NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD DOUWE EGBERTS Raadsvergadering Kortgene Grote gebeurtenissen Aodieos Kapsalon Scherp, Kortgene, Telefoon 215 werpen hun schaduw reeds ver vooruit KQP5EL No 2709 Zaterdag 18 december 1954 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post f 3.50 Advertenties 6 cent per mm Onder auspiciën van b. en w. van Wissekerke vergaderde j.l. maandag de Middenstandsvereniging dezer gemeen te en die te Kamperland gezamenlijk met. b. en w". in hotel ,,De Kroon". Als gasten en als sprekers waren hier bij tegenwoordig de heren Oskamp uit Middelburg, directeur van de zeeuwse V.V.V. en Haasdonk, secretaris van de V.V.V. Noord- en Zuid-Beveland. Waarnemend burgemeester Van Halst opende met enige woorden deze verga dering en riep hartelijke woorden van welkom toe aan de beide gasten. De heer Oskamp, een onderhoudend verteller, zette allereerst doel en wer king van V.V.V., de vereniging voor vreemdelingenverkeer, uiteen. Jarenlang was hij directeur van V.V.V. op het prachtige, in vele opzichten op ons eiland gelijkende eiland Texel geweest. Uit zijn rijke ervaring als V.V.V.-man somde ihij de vele mogelijkheden op, die ook voor Noord-Beveland, spe ciaal de westkant met de kamperlandse duinen, de vreemdeling te bieden heeft. De noodzaak van een noordbevelandse V.V.V. met een eigen bestuur werd door spreker afdoende naar voren ge bracht. V.V.V. heeft tot taak het mooie van een streek naar voren te brengen, het z.g. te verkopen aan de vacantie- ganger. Vroeger waren het maar en kelen die met vacantie konden gaan, tegenwoordig zijn het er miljoenen. Getracht wordt, om door een doelma tige vacantiespreiding, al deze mensen een rustplaats en een onderkomen te verstrekken, -zodat een groot gedeelte van een jaar disponibel is voor de va- cantieganger, wat weer ten goede komt aan hen, die als hotel- of caféhouder, pensionhouder of middenstander ten nauwste bij de vacantie betrokken zijn. Spreker had reeds verscheidene malen ons eiland bezocht en met groot elan somde hij het vele moois en interessan te op van dat eiland. Wij noemen hier van de duinen, de dijken, het vogelle ven in de inlagen. Het boerenbedrijf zoals dit op ons eiland wordt uitge oefend zal zeker aller belangstelling trekken. Voor een eilandbewoner kan het zien werken met een combine e.d. heel gewoon geworden zijn, maar voor de mensen uit de steden en fabrieken is zoiets zeer aantrekkelijk. Bovenal roemde spreker de rust van het eiland. Duizenden vacantiegangers zoeken voor hun vacantietijd een oord van vermaak, maar evenzovelen zoeken een plaats waar zij het rustig kunnen hebben. Wanneer het drie-eilanden-plan wer kelijkheid zal geworden zijn, zal Noord- Beveland de beschikking hebben over uitgestrekte recreatiegebieden, waar ook de zozeer geliefde zeilsport een voorneme plaats zal krijgen. Noord-Be veland is een rustig, prettig en vrij land. Door het oprichten van een V.V.V. kan men deze eigenschappen in de hand houden, het vreemdelingenver keer kan geregeld worden. Hij gaf de raad: houdt het eiland in haar oude sfeer, laat het rustig blijven. De heer Haasdonk sprak hierna over activiteit en organisatie. Ook hij wees op de rust van het eiland. In verband met de door de V.V.V. Noord- en Zuid-Beveland te voeren reclame noem de spreker Wissekerke en Kamperland belangrijke (steunpunten: de bewoners van die plaatsen zijn de beste propa gandisten daarvoor. Beide sprekers activeerden de 27 aanwezige en aandachtig luisterende toehoorders tot het oprichten van een plaatselijke V.V.V. als onderdeel van V.V.V. Noord- en Zuid-Beveland. Voorzitter Van Halst dankte hierop beide sprekers en gaf gelegenheid tot het stellen van vragen. Door een der aanwezigen werd spijt uitgesproken dat deze bijeenkomst niet enige jaren vroeger heeft plaats gehad, mogelijk was dan de buitenplaats „Sorgwijck" met haar prachtig bos voor het vreemdelingenverkeer behou den gebleven. Andere sprekers en ook spreeksters vroegen naar waterleiding aan de duinen en mogelijkheden voor consumptietenten. De vragenstellers konden allen tot ieders tevredenheid beantwoord wor den. Besloten werd tot oprichting van een V.V.V. Wissekerke, waartoe 24 van de 27 aanwezigen zich spontaan opgaven. De heer Oskamp sprak hierop woor den van dank voor de zeer vlugge op- als bet binnen goed en gezellig is en de fijne geur van het, met extra-zorg gezette, kopje koffie of thee bijdraagt tot die prettige, fees telijke sfeer, dan wordt er in alle rust dubbel genoten van si wat de vertrouwde naam Douwe Egberts draagt! Het heerlijk-pittige aroma van D-E koffie; de fijne opwekkende geur en smaak van D-E thee worden in deze dagen extra geproefd, gekeurd en gewaardeerd. Ze verhogen niet weinig de goede, huiselijke feest stemming. Maakte u reeds kennis met Idolet Wave de luxe? Een permanent op oliebasis Beleefd aanbevelend, en étlAWlANT richting en bracht hulde aan het voortvarende college van b. en w;. Hij wenste de nieuwe vereniging veel succes en beloofde haar de volledige steun van het overkoepelende orgaan, de landelijke V.V.V. De heer Haasdonk vond het erg pret tig nu reeds een nieuwe dochterafde ling te kunnen begroeten. Aan de hand van cijfers uit de praktijk noemde hij enige mogelijkheden voor de toekomst. Hierna werd het bestuur gekozen. Na enkele stemming werden gekozen de heren G. Meulenberg, J. van de Vreugde en G. P. Leendertse voor Kamperland en de heren J. van Halst, R. Sloteraa en A. G. M. Markusse voor Wissekerke, die onderling de functies verdeelden. Weth. Leendertse werd aan gewezen als voorzitter, weth. Van Halst, vice-voorzitter, J. van de Vreugde, penningmeester en Markusse als secretaris. Voorzitter Leendertse was er vast van overtuigd dat een stroom van nieu we leden zal toevloeien. Ook wordt gerekend op een flink aantal dona teurs, waartoe in de eerste plaats ook de landbouwers behoren; een ieder kan toetreden. Terwijl dit verslag geschreven wordt, hebben zich reeds drie personen als nieuw lid opgegeven. Mogen wij het adres voor aanmel ding nog even in uw herinnering bren gen: de bestuursleden of het secretari aat Markusse. Voorstraat 7, telefoon 308 te Wissekerke. Noord-Beveland werkt aan haar toe komst en is weer een schrede dichter bij haar ideaal: verlossing uit haar iso lement. Onder voorzitterschap van burge meester A. A. Schuit kwam de raad j.l. woensdagmiddag voltallig bijeen. Ruim een uur vooraf hield de heer Goossen voor de raad en pers een inleiding over de techniek der gemeentebegroting. Met veel interesse werd zijn duidelijke uit eenzetting gevolgd. De door verschei dene leden gestelde vragen, die alle tot ieders bevrediging door spreker werden beantwoord, lieten duidelijk uitkomen, dat het opmaken van een gemeentebegroting vast niet ieders werk is. Uit de causerie kon men gemakke lijk de conclusie trekken: een gemeen tebestuur is, wat het financiële gedeel te betreft, aardig aan banden gelegd. Ons inziens beheerste spreker ten volle deze materie. Te ongeveer 3.30 uur werd de open bare zitting door de voorzitter met enige welgekozen woorden geopend, waarna de notulen van de vorige ver gadering onveranderd werden vastge steld. Het lid J. A. Saloraé betuigde zijn dank voor de uitvoerige en juiste notulering van de langdurige bespre king in die vergadering. De volgende ingekomen stukken werden alle voor kennisgeving aangenomen: a. een door G.S., van Zeeland onder dagtekeniug van 23 nov. 1954 nr. 545 4-81, le afd. goedgekeurd raadsbesluit van 8 nov. 1954 i.z. verhuur noodwoning aan mevr. L. Bouwhuis - van Sluijs; b. een schrijven van G.S. van Zeeland d.d. 23 nov. 1954 nr. 22315 365, 3e afd., berichtende dat tegen het raadsbe sluit van 8 nov. 1954 betreffende de 6 pet. uitkering 4e kwartaal 1954 geen bezwaren bestaan; c. een schrijven d.d. 16 nov. 1954 van Hospitaalkerkschip De Hoop" te Amsterdam, houdende dankbetuiging voor de subsidie over 1954; d. een schrijven d.d. 11 nov. 1954 van de heer G. M. Schot, secre taris van de afdeling Zeeland ulo- groep N.O.V., houdende dankbetuiging voor de verleende bijdrage in de ulo dag; e. een schrijven van de Schippers- jeugdvereniging op G.G. „Dr. A. Kuy- per" te Zwolle d.d. 1 nov. 1954 be treffende verzoek om subsidie: f. een schrijven van G.S. van Zeeland d.d. 9 nov. 1954, nr. 2241-270, 3e afd. be treffende nadere herziening jaarwed den gemeentesecretaris en -ontvanger ingaande 1 januari 1954. De salarissen van ,de secretaris en van de ontvanger worden ingevolge het concept-besluit vaii G.S. verhoogd met resp. f 900. jen f 420.g. een schrijven van de chr. Kleuterschool te Kortgene d.d. 4 dec. 1954 houdende verzoek tot ver hoging van de subsidie; h. een schrij ven van de Ver. tot instandhoudiug ener chr. Bewaarschool te Colijns- plaat d.d. 7 dec. 1954, houdende ver zoek tot verhoging der subsidie. B. en w. stellen voor de onder g. en h. ge noemde stukken door hun college te doen onderzoeken teneinde een inzicht te krijgen in de financiële positie van beide bewaarscholen; i. een schrijven van G.S. van Zeeland d.d. 7 dec. 1954 nr. 2425-307, 3e afd. betreffende 6 pet. verhoging bezoldiging van de wet houders. De nieuwe wedde van de wet houders wordt per 1 oct. 1954 f640.-; j. een schrijven van de Prov. Bond „Het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis" te Sluis, d.d. 2 dec. 1954 betreffende verzoek om een subsidie in de kosten van de dienst voor geestelijke volks gezondheid; k. rapporten van de dienst Schooltandverzorging betreffende on derzoek op de o.l.s. te Kats, Kortgene en Colijnsplaat en de chr. school te Colijnsplaat over het schooljaar 1954- 1955. Bij de mededelingen werd een plaatje getoond, met als opschrift „Geschonken na de watersnood 1 februari 1953 Ge meente Kortgene", Bedoeld plaatje wordt door de kerkeraad der Ger. Ge meente op het orgel van de kerk dier

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1