NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Raadsvergadering Kortgene EE I IN UW WONING TAMSE - GOES - KORTGENE Het gemak dient de huisvrouw Het gas in de fles, waar stads- gas ontbreekt Verwarmen, koken, verlichten Zuinig, proper, voordelig MAISON AUBERT Mensen gevraagd om aardappelen te rapen METROSCOPIX TARZAN DE AAPMENS groots kinder festein met kinderfilm G. J. de Koster De hartewens van elke dame GOUDEN RING C. Joosse Een genot voor het hele gezin. Tamse geeft gaarne advies en maakt gratis kostenberekening voor u. Aanleg geheel volgens voorschrift No 2696 Zaterdag 18 september 1954 58e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Advertenties 6 cent per mm Onder voorzitterschap van burge meester A. A. Schuit kwam de raad woensdagavond in openbare zitting bij een. Afwezig het lid Korteknie. Na de opening werden de notulen goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van Ged. Staten. Hierin werden b. en w. uitgenodigd tot een onderhoud op dinsdag 12 october a.s. Onderwerp: verlichting steigerdam. Wederom was het het lid Z. C. Sa lome, die met klem op de meeste spoed aandrong en met een motie al of niet met de goedkeuring van G.S. per 1 november a.s. de steigerdam verlicht aan de argumenten van b. en w. kracht wilde bijzetten. Het lid Van Hee betuigde hieraan zijn mede werking. De voorzitter zou in deze motie een aanfluiting zien jegens het beleid van b. en w. in deze zaak. B. en w. zijn altijd juist de aandringers geweest. Wethouder Bom zei, dat wij 13 october twee dingen beslist zullen weten, n.l. deze zaak is bij G.S. tot een goede oplossing gekomen of niet. ten tweede, we weten wat de raad in deze wil. Z. C. Salomé wilde, dat b. en w. in ieder geval zullen zorgen dat 1 november die dam verlicht zal zijn. Ook het lid J. A. Salomé leek het zeer nuttig dat b. en w). per 1 novem ber voor een verlichting zouden zorgen en had het volste vertrouwen dat b. en w. dit zo voordelig mogelijk zouden laten uitvoeren. De voorzitter noemde de termijn -van 1 november onaanvaardbaar. Amb telijke molens malen langzaam en de P.Z.E.M. heeft in deze ook nog een woordje te spreken. Wethouder Bom was geen voorstander van de motie- Salomé, er zou b. en w. zodoende een troef uit handen geslagen worden. J. A. Salomé vond de trage gang van za ken betreurenswaardig en voorzag, dat er weer een winter voorbij zou gaan zonder steigerdam verlichting. De le den Breure en Welleman onderschre ven deze gedachtengang. Volgens de voorzitter wijst de aan leg van het tegelpad op een gebrek aan verkeersveiligheid en komt uit dien hoofde de aanleg van verlichting geheel ten laste van de provincie. Spreker wees er op, dat men aan Perkpolder bijna niet behoorlijk kan rijden van al de lichtmasten. Wanneer er aan de provinciale steiger te Bres- kens 4 of 5 lichtmasten zouden ver dwijnen (en deze te Kortgene zouden worden geplaatst), Breskens zou er niet de minste hinder van ondervin den. Na nog enige bespreking, waar aan vrijwel alle leden deelnamen, werd door b. en w. de motie van Z. G. Sa lomé aanvaard. Deze motie omvat: ge zien de verkeersveiligheid, de verlich ting aan de provinciale veerdam zo spoedig mogelijk uit te voeren. Het lid Van der Weele vond dat Salomé in de provinciale staten te weinig op dit aambeeld hamerde; wanneer hij lid van die staten was, zou de vuist op tafel komen. Bij de mededelingen: een verzoek van een middenstandscursus tot het mogen gebruiken van een schoollokaal te Kortgene werd afgewezen. De school is volledig voor het onderwijs bestemd. De verbouwing van de school te Kats is begroot op ongeveer f 4000.De kosten voor het teren van de verharde weg Steveninck zullen begroot wor den. Deze weg is in onderhoud bij de gemeente. 1 B. en w. willen een proef nemen met het aanbesteden van de schoon maak en onderhoud van de o.l.-school. Verschillende gemeenten doen dit reeds, met gunstig resultaat. Het onderhoud van die school vereist geen volledige dagtaak, de persoon in kwestie wordt als ambtenaar beschouwd en geniet al le sociale voorzieningen daaraan ver bonden. Het lid J. A. Salomé was het met dit voorstel niet eens. Hij noemde dit het risico afwentelen op mensen met de minste weerstand, wat de sociale zekerheid van die persoon niet ten goede zou komen. Hij wilde het onder houd via een timmermanszaak laten uitvoeren. Wanneer de particulieren deze door b. en w. voorgestelde weg ook zouden gaan bewandelen, zag het er voor de werknemers niet erg ple zierig uit. B. en w. zullen zich eerst nog eens ernstig beraden en daarna een oproep plaatsen. Hierna deelde de voorzitter nog me de, dat eerstdaags de wijzerplaten van de torenklok te Golijnsplaat weer op hun plaats gebracht zullen worden. Per 1 november a.s. werd, op voor stel van b. en w., eervol ontslag ver leend aan de heer A. J. C. van der Lijcke als onderwijzer aan de o.l.- school te Kortgene, wegens benoeming elders. Na enige bespreking wertf be sloten de gemeentelijke bibliotheek om te zetten in een particuliere openbare bibliotheek. Het gemeentelijk boekenbe zit zal aan die vereniging om niet wor den overgedragen. Per 1 april 1954 werd mej. A. de Korte, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare scholen te Kortgene en Golijnsplaat en aan de Ulo-school te Kortgene in vaste dienst benoemd. Aan de Nederlandse Blinden- bond werd een éénmalige subsidie van f 25.toegekend, in verband met haar 60-jarig bestaan. De slotwijziging van de begroting 1953 werd z.h.s. vast gesteld en de thans zitting hebbende leden in -de commissies ingevolge de Woonruiratewet 1947 werden herbe noemd. Bij de rondvraag informeerde het lid Welleman naar twee opritten nieu we straat Torendijk. Volgens de voor zitter komen die opritten er wel, maar vóór de winter persee niet. Het lid J. A. Salomé vroeg of door b. en w. bereids stappen zijn gedaan in ver band met een toekomstige vestiging van vissers in Golijnsplaat, mede in verband met het drie-eilandenplan. Hij n ESSO NEDERLAND N.V. POSTBUS 110 '«-GRAVENHAGE wilde dat b. en w. met die mensen contact op zou nemen en met hen voeling zou houden. De voorzitter antwoordde hem, dat er in deze nog niets vaststaande is, dit betekent echter niet, dat men nu maar moet afwachten. Een en ander zal na der bekeken worden. De sub-commis sies zijn er ook nog om te dien aan zien suggesties te doen. Hierna sloot de voorzitter deze ver gadering met enige woorden van dank. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Tel. 20235 40 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis ink; toez. onder blanco couvert. Gratis spreek uur dag. van 108 uur. achter de rooier Zich te vervoegen bij J. J. van der Weele, „Veldzicht", Colijns- plaat. ZAAL HOTEL VERBURG TE WISSEKERKE vertoont zaterdag 18 september te 7.30 uur, de sensationele, adembenemde drie dimensionale film (dieptefilm) In het tweede gedeelte van de voorstelling zal worden vertoond de grootste avonturenfilm uit het donkere Afrika met Johnny Weissmuller en Maureen O'Sullivan Zaterdagmiddag om 4 uur Tevens wordt dan de drie dimensionale film METROSCOPIX ver toond. Entree f 0.50 Voorstr. 39, Golijnsplaat, Telef. 339 een mooie Bijzondere stenen Aparte zetting en laag in prijs vindt u ze bij: Sint Adriaanstraat 11 Telefoon 2728, Goes Telefoon 01100-2763 - 01108-221

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1