t Zanguitvoering een Iwvenicring ifpl P. J. Verborg wandelwagen vaste arbeider een hoveniering Chr. Kleuterschool assistente. 2 arbeiders en een knecht naar P. J. Verburg Koud en guur mfvm -iM Brrrrrrrr Wrijf Kou en Pijn MÜNHARDT'S K Nieuw koelhuis te Colijnsplaat PREDIKBEURTEN Y C. van Goudswaard een vaste arbeider gevraagd met dubbel stenen varkenshok KOU-KOORTS-GRIEP damestasjes en reistassen LEDERWAREN tijd. secretaris-ontvanger tijd. ontvanger-griffier met zak en box met schuurtje MAIS0N AUBERT KUNSTSCHAATSEN Jvan Halst 8 Zn woensdag 12 januari j.l. officieel in gebruik genomen C. M. Hanson voorzitter van de Coöp. Koelhnisvereniging „Colijns plaat", trad woensdag j.l. voor het eerst voor het publieke voetlicht, door als nieuwe voorzitter van deze ver eniging het koelhuis in gebruik te stellen, in aanwezigheid van bestuur en leden, bestuursleden van zuster verenigingen, de burgemeester van Kortgene, de architect, aannemer en opzichter. In een korte toespraak zette hij uiteen hoe dit koelhuis tot stand was gekomen, hoe men reeds meerdere ma len andere koelhuizen had bezichtigd en ten slofte de keuze viel op een koelhuis als te Nieuwe Tonge. Het was toen omstreeks november 1953. Na een bezichtiging van een miniatuur koelhuis van dat systeem kon ook dat koelhuis geen bevrediging schenken. Half december 1953 werd wederom een excursie gemaakt, nu naar de Hoekse Waard. Het koelhuis daar stond het bestuur van de landbouw- vereniging „Unitas" wel aan. Na di verse besprekingen en met de strenge vorstperiode van 1954 als bondge noot, kon men een voldoend aantal deelnemers bijeen krijgen om een koel huis van 1000 ton inhoud te laten bouwen. Begin mei had de aanbesteding plaats en half mei werd reeds de eer ste spade in de grond gestoken, vol gens veler gedachten twee maanden te laat. Eén lid was zelfs de gedachte toegedaan, dat de bouw zeker drie jaar te laat plaats vond in verband met de thans geldende bouwprijzen. Spreker kon die gedachte weerspre ken door op te merken, dat men, door te wachten, thans in het bezit van het allernieuwste systeem kwam. Wat de kosten van koelhuisbewaring betreft, spreker zeide dat deze dezelfde zul len zijn als bewaring in hopen, alleen het risico is weg en de kwaliteit van de gekoelde productei? is veel en veel hoger als die van de put-producten, men heeft nu een veel gelijkwaardiger product verkregen. Met de wens, dat dit koelhuis mag groeien en bloeien en met het om draaien van een schakelaar, die de ventilatoren in werking stelden, nam de heer Hanson het koelhuis in gebruik. Alle aanwezigen bleken ook belang stellenden te zijn. Met intense belang stelling werd het interieur en exteri eur bekeken. Vragen werden gesteld en beantwoord. Velen namen een kijkje in enige cellen. De daarin aanwezige producten waren alle van prima kwali teit. Het grote gebouw met zijn 20 cellen, elk van 50 ton, bood een keu rige aanblik, zij die dit werk gemaakt hebben, kregen dan ook alle lof toe gezwaaid. Wat het systeem betreft: alle cellen zijn ingericht voor lucht - koeling, 10 cellen daarvan kunnen door plaatsing van de nodige appara tuur mechanisch gekoeld worden. Het geheel is geïsoleerd door kurk, in plaats van met vlasscheven, zoals nog in de andere koelhuizen is toegepast De ruimte tussen de twee rijen cellen is grotendeels met tegels belegd, met betrekkelijk geringe kosten kan die ruimte in de toekomst voor wassing worden ingericht. Na deze korte en eenvoudige plech tigheid verenigden allen zich aan de welvoorziene koffietafel in hotel „Zee- landia". Voorzitter Hanson sprak daar woor den van dank tot de architect, de heer Boogaard en zeide o.m. dat op diens aanraden dit systeem gebouwd is. Men is er hem tot op heden toe nog dankbaar voor en het voldoet voor de volle honderd procent. De bouwer-aannemer Kievit kreeg te ho ren, dat zijn werk prachtig was en als na verloop van tijd zou mogen blijken, dat tot uitbreiding van het koelhuis moet worden overgegaan, hoopt het bestuur dat Kievit weer de aannemer zal kunnen zijn, weer onder dezelfde architect. De zoon van Kievit en het perso neel werden mede in deze lof betrok ken. Verder werden woorden van lof en dank toegezwaaid aan het gemeente bestuur, de dagelijks opzichter en aan het bestuur van het kortgeense koel huis. Een persoonlijk woord van dank richtte de voorzitter tot de heer G. M. F. Bom. Volgens hem was deze de initiatiefnemer en heeft deze, als voor zitter van de landbouwvereniging „U- nitas" het voorbereidend werk ver richt. De heer Bom wijst als eigen lijke initiatiefnemer aan de heer Jan Lamse en vertelt hoe een en ander zich heeft ontwikkeld. De nieuwe voor zitter is volgens hem de beste belofte voor de toekomst. Als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur sprak burgem. Schuit woorden van dank en bewondering, woorden die het monument op de Af sluitdijk sieren: „Een volk dat leeft bouwt aan zijn toekomst", waren zeer zeker ook hier van toepassing. Spreker hoopte dat het de landbouwers goed raag blijven gaan. j De heer K. A. van Langeraad, voor zitter van de kamperlandse koelhuis- vereniging sprak ook enkele felicita tiewoorden en zeide verheugd te zijn, over dit werkelijk mooie gebouw, met het mooie koelsysteem. De heer M. J. Doeleman, voorzitter van de zusterver eniging te Wissekerke, sprak dank- en felicitatiewoorden. Hij memoreerde, dat Colijnsplaat de eerste was met een COOMANS vaat ij ft tatweltaad koelhuis met cellenbouw, de stoot was gegeven, de andere gemeenten volgden. Ook de heer J. A. van Oeveren, voor zitter van de kortgeense koelhuisver eniging, sprak woorden van lof en dank. O.m. zeide spreker, dat hij steeds een ware voorliefde voor koelhuizen heeft gehad. Hij vroeg zich af waar om in 1954 op ons eiland de koelhui zen als paddestoelen uit de grond gere zen waren. Was het uit jaloezie op andere gemeenten of was het een er kennen van een achterstand? De tegel tjes in dit koelhuis waren er niet voor niets gelegd, in de naaste toe komst kan daar immers een wasserij komen. Moet er soms een gemeenschap pelijke wasserij komen? We zitten nu allen bij elkaar of moeten wij 'nu weer enige jaren wachten? Hij gelooft niet dat een koelhuis enkel een spe culatief object is en vraagt zich af, of er nog meer koelhuizen bijgebouwd moeten worden. Zijn we er nu? vraagt spreker. De najaars-export zal de be slissing geven. Na nog een woord van dank ge sproken te hebben tot de bewaarder Lanse, sloot de voorzitter deze geani meerde bijeenkomst. weg met DAMPO Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter 'tHart. Ger. Gcm. Colijnsplaat Donderdag 20 jan. 7 uur ds. F. J. Dieleman van Ierseke. Algemene kennisgeving Met dank aan God, delen wij mede, dat ons geboren is een welgeschapen zoontje en broertje Everhard Gerrit Jan Ds. en mevr. W. S. Hugo van Dalen. Marianneke. Hugo. Ruth. Monica. Oostburg, 10 januari 1955. Herv. Pastorie. Moeder en kind maken het goed. Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Pieter Leendert. F. G. Israël. D. N. Istraël- Ganzeman. Sari. Kortgene, 11 januari 1955. Hofstede „Prinsland". De heer en mevrouw BRUYN- ZEEL - SCHURINK zeggen har telijk dank voor de ontvangen ge lukwensen en bieden wederkerig de hunne aan. Wissekerke, januari 1955, In plaats van kaarten Cornelis A. Bouwense en Maria Corbijn hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op woensdag 26 januari a.s. Kerkelijke bevestiging des nam. om 3 uur door de Weleerw. Heer ds. J. B. Bel. Kortgene, 12 januari 1955. Hoofdstraat 32. Burg. Snellenstraat 18. Zo de Heere wil en zij Y leven, hopen onze geliefde Y ouders Y A. van Goudswaard- Y Anthonisse op zondag 16 juni hun 60-jarige echtvereniging te herdenken. Ps. 128 vers 4, o.b. Dat zij in hun verdere le vensavond des Heeren ze- A gen mogen ontvangen, is de X wens en bede van hun dank- bare kinderen, behuwd- I en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren a A maandag 17 juni. a Molenweg 28, Kamperland. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het o- verlijden van onze geliefde man, vader en behuwdvader, de heer Meeuwis de Bruijne, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, Wed. J. M. de Bruijne - Tazelaar. Kats, januari 1955. Voor de vele blijken van me deleven, tijdens de ziekte en van deelneming, ontvangen na het o- verlijden van onze geliefde moe der, behuwd-, groot- en over grootmoeder Dina Caauwe, (wed. van L. Abrahamse), betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie, A, L. Abrahamse. Wissekerke, januari 1955. Vliegende Schotels hebben wij niet gezien, maar VéGé-geld- zegels zijn zichtbaar en tastbaar. Ze vlie gen de VéGé-winkels uit en u kunt ze omzetten in harde guldens voorkinderen,mefThijm en Honing Met maart of eerder zo mogelijk met tractor kunnen rijden bij W. M. KLOMPE, Kortgene Rectificatie Bij inschrijving te koop groot 1 are 80 centiare, gelegen in de Thoornpolder te Wissekerke. Briefjes in te leveren voor of op 22 januari 1955, bij A. P. Verburg, Geersdijk. Telefoon 01108-293. SANAPIRIN (Mijnhardt) veelvoudi ge geneeskracht door veelvoudige Samenstelling. Prl]> per koker 90 en 50 «t Zo juist ontvingen wij een mooie collectie in diverse modellen VOOR Kortgene Het bestuur der waterkering van de Cal. Vlietepolder te Wis sekerke roept sollicitanten op voor de vacante betrekking van Schriftelijke sollicitatie(s) in te zenden aan de voorzitter de heer C. A. Geluk te Wissekerke voor 26 januari 1955. Het bestuur van de Cal. Jaco- bapolder te Wissekerke roept sol licitanten op voor de vacante be trekking van Schriftelijke sollicitatie(s) in te zenden, voor 26 januari 1955 aan de dijkgraaf de heer L. P. Wisse te Kamperland. Te koop, z.g.a.n. Te bevr. Wilhelminastr. 43 Kortgene Gevraagd woning beschikbaar G. DE JAGER „Arendsrust", Serooskerke (W.) Te koop of te huur Groot 1 are 68 c.a. in de Toren polder C. Ketelaar, Wissekerke Colijnsplaat Aan onze school is vacant de betrekking van Indiensttreding zo spoedig mo gelijk, op nader te bepalen salaris. Zij, die hiervoor interesse heb ben, worden verzocht hun solli citaties in te zenden aan de voor zitter, de heer M. van der Weele, Havelaarstraat 70, bij wie alle gewenste inlichtingen zijn te ver krijgen. Inzenden vóór a.s. woensdag 19 januari. n: Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Tel. 20235 40 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis ink; toez. onder blanco couvert. Gratis spreek uur dag. van 108 uur. Gevraagd met maart bij Th. J. WISKERKE Colijnsplaat Schoenhandel, Kortgene Friese schaatsen, compleet f 8.75 Ruiters f 16.50, ook compleet Kunstschaatsen f 18. Witte schaatsenlaarzen f 26.90 Door een grote toevloed van adver- tenties moest een actueel schrijven van de heer Welleman te Kortgene tot het volgend nummer blijven overstaan, te geven door „Zang en Vriendschap" op donderdag 20 en zaterdag 22 januari in hotel „De Kroon", aanvang 7 uur precies Op deze uitvoeringen zal mede worden opgevoerd het toneelspel: „Het verleden sterft niet" Programma's verkrijgbaar bij dhr. A. A. Hoek van Dijke, vanaf maandagavond a.s. Het Bestuur Complete woninginrichting Wissekerke, Telefoon 341 en 262 Steeds gaarne tot uw dienst

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1955 | | pagina 2