NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD locus I wenk onze brillen Geslaagde sportmiddag te Wissekerke De i r ZIEKENFONDSLEVERANCIER Dames Uit onze grote collectie is voor u de keus gemakkelijk. Wenkbrauw- lijn in vele kleuren b.v. brons metal bruin havanno rood zwart ZEEKENFONDSLEVERANCIER Heren Speciaal voor u ook de stevige monturen met buigzame veren en brede sterke scharnieren toch valt de prijs mee I ZIEKENFONDSLEVERANCIER Kinderen Nu monturen aangekregen waarbij breuk praktisch is uitge sloten. Leuk en vlot in verschillende kleur! Uw opticien ZIEKENFONDSLEVERANCIER foor n naar Oud voor uw tijd J. DË GROOT JBruidsbouquetten Sanderse DAMES, c^cLetv yteïenteett u. /enuwrust. Sterk Onovertroffen Sierlijk Let op het juiste adres! No 2725 Zaterdag 16 april 1955 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs i 2.00 per jaar Franco per post f 3.50 Advertenties 6 cent per mm Onder de voetbalwedstrijd was ten slot te het verspringen voor jongens uitge vochten. Winnaar werd hier Maarten Huibregtse, met een sprong van 4.05 m, tweede Adr. Snoodijk inet 3.68 en derde Jan v.d. Berge met 3.45 m. Voor de 100 meter heren bestond gro te belangstelling, zowel van de zijde der „Klaar? Af!!" Met dit startsein werd derde Paasdag te Wissekerke voor de eerste maal de „Ronde van Wissekerke" ingezet, die vooraf ging aan een athletiek- middag, met nog een voetbalwedstrijd toe. Voordat met deze ronde begonnen werd, waren de leden van de Sportvereniging „Wissekerke", vooraf gegaan door het mu ziekgezelschap Apollo", na een rondmars door het dorp, het sportterrein opgemar cheerd. Een vrolijk zonnetje en een grote menigte publiek hebben deze sportieve middag tot een waar genoegen gemaakt. Voor het eerst in de geschiedenis van Wissekerke werd deze ronde verlopen, met als algemeen favoriet Hollestelle van Colijnsplaat. Doch een favoriet is eerst dan winnaar, wanneer hij ook het eerst over de eindstreep gaat. In een zeer hoog tempo werd gestart en van meet af nam Joh. de Schipper van Wissekerke de lei ding, die hij tot ongeveer 150 meter voor de eindstreep wist te behouden. In deze laatste meters werd hij voorbij gestreefd door Ad Bóeij uit Wemeldinge en Maar ten Huibregtse uit Wissekerke. In deze volgorde passeerden zij ook de finish. De tijd, die deze drie nog zeer jeugdige lo pers voor de ronde, een afstand van on geveer 1600 meter, nodig hadden, was resp. 4.55, 4.57 en 5.1 min. Als aardige bijzonderheid kunnen wij nog melding maken van het feit, dat twee schooljon gens, Adr. Snoodijk en Dirk Bruynzeel, eveneens deze ronde hebben meegelopen. Zij finishten in de tijd van 8.2 min. Vervolgens werd de 80 meter voor meisjes gelopen. Door het groot aantal deelneemsters waren hiervoor 5 series no dig. Winnaresjes hiervan werden resp. Ineke Filius, Greta de Jonge, Marjolein Warren, Leny Dijke en Willy Hoek van Dijke. De finale werd ten slotte gewon nen door Ineke Filius. De 100 meter dames werd in 3 series verlopen. Winnaars hiervan waren Riek van Liere, Nelly de Jong en Ankie van Elven. In dezelfde volgorde gingen deze drie in de finale ook over de eindstreep. De 200 meter hindernisloop voor jon gens, gelopen in 8 series, werd uiteinde lijk gewonnen door Kees de Visser uit Kamperland. GOES L.KERKSTR. .DELFT MIDDELBURG wordt u het gemakkelijkst, als u een lusteloze stemming de over hand laat krijgen. Het begint al vroeg, wanneer men toegeeft aan de kleine momenten van inzinking. Neem dan een King pepermunt en u zult onder vinden, dat King u fit houdt. King is lekker en gezond. Op het programma stond nu een voet balwedstrijd tussen het Zeeuwse Politie- elftal en een elftal van de sportvereniging Wissekerke. Door de grote drukte, in verband met kermissen en afzetting van wielercoursen, kon dit politie-elftal niet opkomen. In hun plaats kwamen nu de Bevelanders uit Kamperland in het veld. De eerste helft kenmerkte zich door een vlugge en felle strijd, die echter zeer sportief gestreden werd. Afgezien van een klein ongelukje bij een kopduel, waarbij de linksback van Wissekerke een bloe dende hoofdwond opliep, was deze wed strijd een sportdemonstratie waardig. Wij noteerden in deze eerste helft nog enige gemiste kansen aan beide zijden, enkele ongevaarlijke verre schoten en een licht veldoverwicht van Wissekerke door de beheersing van het middenveld. De tweede helft was nog maar enkele minuten oud, toen bij een kamperlandse aanval de rechts back van Wissekerke de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en deze, ver buiten het bereik van de keeper, in eigen doel deed verdwijnen (0-1). Nog geen één minuut later brak de kamperlandse middenvoor door de wissekerkse verdediging heen en kogelde onhoudbaar het tweede doelpunt in. Door deze achterstand bleek Wisse kerke niet uit het veld geslagen en hun volhouden werd reeds twee minuten later met een doelpunt, van de voet van de middenvoor, beloond (1-2). Nog enkele aanvallen golfden hierna over en weer, doch beide ploegen bleken hun kruit in de eerste helft en in het begin van de tweede helft voor een groot deel ver-, schoten te hebben, zodat deze wedstrijd als een nachtkaarsje uitging. deelnemers als van de zijde van het pu bliek. Jammer dat laatstgenoemden vaak een gedeelte van de baan in beslag na men. Voor deze 100 meter heren waren 4 series nodig. Het duel in de finale vond plaats tussen De Bruin uit Wissekerke en Hollestelle uit Colijnsplaat. Eerstgenoem de wist dit duel in zijn voordeel te be slechten. Een handicap had Hollestelle, daar hij door omstandigheden een serie meer had moeten lopen. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat wij een revanche tnssen beide lopers met belangstelling te gemoet zien. De snelste tijd in deze wed strijd werd genoteerd door Hollestelle in zijn eerste serie, tegen M. van der Maas, en wel 12.5 sec. Hierna volgde de 4 x 100 meter heren, gelopen tussen een ploeg van Kamper land en een ploeg van Wissekerke. De ploeg van Kamperland bestond uit de heren A. van de Velde, J. Meulenberg, A. de Haze en A. de Moor, die van Wis sekerke uit de heren M. Huibregtse, G. Geelhoed, M. v.d. Maas en B. de Bruin. Met een verschil van ongeveer 4 meter werd de ploeg van Kamperland hier win naar. De laatste wedstrijden waren het speer werpen, kogelstoten en discuswerpen. Winnaars hiervan werden' resp. A. van de Velde, A. L. Geelhoed en A. van de Velde. Aan het eind van deze welgeslaagde middag reikte wnd. burgemeester J. van Halst aan de winnaressen en winnaars de prijzen uit. Tot slot mogen wij nog opmerken, dat deze sportmiddag ongetwijfeld heeft bij gedragen tot het brengen van de sport onder de jeugd. Moge enkele denkbeel den van de sportvereniging Wissekerke tot werkelijkheid worden, dan zal deze nog jonge vereniging dit jaar nog enke le keren voor het voetlicht treden. Het succes van deze middag dringt tot door zetten. Naar wij menen heeft zij dit ver staan. De afstand tussen deze middag en de volgende derde Paasdag zou anders te groot zijn en enkele pijlers kunnen dit overbruggen. oenteitma^ajLj n. GOES - ST ADRIAANSTRAAT 23 Telefoon 2609 Giro 195016 is uw adres voor alle voorkomende bloemwerken Bloemenmanden Bruidsbouquetten T afelversieringen Grafbloemstukken enz. enz. in vele fraaie modellen en niet duur BLOEMENMAG. Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 __y Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. focns OPRIL GROTE MARKT GOES, TELEFOON 2039

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1