor een sportdag te gen een vergoeding van f 5.terwijl de afdeling Kortgene van de Chr. Jonge Vrouwen Federatie dit terrein mag gebruiken voor het houden van een bondsdag op 15 juni a.s. tegen een vergoeding van f 5.Op een vraag van het lid Welleman, waarom voor die huurbedragen niet een ge lijke som wordt vastgesteld, antwoord de de voorzitter dat bedoeld terrein een sportterrein is. Zij die dit lerrein huren voor sport betalen f 5.De huursom voor andere doeleinden wordt navenant berekend. De bijdrage aan de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Z. en N. Beveland werd per 1 jan. 1955 bepaald op f 0.005 per inwoner per jaar, alzo een bedrag van f 17.96. Voordien werd een vast bedrag van f 10.per jaar betaald. Vastgesteld werden de 5e en 6e wij ziging van de begroting 1954. In de begroting 1955 werden enkele wijzigin gen aangebracht. Het lid Contant maakte aanmerking op de zijns inziens hoge kosten van de bromfietsen voor de mobiele ambte naren. Hij ziet het er van komen, dat, wanneer de bromfietsen versleten zul len zijn, overgegaan zal worden op een klein autootje, de kosten daarvan zullen niet zoveel hoger liggen. Hij zag liever dat bedoelde ambtenaren in het vervolg een fiets zouden gaan gebrui ken, fietsen is gezond. Een bromfiets noemde hij een dure liefhebberij. Het lid Salomé bekeek het principe van deze zaak. We kunnen de tijd nu een maal niet terugzetten. Het is een me chanische tijd en daarom moet men niet al te krenterig zijn op het ver voer. Het lid Breure meende een com promis gevonden te hebben en opperde het denkbeeld de twee bromfietsen aan die ambtenaren cadeau te geven onder voorwaarde dat de onderhouds kosten dan ook voor hun rekening zouden komen. De voorzitter zeide, dat door de onderbezetting van het secretarie-personeel deze ambtenaren voor de buitendienst beslist nodig zijn, zeer zeker ook ten gerieve van het pu bliek te Golijnsplaat en Kats. Dat die ambtenaren daarvoor een redelijke ver goeding ontvangen vond hij zeker op zijn plaats. B. en w. zullen deze zaak nader bekijken. De voorzitter zegt, dat het voorgaande punt van de agenda een geschikte aan leiding is tot het geven van een beeld van de financiën der gemeente. Spreker zegt, dat bij enige tijd ge leden contact opgenomen heeft met het Ministerie van Binnenlandse Zaken, ten- COOMANS VOOZ -(jijli to. einde een hogere uitkering uit bet ge meentefonds voor de gemeente te ver krijgen. In de vorige week zijn betreffende deze kwestie besprekingen gevoerd met een vertegenwoordiger van het genoemde ministerie en ambtenaren van de Pro vinciale Griffie. Deze besprekingen hebben geleid tot een gunstig resultaat. De in de vorige vergadering aangenomen verboging van de straatbelasting was een inleiding tot het aanvragen van een hogere uitkering. Spreker kan nu de verblijdende mede deling doen, dat voor de jaren 1955, 1956 en 1957 met een aanzienlijke ver hoging van de uitkering uit het gemeen tefonds rekening kan worden gehouden. In de tweede wijziging van de begroting voor 1955 is reeds een verhoging van de uitkering ingebracht en wel tot f 24000.--. Spreker noemt de gang van zaken verheugend temeer daar bij de gevoerde besprekingen hulde werd gebracht voor het beleid van de laatste jaren. Het jaar 1954 kan zonder verboging van de uit kering sluitend worden gehouden. Bestudering van de financiële positie van de gemeente leidt tot de conclusie, dat alle investeringen van voor 1950 zijn afgeschreven. Aan werken werd sinds 1950 geïnvesteerd f 850.000.ongere kend de woningbouw. Sinds genoemd jaar werd f 250.000.afgeschreven, zo dat nog f 600.000.moet worden afge schreven Hieruit blijkt dat afschrijving- in een snel tempo heeft plaatsgevonden. Bovendien werd een conjunctuurreserve gekweekt, alsmede een kleine algemene reserve. Voor rampschade'werd eveneens gereserveerd. Er is al met al reden tot tevreden heid en blijdschap. In de komende jaren zal het door het gemeentebestuur tot dusver gevoerde beleid in dezelfde geest worden voortgezet. Op voorstel van b. en w;. zal me dewerking verleend wordenaan de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Golijnsplaat voor het aanleggen van boardplafonds, ter vervanging van de afschilferende kalkplafonds van twee lokalen. De kosten hiervan zijn begroot ,op' f 930.Het aanbrengen van nieu we bordenverlichting in deze lokalen is begroot op f 180.terwijl ook beslotjen werd genoemde school op de waterleiding aan te sluiten. Hiervan kan nog geen begroting worden over- Aan een achttal ingezetenen werd een premie toegekend ingevolge de pre mieregeling woningverbetering en -split sing. De gezamenlijke kosten hiervan zijn voor de gemeente f 1716.67. Hierna kwam in behandeling het voorstel van b. en w. tot het verle nen van toestemming aan J. P. de Regt te Kortgene, om voor zijn zaak in de

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1