Zaterdag 10 Juli 1934 woon- en winkelhuis Melige aanbieding een meisje ^fWCOCN/ WED. L. KEMPE v.v. Col. Boys de jaarvergadering een net meisje VAN DAMME 'Wat zal de Tour de France 1954 ons brengen? Wie was John Dillinger? filmnieuw s f. Smit A. A. Smit van 't Hof met erf Woningtextiel Speciale aanbieding voor onze postklanten Woningtextiel P. J. Jongepier een rondgang een concert geven JmiMa z»™fb.!?. meteen%!tk//£hw: zoute vis stokvis droge vis Alles is gedaan om tot de beste resultaten te kunnen komen De maand Juli zal weer in het te ken staan van de beroemde Tour de France. Op 8 Juli a.s. zal in Amster dam het startsein van deze monstru euze wielertocht klinken. Ja, dit jaar heeft Amsterdam de eer om1 als start plaats van de Tour te fungeren en dat hebben wij geheel te danken aan de prestaties van onze nederlandse renners in de laatste Tour van 1954. Hierdoor kunnen de nederlandse wie lersportliefhebbers nu de Tour in ei gen land aanschouwen. Het zijn echter niet alleen de wie lersportliefhebbers, die met de ge beurtenissen in de Tour de France meeleven, neen, het is tegenwoordig het gehele nederlandse volk, van jong tot oud, en van groot tot klein, dat in de maand Juli in een soort Tour de Francekoorts zal geraken. De Tour is dan het gesprek van de dag en met gespannen verwachtingen luistert men naar de nieuwsberichten of verslindt men de courant om het laatste nieuws over de Tour en de nederlandse pres taties te vernemen. De Tour de France is na de laatste successen van onze renners werkelijk voor Nederland een sportevenement van de eerste rang geworden. Daarom ziet geheel Neder land met spanning uit naar de ko mende gebeurtenissen. De nederlandse ploeg zal ook dit jaar weer starten met als ploegbaas Kees Pellenaars, de man, die verleden jaar zijn jongens tot zulke fantastische prestaties heeft weten te brengen. Na tuurlijk schenkt ons dit al het nodige vertrouwen. Voorts zal de ploeg bestaan uit: Wim van Est, Wout Wagtmans, Gerrit Voorting, Jan Nolten, Thijs Roks, Hein van Breenen, Jos Suykerbuyk, Nico van Est, Henk Faanhof en Jules Mae- nen. Deze tien renners zullen trach ten de nederlandse kleuren dit jaar hoog te houden. Voor de insider is het wel heel duidelijk, dat de jongens met de uiterste zorg zijn uitgekozen en we kunnen rustig zeggen, dat deze ploeg, wat de mogelijkheden betreft, beslist niet voor die van verleden jaar behoeft onder te doen. Voor zover in het vermogen lag, is bij de samenstel ling van de ploeg en bij alle voorbe reidingen die getroffen konden wor den, getracht alles zo gunstig moge lijk te organiseren, opdat de Tour met de beste kansen door de nederlandse ploeg gereden kan worden. In het buitenland volgt men de ne derlandse voorbereidingen ook reeds met arendsogen, want de nederlandse renners zijn gevreesd in de Tour. Veranderingen in de Tour-route. De Tour zal dit jaar bestaan uit 23 étappen, waarvan de langste 334 kilometer bedraagt en loopt van Angers naar Bordeaux langs de franse zuid westkust. Er zijn dit jaar enige veran deringen in de Tour-route aangebracht. Om te beginnen heeft men de gehele Rivièra deze keer laten vervallen. Het bespaart de deelnemers de buitenge woon hoge temperaturen, die daar meestal omstreeks die tijd van het jaar heersen. Voorts, zoals reeds bo ven opgemerkt, gaat de Tour voor een deel door Nederland en ook Ant werpen zal de renners voor de eerste maal aanschouwen. De tocht gaat door Bretagne en het Baskenland. Ook de bergetappen hebben enige wijziging en dergaan. De traditionele cols in de Pyreneeën heeft men gehandhaafd, en voorts gaat het door de Zwarte Ber gen, de Ce vennes, het hoogland van Lyon en de Alpen. De traditionele zeer lange, laatste étappe heeft men deze keer vervan gen door een kort traject van slechts 183 kilometer, waarmee men hoopt tot het laatst de spanning er in te kun nen houden. Wat de Tour ons dit jaar zal bren gen, kan niemand nog zeggen, maar in ieder geval kunnen we er zeker van zijn, dat niets is nagelaten om succes mogelijk te maken. Het wachten is nu maar op de prestaties van de neder landse renners, die wij met vol ver trouwen tegemoet zien. Kick Morris. Staatsvijand nummer één Moordenaar zonder genade John Dillinger was de zoon van een fatsoenlijk burger van het plaatsje Moo- resville in de staat Indiana. Hij deed voor het eerst van zich spreken door een straat overval in 1924 gepleegd op een kruide nier in samenwerking met een vriend, een zekere Edde Singleton. De overval pleeg den zij in de plaats hunner inwoning op klaarlichte dag. De daders werden herkend en Dillinger werd veroordeeld tot lang durige gevangenisstraf. Hij was toen 21 jaar oud. Niemand kon toen vermoeden tot welk een misdadiger deze man zou uitgroeien. Op 10 Mei 1933 werd hij door de gou verneur in vrijheid gesteld. In de daarop volgende maanden vond een groot aantal bankovervallen plaats in de staten Ohio, Michigan, Indiana en Illinois. De bende, die deze overvallen pleegde, ging wreed te werk en knalde onverbiddelijk een ie der neer, die haar in de weg kwam. Lan ge tijd wist men niet, wie het waren, maar de aanwijzingen werden duidelijker en men ging Dillinger verdenken. In September van dat jaar werd hij ge arresteerd en voor een sheriff gebracht. Hij zat echter niet lang gevangen, want enkele misdadigers waarmee hij in zijn vorige gevangenschap had kennis gemaakt en die uit de gevangenis hadden weten te ontvluchten, schoten de sheriff dood en verlosten Dillinger. Eerst Wapens. Dillinger pakte de zaken nu grondig aan. De bende moest zich bewapenen. Hiertoe pleegde hij twee overvallen op politieposten in twee dagen tijd. De dienst doende agent werd onschadelijk gemaakt en de bende veroverde een aantal machi negeweren, geweren, pistolen en munitie, genoeg om een gehele compagnie soldaten te bewapenen. Hierop volgde een indrukwekkende reeks overvallen op banken en dergelijke, volgens het beproefde Dillinger-systeem. De politie opende de jacht. Maar de mis dadiger was nergens te vinden. Het speu ren scheen vergeefs. Het lot wilde echter anders. Bij een brand in een hotel, waarin Dillinger en zijn kornuiten verbleven, werd hij door een brandweerman herkend. Door het snel le optreden en het actief zijn van de po litie kon de bende worden gearresteerd. Men nam geen halve maatregelen en Dil linger werd, aan handen en voeten ge bonden en constant bewaakt door enige mannetjes, in de gevangenis opgeborgen. Op een slechte dag wist hij echter toch te ontsnappen en de autoriteiten waren ten einde raad. Dc G.-men. De grote mate van onveiligheid en het steeds driester optreden van de misdadi gers noopte de regering van de Verenigde Staten volgens een ander systeem te werk te gaan bij de bestrijding van de misdaad. Het is het grote en verdienstelijke werk geweest van Edgar Hoover van het Fe deral Bureau of Investigation, dat hij een corps politiemannen op de beep heeft ge bracht, die de misdadigerswereld met de zelfde middelen aanpakte, als die zij zelf gebruikten. De G.-men opereerden met niets ontziende dapperheid en telden het eigen leven niet. Er ging een golf van schrik door de onderwereld, want het bleek, dat één G.- man voor haar gevaarlijker was dan tien tallen agenten. De G.-men jaagden slechts op het grote wild en zij traden onverbid delijk op. Geen arrestatie, doch dadelijk schieten, was het parool. Dit uitgelezen corps zette nu de jacht op Dillinger en zijn trawanten in. Het spoor van de bende was niet ge makkelijk te vinden, doch door een toeval kwam men te weten, dat zij in een hotel verbleven. Om dit hotel is een ware veld slag geleverd met machinegeweren, hand granaten en traangasbommen incluis. Toch viste de politie weer achter het net en de misdadigers bleken gevlogen. Het einde. Met dergelijke gevaarlijke jagers achter zich aan, meende de bende er beter aan te doen uit elkaar te gaan. Voor de po litie werd het opsporen nu nog moeilijker, want zij moest nu iedere misdadiger af zonderlijk zoeken. Toch vielen langzaam maar zeker verschillende bendeleden on der de kogels van de F.B.I. agenten. De leider, John Dillinger en zijn boezem vriend Homer van Meter, konden echter steeds de dans ontspringen. Zij hielden zich lange tijd schuil in Chicago, waar zij tevens de gelegenheid te baat namen, zich door een chirurg onherkenbaar te la ten veranderen. Er kwamen evenwel moeilijkheden. Ver schillende oude bekenden, door de politie in het nauw gedreven, zochten hun leider weer op en Dillinger voelde zich niet helemaal op zijn gemak. Bovendien raakte het geld op en zonder veel geld kan een misdadiger zich moeilijk schuil houden. Ten slotte besloot Dillinger met zijn ben de een overval te plegen op de Merchants National Bank te South Bend. Weer tra den zij op volgens het beproefde systeem. Een dappere agent, die hen aanviel, werd het slachtoffer, doch de bende ontsnapte met een buit van 90.000 dollar. Dillinger raakte weer in een goed hu meur en hij begaf zich naar zijn oude vriendin, de roemeense Anna Sage. Hij maakte hierbij een fout. Anna was dol verliefd op hem en toen hij bij haar kwam, bracht hij een nieuwe vriendin mee. De jaloerse Anna tipte de politie en toen de twee vrouwen met Dillinger naar de bios coop gingen, zorgden de politiemannen op hun post te zijn. Bij het uitgaan van de bioscoop wees zij een man met stro hoed aan en dadelijk spuwden de politie- revolvers vuur. In de grote drukte ont stond verwarring, maar toen de rust was weergekeerd, lag de neergeschoten staats vijand op het plaveisel. Dit was het einde van de beruchtste misdadiger, die de Ver enigde Staten ooit gekend hebben. „Crime does not pay" is de slagzin, waaronder de justitie de strijd tegen de misdaad heeft aangebonden en na langere of kortere tijd moet iedere misdadiger dit ondervinden. Hotel „De Patrijs" vertoont hedenavond de grootste musical aller tijden, uitgevoerd in schitterende kleuren„Met een lied in mijn hart", met Susan Hayward, Rory Colhoun en David Wayne. Een caval cade van beroemde artisten in een schit terende revuefilm, die reeds millioenen ontroerde. Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje Maria Janna Cornelia W. P. Dieleman C. M. Dieleman - van Hee Kamperland, 26 Juni 1954 Jacobapolder B 368 Met blijdschap en dankbaar heid geven wij kennis van de ge boorte van ons zoontje en broer tje Willem (Wim) Jaap Kortgene, 27 Juni 1954 Westdijk 7 Henk van den Berg en Sary van den Berg - Burger zenden groeten aan hun vrienden ter gelegenheid van hun trouwen op 26 Juni 1954. Toekomstig adres: King Street, Yarra Colen. Vic„ Australië. Op 9 Juli a.s. hopen onze geliefde ouders en grootou ders P. Korsuize C. Korsuize - Korshuize hun 30-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Wissekerke, Juli 1954. Oostvoorstraat A 30. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Brujnzeel. Voor de vele bewijzen van deel neming ons betoond bij het over lijden van ons innig geliefd zoontje en broertje Daniël Izaak, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. A. J. v.d. Moere M. D. v.d. Moere- Sandee en kinderen. Ens, Juli 1954. A. Rijnhoud en J. Rijnhoud-de Smit zeggen hartelijk dank voor de ve le gelukwensen voor en bij hun huwelijk ondervonden. Inzonder heid dank voor hen die hun auto voor ons beschikbaar stelden. Wolphaartsdijk, Juli 1954. Blauwe Wijk 91 Ook mede namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk onder vonden. L. P. de Kam D. de Kam-Filius. Gevonden1 paar regenpijpen, haarspit met hamer (zeisklopper) en een zilverbon van een rijks daalder. Inlichtingen bij de Postcomman- dant der Rijkspolitie te Colijnsplaat. Adverteerders van Kamperland, zorg dat de advertenties uiter lijk Donderdag 12 uur opgege ven zijn, dan is men zeker dat ze in het blad van Zaterdag daarop volgend geplaatst worden. Later opgeven wordt het wel eens een teleurstelling. Agent van dit blad te Kamperland. Notaris J. J. W. Klop te Kort gene zal op om 4 uur in Hotel „De Kroon" te Wissekerke, ten verzoeke van de heer I. Stokman, aan de Dorpsdijk A 189 te Wis sekerke, groot 1.80 are. Ontruimd te aanvaarden dade lijk na de betaling. Betaling voor of op 10 Juli a.s. Voor bezichtiging wende men zich tot de eigenaar. Interieur matrassen kapok- en wolvlokbedden gordijnstoffen tapijt en lopers gevulde tweepersoons dekmatrassen f 8.25 slaapkamerkleedj es f 6.45 per stuk, in groen, beige, terra en rood Franco thuis Dam 77, Middelburg Wij doen ook mede aan de gewichtsactie Het Tambours- en Pijperscorps „Nicoleen" te Kamperland wil langs deze weg de onbekende gever-geefster haar oprechte dank betuigen voor het schenken van een prachtig vaandel en epaulet ten. Als blijk van waardering zal hedenavond, bij gunstig weer, worden gemaakt door Kamper land. Aanvang 6.30 uur. Na afloop zal de muziekver. „Ons Genoegen" om plm. 7.45 uur op de tent. Elec. wasmachine met wringer „Velo" 2 eenpersoons ledikanten met bedden een 2-pits petroleumkachel een 2-raamshorretje 2 boekenkastjes een haardkachel een mantel mt 42 een mantelpakje mt 40 een wekkerklokje een bureaulamp een rooktafeltje een wit lampekapje met enkele fittingen en stekkers een paar schoenen een straalkachel een stofzuiger een elec. scheerbakje een damesfiets een ragebol LEENDERTSE, Emelissedijk Colijnsplaat Terstond gevraagd i leeftijd plm 18 jaar Bakkerij Buijze, Kamperland Wissekerke Wij hebben: COLIJNSPLAAT Leden en donateurs van de bezoekt a.s. Donderdag 8 Juli in de zaal van de heer C. P. J. Gast. Aanvang 7.30 uur. Wegens huwelijk der tegen woordige, gevraagd: voor hele dagen, dat zelfstandig kan werken en koken. Adres: M. TAZELAAR, C 3, Colijnsplaat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 2