SPllITMlSKEItS G. Th. Roovers dienstmeisje gevraagd hedenmiddag de gehele inboedel Boodschapreticule W' chenkmhuis Opening nieuwe chr. ulo-school te Wissekerke l/oor'n Huwelijk 'naar PREDIKBEURTEN publiek verkopen: Alle soorten tuingereed schappen goes Handschoenen vanaf f 4*95 tot f 17.90 daarom, op z'n kamperlands: we la ten het niet op ons zitten. Hij dankte sprekers en medewerkers en wekte op tot toetreding met dje woorden: stel niet uit tot de nood aan de man komt, dan is het misschien te laat. Staande en uit volle borst werden hierna de twee bekende coupletten van het Wilhelmus gezongen. Rest ons te vermelden dat 2 vrij willigers die avond tot de Nat. Re serve toetraden. Wie meer van de Nat. Reserve wil weten, verwijzen wij gaar ne naar de advertentie in dit blad. GEVONDEN Een vulpen, een bril en een bruine glacé linker-herenhandschoen. Rechthebbende vervoege zich bij de Postcommalndant der Rijkspolitie te Colijnsplaat. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter Bruynzeel. Zoals u bekend, werd door de afde ling Noord-Beveland van de Federatie van Vrouwelijke Vrijwilligers op ons eiland een collecte georganiseerd ten behoeve van de vluchtelingenhulp in Karinthië. Deze collecte mag als bijzonder ge slaagd worden beschouwd en het is het bestuur van deze afdeling een behoefte allen zowel de milde ge vers als zij die gecollecteerd hebben hartelijk dank te zeggen voor hun spontane gave en medewerking. De opbrengst van de collecte be droeg in totaal f 1948.90, verdeeld als volgt Colijnsplaat f 411.50 Kamperland f 615.65 Kats f 120.45 Kortgene f 470.20 Wissekerke f 331.10 Namens de afdeling Noord- Beveland van de Federatie van Vrouwelijke Vrijwilligers, S. J. Schuit - Heijnsdijk, presidente1. Een groot aantal genodigden, leer lingen en oud-leerlingen en belang stellenden hadden zich j.l,. dinsdag middag verenigd in de Ned. Herv. Kerk te Wissekerke; de nieuwe chr. ulo school zou officieel geopend worden. De voorzitter van de ulo-vereniging, dokter 't Hart, verzocht de gemeente Ps. 68: 10 te zingen. Daarna deed hij voorlezing van de 111e psalm en ging voor in het gebed. In zijn openingswoord heette hij het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, in het bijzonder van harte welkom. Het college van b. en w. van Kortgene, ds. Scholing, oud-voorz;it- ter van het schoolbestuur en de heer Schuil als promotor van deze ulo school, kregen een apart woord van welkom. Hij memoreerde het ontstaan en de groei van de chr. ulo hier ter plaatse. In 1948 vormden enige per sonen het initiatief tot oprichting en 14 juli 1948 kon reeds een oprichtings vergadering worden gehouden. 1 april 1949 werd het onderwijs begonnen met 34 leerlingen en 2 leerkrachten. Door de haast bovenmenselijke arbeid van het hoofd der school, de heer H. van Elven, kon 1 september 1953 reeds GOES L.KERKSTR. L.DELFT MIDDELBURG een derde leerkracht worden benoemd. 31 maart 1954 kon de bouw van de nieuwe school, een schepping van ar chitect de Bruine uit Goes, openbaar worden aanbesteed. De gunning werd verleend aan aannemer Slotema al hier. 30 september 1954 werd in een stromende regen symbolisch de eerste steen gelegd. Thans is men zo geluk kig het nieuwe gebouw officieel te kunnen openen, een gebouw, dat aan alle redelijkerwijs te stellen eisen vol doet. Het onderwijs werd al die tijd gegeven in diverse lokalen, gebouwen en kamers, daarom kon spreker thans van harte zijn dank brengen aan allen, die hun medtewerkitag hadden ver leend tot de totstandkoming van deze nieuwe school. Hierna verkreeg de heer A. Schout het woord. Deze begon met er op te wijzen dat wij op schoolgebied toch zo gelukkig leven. In dit verband wees hij op ons buurland, waar pas ge leden nog een felle schoolstrijd woed de. Hier in Nederland kan men met de Lagere onderwijswet in de hand aan de wensen van alle ouders vol doen. Hij wenste b. en w. geluk met het bezit van deze mooie school, zeg gende: alles wat aan het onderwijl wordt uitgegeven, geeft op de duur dubbele rente. Hij zeide, hier op Noord- Beveland nieuwe scholen te openen aan de lopende band. Vrijdag te Kort gene een kleuterschool, heden een ulo school te Wissekerke. In verband met het drie-eilanden plan voorzag spreker een goede toe komst voor Noord-Beveland, mede in de vermoedelijke vestiging van klein- industrie, waarvoor toch ook weer ulo-leerlingen nodig zullen zijn. Deze dag was voor het schoolbestuur, ge meentebestuur, personeel en leerlingen een dubbele felicitatie waard. Spreker besloot met de bede dat God zal wil len waken over deze school en dat zij zal mogen bloeien en vooruitgaan. La ten de leerlingen nooit vergeten wat deze school voor hun verder leven be tekent. Nadat de voorzitter voorlezing had gedaan van een schriftelijke geluk wens van de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Leenhoute, werd het woord gevoerd door het oudste raadslid De Smit. Bij zijn gelukwenu sprak hij ook over de blijdschap die er bij het schoolbestuur, maar 'ook bij de raadsleden heerst. Wnd. burgemeester Van Halst schet ste bij zijn gelukwens de voorbije zes jaren. Jaren van inwoning noemde hij dat. Voor de nieuwe school bood spr. vaste planten aan. Burgemeester Schuit van Kortgene zeide dat het gemeentebestuur van zijn gemeente zeer erkentelijk was voor de uitnodiging. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, zeide hij o.m. Hij wenste allen geluk met het bereikte resultaat. Het zou te ver voeren indien wij alle sprekers op de voet zouden vol gen. Laten wij mogen volstaan met hen te vernoemen. De heer Van Donk uit Goes sprak namens het hoofdbestuur van de Ver. voor Chr. Ulo en bood een fraai bloemstuk aan. Het hoofd van de chr. school, de heer Damman, sprak na mens het bestuur van de chr. school en bood een fraaie ets aan. Hij sprak de wens uit, dat de nieuwe school spoedig uit haar ruimte gegroeid mag zijn. Namens de Herv. Kerk op Noord- Beveland sprak ds. Postma zijn geluk wens uit. Hij haalde een oud gezegde tevoorschijn, wat 100 jaar terug op gang deed, n.l. bouwt scholen en men kan de gevangenissen slopen. Ds. Aller sprak namens de Geref. Kerk op dit eiland. Ook hij bood gelukwensen aan, wijzende op het geven in het geloof en op het ontvangen in het geloof. Als vertegenwoordiger van de Geref. Gemeente sprak de heer Bustraan, het vergankelijke van alle aardse bouw werken voorhoudende. De heer U. Schuil, jmede-oprichter en oud-voor-*, zitter van de chr. ulo-vereniging te Wissekerke, thans hoofd der school te Meppel, had de verre reis er graag voor over om bij deze gelegenheid zijn gelukwensen te kunnen aanbieden. De heer Van Elven, ook sprekende namens het personeel, sprak over de grote blijdschap die er thans bij hen is. Als liefhebber van een tuintje en oog hebbende voor de natuur, had hij het over het langzame groeien van de ge wassen in een kil voorjaar. Volgens de oude mensen is die z.g. stilstand juist goed, de wortel wordt er ste viger door en uiteindelijk is het gewas er mede gebaat. Het wordt groot, sterk en zwaar en kan tegen een stootje. Wanneer de wind er over raast zullen de halmen niet breken, maar buigen. De een rust op de ander en zodoende steunen zij elkaar. Het bestuur, per soneel, leerlingen en oudvleferlingeü vergeleek spreker bij zo een tarweveld, hij noemde hen levend materiaal, el kaar steunend en dragend. Dokter 't Hart dankte, met enige wel gekozen woorden, alle sprekers. Ds. Scholing, oud-voorzitter van de chr. ulo-vereniging, thans geref. pre dikant te Zuidland, sprak een slot woord. Ook hij herinnerde aan de moeilijke beginjaren en wist geestig te vertellen van de reis, met nog en kele bestuursleden, die aanleiding werd tot de benoeming van het tegenwoor dige schoolhoofd, de heer Van Elven. Spreker betrok in zijn slotwoord ook het drie-eilanden-plan en het delta plan en zag in de naaste toekomst een grote verkeersweg lopen van Amster dam, Rotterdam, Wissekerke, Vlissin- gen, Antwerpen en Parijs. Hierna ging spreker voor in het dankgebed. Met het zingen van het Je en 14e vers van Psalm 118 werd deze bijeen komst gesloten en begaven de aanwe zigen zich naar het nieuwe schoolge bouw. Gedeputeerde A. Sohout opende de grote toegangsdeuren nadat hem door de jongste dochter van meneer Van Elven, Aartje, de sleutel was over handigd. Het nieuwe gebouw, de ruime, over zichtelijke en door het vele glas lichte leslokalen, droegen ieders bew'onde- ring en goedkeuring weg. Het gebouw omvat drie leslokalen, een kamer voor het schoolhoofd en een natuurkunde- lokaal. Het geheel aanschouwende valt het te begrijpen, dat én architect, én aannemer én schilder én electricien al le lof werden toegezwaaid. Velen verzamelden zich, na de be zichtiging, in het verenigingsgebouw, waar enige verversingen werden opge diend en oude herinneringen werden opgehaald. Geref. Kerk Wissekerke Zondag 24 april 10 en 2.30 uur, drs. A. Verschoor van Vlissingen. Ger. Gem. Colijnsplaat Zondag 24 april 10, 2 en 6 uur ds. H. Ligtenberg van Rotterdam. Heden overleed, na een jarenlang smartelijk doch ge duldig gedragen lijden, zo kort na het verscheiden van onze vader, onze geliefde moeder en behuwdmoeder Geertruida Pieternella Boogaard (Wed. van L. J. de Looff), in de leeftijd van 75 jaar. A. W. de Looff. H. de Looff - van Rennes. Wissekerke, 19 april 1955. De begrafenis heeft plaats gehad vrijdag 22 april. Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen bij onze 45-jarige echtvereniging, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. M. H. Noordhoek- v.d. Maas. Kortgene, 13 april 1955. Voor de vele blijken van me deleven, voor en na het over lijden van onze geliefde broeder, zwager en oom Willem Jan Steendam, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, J. J. Steendam. Colijnsplaat, april 1955. 'n Lief sommetje kunt u met VéGé-geldzegels bij elkaar spa ren. Iedere VéGé-kruidenier is er gul mee! Wegens huwelijk der tegen woordige, wordt tegen 1 mei een bij J. M. SNOEP, Colijnsplaat Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 .WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Takje voor takje bouwt de vögel een stevig nest, cent voor cent spaart u en het gaat ook best. Bij ons vertrek naar Ossen- drecht groeten wij alle familie, vrienden en kennissen. Fam. D. A. Hage- von Winckelmann. Voor de vele blijken van deel neming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve zorgzame man, vader en behuwdvader Jan Adriaan Wilderom, betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid aan dokter 't Hart voor de liefderijke hulp aan hem bewezen. Uit aller naam, N. A. Wilderom- de Smit. Kamperland, april 1955. Notaris J. J. W. Klop te Kort gene zal om 2 uur, ten verzoeke van de erven van de heer W. J. Steen dam aan de Irenestraat 38 te Co lijnsplaat alstafels, stoelen, crapeauds, an tieke secretaire en ladenkast, dressoir, kleden, luidspreker, le dikanten, bedden en dekens, 2 haarden en 1 kachel, keu- kengerief, rijwiel en wat verder zal worden getoond. Drie maanden crediet. Grasmaaiers Tuinscharen Heggescharen Spaden en harken Schoffels en hakken Snoeischaren Tuinslang Tuinsproeiers Slangklemmen enz. enz. Lange Delft, Middelburg Het adres voor de betere sinds 1893 VQor land- en tuinbouw Opril Grote Markt Telef. 2039 in rubber, plastic enz, Licht en handig bij het winkelen I in frisse moderne tinten Vele moderne modellen Komt u eens kijken bij Het Lederhuis - Lange Delft 44 Middelburg DE ZAAK MET DE GROOTSTE SORTERING

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 2