NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dames! Raadsvergadering Wissekerke Winkelweek te Kapelle Kapsalon Scherp, Kortgene, Telefoon 215 Firma H, Blok Zonen, Kapelle Z.B. KDP5EL van 25 november tot en met 7 december, met vele attracties No 2705 Zaterdag 20 november 1954 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.00 per jaar Franco per post I 3.50 Advertenties 6 cent per mm 'MM Onder voorzitterschap van wnd.-bur gemeester Van Halst kwam vrijdag 12 november j.l. de raad bijeen. Af wezig het lid J. M. Filius. Nadat de voorzitter met enige wel komstwoorden en het gebruikelijke ge bed deze vergadering had geopend, werden de notulen van de vorige ver gadering onveranderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken waren o.m. enige rapporten van de vrijwil lige brandweer te Wissekerke en Kam perland. Mededeling werd gedaan over de gang van zaken bij de waarschu wingsdienst bij rampen, waarbij het lid Dingetnanse opmerkte, dat er te Geersdijk geen luidklok is. De voor zitter beloofde hem dit nader te zul len bekijken. De voorzitter deed mededeling om trent de onderhandelingen met de P.Z-vE.M. inzake nieuwe straatverlich ting. Volgens het door de P.Z.E.M ontworpen plan zou die nieuwe ver lichting, op masten van bijna zeven meter, afdoende zijn. De kosten daar van vonden b. en w. dermate hoog, dat zij dit plan hebben laten vallen en een nieuw, eenvoudiger, plan heb ben laten opmaken, mede ook in ver band met de vraag hoe de toestand zich binnen enkele jaren zal ontwikkelen (drie-eilanden-plan). In het nieuwe plan zijn opgenomen: de bestaande straat verlichting van 40 op 75 watt te bren gen, gebruik te maken van z.g. schot armaturen, die een betere lichtspreiding geven en het plaatsen van enige nieu we lichtmasten op de haven te Kam- Interlock herenhemden met mouwtje f 2.98, lange interlock herenpantalons f 2.98, bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstraat Goes perland en in Geersdijk. Het lid W«s- terweele ,kan zich met dit nieuwe plan moeilijk accoord verklaren, hij noem de het een proef, waarvan het gunstige resultaat nog niet eens vaststond. Wet houder iLeendertse lichtte nog toe, dat bij de natriumverlichting aan ho ge masten, voor het onderhoud eigen lijk nog een ladderwagen nodig is, en dat, gezien het lichteffect aan het kortgeense steiger, de jongelui deze verlichting zeker niet zouden toejui chen. Nadat door het lid Westerweele het bijplaatsen van een nieuw licht punt te Geersdijk was bepleit, werd het voorstel van b. en w. z.h.s aange nomen. De voorzitter deed hierna medede ling van een Koninklijk Besluit, rege lende het salaris van de wnd.-burge meester. Naar aanleiding hiervan vroeg het lid De Smit: 't zal toch niet in de bedoeling liggen de wnd.-burgemeester permanent te benoemen Spreker had niets tegen de waarnemende, maar z.i. bleef de benoeming van een burge meester zo lang uit. De voorzitter ver telde hierop, dat de Commissaris der Koningin enige weken terug, bij hem op bezoek was geweest. Natuurlijk was ook dat onderwerp toen ter sprake ge komen en had hij aangedrongen op een .spoedige voorziening in deze vaca ture in verband met zijn vele werk zaamheden in eigen bedrijf. De Com missaris .deed toen de belofte, te zullen zorgen dat op het eind van dit jaar, of anders in januari a.s., een benoeming zal afkomen. De voorzitter moet soms wel eens minder prettige mededelingen doen. nu echter kon hij heugelijk nieuws vertel len. Deze gemeente kreeg deze week een onverwacht douceurtje toebedeeld, 'n.l. f 29.000.achterstallige onderne mingsbelasting. Onderjurken hebben wij voor elke dame, of het nu in nylon of charmeuse moet zijn, in in terlock of gemoltoneerd, u vindt ze bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstraat Goes De Oostvoorstraat voldoet niet aan de gestelde eisen, daarom hebben b. en w. besloten deze straat opnieuw te la ten bestraten. Deed men dit niet, het zou dan een dure en hopeloze boel worden, en ten slotte nog niets berei ken. Het lid De Smit vroeg naar de oorzaak van die slechte ligging. De voorzitter zeide hierop, dat de nieuwe bestrating van deze kom weer al een poosje achter de rug is en er liefst maar niet te veel over wilde spre ken. Er is met de aannemer afgere kend, deze heeft een veer moeten la ten vallen, waarmede nu de Oostvoor straat verbeterd kan worden, en achter deze zaak is nu een punt gezet. Het lid Bustraan sprak ook zijn bevreem ding uit over de nieuwe bestrating, alsmede de riolering, waarop het lid Hoveijn zeide, dit ellendige dingen ge vonden te hebben, die destijds dikwijls met de heer Valk waren besproken. Besloten werd bedoelde straat, vol gens het plan van b. en w., opnieuw te bestraten. Het voorstel van b. en w*. om ^an- -wege de gemeente evenveel bij te dra gen aan het comité Vluchtelingenhulp 1954, als door de gemeente-ambtenaren wordt bijgedragen door het afstaan van ,,een uur loon", vond aller in stemming. Een actie, bijna van gelijke strek king, maar bedoeld voor een kamp in Aardenburg, zal gesteund worden door aan- en verkoop van loten. De raad hechtte haar goedkeuring aan het voorstel van b. en w. om aan de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse gemeenten te berichten, dat dezer zijds geen bezwaar bestaat om 90 pet Maakte u reeds kennis met Idolet Wave de luxe? Een permanent op oliebasis Beleefd aanbevelend, hypotheek te verlenen voor normaal woningen en 85 pet. voor niet-normaal- woningen. Het verzoek van de Johannastieh- ting te Arnhem om een subsidie van f 50.per jaar, ontlokte enige bespre king. Het lid Bustraan was tegen die subsidieverlening, het houdt niet meer op met dergelijke aanvragen en boven dien was het voor hem een grote vraag, in welke richting deze kinderen wor den opgevoed. Nogmaals deed de voor zitter voorlezing van het ingekomen verzoek, daarbij de nadruk leggende op de Protestants Christelijkezijde, kinderen van alle gezindten. Het lid De Nooijer was vóór subsidieverlening, evenals het lid De Smit. Het lid Wes terweele noemde het een plicht en het lid Dingemanse zou er geen vrede Dij hebben, indien het werd afgewezen. Het lid Markusse, overtuigd van het nut, zag de subsidie gaarne op de helft teruggebracht, alles wordt te genwoordig maar op de gemeenten ge wenteld. De voorzitter erkende, dat de aanvragen maar steeds aanhouden, maar vroeg de leden: zijn wij er voor onszelf vanaf door niet te geven? Wij verkeren nog in de gelukkige omstan digheid, wel te kunnen geven en 't is Ook dit jaar zal de kapelse winkelweek DE week worden om aller lei belangrijke aankopen te doen. De laatste weken was er door tij dige aankopen een prachtige aanvoer van vele nieuwe artikelen in al onze afdelingen. En, wat heel belangrijk is, u kunt nu in de win kelweek ook uw aankopen doen voor Sint Nicolaas ROyALE 6TULV0LLE HEUBELEN VOOR UW LEVEN. WONINGTEXTIEL PIE VAN UU HUIS'N PALEISJE ttAAKT BEDDEN DIE 0 VERKWIKKENDE NACHTRUST BELOVEN. PRIJZEN DIE BIJ UW BEURS PASSEN. Uw leverancier sinds 1890 Breng NU een bezoek aan onze toonkamers en maak hiervoor gebruik van onze auto-service Stuur ons even een berichtje en we halen u aan het veer af Hoe kan dat nu? Mooie heren zakdoeken voor 39 cent. Ja, dat kan, kijkt u maar bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstraat Goes altijd toch nog zaliger te geven dan te ontvangen. Met de stem van het lid Bustraan tegen, werd bij htofdelijke stemming besloten de gevraagde f 50.- subsidie, tot wederopzegging, te ver lenen. Evenals vorige jaren werd een ko- lentoeslag toegekend aan daarvoor in aanmerking komende inwoners. Hierna deelde de voorzitter mede, dat b. en w. bereids reeds opdracht hadden gegeven tot het bouwen van een tweede kelder en de aanschaffing van nieuwe motoren en pompen voor de riolering te Wissekerke, tot een be drag van f 4820.45. Hij vertelde de lijdensgeschiedenis van deze, nog maar drie jaar oude, installatie, memoreerde de honderden guldens onkosten daar aan en het dikwijls te moeten inscha kelen van de brandweer en vroeg de goedkeuring van de raad. Deze uiteen zetting deed het lid De Smit opmerken, dat de raad zodoende voor een voldon gen feit wordt geplaatst, niet anders meer kan besluiten en kon dit niet goedkeuren. De voorzitter zeide, dat men door omstandigheden, het gelijk tijdig uitvallen van beide motoren, feitelijk met de rug tegen de muur werd geplaatst en rekende daarom op clementie van de raadsleden. Nadat het lid De Nooijer had verklaard, dat b. en w. in deze niet anders hadden kunnen handelen en het lid Bustraan zeide er geen prijs op te stellen dat zoiets eerst in de raad behandeld diende te wer den, werd de handelswijze z.h.s. goed gekeurd. Door de gemeentewerklieden en de havenmeester was een verzoek inge diend tot verhoging van hun jaarwedde. Zij voerden daarin aan, dat hun salari ëring achter stond bij andere gemeenten van gelijke grootte. De voorzitter weer legde dit, voerde aan dat hun salaris geregeld wordt naar wettelijke voor schriften, maar dat zij zeker ten achter vallen bij vakbekwame landarbeiders. Getracht zal worden om ze via hogere instanties gepromoveerd te krijgen tot hele vakarbeiders, thans staan ze ge kwalificeerd als halve vakarbeiders. Lukt dit, het salaris zou dan met bij- ina f 300.per persoon verhoogd kun nen worden. De jaarwedden van ander personeel dan die genoemd in de salaris- en loonverordening, werden met ingang van 1 januari 1954 met 5 pet. ver hoogd. De jaarwedden van het gemeen- tepersoneel werden met ingang van 1 october 1954 met 6 pet. verhoogd. De pensioengrondslagen van de ambtena ren van de burgerlijke stand, J. J. van der Maas en G. van Hekken werden jper 1 januari 1953 opnieuw vastgesteld. Z.h.s. werd besloten tot het aan-

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1