Opening sportterrein te Wissekerke Zaterdagmiddag 18 Sept. om 2.30 aar Hedeamiddag Herfstetalage wooahais GEZELLIG BAL P. J. ïerliarg, VJ 100/o Gratis braadhoat voor 't weghalen bietenrooiers Pakpapioroa, aaa rollen af vellea EEI MMTlIILLJIE REIS IJLLd Arnhemse politiemuziekvereniging PREDIKBEURTEN Bevelanders 1 Nieuwland 1 uitlenen van boeken Studio De Ruyter HEDENAVOND A.s» Maandag en Dinsdag wegens vacantie rN8 Paperwhite bollen Sanderse HET CORSET KORTING MAIS0N AUBERT Lucerne hooi „Lang verwacht, maar toch ver kregen". Met deze woorden begon wnd burgemeester Van Halst zijn o- peningsloespraakje op Donderdagavond, toen alle spelers zich op het midden veld verzameld hadden voor de ope ningswedstrijd. Hij heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder de he ren Aartsen en Enkelaar, die met hun staf zovele bemoeienissen hebben ge had bij de aanleg van dit sportveld. Spreker zeide verheugd te zijn, dat het nu eindelijk zo ver was gekomen, dat het terrein kon worden vrijgege ven. Verheugd ook was hij, dat deze wedstrijd, die op initiatief van de Heide Mij was georganiseerd, doorgang kon vinden. Hij hoopte op een mooie wedstrijd en droeg de spelers van Wis sekerke op, zich niet te laten kennen. De openingswedstrijd werd gespeeld tussen gemeentepersoneel van Wisse kerke en personeel van de Heide Mij. Onder de critische blik van het talrijke publiek verrichtte Van Halst de af trap, waarna een sportieve en gezel lige wedstrijd een aanvang nam. Di rect reeds werd in een vrij hoog tempo gespeeld en moesten menige stijve spie ren kreunend werk verrichten, dat reeds jaren ontwend was. Maar er werd volgehouden en de kracht opge bracht het veld in alle richtingen te doorkruisen. Spelers en publiek hebben van deze wedstrijd dan ook volop genoten. Was het de ene keer doordat er enkele fraaie staaltjes van individueel spel te zien werden gegeven, de andere keer was het om de capriolen van een goed bedoelde maar niet gelukte trap. Was de rust met gelijke stand (1-1) ingegaan, de eindstand was alweer ge lijk, 2-2. Unaniem waren de spelers van oordeel, dat een verlenging de beslissing moest brengen. Het spelen ging veel te lekker en er moest een winnaar en verliezer zijn. Binnen de minuut na de hervatting leverde een achterspeler van Wissekerke voor de tweede keer in deze wedstrijd de pres tatie om de bal vanuit zijn doelgebied al wandelende en passerende in de vij andelijke doelmond te brengen, waar na met een goed gericht schot de bal achter de keeper belandde. Teen vier minuten voor het definitieve einde een voorzet van links door een binnenspe- ler goed werd benut, was Wissekerke overwinnaar geworden en kon het pu bliek met een zucht van verlichting en met schor geschreeuwde kelen, te vreden huiswaarts keren. Ook de spelers hebben met een zucht het eindsignaal van de scheidsrechter gehoord, zij het dan, dat deze zucht een dubbele betekenis had. In de eer ste betekenis, dat het zware en onge wone spel een einde had genomen en in tweede betekenis, dat er in het kleedlokaal geen voldoende ruimte was om allen te herbergen, zodat verschei dene spelers, moe en doornat van het zweet, zich in de openlucht moesten aankleden, mede onder het oog van het publiek. Jammer, dubbel jammer is dit, daar het terrein zeer mooi is en nu de kleedgelegenheid daar ernstig afbreuk aan doet. 15. Na deze zwerftocht door Volendam keerden ze moe weer naar huis terug. Johnny zei dat hij de kleren van de Vo- lendammers erg mooi vond, heel wat leu ker dan zijn gewone pakje. Frits' moeder dacht even na, toen ze dit hoorde. Toen zei ze: „Ik heb nog wel een pakje van Frits, dat mag jij dan wel dragen, zolang je in Nederland bent." En even later kwam ze aandragen met een echt Volendammer costuum. Vader stond goedkeurend toe te kijken en blies de mooiste kringen rook. Johnny sprong een gat in de lucht, zo leuk vond hij het dat hij nu ook zo'n mooi pak FILMNIEUWS Hotel ,,De Korenbeurs" te Kort- gene vertoont hedenavond een echte Errol Flyn film, n.l. De banneling van Ballentrea. Wanneer u de avontu ren van Robin Hood gezien hebt, kunt u zich voorstellen wat u in dit boei ende verhaal van zeerovers, oosterse meisjes en romantische avonturen te zien krijgt. In het voorprogramma wordt u een complete reportage van de Tour de France vertoond. 's Middags om 4 uur zullen in de zelfde zaal voor de kinderen Donald Duck en Micky Mouse vergezeld van zijn hond Pluto via het witte doek op bezoek komen. Wie van jullie kent niet de bekende personen uit de kin dercourant, jeugdblaadjes en nog veel meer andere boekjes? Nu, tegen geringe prijs kunnen jullie kennis met hen komen maken. Zondagdieost artsen. Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel. Ten bewijze dat het arnhemse politie- muziekcorps, de arnhemse reinigingsploeg en de arnhemse bezoekers in het alge meen, het in de gemeente naar hun zin hebben gehad, plaatsen wij hieronder gaar ne een door de burgemeester van Kort- gene ontvangen brief. Beschermheer C. Matser, burgemeester van Arnhem. Ere-voorzitter C. Borstlap, hoofdcommissaris van politie te Arnhem. SecretariaatBovenbeekstraat 11 Arnhem, 31 Aug. 1954. Aan de heer burgemeester van Kortgene. Edelachtbare heer. Nu wij allen weer in Arnhem zijn te ruggekeerd is het ons een grote behoefte onze dank uit te spreken voor al hetgeen wij, door uw toedoen, in uw mooie ge meente mochten beleven. Vol bewondering zijn wij allen voor u en de inwoners van Kortgene, die ons met een zodanige oprechte hartelijkheid en gul heid hebben ontvangen, dat dit ons allen ontroerd heeft, en wij geloven stellig, dat de vriendschapsbanden, die in deze onver getelijke dagen ontstaan zijn, tussen de inwoners van Kortgene en de leden van de Arnhemse politiekapel, aanleiding zul len zijn tot een spoedig weerziens, het geen zeer zeker de hoop is van ons allen. De wijze waarop zij in zo'n korte tijd in de gemeenschap van de inwonerskring uwer gemeente werden opgenomen was ook wel zo buitengewoon, dat het ons een eer is u en de inwoners van Kort gene met rechtvaardige trots onze vrien den te mogen noemen. Zoudt U zo vriendelijk willen zijn, on ze dank ook te willen overbrengen aan de inwoners van Kortgene en daarbij uit drukking willen geven van ons diepe re spect, hoogachting, bewondering en vriendschap ten opzichte van uw gehele gemeente, doch vooral aan hen die aan het volledig slagen van uw en ons feest hebben medegewerkt, en wilt u hierbij wel speciaal betrekken onze „Pleegouders", die getracht hebben elkaar in gulheid en hartelijkheid ten opzichte van ons te o- vertreffen. Hopende op een spoedig weerziens ver blijven wij met de meeste hoogachting, Namens het bestuur, C. A. Coopmans, secretaris. kreeg. 16 Het duurde niet lang of Johnny had zich helemaal aangekleed. Hij kreeg nog een Volendamse muts op, en nu was hij van een Volendammer niet meer te on derscheiden. Samen met Frits ging hij op een kist staan. „Jullie lijken wel broer tjes," lachte moeder. „Houd dit pakje maar aan als je met Frits op reis gaat," zei vader. Zijn pijp viel uit zijn mond van het lachen. „Ik vind jullie een leuk stel zo." Frits en Johnny stonden glunderend naast elkaar en lieten zich bewonderen. JUBILEUM Maandag j.l. was het „de" grote dag voor Jan Meulenberg uit huize „Vredestein" te Wissekerke. Hij werd toen 90 jaar. „Apollo" bracht hem. onder grote belangstelling van het pu bliek, een serenade. Herv. Kerk Wissekerke 10 uur dhr Louwerse en 2.30 uur ds Boonstra Herv. Kerk Geersdijk 10 uur ds Boonstra, bediening H. Doop en 2.30 uur dhr Kraak. Toegelaten tot klas 4 van de afd. H.B.S. aan het Chr. Lyceum A. P. Verburg te Geersdijk, leer ling van de Chr Oio Wissekerke Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde man, va der, behuwd- en grootvader, de heer Pieter Jacobus v.d. Zande, in de ouderdom van 71 jaar. Colijnsplaat Wed. M. A. v.d. Zande- van Dijke. Middenmeer H. A. v.d. Zande. M. S. v.d. Zande- Meulenberg. Colijnsplaat A. v.d. Zande. G. A. v.d. Zande- Luijk en kleinkinderen. Colijnsplaat, 7 Sept. 1954. De begrafenis heeft plaats gehad op Vrijdag 10 Sept. n.m. 14 uur. De heer en mevrouw BRUYN- ZEEL-SCHURINKzeggen, langs deze weg, hartelijk dank voor de .zeer vele blijken van belangstel ling op 3 en 4 September ont vangen, daar het hun ondoenlijk is allen persoonlijk te bedanken. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, zowel schriftelijk als in de vorm van cadeaux, op mijn 90ste verjaardag ontvangen, allen mijn hartelijke dank. In het bijzonder de muziekver eniging „Apollo" voor de sere nade mij gebracht. Jan Meulenberg en kinderen. Wissekerke, September 1954. „Vredestein" Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen na het over lijden van onze geliefde man en vader Jacobus de Schipper, betuigen wij onze hartelijke dank. L. de Schipper- Minderhoud en kinderen. Wissekerke, September 1954. Hiermede betuig ik mijn oprech te dank voor de overstelpende bewijzen van belangstelling, die ik mocht ontvangen bij mijn te rugkeer uit het sanatorium „Son- nevanck" op Woensdag 8 Sep tember j.l. Marinus van Gilst. Colijnsplaat. De vakopleidingscursus voor het bouwbedrijf te Geersdijk vangt aan op a.s. Nieuwe leerlingen kunnen zich aanmelden eveneens op Zaterdag middag 18 September en wel om 2 uur aan de school. Het bestuur. Aanvang 4 uur Heden begint weer het door de C.J.M.V. te Kamperland Zelfde tijd Alles voor uw Herfsttakken Herfstbladeren Herfstranken Herfstdecors Druiventrossen Kastanjetakken Etalageflanel Plein 1940 Middelburg Tel. 3259 Verzending door heel Nederland Weer voorradig stokvis zoutevis bokking haring en mossels in 't zuur Beleefd aanbevelend Wed. L. KEMPE Colijnsplaat Te koopt (nieuwbouw) te Kortgene, Wilhelminastr. 10, (Pompweide). Te bevragen: Wilhelminastr. 8. COOMANS wt Likket jjeeuwi tazwe-lzocxL in het „Wapen van Kats" KORTGENE en schalen ervoor Bloemenmag. Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 BIJ UITNEMENDHEID THANS op alle maatwerk Corsetière mevr. Brou wer is aanwezig te Kort gene, hotel „DE KO RENBEURS" op Dins dagmiddag 14 Sept. L. DE LOOFF Westpolder Kortgene Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Tel. 20235 40 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis ink; toez. onder blanco couvert. Gratis spreek uur dag. van 108 uur. Gevraagd bij JACOB REIJNHOUDT, B 255, Kamperland. Te koop: derde snede A. HENDRIKSE, Wissekerke, EEN VOORDELIG ADRES voor al Uw Koekzakken, kruidenierszakken, hoeden-, petten en fourniturenzakjes enz. Taartranden, gebakdozen, bloes, enveloppen en alle andere papierwaren PAPIERHANDEL J. A. WESTSTRATE Rouaanse kaai 21, Middelburg, Tel. 2453 3 keer per week verzenden wij naar Noord-Beveland

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 2