NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De focus I wenk onze brillen Raadsvergadering Kortgene ZIEKENFONDSLEVERANCIER Dames Uit onze grote collectie is voor u de keus gemakkelijk. Wenkbrauw- lijn in vele kleuren b.v. brons metal bruin havanno rood zwart ZIEKENFONDSLEVERANCIER Heren Speciaal voor u ook de stevige monturen met buigzame veren en brede sterke scharnieren toch valt de prijs mee! ZIEKENFONDSLEVERANCIER Kinderen Nu monturen aangekregen waarbij breuk praktisch is uitge sloten. Leuk en vlot in verschillende kleur! Uw opticien ZIEKENFONDSLEVERANCIER Weer een nieuwe dag! DA 14 E S l^apsalon t^chetv pteieateett it Sterk Onovertroffen Sierlijk Let op het juiste adres! No 2724 Zaterdag 9 april 1955 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post f 3.50 Advertenties 6 cent per mm Dezer dagen kwam del raad, onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit, in openbare vergadering bij een. De voorzitter opende deze vergade ring en sprak er zijn spijt over uit dat de leden J. A. Salome, J. M. Contant en M. J. van Idee niet aanwezig kon den zijn. De notulen der vorige verga dering werden onveranderd goedge keurd. Enige ingekomen stukken en mede delingen werden voor kennisgeving aangenomen. Aan P. C. Boone, smid te Colijns- plaat, werd toestemming gegeven tot het vernieuwen van een travalje vóór zijn smederij. Naar aanleiding van dat verzoek merkte het lid Van der Weele op, dat er tot heden toe gelukkig nog geen ongelukken zijn gebeurd bij de smederijen van Boone en Verweij. Het is daar meestal een opslagplaats van staven ijzer e.d. De voorzitter zal, ook uit het oog punt van schoonheid en veiligheid, maatregelen treffen om daarin ver betering te krijgen, ook te Kortgene en Kats. Besloten werd om aan de ambte naar in algemene dienst, J. P. Kouwer een vergoeding van f 200.per jaar toe te kennen wegens het dragen van uniformkleding. Plet lid Van der Weele was niet tegen deze toestemming, maar vond het toch een hoog bedrag. Aan de Z.P.M. en L.J G., afd- Noord- Beveland, werd per 1 maart 1955 het gymnastieklokaal der o.l.s. te Kortgene in gebruik gegeven. Het lid Van der Weele meende dat door de raad des tijds besloten was dit dure lokaal zo weinig mogelijk af te staan, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit lo kaal enkel voor gymnastiek wordt af gestaan en dan nog onder bepaalde voorwaarden. Aan de heer L. Verstraate te Kort gene wordt een bijdrage van f 108.50 toegekend in de kosten van aansluiting van diens kippenhokken aan de West- dijk. Het spreekt vanzelf, dat de sub sidie van gemeente en P.Z.E.M. de aan- legkosten niet ten volle dekken, er blijft voor Verstraate alsnog een tekort jvan f 1321.60. Op de aanvrage van L. M. Vink te Colijnsplaat voor de verbetering van een woning, werd afwijzend beschikt daar de bestaande voorschriften het toekennen van een premie daarvoor niet toelaten. Aan de heren J. M. van de Plasse en J. J. de Looff, beiden te Kortgene, wordt wel een premie toe gekend. Het voorstel van b. en w;. tot het toekennen van een bijdrage ineens aan de Stichting 19401945 van f 50. ontlokte enige discussie. Het lid Wel- leman vond deze bijdrage een beetje dun in vergelijking tot de voorgestelde bijdrage aan het bevrijdingsfeest. De mensen die door de Stichting '40'45 worden geholpen leven aan de rand van hun bestaanszekerheid. Spreker vond het erg dat zij nu van de liefda digheid moeten afhangen. Hij stelde voor aan de Stichting eenzelfde be drag te verstrekken als aan de feesten. Het lid Van der Weele was tegen die hoge bijdrage. We treden daardoor in de plichten van het Rijk, zo zeide hij. De voorzitter zette uiteen, dat wij het als een erezaak moeten beschouwen om bij te mogen dragen en deze bij drage niet op de nek van de regering moeten schuiven. Het lid Van Hee vond het verschil tussen bijdrage Stich ting en bevrijdingsfeest een groot con trast, waarop de voorzitter zeide de i bijdrage te willen verhogen tot f 100.-. Het lid Breure was het met Welleman eens en wenste de bijdrage ook ver hoogd te zien tot de f eestbij dr age. Nu wordt de gemeente verplicht een feest- bijdrage te verstrekken. Wanneer men een lijst laat circuleren kan men zien wat de bevolking voor zo een feest over heeft. Besloten werd om de bijdrage aan de Stichting '40'45 te stellen op f 100.—. De jaarwedden en de pensioengrond slagen van de secretaris en de ontvan ger werden per 1 januari 1954 opnieuw vastgesteld. Besloten werd om het sportterrein te Kats aan de zangvereniging Ons Genoegen'" aldaar in gebruik te geven, tegen een vergoeding van f 10.voor een op 25 juni a.s. te houden bonds- concours. Het voorstel van b. en w. tot het doen dempen van de sloot bij de wo ningen in de Westpolder werd z.h.s. aanvaard. Het lid Welleman juichtte dit voorstel toe, het zal daar een goede verbetering geven. De buren zullen echter hun medewerking moeten ver lenen, daar het anders niets zal helpen. Thans kwam aan de orde het voor stel van b. en w. tot het toekennen van een subsidie van f 25.per jaar, ingaande 1 januari 1955, aan het Hu manistisch Thuisfront en bij niet-aan- vaarding van dit voorstel door de raad, intrekking van de subsidie aan „Pro Rege". B. en w. zijn, met uitzondering van wethouder Maas, nog steeds over tuigd dat de rechtvaardigheid eist, dat aan het Hum. Thuisfront een subsidie wordt toegekend. Is de raad het hier mee niet eens, dan stellen b. en w1. voor de subsidie aan „Pro Rege" in te trekken. Het lid Breure vond het werkelijk kleinerend voor de raad om met een zelfde voorstel tweemaal in de raad te komen, hij vond het figuur naar bui ten niet erg fraai. Wijzende op het feit, dat „Pro Rege" 53 en het Hum. Thuisfront 3 tehuizen exploiteert, noemde hij het verschil wel zeer Weer een nieuwe dagtaak, die 100% van uw kracht vraagt. Laat King pepermunt u ook deze dag opwekken en verkwikken. Elke dag King, elke dag fit! groot. De voorzitter zeide hierop, dat, wanneer men op dezelfde voet voort bleef gaan, het Hum. Thuisfront nooit meer dan 3 tehuizen zou krijgen. Spre ker vroeg of men wilde meewerken de militairen uit een verkeerd milieu te houden. Zo ja, dan zal men het Hum. Thuisfront ook moeten steunen. In het dagelijks leven staan allen toch ook naast elkaar. Het lid Van d^er Weele vroeg de discussie hierover te sluiten, in een vorige vergadering wa ren ze reeds uitvoerig genoeg geweest. M^et 5 te|gen 4 stemmen werd hierop besloten het Hum. Thuisfront een sub sidie te verlenen. Hierna vroeg het lid Van der Weele of een raadslid in een volgende verga dering ook met een voorstel terug mag komen, evenals b. en w*. het dit maal gedaan hebben. De voorzitter zeide, dat dit kon, alleen bij een on voltallige vergadering. Wegens benoeming tot hoofd van de o.l.s. te Wissekerke werd aan de heer M. J. Kole, onderwijzer aan de o.l.s. te Kortgene, op diens eigen ver zoek, eervol ontslag verleend. Hierna kwam in behandeling het voorstel van b. en w. tot het verlenen van een crediet van f 1500.voor de viering van de nationale bevrij dingsdag op 5 mei a.s. Het ligt in de bedoeling aan de organiserende plaatse lijke comité's een bijdrage te verlenen als volgt: Colijnsplaat f 400.Kort gene f 450.en KatiS f 250.Tevens bestaat jiet voornemen de schoolkinde ren te tracteren, waarbij wordt gedacht aan een bedrag van 75 cent per leer ling. De voorzitter releveert de toe stand zoals die was bij de bevrijding op 6| mei 1945. Hij noemt ook de richtlijnen voor het a.s. feest. Hij zal pogingen in het werk stellen om op 4 mei, 's avonds 8 uur, evenals in de meeste steden, een dodenherdenking te organiseren, teneinde het publiek zich te laten bezinnen op hen, die in de oorlog voor ons het leven hebben ge laten. Spreker hoopte dat de bevrij ding met gepaste feestvreugde gevierd zal worden. Het lid Van der Weele kon zich vol- focus OPRIL GROTE MARKT GOES, TELEFOON 2039

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 1