NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Raadsvergadering Wissekerke Brilmonturen R DEN BOER Ned, Herv. Kerk te Colijnsplaat Bijzondere avonddienst in het kader van „De Grote Trek" „Aan de vooravond ener crisis: Mensenwoord of Godswoord" BROOD Gebruikte tractoren en werktuigen M, de Dreu 6 Co's N,V, HOTEL „DE PATRIJS" TE COLIJNSPLAAT METROSCOPIX OP DE BRES groot kinderfestijn No 2698 Zaterdag 2 October 1954 58e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.00 per jaar Franco per post I 3.50 Advertenties 6 cent per mm Onder leiding van wnd burgemees ter J. van Halst kwam maandagmiddag de raad in openbare vergadering bij een. Het lid De Smit was met kennis geving afwezig. Na een kort welkomst woord en voorlezing van het gebed, werden de notulen, na een opmerking van het lid Dingemanse, onveranderd goedgekeurd. Enige ingekomen stukken en mede delingen werden voor kennisgeving aan genomen. Bij de nieuwe jaarwedderegeling voor gemeente-ontvangers is het salaris te Wissekerke met f 240.verhoogd, wat de goedkeuring van alle leden kon wegdragen. Besloten werd om een eenmalige subsidie van f 25.te verlenen aan het rust- en vacantieoord van de Ne derlandse Blindenbond. Op voorstel van b. en w. werd z.h.s besloten om een jaarlijkse subsidie van f 35.(tot wederopzegging) te verlenen aan de nederlandse militaire bond i,,Pro Rege". Ontheffing van hondenbelasting voor het jaar 1954 werd verleend aan L. L. Wisse. Aan P. van de Vreugde werd het door hem bewoonde woonhuis, met een smal stuk voortuin, verkocht voor f 2800.—. Het verzoek, om aan de gereformeer de school te Geersdijk de benodigde Als u in Goes komt dames, moet u eens kijken naar die mooie wollen vesten en pullovers bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes gelden beschikbaar te stellen voor aan schaffing van twee heteluchtkachels, werd z.h.s. ingewilligd. Z.h.s. >verd evenzo een verordening vastgesteld, houdende voorschriften tot het geven van namen aón straten en wegen en het nummeren der gebouwen in de gemeente. De benodigde gelden, tot het aanschaffen van nieuwe num merplaatjes, werden beschikbaar ge steld. De ;in aanbouw zijnde premiewoning te Wissekerke werd met de grond aan mevr. A. P. J. Breure verkocht. Een premiewoning te Kamperland werd eveneens met de grond, verkocht aan de heer P. Snoek. Over de thans in gebruik zijnde au to van de vleeskeuringsdienst was door een deskundige rapport uitgebracht. Om bedoelde wagen weer enigszins iu orde te krijgen, zou de gemeente een zodanige som moeten betalen, dat dit door de dienst niet verantwoord werd geacht. Wethouder Leendertse noemde het onverantwoord, deze wagen een zodanige rivisie te geven; bovendien, die wagen zou dan nog niet tip-top zijn. Men zou zodoende een veel te Geen kou lijden heren, wij heb ben broeken en borstrokken met wol gevoerd De Goedkope Simon Klokstraat, Goes groot risico op de bestuurder wentelen. Bij informatie bleek dat een nieuwe Volkswagen f 4737.kost en men voor de oude wagen nog f 750. kreeg. Besloten werd om tot aanschaf fing van een nieuwe wagen over te gaan. Hierna deed de voorzitter enige me dedelingen betreffende de waterlei ding, dit in verband met enige bespre kingen die hij had gevoerd met de di recteur van de waterleiding maatschap pij. Enige leden wilden gaarne concrete cijfers en data. De voorzitter durfde die in dit stadium, alles staat nog te veel op losse schroeven, niet geven. Niettemin werd z.h.s. besloten de di verse werken te laten uitvoeren en aan de financiële berekening deel te nemen. Bij de rondvraag informeerde het lid Westerweele, wanneer de nieuwe verlichting op de kamperlandse haven Voor oudere dames hebben wij de gebreide lijfjes voor f 2.39 f 2.59 De Goedkope Simon Klokstraat, Goes geplaatst zal worden. De bietencam pagne staat voor de deur. De voorzitter deelde hem mede, dat de opdracht tot plaatsing direct aan de P.Z.E.M. is ge geven, maar dat men nu op spoed zal aandringen. Het lid Hoveijn vond dat de bouw van de ulo-school zo slecht opschoot en vroeg of b. en w. er wel aan dach ten, dat deze stagnatie de gemeente maandelijks op f 100.kwam te staan voor huur van andere lokalen. De aannemer heeft het wel erg druk, maar de gemeente moet -betalen. Bo vendien is deze gang van zaken zeker niet bevordelijk voor het onderwijs. De voorzitter antwoordde, dat hieraan van gemeentewege niets gedaan kan worden. Het schoolbestuur moet in deze bij de aannemer op meerdere spoed aandringen. Wethouder Leen dertse vond dat men het personeel van die school moest bewonderen, steeds maar de moed hebben om op die wijze les te willen geven. Het lid Hoveijn informeerde, of er nog niets bekend was omtrent het „miljoen uit Nieuw-Zeeland", waar op de voorzitter antwoordde er is ons niets, maar ook niets van dat mil joen bekend. Wel van horen zeggen, maar niets officieels. Het lid Dingemanse was bang, dat de nieuw te bouwen woning voof de heer P. de Looff het licht van een straatlantaarn zou wegnemen. De voor zitter zal deze zaak nader bekijken. Hetzelfde lid vroeg of door b. en w. reeds maatregelen zijn getroffen voor Als japonnetjes zo mooi zijn on ze japonschorten* Als u in Goes komt moet u eens kijken bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes die mensen, die de aanleg van de wa terleiding niet ineens kunnen betalen, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit reeds in een vorige vergadering was besproken. Door b. en w>. is er te dien aanzien nog niets vastgesteld, maar bedoelde mensen kunnen er vast van op aan, dat zij in termijnen mogen betalen. Het lid J. M. Filius informeerde, wanneer de nieuwe premiewoningen[ toch klaar zullen zijn. Ook het lid Dingemanse vond het een treurige ge schiedenis. De voorzitter zeide hierop, dat de woningen te Kamperland bijna klaar waren, de bouw van de wonin gen te Wissekerke goed opschoot en met de bouw van de woningen ste Geersdijk, volgens de aannemer, vol gende week begonnen zal worden. Wat klachten betreft, hij had niets dan lof over de nieuwe woningen gehoord. Hij kon de raad thans de verheugende mededeling doen, dat alle bouwvolume, 15 woningen, nu geplaatst is. Hierop dankte hij de leden voor deze prettige vergadering en las het dankgebed voor. Onze bekende verpleegsters- schorten, aan 2 kanten draag baar, maat 38 tot 54 f 4.95 De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Een keur-collectie in moderne elegante Vakkundige afwerking Billijke prijzen Beste wereldmerken ZEIS-PUNKT ALLGLAZEN A.LKAMPMAN in 't hartje van de L. Vorststr. 57 en 66 Goes Krimpvrije Jaeger herenbroe ken, hemden of borstrokken voor f 3.95 bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes COOMANS vaat lelket jeeuwi tatwcltaatl Komt U naar MIDDELBURG U bent welkom in Café Restaurant )Mler" De gezellige zaak in de Lange Delft Prima consumptie Uitstekende keuken vanaf f 45. 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Aanbevelend Speciale aanbieding keperfla nellen meisjespyjama's f 3.98 - f 4.29 - f 4.69 enz. De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Zondag 3 october, 6.30 uur Onderwerp Een bezinning op het synodaal geschrift „De leer van de Hei lige Schrift". Spreker: DS HUGO VAN DALEN. Medewer king Herv. Kerkkoor. Extra collecte ALLEN HARTELIJK WELKOM. In het bijzonder broeders ambtsdragers. geeft energie voor kantoormensen en handwerkers het onmisbaarste voedsel BAKKERIJ STRIJD KORTGENE Ford Major met petroleummotor, in div. prijzen, vanaf f 900. Ford Dearborn met sirocco Ferguson petroleum Allis Chalmers W.F. Kooiwielen voor Fordson Major en Ferguson Ritscher antislipkettingen voor A.C. W.F. Rupsinstallatie voor Fordson Major Official Districts Ford tractor dealer GOES, Telefoon 3441 vertoont op zaterdag 2 october de adembenemende sensationele driedimensionale film (dieptefilm) de beelden komen zo bij u de zaal in. In het tweede gedeelte van het programma zal worden vertoond de grootse acteur Clark Gable en Ava Gardner in Zij gaven hem een slechte naam maar schrokken toen hij die ging zuiveren 's Middags om 4 uur is er een want Donald Duck en Micky Mouse en Pluto de hond zullen via het witte doek op bezoek komen bij de colijnsplaatse jeugd Entree f 0.50. 's Avonds zal voor de huur van de speciale brillen f 0.15 berekend worden

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1