Mi J MÜNHARDTS^ii EEfll AVONTUURLIJKE REIS JL> AUULU F jflgph zaterdag 20 nov. 1954 het huis PETTEN een meisje landbaawknecht arbeider gevraagd van tractorploeg PREDIKBEURTEN met schuur en erf G. J. de Koster de langs hun percelen lopende sloten dienen te zuiveren. Sander se bloemstuk E. C. de Regt, Wissekerke een motorrijwiel en een motorrijwiel MAIS0N AUBERT aan de afdeling Zeeland u.l.o.-groep N.O.V. in de kosten van een u.l o.-dag kwam hierop in behandeling. De voor zitter deelde nog mede, dat de gemeen te .Vlissingen b.v. een bijdrage verleent van f 25.waarom een bijdrage van Kortgene ad f 10.billijk te achten i9. Het lid Van der Weele vond het geven van zo'n bijdrage op deze wijze een prestige-kwestie. Waar je tegen woordig gaat of staat, zo zeide hij ver der, overal vind je een lijst, zelfs op de raad. Het lid Breure verklaarde zich een tegenstander. Hij noemde het bovendien fout, eerst op een lijst kij ken wat de buurman geeft om pas daarna zelf te geven. Men moet geven naar de mate waarvoor het nodig is. Een subsidie-aanvrage voor een blin- denbond, bij de ingekomen stukken, neemt men voor kennisgeving aan, voor een u.l.o.-dag zou men wat moe ten geven. De voorzitter zeide, dat de gevraagde subsidie voor de blinden uitging van een katholiek orgaan, van daar de afwijzende beschikking. Het voorstel van b. en w. werd, met de stem van het lid Breure tegen, aangenomen. Naar aanleiding van het gepubliceer de agendapunt: wijziging Winkelslui tingsverordening in dier voege, dat in het tijdvak van 1 april tot 1 October de winkels in de gemeente Kortgene des zaterdags open mogen zijn tot 7 uur, was via de georganiseerde mid denstand het verzoek binnengekomen de behandeling hiervan uit te stellen tot een volgende vergadering. B. en w. en ook de leden konden dit verzoek niet begrijpen, juist uit de midden stand was destijds drang uitgeoefend tot het verkrijgen van een latere open stelling. Daar er echter binnen enkele dagen een grote vergadering van de georganiseerde middenstand te Goes zal worden gehouden en die winkel sluiting daar in den brede zeker be handeld zal worden, werd besloten de beslissing in deze tot een volgende ver gadering aan te houden. Wethouder Bom merkte in deze bespreking o.mu op, dat men het oor niet enkel te luis teren moet leggen bij de middenstand, het publiek heeft in deze zeker ook haar wensen. Door b. en w. wordt het voorstel ingediend een crediet van f 4450. COOMANS voet leliet jeeuwi ta.iwe.lto<nl aan haar te verlenen tot verbetering van de weg op de dijk tussen de Oud- Kortgene- en Wissekerkepolder. Het lid Van der Weele merkte hierbij op, dat de polders baat bij deze verbetering hebben, maar dat de gemeente meet betalen. Het lid J. A. Salomé ant woordde op een tot hem gerichte vraag, dat de onderhoudskosten van een gesloten wegdek of een grindweg, vrijwel gelijk blijven, maar het voor deel van een gesloten wegdek geheel ten goede komt aan de gebruikers. Van der Weele kan zich met die ver betering ten volle verenigen, maar uit zijn bevreemding, dat hiervoor wel geld beschikbaar is, maar voor de ver betering van het stukje weg bij Gast te Colijnsplaat zijn er geen gelden be schikbaar. De voorzitter stelde hem gerust; bedoeld stukje weg zal zeer zeker verbeterd worden, maar dit kan nu nog niet in bewerking worden ge nomen, daar door de aanleg van de wa terleiding alle straten opgebroken moe ten worden. Voor 1955 zullen geen voorstellen tot verbetering van stra ten en wegen te verwachten zijn. Ook het lid Breure drong met de meeste aandrang op verbetering van bedoeld stukje weg aan. Het gevraagde crediet werd hierna z.hjs. aan b. en w. ver strekt. Thans kwam aan de orde het voor stel van b. en wj. tot het verbeteren van de straatverlichting in de gemeen te. Reeds enige malen werd omtrent deze zaak gesproken. In overleg met de P.Z.E.M. is thans een plan ontwor pen. Wanneer dit plan uitgevoerd zal zijn, mag op een verbetering van ze ker 100 pet. worden gerekend. Het bedrag dat uit de gemeentekas zal moeten worden betaald bedraagt on geveer f 6500.De voorzitter lichtte het plan nader toe. Alle straatverlich ting zal van de nieuwe kwiklampen worden voorzien. De Kaaidijk, de Kaai- straat en de Hoofdstraat zullen wor den voorzien van nieuwe, zes en een halve meter hoge lichtmasten. De daar uit komende oude lichtmasten zullen in het nieuwe bouwplan komen, als mede op die plaatsen, waar nog een lichtpunt nodig is, b.v. de Snellenstraat. Ook Colijnsplaat krijgt enige nieuwe lichtmasten. Het lid Korteknie juicht deze plannen toe en vraagt een paar lichtpunten te Kats bij de woningen van Van Arenthals. Deze worden hem toegezegd. Het lid Van der Weele vraagt of deze verbeteringen nog voor de a.s. winter zullen worden uitgevoerd. De voorzitter kon hierop geen toezegging doen, hij zou direct na afloop van de vergadering de uitslag naar Vlissingen bellen. Hierop werd het voorstel van b. en w. z.h.s. aangenomen. De gemeentebegroting 1954 werd na ampele bespreking gewijzigd (2e wijziging gewone en kapitaaldienst). Als laatste punt op de uitgebreide agenda was nog toegevoegd een voor stel van b. en w. inzake het garande ren van de onrendabele kosten van de aanleg waterleiding in deze gemeen te. De totale kosten voor het gehele eiland worden geraamd op f 1.000.000, waarvan f 460.000 onrendabel wordt geacht. In verband met de rentevoet van 3,5 pet. is voor 1955 de annuïteit (inclusief extra onderhoud) te stellen op 4,683 plus 0,5 is 5,183 pet., wat een bedrag vergt van f 23.841.80. Hiervan neemt het rijk 60 pet. voor zijn rekening en de streek, dat wil zeg gen de provincie Zeeland en de gemeen ten Wissekerke en Kortgene, zal de resterende 40 pet. of f 9536.72 voor haar rekening moeten nemen. Welk gedeelte van dit bedrag voor rekening van de gemeente Kortgene blijft, zal later onderling met de provincie Zee land en de gemeente Wissekerke die nen te worden geregeld. Door b. en w. werd reeds aan Ged. Staten een verzoek gericht een gedeelte van deze onrendabele kosten voor rekening van de provincie te willen nemen. Na deze uiteenzetting werd de gevraagde ga rantie z.h.s. verstrekt. Bij de rondvraag informeert het lid Welleman of er reeds een, regeling is getroffen voor die personen, die de aansluitingskosten van de waterleiding niet in haar geheel direct of in het J, ORAf W OtTA 31 „Ik weet wel wat", zei Frits toen. „Apen doen heel vaak mensen na". Hij trok zijn muts van het hoofd en gooide die hoog in de lucht. De aap keek hem verwonderd aan. Johnny stond er hoop vol bij te kijken. Frits gooide nog eens en nog eens. Toen pakte de Oran Oetang langzaam de muts van zijn kop en gooi de hem omhoog. „Toemaar, hoger", mom pelde Frits hem aan en gaf hem weer het goede voorbeeld. En ja, daar ging de aap weer aan 't smijten. En nu vloog John ny's muts door de tralies naar buiten! 32 „Hoera!" riep Johnny. Hij rende op zijn muts toe, sloeg het stof er af en plantte hem weer stevig op zijn hoofd. „Sliepuit!" riep hij tegen de aap en hij wees op zijn muts. „Die krijg je niet meer terug." En hij zorgde er nu wel voor, dat hij niet meer zo dicht bij de kooi kwam. De aap keek zeer teleurgesteld naar de muts. Hij kroop tegen de tralies aan en stak smekend zijn hand uit. Maar Johnny en Frits lachten hem uit en liepen ver der. geheel niet kunnen betalen. Hij dringt op spoed aan, wat hem door de voor zitter dan ook wordt toegezegd. Wel leman informeert ook nog naar de sportterreinen, bouw badhuizen en het vervuilen van het dijkje naast het Cen traal Bureau. Een en ander zal door wethouder Maas bekeken worden. Op de vraag van het lid Van der Weele betreffende de grondaankoop voor het Groene Kruis te Colijnsplaat, kon de voorzitter antwoorden, dat dit bin nen enkele dagen haar beslag zal krijgen. Het lid Klaassen vraagt naar een to renverlichting te Kats. Het lid Van der Weele acht nu de mogelijkheid daartoe niet uitgesloten; te Colijnsplaat heeft men deze immers van de familie Havelaar ten geschenke gekregen. De voorzitter zal de mogelijkheid van een goedkopere verlichting onderzoeken. Op de opmerking van het lid Van Hee dat het de gemeente te Colijnsplaat toch niets heeft gekost, antwoordde de voor zitter dat een dergelijke verlichting toch nog bijna f 1000.kost en dat het daarom goed is dit eens nader te bekijken. Het lid Korteknie vestigde de aandacht op het onduidelijke wij- zerbord, alsmede op de vuilnisbakken in de Molstraat. Ook aan deze zaken zal aandacht worden besteed. Het lid Klaassen vroeg de aandacht voor de school te Kats en naar de mogelijkheid van een buitenklok. Het lid Breure wees op de inrit nieuwbouwplan bij notaris Klop. De voorzitter zeide dat het breder maken van die inrit altijd nog een duizend tot dertiehonderd gulden zal kosten. Hij had zijn hoop altijd nog gevestigd op de dichting van de oude en strakjes onnutte waterleiding. Het lid J. A. Salomé wilde graag tegemoet komen aan de wens van Breure. Hij vond het nu de tijd daadwerkelijk aan de demping van die riolering te gaan wer ken. De voorzitter beloofde hem dat hij daartoe opdracht zal geven aan een reeds bestaande commissie. Ook wees het lid Breure nog op de volgens hem ,te trage bestrating in de nieuw bouw. Volgens de voorzitter vond dit zijn oorzaak in d« slechte aflevering van straatklinkers. Op het eind van deze maand zou er weer een partij klinkers beschikbaar zijn. Deze langdurige vergadering werd hierna door de voorzitter gesloten. scheppen gezonde regelmaat Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter 't Hart. Ger. Gem. Colijnsplaat Donderdag 18 nov. 7 uur ds. F. J. Dieleman van Ierseke. Colijnsplaat 14 nov. 10 uur dhr. de Zwarte en 2 uur ds. Cornelder. Jan Zandee en Miente Salomé geven u kennis van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op vrijdag 19 november a.s. te Kort gene. Rotterdam, Groenendaal 43e. Kortgene, Hoofdstraat 130. Op 18 nov. a.s. hopen on- ze geliefde ouders, behuwd- en grootouders H. de Looff en T. de Looff-Post, hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Y Kortgene, Kaaistraat 2 Bij de loterij is het nog maar de vraag, of u wat wint. Bij de VéGé-kruidenier weet u zeker, dat u voor 200 geldzegels (die hebt u zo) direct een gulden krijgt. W. L. Leendertse en L. W. Leendertse-Verburg zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de ve le blijken van belangstelling, voor en bij hun huwelijk ontvangen. Kamperland, november 1954. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het o- verlijden van mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder en groot moeder Elisabeth Christiaanse - Lindhout, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dr. Maas en zuster De Groot, voor de liefde volle behandeling. Uit aller naam, J. L. Christiaanse. November 1954. Havelaarstraat 3, Colijnsplaat. De candidaat-notaris-plaatsver- vanger D. BOTJE, waarnemende het kantoor van notaris M. Oele Jz. te 's-Gravenpolder, is voorne mens, ten verzoeke van de fam. A. de Pree-de Vos, krachtens rechterlijk bevel, in het openbaar te verkopen, op des middags 4 uur in het café van dhr. A. J. Westerweel te Colijnsplaat aan de Voorstraat te Colijnsplaat nr. 22, groot 4 aren 21 ca. Behoudens toestemming van autoriteiten terstond te aanvaar den. Te bezichtigen iedere werkdag, na gepleegd overleg met dhr. S. B. de Pree, Irenestraat te Colijns plaat, en op de verkoopdag van 10 uur tot half twaalf. Nadere inlichtingen ten kanto re van de wnd. notaris. MET EEN fMAAKVOL SCHEMERLAMPJE VAN: Voorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339 Het bestuur van de Cal. Jaco- bapolder maakt bekend, dat de land- en dijkgebruikers Wissekerke, 10 november 1954. Het bestuur voornoemd, L. P. Wisse, Dijkgraaf. J. Geuze, Ontv. Griffier. IBloemen koren er bij BLOEMENMAG. maakt het juiste i Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 Weer een mooie zending ontvangen Telefoon 351 —B Te koop: C.Z. 125 cc. Northon 500 cc. (legertype) Gebr. van der Weele, Garage „Centrum", Colijnsplaat, Tel. 287. MEVR. BRUYNZEEL, Wis sekerke, vraagt tegen december voor dag of dag en nacht Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Tel. 20235 40 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis ink: toez. onder blanco couvert. Gratis spreek uur dag. van 108 uur. Te koop, jonge hennen, 4 mnd. oud, f 5.per stuk 5 mnd. oud, f 6.per stuk aan de leg Jonge eenden, zelfde leeft, f 3. p. st. Verpakk. gratis. M. van Erp, F 3, Rosmalen. Gevraagdper 1 maart in N.O.P. (Nagele) event, met enig werkend gezin. C. Steendijk, A 428, Nieuwer- kerk, post Zierikzee. Met december of maart een vaste bij S. J. de Regt, Anna Mariahoeve, Wissekerke. Verloren Gelieve terug te bezorgen bij: J. Lems te Colijnsplaat. Zondag 14 nov. hopen mijn lieve opa en oma P. Wessels en M. Wessels-Bouterse hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Ineke. Colijnsplaat, november 1954,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 2