NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD jaarvergadering Spuitmaskers Donderdag 5 mei a.s. DJM4ES* (fe/2 populaire vorstin Kinderbrillcn Damesmonturen Hercnbrillen Zonnebrillen o~)cLe i etv wcedeuteett u Papierhandel J. A. Weststrate OPRIL GROTE MARKT - GOES - TEL. 2039 No 2727 Zaterdag 30 april 1955 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Advertenties 6 cent per mm Vandaag viert onze koningin Juliana haar zes en veertigste verjaardag. Zij is een der populairste vorstinnen van de wereld, een onvermoeibare werkster voor vrijheid, recht en vrede, die hard werkt en niet schroomt haar opvattingen en idealen via radio, film en pers aan alle volkeren van de wereld bekend te maken. Haar vriendelijk heid en openhartigheid hebben haar in vele landen bemind gemaakt en wel niet het minst bij haar eigen volk, dat trots op haar is en hoopt, dat zij nog vele jaren in vrede en voorspoed gespaard mo ge blijven. is het een vredes-gedenkdag Die dag wordt gerekend als een vrije dag, ook door de posterijen. Geen post of bestelling dus die dag Heren adverteerders en plaatselijke agenten, mogen wij op uw me dewerking rekenen? Wilt u dan zorgen dat de advertenties des woens dagsavonds 5 uur bij ons binnen zijn? Wij danken u bij voorbaat, wij kunnen dan ook de bevrijding herdenken Nagekomen advertenties kunnen tot des vrijdagsmorgens 11 uur schrif telijk of telefonisch worden doorgegeven DRUKKERIJ MARKUSSE zeer bijzonder het vierde gebod. Nadat onze eerste ouders in de zonde gevallen zijn, heeft God het oordeel uitgesproken en gezegd: om uwentwil zij het aardrijk vervloekt; en met smart zult ge daarvan eten alle da gen uws levens. Maar uit vrije ont ferming heeft Hij ons elke week nog een dag gegeven, waarop we onze da gelijkse arbeid mogen neerleggen en zouden onderzoeken wat tot onze vrede dient. Die dag heeft Hij gezegend en geheiligd. Maar nu wordt die dag door velen schrikkelijjk ontheiligd. Die dag wordt door velen misbruikt voor sport en spel en andere vermakelijkheden. Spoortreinen, autobussen, veerboten enz. hebben handen vol werk. Fabrieken zijn er vele die op zondag doordraaien, zodat duizenden werkmensen hun zon Mijnheer de uitgever, Mogen wij zo vrij zijn enige plaats ruimte te vragen voor onderstaand stuk? Bij voorbaat dank. Het betreft een bekendmaking aan al diegenen, die nog eerbied hebben voor de onderhouding en betrachting van de wet des Heeren, die elke zon dag in alle protestantse kerken gelezen wordt. Allerwegen zien we dat die wet in ons land en onder ons volk ten zeerste overtreden wordt, en wel dagsrust in hun gezin niet kunnen ge nieten en hun kerkdiensten niet kun nen waarnemen. En bij weigering wor den ze uit hun brood gestoten. Een met al, die dag wordt in ons vaderland schrikkelijk ontheiligd, het welk droevige gevolgen zal hebben. Geen koning of monarch ter wereld zal 's lands wetten ongestraft laten overtreden, en zou dan de Koning der koningen Zij!ji wetten ongestraft laten overtreden? Hij zal de overtreding met de roede bezoeken en de ongerechtig heid met plagen. Ps. 89 33. Nu .is er in de laatste tij|d een ne- derlandse vereniging opgericht, die zich ten doel stelt de zondagsrust en zondagsheiliging te bevorderen. Deze vereniging is interkerkelijk en houdt zich buiten politiek. Ze wordt warm aanbevolen door predikanten uit de Ned. Hcrv. Kerk, Chr. Geref. Kerk, Geref. Gein., Geref. Gem. in Ned en Oud Geref. Kerk. Ze tracht zich door geheel ons land te verbreiden en o- veral leden te verwerven. Ze wil doen wat gedaan kan worden om dit toene mende kwaad te stuiten, opdat moge lijk Gods oordelen nog afgewend mo gen worden. Men kan zich opgeven of inlichtin gen vragen bij ondergetekende. P. Bolle, Westdijk 23, Kortgene. met de nieuwe wenk- brauwlijn, in nikkel, doublé of celluloid in vele moderne en sier lijke vormen Vakkundige aanpassing Stevige monturen in celluloid- en doublé- combinatie's. Sterke scharnieren en flexible veren in vele soorten, ook in uw dioptri sterkte Zeiss Punktal en Pe- rivist brillenglazen I A.LKAMPMAiV In 't hartje van de Lange Vorststraat 57, Goes De moderne zaak met de ruime service Ulo-school te Kortgene Geslaagd voor het diploma school praktijk-typen de volgende leerlingen van de ulo-school te Kortgene: Jannie Zandee, Els Abrahamse, Marie Antho- nisse, Hannie Kooman, Jan Klop, Wim Verburg te Kortgene; Martin Zuij'd- weg en Rinus Goudzwaard te Kats; Gillis Geelhoed te Colijlnsplaat; Lenie Filius, Frans Dees, Gerard de Kater te Wissekerke. Het examen werd af genomen door de Vereniging van Le raren Practisch Handelsonderwijs te Amsterdam. De cursus stond onder lei ding van de heer Cijlssouw, die het genoegen smaakte al z'n leerlingen te zien slagen. WEDERVERKOPERSI Uw adres voor: witte en gekleurde kastranden, gekleurd, wit en damast kastpapier closetpapier, enz. is Rouaanse kaai 21, Middelburg, Tel. 2453 3 keer per week verzending naar N.-Bev. Het adres voor de betere om voor land- en tuinbouw sinds 1893 Handschoenen in rubber, plastic enz. Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een verenigingsgebouw te Kamperland De leden worden hierbij uitgenodigd tot het bijwonen van de te houden op dinsdag 3 mei a.s. des avonds om 7.30 uur in „Renata" Opkomst is dringend gewenst Het betuur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1