VOOR KLOKKEN, WEKKERS, GROOT E» KLEI, ZAL 'TRILLIJKSTE E. JOOSSE ZIJ» De tijd van steriliseren is weer daar GOVGERTE» Bujjze's bakkerij Voordelige aanbieding Verhuisd Jaarvergadering HEDENAVOND in de Voorstraat te Kortgene fhrSCUOKEL ONSINB'J EEN BRUILOFT, EN Sanderse Woningtextiel Speciale aanbieding voor onze postklanten Woningtextiel P. J. Jongepier Voorgezonde regelmaat Tandarts W. Krommenhoek der pl. afd. van „Vrederust" Voor uw/ schilderijen, theebeurzen boekensteunen, nacriboxen, lectuurbakken enz. enz. is uw/ adres „De Kleine Bazar" E—I—dres. Dus naar St Adriaanstr. 11 Goes, Tel. 2728 Uw adres voor de glazen, ringen, beugels, ketels enz. is ,,=2)e K^teine /^ajcit Wissekerke, Kortgene in verband met een hedenmiddag te nemen belangrijke beslissing. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken en medede lingen was o.m. de mededeling, dat de manschappen van de vrijwillige brand weer te Kamperland nu allen worden voorzien van uniformen en helmen. Een administratieve wijziging werd aangebracht in het ambtenarenregle ment ten aanzien van de kinderbijslag-, kindertoelage- en kindertoeslagregelin gen. Het gemeentelijk arbeidsovereenkom- stenbesluit ten aanzien van een uitke ring bij ziekte werd ook z.h.s. gewij zigd. Bij het behandelen van de subsidie aanvraag .van f 10.per geval voor de Prot. Chr. Stichting voor schooi en beroepskeuze vond het lid Bustraan dat er tegenwoordig een teveel aan subsidie-aanvragen .was, ook bleek hij geen voorstander van het testen op school. ,De aanvraag werd, met de stem van Bustraan tegen, door de raad goedgekeurd. Drie reclames hondenbelasting wer den .z.h.s. ingewilligd. Besloten werd om de benodigde gel den, ongeveer f 3000.beschikbaar te stellen voor verbetering van de Ger. school te Geersdijk, alsmede van het onder hetzelfde dak aanwezige gym nastiek- en vergaderlokaal. De verbe tering omvat het aanbrengen van uieu- we ramen over de gehele frontbreedte. Is dit geschied, de school voldoet dan, volgens de inspecteur van het lager onderwijs, aan de gestelde eisen. Z.h.s. werden de benodigde gelden gevoteerd voor het aan te schaffen gymnastiekmateriaal 1 voor de Ned. Herv. en de Geref. school te Kam perland. Het voorstel van B. en W. om de som van f 15.000.voor verbetering en splitsing van woningen te verho gen met f 10.000.ontlokte enige bespreking. Verschillende leden spreken er hun erkentelijkheid over uit dat B. en W. in deze zo een reëel en vlot standpunt innemen, het lid Bus traan wilde geval voor geval bekijken en het lid Dingemanse vraagt of het op den duur niet bezwaarlijk voor de gemeente zal worden en vraagt: waar is het einde? We weten niet wat de toekomst ons brengen zal en moeten we daarom geen maximum stellen? Hetlid De Smit zegt B. en W. in 't volste vertrouwen te volgen en indien zij de mogelijkheid aanwezig achten, heeft hij er niet het minste bezwaar tegen. Het lid Hoveijn vraagt of de ge meentekas zo een uitgave toelaat. De voorzitter beantwoordt de ver schillende vragenstellers en zeide o.m. dat het hem geweldig zou spijten in dien deze regeling stopgezet zou wor den. Daar B. en W. gaarne de volle medewerking op dat punt van de raad wilde hebben, had dit college dan ook geen voorstel naar voren ge bracht. De raad heeft alles nu in handen en moet in deze beslissen, wat .zij dan ook deed door z.h.s. het voorstel in te willigen. Daar de meer dan 30 jaar geleden door de gemeente aangekochte tweede hands brandkast wel op slot wil, maar door smidshanden weer geopend moet worden, werd besloten tot aanschaf fing van een nieuwe brandkast over te gaan. Een onvoorziene uitgaaf voor de gemeente van f 820. Het voorstel van B. en W. tot ver lening van een subsidie ad f 100. voor een sportdag voor alle Noordbe- velandse scholen op 2 Juli a.s. te Wis sekerke, jwerd, met de stem van het lid Bustraan tegen, ingewilligd. Thans komt aan de orde het voor stel (van B. en W. tot het verplichtend stellen .van aansluiting aan de water leiding. Had tot hiertoe de behandeling van de agendapunten een zeer vlot en amicaal verloop in ijltempo en in volkomen eensgezindheid waren 11 agendapunten onder des voorzitters ha mer doorgegleden nu ging de zaak enigszins stroever. Het tempo ging er uit. Vrijwel alle leden hadden enige vragen te stellen of informeerden be langstellend naar dit grootse plan. De gestelde vragen vinden allen hun ant woord in het uitvoerig opgenomen plan van de waterleidingmaatschappij (zie het verslag van de gemeenteraad van Kortgene in dit nummer). Het lid Bustraan uit zich als een te genstander van verplichte aansluiting. Deze verplichting noemt hij weerzin wekkend en afstotend. Hij is de mening toegedaan, dat bij aansluiting uit vrije wil de zaak evengoed zal marcheren, evenals in Zuid-Beveland, waar vol gens hem 99 pet van de woningen uit vrije wil zijn aangesloten. Daarom, als 't mogelijk is, zonder verplichte aan sluiting. Kan dit niet, dan zal hij zijn ,£tem aan het voorstel geven, maar on der protest. De voorzitter beantwoordde Bustraan en zeide o.m. dat zonder verplichte aansluiting de kans op waterleiding voor altijd voor ons eiland verkeken is. Wanneer de raad van Wissekerke, jaren terug, de verplichte aansluiting had aanvaard, was Noord-Beveland reeds lang aangesloten geweest en was men een grote misère en grote onkos- tenrekeningen voor wateraanvoer in droge tijden kwijt geweest. Wethouder Zuijdweg wees Bustraan er op, dat deze niet goed was inge licht, 15 a 20 pet van de aan de lei ding liggende percelen is nu nog niet aangesloten en het te laken feit doet zich in tijden van droogte dan ook voor dat de aangeslotenen de niet-aan- geslotenen aan water helpen. Dit is niet alleen zeer schadelijk voor de maatschappij, maar houdt ook de aan sluitingen tegen. Tegen dit euvel is geen controle mogelijk. De voorzitter zet uiteen, dat de ver plichte aansluiting niet door B. en W. vooropgesteld is; deze aansluiting werd als eerste voorwaarde door de water leiding maatschappij gesteld. Het lid Filius is overtuigd, dat het niet zonder verplichte aansluiting kan en zou gaarne zien, dat Bustraan zijn „onder protest" zou intrekken; dit zou de eenheid van de raad tot uiting brengen. Het lid Bustraan neemt zijn woorden niet terug wat betreft het niet-vrlj- willig kunnen; in Zuid-Beveland kan het ook. De waterleiding moet dan maar niet door een particuliere maat schappij gelegd worden, maar door het Rijk. De voorzitter zegt dat de Zuid- Bevelandse maatschappij het goedkoop ste is, het Rijk is zeker stukken duur der. Spreker vond het jammer dat Bustraan ,niet bij de besprekingen was geweest, .misschien hadden ze hem dan kunnen overtuigen. Hij gelooft dat Bustraan over het paard getild is. Ir Stoel Feuerstein staat met zijn water leiding door geheel Nederland zeer gunstig bekend en daarom kan hij Bus- traan's houding in deze niet begrijpen. Het lid Bustraan zegt niet aan de ca paciteiten van ir Stoel te twijfelen, maar is toch de mening toegedaan dat het Rijk goedkoper zal zijn dan een particuliere maatschappij. De voorzitter zegt er paf van te staan dat Bustraan zó voor de dag komt en zegt hem, dat hij niet onder protest moet vóór stemmen, maar dan maar moet tegenstemmen. Hierna bracht hij het voorstel in stemming. Het werd met algemene stemmen aangenomen. Het lid De Smit, als tolk van de raadsleden, feliciteerde B. en W. en de gehele raad met het genomen besluit en hoopt dat allen met trots op dit besluit terug mogen zien. Is de wa terleiding eenmaal ingeburgerd, de in woners zullen het niet graag meer willen missen. De voorzitter spreekt woorden van dank en zegt dat er veel werk met graagte door B. en W. is verzet. Hij deelde nog mede dat Wissekerke en Kortgene dit jaar waterleiding zullen krijgen. De begroting 1953 werd met een enkele hamerslag gewijzigd verklaard. Een hernieuwd besluit werd geno men tot het aangaan van een geldle ning, n.l. f 200.000.tegen 3,5 pet voor 40 jaar bij de Boerenleenbank te Kamperland, ter consolidatie van vaste leningen en f 100.000.tegen zeven achtste pet bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, voor de tijd van één jaar. Dit laatste bedrag is bestemd voor kas geld. Bij de rondvraag informeert het lid De Smit of de schooljeugd gebruik van het sportterrein mag maken wan neer dit binnenkort wordt overgedra gen. De voorzitter noemt het een moei lijke vraag. Begin Augustus a.s. wordt dat terrein door de Heide Mij aan de gemeente overgedragen. De jeugd wil tegen een bal schoppen. Nu geeft hij toestemming om op het vrijliggende terrein vóór het sportterrein te spe len. Het lid De Smit vroeg verder naar de mogelijkheid, dat stukje weiland op gemeentekosten op zijn voordeligst af te schermen, hij zou graag een plaats ivoor de jeugd hebben. De voor zitter ,zegt dat dit onderwerp de volle belangstelling in B. en W. zal hebben, persoonlijk is hij voor het openstellen van het sportterrein voor de school- jeugd. Het lid Hoveijn deed zijn beklag o- ver het niet-aanwezig zijn van een latere boot verbinding Veere-Kamper- land op Vrijdag 25 Juni a.s., dit in verband met het te verwachten groot aantal bezoekers aan Middelburg bij het Koninklijk bezoek. De voorzitter noemde deze bootverbinding een schandaal. Hij weet wel dat er enige veranderingen op til zijn, maar be twijfelt het of die reeds a.s. Vrijdag zullen gelden. Er worden, de dienst betreffende, over ons, doch zonder ons, beslissingen genomen door personen die nooit op ons eiland geweest zijn. Hij zal telefonisch nog proberen een la tere boot te verkrijgen en dit dan per omroeper bekend laten maken. Het lid Westerweele vindt het be droevend dat de woningbouw zo slecht opschiet. De voorzitter zegt dat dit denkelijk te wijten is aan het niet tij dig in orde zijn van diverse papieren. Volgens de secretaris zou alles echter best op tijd klaar zijn. Het lid Bustraan sprak zijn goed keuring uit over de verbeterde hoek van de Veerweg te Kamperland, waar na de voorzitter dankt voor de genoeg lijke vergadering. Hij dankt allen voor hun houding bij de behandeling van het waterleidingvraagstuk. Het doet hem groot genoegen dat allen achter B. en W. stonden. Hij sprak de hoop uit, dat wij spoedig ons kraantje open zullen kunnen zetten, waarna hij deze verga dering met dankgebed sloot. God schonk, tot onze grote blijdschap, ons een zoontje en broertje Adrianus. V'tHart. T. J. A. 'tHart- Wagner. Peter. Tonnie. Kamperland, 21 Juni 1954. Bij deze geven wij met grote droefheid kennis, dat wij heden naar haar laatste rustplaats hebben gedragen, onze lieve vrouw en moeder Lena Schroevers (geb. Markusse). Overleden op 19 Juni 1954 te Goes. Tevens betuigen wij onze hartelijke dank voor de ve le bewijzen van deelneming. P. C. Schroevers. Nelly. Kats, 23 Juni 1954. Voor de deelneming en belang stelling na het overlijden van on ze vader IzMarkusse» zeggen wij hartelijk dank. Namens de familie, J. Markusse. Kats, Juni 1953. door Kortgeens kinderkoor Zangverenigingen en E.M.M. Aanvang 7 uur Geldmoeilijkheden? U raakt een deel van Uw zorgen kwijt, als u uw kruidenierswaren bij VeGé koopt. Dan krijgt u veel geldzegels, die U kunt inwisselen voor echte guldens. Tel. 304, Kamperland £eit feestelijk bloemstuk voor een jubileum van Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 VJ Interieur matrassen, kapok- en wolvlokbedden gordijnstoffen tapijt en lopers gevulde tweepersoons dekmatrassen f 8.25 slaapkamerkleedjes f 6.45 per stuk, in groen, beige, terra en rood Franco thuis Dam 77, Middelburg MIJNHARDT'S LAXEERTABLETTEN Werken vlug, zacht en pijnloos Niemand van de oudjes had kunnen dromen, Dat ze nog eens in het buitenland zouden komen. Maar dank zij de goede zorgen van de C.C.B.-leden En van de autobezitters, die ook nog een duit in het zakje deden, Kwamen we vandaag dan tot over de grens. Dat was nu juist iets wat ik al zo lang wens. We steken het dan ook niet onder stoelen of banken: Maar namens ons allen wil ik u allen bedanken Voor al wat we genoten, het was heus geen sprookje. We kregen op tijd weer ons natje en droogje. Zeer voldaan voor alles wat we hebben gehoord en gezien, Met vrolijke muziek nog ingehaald bovendien. Het moet ons met dankbaarheid vervullen En dan zeggen jullie allen: awel zulle! J. Kr., „Rustoord", Colijnsplaat. van Kaaioprit 10 naar Hoofd straat 23. Met ingang van 28 Juni wordt de practijk hervat. Wegens vertrek uit de hand te koop, z.g.a.n. stofzuiger, straalkachel, 2 nieuwe 1-pers. bedden, 2 nieuwe 1-pers. dekens, radio, dames- en herenfiets, haard- en keukenkachel, snelkoker, gasstel en bijbeh. tafeltje, wasketel, wasbekken, vloerkleed, hen met 12 kuikens, petroleumstelletje, bureaulamp, schemerlamp, boekenkastje, zeil, damesschoenen maat 37i/2, wasmachine, rooktafel, lampekapje met fitting en stekkers, wintermantel maat 42, electr. scheerbakje, kapstok. LEENDERTSE, Emelissedijk C 28, Colijnsplaat. te Kamperland op a.s. Donderdag 1 Juli des a- vonds 7 uur in de cositorie der Wij doen ook mede aan de gewichtsactie Ned. Hev. Kerk. De secretaris, J. C. Kramer. Wissekerke, Kortgene

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 2