NOORD-BE VELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Waterleiding in Uw woning Steno en typen Mooi eiken orgel f 190.- Chr. (J.L.O. school P. H. Coomans U.L.O. school Kortgene PLOEG WEDSTRIJD Prinses Wilhelmina geniet een welverdiende rust Flakier" Noord-Beveland Aanvang lessen Een ongekend gemak Firma Tamse, Goes, Kortgene boekhouden opleiding middenstandsdiploma Dinsdag 31 Augustus Wrijf Kou en Pijn MAIS0N AUBERT CJ.B.T.B. - L.J.G. No 2693 Zaterdag 28 Augustus 1954 57e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnemenisprijs I 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Advertenties 6 cent per mm Terugkeer tot zichzelve temidden der natuur Apeldoorn (P.A.) Rustig teruggetrokken temidden van haar volk, dat zij vijftig lange jaren regeerde, hoopt h.k.h. prinses Wilhelmina op 31 Augustus a.s. haar vier en zeventigste verjaardag te vieren. Volgens haar wens wordt deze gedenkwaardige dag in alle rust en kalmte her dacht, passend bij haar leeftijd. In weerwil van het feit, dat de prinses zich in ruste teruggetrokken heeft en eindelijk na zoveel jaren van inspannende arbeid voor land en volk, haar eigen leven kan leiden, treedt zij zo nu en dan nog in de openbaar heid, hiermede bewijzende, dat het leven toch niet ongemerkt aan haar voorbij gaat en zij zich nog wenst te begeven op terreinen, die haar belangstelling hebben. Zo heeft h.k.h. een moeilijke reis gemaakt door de getroffen gebieden na de ramp die ons land in Februari verleden jaar trof. Zij legde verscheidene andere bezoeken af en ontving de bezoekers van het P.E.N.-congres, waarvoor zij grote belangstelling koesterde. Rond paleis het Loo, waar talloze ma len duizenden kelen een aubade brachten aan de koningin der Nederlanden en waar staatslieden uit de gehele wereld hun op wachting hebben gemaakt, heerst thans een weldadige stilte. Op de grote weiden voor het witte huis vergaart een landman een late grasoogst en langs de lanen, die de parkaanleg verbinden met de grote verkeersweg, begeeft zich slechts een en kele wandelaar. In een vleugel van de vorstelijke wo ning, die daar zo machtig ligt tussen de hoog oprijzende beuken en wijde gazons, woont prinses Wilhelmina. Zij leeft er teruggetrokken uit de maalstroom van de wereld, waarin zij vijftig jaren lang heeft gestaanmoe van de vele slagen* die deze wereld ook ha&r heeft toegebracht. Teruggetrokken leeft zij daar, maar ze ker niet vergeten door het volk, dat zij met liefde en toewijding heeft geleid en haar spontaan de erenaam heeft gegeven van Moeder des Lands. Prinses Wilhelmina heeft met haar troonafstand zich werkelijk geheel uit de staatszaken teruggetrokken. Zij heeft niet gewild, dat haar dochter Juliana het ei gen inzicht op sommige terreinen nog zou moeten richten naar de opvattingen van haar moeder en tegelijk er naar ge streefd zich te kunnen losmaken van de talloze verplichtingen die de draagster van de kroon nu eenmaal heeft te vervullen. Met penseel en verf Op het Loo en in de omgeving ervan, dat bestaat uit een enorm stuk ongerept gebied, behorende tot de domeinen en particuliere bezittingen van h.k.h. die ge zamenlijk een oppervlakte van ongeveer 11.000 ha beslaan, vindt de prinses de ge legenheid om tot zichzelf te komen. Zij is altijd een liefhebster geweest van de ongerepte natuur. De grote domeingebie- den, waar men uren kan rondrijden zon der door vreemde ogen te worden ge zien, vormen een prachtig reservaat. Dikwijls trok de prinses er hier met haar schildersezel op uit en zocht een rustig en schilderachtig plekje, om het landschap met penseel en verf op het lin nen vast te leggen. En ontmoette zij er- al mensen, dan waren dit meestal beken den, zoals de dochter van boswachter Kersten, of de zoon van boer Van Laar, kinderen van het land, waarvan zij de hoge vrouwe is. Met de bewoners van de domeingebie- den staat prinses Wilhelmina op goede voet. Zeer velen ervan kent zij persoon lijk en haar uitstekend geheugen voor gezichten doet haar er niet licht een ver geten. Deze mensen hebben overigens ook ontzettend veel aan haar te danken. Voor hen was zij niet alleen vijftig jaar lang koningin, doch bovendien leeft zij als werkgeefster belangstellend mee met vele Een van de onderwerpen, die prinses Wilhelmina graag in haar schilderijen behandelt, is het steeds min of meer sombere landschap. Dit is de re productie van „Schaapskooi in de winter", een schilderij, dat reeds vele ja ren geleden op een idyllisch plekje nabij Het Loo werd vervaardigd. aangelegenheden van persoonlijke en za kelijke aard. Sociaal werk Prinses Wilhelmina richt haar aandacht ook sterk op haar persoonlijk godsdien stig leven en gevoelt een krachtige drang het geluk hiervan ook aan anderen deel achtig te doen worden. Het sociale werk in het kader van de kerk waartoe zij behoort, heeft in ver band hiermede haar warme belangstelling. En omdat onze vroegere koningin zich thans echt burgeres van haar woonplaats Apeldoorn voelt, ziet de diaconie van de ze gemeente zich menigmaal financieel ge steund in de plannen, welke zij ontwikkelt. Ook haar vroegere onderdanen is zij niet vergeten, hetgeen moge blijken uit de steun welke zij verleent aan instellin gen als de stichting 1940-1945 en de hulp, die zij privé schonk aan door de oorlog getroffen boeren in noord-Limburg en el ders. Hun varkenshokken werden na de oorlog weer gevuld met krulstaarten, die rechtstreeks afkomstig waren van de ko ninklijke boerderijen. Wij zagen het bij de ramp, hoe de prinses als een der eersten een bezoek bracht aan het getroffen gebied en dat op haar leeftijd. Overal waar nood gelenigd moet worden, is steun van de prinses aan wezig en dikwijls geeft zij door haar per soonlijke aanwezigheid van haar belang stelling en medeleven blijk. Zij toont zich in deze een ware Moe der des Lands en het is daarom begrij pelijk, dat geheel het nederlandse volk haar een zeer warm hart toedraagt. Daar om is de 31ste Augustus voor ons gehele land een bijzondere feestdag, want op die dag hebben wij prinses Wilhelmina vier en zeventig jaar in ons midden. Vier en zeventig lange jaren waarin zij vreugde en leed, voorspoed en nood met ons allen gedeeld heeft en ons steeds is voorgegaan in al het goede, dat de mens de wereld en zijn medemensen kan bieden. Dat zij nog vele jaren van haar wel verdiende rust mag kunnen genieten, is de wens van ons allen. Firma Joh. Algra, Linnaeuspark- weg 18, Amsterdam (O.), Tele foon 52963 Komt U naar MIDDELBURG? U bent welkom in Café Restaurant De gezellige zaak in de Lange Delft Prima consumptie Uitstekende keuken klas 2, 3 en 4 op 1 September klas1 op 6 September Laat U door deskundigen op dit gebied voorlich ten over kosten en mogelijkheden van de aanleg Het adres hiervoor is Tel. 01100-2763 - 01108-221 De zaak met service Jonge Jenever per literfles f 6.50 en f 6.85 Brandewijn per literfles f 6.60 en f 6.95 Citroenjenever per literfles f 5.95 Colijnsplaat, Tel. 01199-226 Tot Zaterdag 4 September a.s. kan nog aanmelding plaats vinden voor de nieuwe cursussen: Prospectus en inlichtingen worden gaarne verstrekt De directie, N. Crucq en G. J. Bliek Middelburgsestr. 6, Goes Tel. 01100-2077 Aanvang der nieuwe cursus (voor de le klas 9.45 uur) Het hootd der school COOMANS rrrt Uklet jeeuwi t&twelteatl weg met DAMPO Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Tel. 20235 40 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis inl.toez. onder blanco couvert. Gratis spreek uur dag. van 108 uur. Op Zaterdag 4 September aanvang 2 uur Terrein: dhr F. G. Israël, hofstede „Prinsiand", Kortgene Uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld!

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1